UP

Статті

Фільтр
 • Увага! Телефонні шахраї вводять в оману підприємців, представляючись керівництвом Держпраці

  Увага! Телефонні шахраї вводять в оману підприємців, представляючись керівництвом Держпраці

  У зв’язку з надходженням інформації від суб’єктів господарювання про телефонні дзвінки невстановлених осіб від імені керівництва Державної служби України з питань праці з метою заволодіння грошовими коштами під будь-яким приводом, наголошуємо, що такі дзвінки здійснюються шахраями, які не мають жодного стосунку до керівництва та працівників Служби.  

  Просимо бути пильними та не дозволяти аферистам вводити себе в оману.

  Про можливі шахрайські чи провокаційні дії, будь ласка, повідомляйте за номером телефону 044-248-74-35 (головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції  Олександр Гарбар) та в правоохоронні органи.

  Шановні буковинці!

  Якщо ви стали свідками таких дій, негайно повідомте про це Управління Держпраці у Чернівецькій області, яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена, 3.

  Повідомлення можна надати оперативно за телефоном: (0372) 55 37 24.


   

 • Ухвалено зміни до держбюджету про підвищення мінімальної заробітної плати

  Ухвалено зміни до держбюджету про підвищення мінімальної заробітної плати

  Верховна Рада Україна підтримала  проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік».

  Передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня 5 000 гривень у місячному розмірі (зростання на 5,9 %), повідомляється на сайті Уряду.

  «Водночас буде збережено співвідношення між розмірами посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році ‒ 44,5%. Для реалізації зазначених ініціатив у проекті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення видатків на 4 млрд гривень», - повідомив Міністр фінансів Сергій Марченко.

  Збільшення видатків на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС буде здійснено:

  - за рахунок економії видатків за бюджетною програмою «Обслуговування державного боргу» у сумі 3,5 млрд грн, що спричинено, зокрема, з відхиленням фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних у порівнянні з прогнозним, що використовувався при підготовці державного бюджету на 2020 рік (зі змінами);

  - перегляду прогнозу доходів державного бюджету у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5000 гривень.

  Так, доходи буде збільшено на 0,5 млрд грн, зокрема податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (0,4 млрд грн), податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (0,1 млрд гривень).

  «Загалом запропоновані зміни стимулюватимуть зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію «сірих» зарплат. Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної та пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян», - наголосив Сергій Марченко.


   

   

 • З інспекторами праці органів місцевого самоврядування проведено розширену онлайн - нараду

  З інспекторами праці органів місцевого самоврядування проведено розширену онлайн - нараду

  Розширена онлайн-нарада відбулася під головуванням начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака.

  Запрошення до участі у спілкуванні у дистанційному режимі отримали всі об’єднані територіальні громади Буковини.

  Тема наради - питання організації проведення інформаційних та інспекційних заходів, спрямованих на подолання незадекларованої зайнятості  та на виконання Окремого доручення Держпраці від 11.08.2020 року за №302/1/3.3-20.

  У вітальному слові начальник Управління Держпраці, найперше, підкреслив:  заходи, що відбуваються у рамках інформаційної та інспекційної кампаніях,  мають організовуватися виключно з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України   від 22.07.2020 року за №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів  на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

  «Фахівці Управління  продовжують здійснювати серед суб’єктів господарювання регіону інформаційно-роз’яснювальну кампанію, спрямовану на подолання не задекларованої зайнятості,  - підкреслив Іван Луцак. - Так, за другу декаду серпня головні державні інспектори Управління  провели у рамках інформаційної кампанії понад 370 заходів.  Частина із таких заходів відбулася у  взаємодії з фахівцями Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області,  Чернівецького обласного центру зайнятості, районних державних адміністрацій,  а також інспекторів праці та фахівців, на яких покладено обов’язки  інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Загалом інспектори праці провели у рамках інформаційної кампанії  27 заходів».

  До участі у нараді також долучилися представники структурних підрозділів Управління, зокрема, відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Головний державний інспектор Олег Гончар у виступі  перед учасниками наради деталізував на тому, що згідно із Окремим дорученням Держпраці від 25.08.2020 року за № Д -330/1/3.1-20 контрольні заходи з питань виявлення неоформлених трудових відносин розпочалися вже з 25 серпня. Підкреслено, що фахівці органів місцевого самоврядування мають активніше включатися у здійснення контрольних заходів.

