UP

Статті

Фільтр
 • Про порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, визначених Постановою КМУ №224 (20.03.2020)

  Про порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, визначених Постановою КМУ №224 (20.03.2020)

  Урядом активізовано роботу щодо введення превентивних, попереджувальних і профілактичних заходів, з метою уникнення можливості проникнення і розповсюдження коронавірусу інфекції СОVID-19 в країні. 

  Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 №1069, Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо засобів індивідуального захисту.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 226 затверджено Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, у зв’язку з чим Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761 (далі – Технічний регламент), доповнено пунктом 11 , який регламентує, що на час дії пунктів 4 і 5 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, включені до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224. 

  Для введення в обіг засобів індивідуального захисту, включених до зазначеного переліку, заявник подає до Держпраці заяву із зазначенням:

  мети ввезення, 

  інформації щодо виробника, 

  назви виробів, код згідно з УКТЗЕД 

  номера партії або серійного номера, 

  обсягу партії,

  дані щодо призначення виробу та способу дії. 

  Заява подається дистанційно на електронну адресу (або у інший спосіб) до територіального органу Держпраці за місцем державної реєстрації заявника.

  За результатами опрацювання поданих документів, Держпраці видає заявнику повідомлення про введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

  Розгляд документів та видача повідомлення здійснюються на безоплатній основі.

  З метою оперативного надання повідомлення рекомендуємо використовувати шаблон заяви (завантажити).

  Звернення заявників:  електронна пошта 24cv@dsp.gov.ua та за тел. 0(372)553724

 • На час карантину Держпраці не проводить в регіоні заходи контролю за додержанням законодавства про працю, охорону та гігієну праці

  На час карантину Держпраці не проводить в регіоні заходи контролю за додержанням законодавства про працю, охорону та гігієну праці   

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області припинили на час карантинного періоду здійснення заходів контролю за додержанням законодавства про працю, охорону праці та промислову безпеку, якими охоплювалися  місцеві суб’єкти господарювання.

  Це зроблено з метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року за №211 «Про запобіганню та поширенню на території України корона вірусу COVID - 19» щодо своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів.

  Посадовці Управління Держпраці припинили на час карантинного періоду проведення інформаційних заходів, що передбачають безпосереднє відвідування роботодавців, планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю), у тому числі й щодо не задекларованої зайнятості відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержання законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року за №823.

  Водночас Управління Держпраці звертається до суб’єктів господарювання Буковини із вимогою не порушувати чинне законодавства та створювати на своїх підприємствах в установах, організаціях гідні, здорові та безпечні умови праці.   

   


   

 • Особистий прийом громадян в Управлінні наразі призупинено

  Особистий прийом громадян в Управлінні наразі призупинено

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року за №211 «Про запобіганню та поширенню на території України корона вірусу COVID– 19» щодо своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, особистий прийом громадян в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області наразі призупинено.

  Водночас громадяни мають можливість звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області за допомогою наявних у них засобів комунікації, а саме:

  за телефоном - (0372) 55-37-24;

  звернення заявники також можуть надсилати на електронну пошту територіального органу Державної служби України з питань праці:

  24cv@dsp.gov.ua

  скеровувати поштою на адресу Управління Держпраці у Чернівецькій області: 58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3.


   

 • В Управлінні Держпраці діють карантинні заходи

  В Управлінні Держпраці діють карантинні заходи

  З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03 2020 року, Кабінетом Міністрів України у межах держави введено карантинні заходи.

  Водночас згідно  протоколу №10 чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чернівецької обласної державної адміністраціївід 13.10.2020 року, епідемічну ситуацію на території Чернівецької області спричиненою корона вірусом 2019 – nCoV, попередньо класифіковано, як надзвичайна ситуація  регіонального рівня природного характеру.   

  З огляду на це, Управління Держпраці у Чернівецькій області  інформує: прийом громадян у територіальному органі Державної служби України з питань праці на період карантинних заходів  здійснюється лише за допомогою наявних у заявників засобів комунікації.

  Телефон приймальні -  (0372) 55-37-24.