  У ході онлайн - наради учасники мали можливість поставити представникам Управління запитання щодо належної організацій інспекційної роботи та почути на них вичерпні відповіді.


   

 • Управління продовжує перевірки суб’єктів господарювання, які використовують та зберігають в області аміачну селітру

  Управління продовжує перевірки суб’єктів господарювання, які використовують та зберігають в області аміачну селітру

  Позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері охорони праці суб’єктами господарювання, які використовують та зберігають аміачну селітру, продовжують здійснювати фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.  

  Наразі головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці перевірили 12 підприємств, що розташовуються, зокрема у Новоселицькому, Сокирянському,  Герцаївському районах та у місті Чернівцях.

  Фахівці Держпраці  провели із суб’єктами господарювання відповідну інформаційно - роз’яснювальну  роботу щодо дотримання на складах температурного режиму, вологості, вентиляції, організації  контролю за процесом зберігання селітри і таке інше.

  Загалом  в області має бути перевірено 15 підприємств, які спеціалізуються на зберіганні та використанні аміачної селітри, про це повідомляють у відділі інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області.   

  Відповідний перелік підприємств опрацьовано та узгоджено у взаємодії з фахівцями департаменту агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації та управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області.

  У ході здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) фахівці Управління акцентують увагу на проведенні ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, наявність проектної документації для зберігання селітри,  контролюють  стан зберігання хімічного продукту, температурний режим, наявність систем вентиляції, використання електрообладнання, проведення атестації робочих місць за умовами праці, наявність засобів індивідуального та колективного захисту, проходження персоналом навчання та перевірки знань з питань охорони праці та промислової безпеки та низку інших питань.


   

 • Посилення інформаційних та інспекційних заходів обговорено на спільній нараді

  Посилення інформаційних та інспекційних заходів обговорено на спільній нараді 

  Управління Держпраці у Чернівецькі області організувало та провело  спільну наради між представниками територіальних органів державних відомств, зокрема, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості та Національної поліції України.

  Тема наради - якісне та оперативне проведення інформаційних заходів, що передують запланованій посиленій інспекційній кампанії Державної служби України з питань праці.

  Нарада відбулася на виконання Окремого доручення Держпраці  та  з метою підвищення ефективності роботи фахівців  щодо забезпечення контролю за оформленням трудових відносин.

  Оскільки Чернівецька область залишається одним із регіонів зі стрімким поширенням корона вірусної інфекції, то робоча зустріч представників територіальних органів державних відомств відбулася у дистанційному режимі.

  Керівник Управління Іван Луцак поінформував колег про те, що фахівці продовжують здійснювати серед суб’єктів господарювання регіону активну  інформаційно-роз’яснювальну кампанію, спрямовану на подолання не задекларованої зайнятості.

  Так, за другу декаду серпня головні державні інспектори Держпраці провели у рамках інформаційної кампанії понад 370 заходів. 

  Іван Луцак підкреслив, що частина із таких заходів відбулася у повній взаємодії з фахівцями Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області (36 заходів), Чернівецького обласного центру зайнятості (26 заходів), Чернівецької обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій (60 заходів), а також органів місцевого самоврядування Буковини.

  У ході ділового спілкування окреслено плани взаємодії між відомствами при проведенні подальших інспекційних заходів державного нагляду (контролю) з питань дотримання законодавства про працю роботодавцями регіону.

  Учасникам наради також було запропоновано долучитися до онлайн - наради Управління із інспекторами праці органів  місцевого самоврядування, запланованої на середу 26 серпня.


   

   

 • Держпраці активно співпрацюватиме з правоохоронцями для очищення системи від корупціонерів

  Держпраці активно співпрацюватиме з правоохоронцями для очищення системи від корупціонерів

  Днями  правоохоронні органи затримали начальницю одного з відділів ГУ Держпраці в Одеській області після одержання нею частини неправомірної вигоди.

  За попередньою інформацією Нацполіції, посадовець налагодила схему вимагання та одержання неправомірної вигоди з підприємців регіону за реєстрацію та видачу дозвільних документів щодо розміщення об’єктів підвищеної небезпеки, а саме автозаправних станцій скрапленого газу. 

  Такі поодинокі випадки досі трапляються та псують репутацію усіх працівників Держпраці, які доброчесно виконують свою роботу.

  Керівництво Служби і надалі співпрацюватиме з правоохоронними органами для очищення системи Держпраці від корупціонерів.

  Якщо вам стало відомо про можливі порушення працівниками Держпраці вимог антикорупційного законодавства, ви можете зателефонувати за номером:

  044-248-74-35 (головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції  Олександр Гарбар),

  або надіслати повідомлення - Harbar@dsp.gov.ua.

  Таку ж інформацію можна повідомити безпосередньо й до Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Якщо вам відомі факти корупції, до яких причетні фахівці Управління, ви можете повідомити про них за телефоном: (0372) 55-37-24.
  Своє повідомлення Ви також можете надіслати поштою на адресу:
  58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3,

  або на електронну скриньку: 24cv@dsp.gov.ua


   

   

   

   

 • Шановна буковинська громадо, з Днем Незалежності!

  З Днем Незалежності!

  Шановна буковинська громадо!

  Від імені територіального органу Державної служби України з питань праці – Управління Держпраці у Чернівецькій області вітаю вас з Днем Незалежності рідної країни.

  Майже три десятки років тому у цей знаменний день розпочалася нова сторінка історії вільної держави і стала стимулом для кожного патріотичного українця для плідної, натхненної праці заради майбутнього.

  Адже тільки сумлінною працею  можна зміцнити силу і славу своєї Батьківщини.

  Дорогі буковинці,

  з цієї нагоди бажаю усім нам наснаги та звершення добрих справ.

  Здоровя вам і вашим родинам, добробуту і процвітання.

  Слава Україні! Героям слава!

  З повагою Іван Луцак - начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

   

 • У рамках інформаційної кампанії інспекторами Управління проведено понад 370 заходів

  У рамках інформаційної кампанії  інспекторами Управління проведено понад 370 заходів

  Посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують здійснювати серед суб’єктів господарювання регіону активну  інформаційно-роз’яснювальну кампанію, спрямовану на подолання не задекларованої зайнятості.

  Заходи відбуваються на виконання окремого доручення Держпраці України  від 11.08.2020 року  з метою підвищення ефективності роботи фахівців  щодо забезпечення контролю за оформленням трудових відносин та з урахуванням доручення Прем’єр -  міністра України від 17.02.2020 року.

  Так, за другу декаду серпня головні державні інспектори Управління  провели у рамках інформаційної кампанії понад 370 заходів.  

  Роботодавців поінформовано про посилення з першого вересня інспекційної діяльності Держпраці.  Деталізовано на найбільш ефективних способах дотримання  законодавства про працю, охорону та гігієну праці.

  Серед суб’єктів господарювання розповсюджуються відповідні друковані пам’ятки.  


   

   

   

 • До уваги суб’єктів господарювання! У Порядок відомчої реєстрації технологічного транспорту внесено зміни

  До уваги суб’єктів господарювання! У Порядок відомчої реєстрації технологічного транспорту внесено зміни

  У Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних  та інших технологічних транспортних засобів внесено зміни. Зміни внесено відповідною Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 року за №617.

  Так, реєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється на підставі письмової заяви  власника згідно з відповідними додатками.

  До заяви суб’єкт господарювання зобов’язаний додати  засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують  право володіння, користування і розпорядження технологічним транспортним засобом, а також декларацію про відповідність, оформлену  виробником, або його уповноваженим  представником - для технологічних транспортних засобів, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин.

  До заяви також додається акт технічного огляду.

  Для отримання додаткових консультацій, суб’єкт господарювання може звернутися до відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області за телефоном -

  (0372) 55 29 71


   

   

 • Відбулася спільна нарада щодо продовження роботи з питань детінізації ринку праці

  Відбулася спільна нарада щодо продовження роботи з питань детінізації ринку праці

  У Держпраці України відбулася нарада за участі представників Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, Національної поліції та Асоціації міст України під головуванням заступника Голови Держпраці Ігоря Дегнери, повідомляє сайт державного органу.