  Звернення заявники також можуть надсилати на електронну пошту, або скеровувати на адресу Управління Держпраці у Чернівецькій області:

  58003, вул. Зелена, 3, м. Чернівці.


   

 • Актуальна інформація! Держпраці роз’яснює щодо надання відпустки працівникам, котрі мають неповнолітніх дітей, на період оголошення карантинних заходів

  Актуальна інформація! Держпраці роз’яснює щодо надання відпустки працівникам, котрі мають неповнолітніх дітей, на період оголошення  карантинних заходів

  Пунктом 3-1 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 року за №504/96-ВР передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері, або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

  Законодавством визначено коло осіб, котрим може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на період оголошення карантину: матір, батько, баба, дід, інші родичі, котрі фактично доглядають за дитиною; особа, котра усиновила дитину; особа, котра взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків, один із батьків - вихователів.

  Підставами для таких відпусток є карантинні заходи. Період, на який оголошено карантин, має бути підтверджено документально.

  Загальноосвітні навчальні заклади у зв’язку з цим видають накази про призупинення навчального процесу.

  Отже, на практиці документами, що підтверджують оголошення карантину, для працівників, котрі хочуть оформити відпустку без збереження заробітної плати, можуть бути довідки з навчальних закладів, або копії наказів про призупинення навчального процесу.

  Якщо працівник бажає отримати відпустку у період карантину, він має подати заяву про надання такої відпустки та долучити до неї копію свідоцтва про народження дитини.  

  Ознайомившись із заявою про відпустку та документами, долученими до неї, роботодавець зобов’язаний видати наказ (розпорядження) про надання відпустки (наказ про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину).

  Пунктом 3-1 частини першої статті 25 Закону №504 передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати надається на період оголошення карантину на відповідній території.

  Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися, то такого роду відпустка може бути надана роботодавцем стільки разів, скільки упродовж року буде запроваджено карантинних заходів.

  Міністерство соціальної політики України у листі від 29 квітня 2016 року за №242/13/116-16 роз’яснює, що роботодавці за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види оплачуваних відпусток, або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством на умовах, визначених у колективному договорі.   


   

 • На будівельних майданчиках Чернівців фахівці Держпраці інформують працівників про ризики нелегального працевлаштування

  На будівельних майданчиках Чернівців фахівці Держпраці інформують працівників про ризики нелегального працевлаштування

  Заходи відбуваються у рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії з питань незадекларованої зайнятості, яка триває в області.

  Фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснюють суб’єктам господарювання будівельної галузі та працівникам у трудових колективах про необхідність оформлення трудових відносин.

  Учора такий захід було проведено у товаристві з обмеженою відповідальністю «Чернівці - Моноліт», який розбудовує житловий масив «Кришталеве озеро» в обласному центрі Буковини.

  Робоча зустріч відбулася за участю фахівців Держпраці та Чернівецької міської філії обласного центру зайнятості.

  Під час спілкування у трудовому колективі начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Юрій Пуріч, зокрема зазначив  про переваги задекларованої зайнятості, оскільки професія будівельника є однією із найбільш травмонебезпечних. Адже роботи, як правило, проводяться на висоті. На будівельних майданчиках завжди задіяно значну кількість механізмів та обладнання підвищеної небезпеки, тому вірогідність травмування на виробництві висока.

  «З огляду на фактори ризику, працівники будівельних підприємств та компаній мають бути належним чином оформлені, оскільки легальна зайнятість є запорукою належної оплати праці та забезпеченні соціальних гарантій», - підкреслив Юрій Пуріч.      


   

 • На семінарі з підприємцями Новоселиччини - про переваги офіційної зайнятості

  На семінарі з підприємцями Новоселиччини - про переваги офіційної  зайнятості  

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у семінарі з питань протидії нелегальній зайнятості, організованому фахівцями Новоселицького управління Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області.

  Участь керівника територіального органу Державної служби України з питань праці зумовлена проведенням активної інформаційної кампанії  серед суб’єктів господарювання, зокрема, будівельної галузі, яку наразі проводить Держпраці.

  Виступ перед учасниками зібрання Іван Луцак розпочав з інформування суб’єктів господарювання щодо мети такої  інформаційно-роз’яснювальної кампанії.