  Під час зустрічі обговорено питання продовження спільної роботи щодо детінізації ринку праці та можливих механізмів взаємодії у цьому напрямі.

  Нагадуємо, з червня 2020 року триває масштабна інформаційна кампанія, під час якої інспектори праці вже довели до відома 152 883 роботодавцям інформацію про неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин, переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці.

  З 1 вересня 2020 року Держпраці заплановано проведення інспекційної кампанії, під час якої будуть здійснюватися заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, у яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

  Держпраці у черговий раз звертаємо увагу роботодавців на неприпустимість допуску до роботи неоформлених працівників, адже незадекларована праця створює недобросовісну конкуренцію, наносить шкоду суспільству, державі та працівнику.


   

 • Працедавця попереджено про недопустимість використання незадекларованої зайнятості

  Працедавця попереджено про недопустимість використання не задекларованої зайнятості

  Факт порушення законодавства про працю у частині декларування зайнятості  встановив головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області. Інспекційне відвідування роботодавця відбувалося за колективним зверненням громадян.

  Фахівець Держпраці виявив у суб’єкта господарювання, що надає послуги пов’язані з охороною державної, колективної та приватної власності, а також охорони фізичних осіб шістьох неоформлених працівників.

  Роботодавець допустив до виконання обов’язків  працівників без укладання трудового договору та без повідомлення  про факти їхнього працевлаштування територіальний орган Державної фіскальної служби.

  Також було встановлено й інші порушення трудового законодавства, зокрема,  при звільненні працівникам не виплачені компенсація за невикористані відпустки, не виплачувалася допомога з тимчасової непрацездатності, виявлено  порушення при організації трудового розпорядку і таке інше.

  Як наслідок, інспектором Держпраці було складено відповідний акт інспекційного відвідування та припис про усунення виявлених порушень, який є для роботодавця обов’язковим до виконання.  

  Оскільки суб’єкт господарювання здійснює підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування і є платником єдиного податку третьої групи, то до нього Управління Держпраці застосувало попередження.

  У разі, якщо роботодавець  використає працю  неоформлених працівників  повторно упродовж  двох років з дня виявлення даного порушення,  до нього може бути застосовано додаткову відповідальність, а саме штрафну санкцію  - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  Довідково: з  1 вересня 2020 року Держпраці посилить  інспекційні заходи  щодо виявлення у суб’єктів господарювання неоформлених працівників.

  Якщо головні державні інспектори виявлять факти працевлаштування не задекларованих працівників, до роботодавців  будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності, у тому числі, фінансові.

  Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься  штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовуватиметься попередження.

  Передбачено додаткову відповідальність,  якщо роботодавець  використовує працю  неоформлених працівників  повторно упродовж  двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує:

  трудові відносини між роботодавцем та працівником мають бути належно оформлені.

  Це є запорукою гідних, безпечних, здорових умов праці та якісного виконання працівниками своїх професійних обов’язків!


   

   

 • Інспекційна кампанія Держпраці щодо виявлення неоформлених трудових відносин з 1 вересня буде посилена

  Інспекційна кампанія Держпраці щодо виявлення неоформлених трудових відносин з 1 вересня буде посилена

  З 1 вересня 2020 року Держпраці посилить  інспекційні заходи  щодо виявлення у суб’єктів господарювання неоформлених працівників.

  Якщо головні державні інспектори виявлять факти працевлаштування не задекларованих працівників, до роботодавців  будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності, у тому числі, фінансові.

  Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків  - штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовуватиметься попередження.

  Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  Управління Держпраці наголошує роботодавцям на необхідності  впорядкування трудових відносин з працівниками відповідно до норм чинного законодавства про працю.


   

 • Незадекларована праця - фінансові ризики для роботодавців

  Незадекларована праця - фінансові ризики для роботодавців

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає суб’єктів господарювання Буковини:

  фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків

  тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Передбачено додаткову відповідальність,  якщо роботодавець  використовує працю  неоформлених працівників  повторно упродовж  двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує:

  трудові відносини між роботодавцем та працівником мають бути належно оформлені.

  Це є запорукою гідних, безпечних, здорових умов праці та якісного виконання працівниками своїх професійних обов’язків!


   

 • У першому півріччі 2020 - го на виробництві зафіксовано 15 нещасних випадків

  У першому півріччі 2020 - го на виробництві зафіксовано 15 нещасних випадків

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  у першому півріччі 2020 року на підприємствах, в установах, організаціях  області сталося 15 нещасних випадків виробничого травматизму, 4 з яких - зі смертельним наслідком.

  За аналогічний період минулого, 2019, року в області було зафіксовано 25 нещасних випадків, у двох із них потерпілі загинули.

  Так, у нинішньому році нещасні випадки зі смертельним наслідком сталися на підприємстві залізничного транспорту, в установах соціально-культурної сфери.      

  Випадки загального виробничого травматизму зареєстровано  на підприємствах будівельної галузі, торгівлі, автомобільного транспорту, пошти та зв’язку, соціальної сфери, тощо.

  Найбільшу кількість нещасних випадків зафіксовано у Чернівцях - 9 та у Кіцманському районі - 3.

  По одному випадку виробничого травмування сталося у Глибоцькому  та Новоселицькому районах.

  Причинами більшості нещасних випадків є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області - звертається до керівників підприємств, установ, організацій регіону з вимогою повного дотримання чинних нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці.

  Належне дотримання законодавства про охорону праці допоможе уникнути працівникам ризиків травмуватися на робочому місці.


   

   

   

 • Актуально! Роботодавці на Буковині пропонують для працівників понад вісім сотень вакансій

  Актуально! Роботодавці на Буковині пропонують для працівників понад вісім сотень вакансій  

  Станом на 11.08.2020 року на Буковини було 876 вакансій. Найвищі зарплати – від 15 до 18 тисяч. гривень роботодавці пропонують майстру цеху, двом керуючим відділенням та одному виконавцю робіт. 

  Роботодавці пропонують зарплату від 10 до 15 тисяч гривень на 84 вакансії. На таку оплату шукають бухгалтерів, начальника сектору, термообробників швацьких виробів, поліцейських (інспекторів) патрульної служби, водіїв тролейбусів, швачок та електромонтажників - схемників.

  Заробітну плату від 7 до 10 тисяч гривень пропонують електромонтерам з експлуатації, слюсарям з експлуатації та ремонту газового устаткування, слюсарям аварійно-видобувних робіт, операторам швацького устаткування, провідникам пасажирських вагонів, верстатникам деревообробних верстатів, фармацевтам. Загалом є  190 вакансій.

  118 пропозицій роботи  зареєстровано із зарплатою від 6 до 7 тисяч гривень. Це робота для інспекторів, слюсарів з ремонту рухомого складу, контролерів водопровідного господарства, монтерів колій, електромеханіків та столярів.

  Від мінімальної зарплати до 6 тисяч гривень є 298 вільних посад. Роботодавці пропонують таку оплату менеджерам, бухгалтерам, головним спеціалістам в органах державного управління, майстрам з охорони праці.

  Решта - 182 пропозиції з мінімальною заробітною платою. На таку оплату шукають бібліотекарів, юрисконсультів, методиста, вчителя-дефектолога, викладача-інструменталіста, викладача професійного навчального закладу, лікаря-лаборанта та вихователів, про це інформують у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.


   

   

 • У Держпраці підсумували результати позапланових заходів контролю у медичних закладах

  У Держпраці підсумували результати позапланових заходів контролю у медичних закладах

  Головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області у червні-липні 2020 року  здійснили заходи контролю за додержанням законодавства про працю при нарахуванні  та виплаті заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2.

  Заходи інспекційного контролю відбувалися на виконання доручення Прем’єр - міністра України від 25.05.2020 року та окремого доручення Голови  Держпраці України.

  Загалом фахівці Держпраці перевірили 41 установу регіону, що надає медичну допомогу хворим з підозрою чи підтвердженим діагнозом СОVID-19 та уклали договори про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров'я.