  «Оскільки, за даними Держстату, понад 16% від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року  в Україні працювали у сфері будівництва, то на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі, з початку березня стартувала масштабна всеукраїнська кампанія.

  Наразі триває її перший етап - проведення  інформаційних заходів, під час яких фахівці Держпраці роз’яснюють роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, - наголосив у виступі Іван Луцак. - Другий етап - інспекційні відвідування, при проведенні яких головні державні інспектори Держпраці виявлятимуть ймовірні факти неоформлених трудових відносин».

  Керівник Держпраці закликав роботодавців не порушувати трудове законодавство, бо це тягне за собою значні фінансові санкції. Посадовець деталізував на новаціях у законодавчих нормах та відповів на запитання учасників семінару.

  У свою чергу директор Новоселицької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості  Едуард Топала акцентував на спільній діяльності між відомствами, націленій на подоланні не задекларованої зайнятості та розповів, що служба зайнятості вивчає кадрові потреби роботодавців і готова допомогти у доборі кваліфікованих працівників.


   

 • Інформаційні заходи з протидії поширенню коронавірусу проведено ще в кількох великих закладах торгівлі

  Інформаційні заходи з протидії поширенню коронавірусу проведено ще в кількох великих закладах торгівлі

  Головні державні інспектори відділу з питань гігієни праці  та сектору з питань експертизи умов праці Володимир Морозевич, Василь Сагалюк, Юлія Бабюк, Роман Димнич та керівник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла  охопили інформаційними заходами з питань запобігання поширенню небезпечного корона вірусного захворювання ще низку суб’єктів господарювання закладів торгівлі та надання послуг.

  Так, зокрема, підприємців ринку «Головний» у Чернівцях поінформовано про ризики захворювання COVID- 19.

  Фахівці Держпраці наголосили на  рекомендаціях, яких слід дотримуватися працівникам у трудових колективах, установах, організаціях, а також у побуті, аби уникнути небезпечного захворювання.

  Вказано на необхідність проведення заходів дезінфекції та знезараження приміщень, їх постійних провітрювань, належному використанні засобів гігієни.

  Підприємцям роздано друковану продукцію для самостійного ознайомлення.

  У ході інформувань фахівці Держпраці відповіли на численні запитання суб’єктів господарювання.

  Загалом, станом на сьогодні,  в області спеціалістами Держпраці проведено понад 1200 інформаційних заходів,  якими охоплено  понад 1600 осіб.  


   

 • Держпраці роз’яснює: права працівників під час оголошення карантинних заходів

  Держпраці роз’яснює: права працівників під час оголошення карантинних заходів

  Частиною першою статті 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

  Частиною першою статті 2 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП)  визначено, зокрема, що право громадян України на працю, – тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, – включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою.

  З метою правильного застосування законодавства про працю під час дії карантинних заходів, звертаємо увагу на наступне.

  Статтею 46 КЗпП визначено, що відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством. Таким чином випадки відсторонення працівника від роботи чітко визначені законодавством.

  Водночас, абзацом другим частини першої статті 14 Закону України «Про охорону праці» визначено, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства. Частиною другою даної статті визначено, що працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених в частині першій вимог.

  З огляду на зазначене та з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, збереження життя, здоров’я та забезпечення безпеки працівників та оточуючих людей, у випадку виявлення у працівника первинних ознак захворювання, роботодавцям рекомендується негайно забезпечити направлення такого працівника для медичного огляду та встановлення відповідного діагнозу.

  Крім цього звертаємо увагу, що відсутність працівника на роботі у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, хворобою, що підтверджується відповідними документами, не може бути підставою для звільнення чи відсторонення такого працівника. А надання працівником виданого у встановленому порядку листка непрацездатності є підставою для призначення та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до статей 22 – 24, 30-34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

  Разом з тим пропонуємо роботодавцям, за можливості, максимально забезпечити використання дистанційної форми праці та (або) гнучкого режиму робочого часу (в т.ч. і для зменшення скупчення людей у “часи пік”), запроваджувати режим роботи на умовах, скороченого та неповного робочого часу з урахуванням вимог, визначених законодавством