  За результатами роботи виявлено порушення законодавства про працю. Так, у деяких закладах доплата в розмірі трьох посадових окладів за березень 2020 року нараховувалась не за весь відпрацьований працівниками робочий час; зафіксовано випадки, коли доплата персоналу взагалі не нараховувалася та не виплачувалася.

  В окремих медичних установах за квітень, травень, червень 2020 року   при нарахуванні та виплаті додаткової доплати у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок)  не враховували обов’язкові доплати та надбавки, що передбачені чинним законодавством, а саме: доплату за відпрацьовані години тимчасово відсутнього працівника (хвороба, відпустка, тощо); доплату за роботу у нічний час; доплату за роботу у святкові та неробочі дні; надбавку за вислугу років; доплату за старшинство (старшим медичним сестрам); доплату до розміру мінімальної заробітної плати молодшим медичним сестрам та іншому персоналу.

  У деяких закладах доплати виплачувалися із порушенням термінів виплати заробітної плати.

  Також інспектори Управління виявили випадки виплат працівникам, котрі працюють на посадах, що не входять до Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню COVID-19 та лікуванням пацієнтів із випадками хвороби.

  За результатами інспекторських перевірок Держпраці видано 36 приписів на усунення виявлених порушень.

  На посадових осіб медичних підприємств складено та передано до суду п’ять протоколів за частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці», що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.


   

   

 • Проведено нараду з представниками Нацполіції та ДСНС щодо спільних заходів державного нагляду

  Проведено нараду з представниками Нацполіції та ДСНС щодо спільних заходів державного нагляду

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони праці, техногенної та пожежної безпеки суб’єктами господарювання, які зберігають аміачну селітру насипом для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри, комплексних і рідких мінеральних добрив, в Держпраці під керівництвом т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка проведено спільну нараду посадових осіб Держпраці з представниками Національної поліції України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які задіяні у зазначених перевірках.

  Учасники наради погодили графік проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання та координацію спільних дій посадових осіб органів центральної виконавчої влади під час здійснення заходів державного нагляду, повідомляє сайт Держпраці України.


   

 • Здійснювати заходи державного контролю інспектор праці зобов’язаний за наявності службового посвідчення

  Здійснювати заходи державного контролю інспектор праці зобов’язаний за наявності службового посвідчення

  Державна служба України з питань праці попереджає підприємців, що в окремих областях  зафіксовано випадки відвідування суб’єктів господарювання невідомими особами під виглядом інспекторів Держпраці.

  Так, днями на території Херсонської області такі  особи відвідували підприємців з метою  нібито здійснення заходів державного контролю.

  Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою КМУ від 21.08.2019 року за №823 (у редакції постанови КМУ від 04.12.2019 року за №1132 зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 08.07.2020 року за №617) контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням, встановленої форми, що видаються Держпраці.

  На сайті Держпраці України  оприлюднено інформацію про службові посвідчення інспекторів праці.

  Службові посвідчення щодо яких інформація не оприлюднена, вважаються недійсними.

  Достовірність службових посвідчень можна перевірити на сайті Державної служби України з питань праці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».   

  Довідково:  роботодавець має право вимагати у фахівців, котрі здійснюють інспекційні заходи Держпраці, пред’являти службові посвідчення. Якщо вказані особи відмовляються надати документи,  слід звертатися до підрозділів Національної поліції та територіального органу Держпраці.


   

   

   

 • Як повинен діяти працівник, якщо роботодавець заборгував заробітну плату

  Як повинен діяти працівник, якщо роботодавець заборгував заробітну плату

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує, як повинен діяти працівник, якщо роботодавець заборгував заробітну плату.

  Найперше, працівник має право подати відповідну заява на ім’я керівника про виплату заробітної плати.

  Аналогічна заява про вирішення питання виплати заробітної плати має бути подана до профспілки.

  Якщо безпосередні переговори з керівником не призвели до виплати зарплати.

  Ще одна можливість - звернення до комісії по трудових спорах.

  Якщо комісія по трудових спорах не створена або працівник не погоджується з рішенням комісії, слід подати  позовну заяву до місцевого суду про примусове стягнення заборгованості із виплати заробітної плати.

  На будь якому етапі працівник має можливість звернутися до Держпраці або її територіального органу зі скаргою на дії роботодавця для притягнення його до кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області зазначає: належна виплата заробітної плати - обов’язок роботодавця.

  Чинним  трудовим законодавством визначено вимогу щодо періодичності  виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій.

  Роботодавець повинен виплачувати заробітну плату працівникові не рідше двох разів на місяць.   

  Субєкт господарювання не має права в односторонньому порядку ухвалювати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством.

  Тому навіть за наявності заяви працівника з проханням виплачувати заробітну плату раз на місяць,  виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

  Статтею 110 Кодексу законів про працю України встановлено, що при кожній виплаті заробітної плати власник, або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про розміри оплати праці, про дані, що належать до періоду, за який проводиться оплата праці, а саме: 

  загальна сума заробітної плати з детальним розшифруванням за видами виплат;

  розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;

  сума, що належить до виплати.

  Повідомлення роботодавцем працівника про заробітну плату повинне проводитися при кожній виплаті.


   

   

 • Середня заробітна плата в регіоні дещо зросла

  Середня заробітна плата в регіоні дещо зросла

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у червні 2020 року становила 9 504 гривні. Це у два рази вище рівня мінімальної заробітної плати, яка з січня нинішнього року складає суму у 4 723 гривні.

  У порівнянні з травнем 2020 року, розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 20%, за останній рік (щодо червня 2019 року) - на 9,4%.

  Такими є дані Головного управління статистики у Чернівецькій області.

  Найбільше заробляли працівники на підприємствах добувної промисловості та розробки кар’єрів (11 345 гривень), постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (15 504 гривні); в установах, що здійснюють фінансову та страхову діяльність (13 347 гривень); в державному управлінні та обороні (13 459 гривень); в освітній галузі (майже 10 837 гривень).  


   

   

 • У липні інспектори Держпраці охопили інформаційними заходами понад 2 000 роботодавців

  У липні інспектори Держпраці охопили інформаційними заходами понад  2 000 роботодавців

  Посадовці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують здійснювати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання Буковини.

  Так, у липні 2020 року головні державні інспектори  територіального органу Державної служби України з питань праці здійснили інформаційні відвідування до понад 2 100 роботодавців регіону.

  Заходи відбуваються з метою запобігання використання незадекларованої праці, порушень законодавства з оплати праці, забезпечення роботодавців і працівників інформацією щодо найбільш ефективних способів дотримання  законодавства про працю, охорону та гігієну праці.

  Інформаційними заходами фахівці охоплюють, у першу чергу, суб’єктів господарювання соціально-культурної сфери: заклади торгівлі та надання різноманітних послуг, будівельні підприємства, сільськогосподарську галузь.


   

 • Продовжено дію умов адаптивного карантину

  Продовжено дію умов адаптивного карантину

  З 1 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

  Відповідно до документа, адаптивний карантин в державі продовжений до 31 серпня 2020 року.

  Залежно від епідеміологічної ситуації регіони поділяються на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

  Зелена зона передбачає:

  перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

  проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

  кінотеатри із заповненістю на 50%;

  перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

  Жовта зона (+ обмеження зеленої), забороняється:

  відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

  Помаранчева зона (+ обмеження жовтої), забороняється:

  діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

  діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

  планові госпіталізації в лікарнях;

  спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

  прийом нових змін в дитячі табори;

  обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

  Червона зона (+ обмеження помаранчевої), забороняється:

   робота громадського транспорту;

  відвідування закладів освіти;

  діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

  Перетин кордону: з країн «зеленої зони» – потрібен тільки страховий поліс. Для країн із «червоної зони» – потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.

  Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:

  завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

  середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

  коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш, як 11 відсотків;

  показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків.

  показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

  Дану інформацію розміщено на  Урядовому порталі.

  Довідково: Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 31 липня визначила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19.

  До червоної зони зараховано Кіцманський район Чернівецької області.

  До жовтої - Глибоцький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький та Хотинський райони Буковини.

  Решта районів області перебувають  у так званій  зеленій зоні.


   

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка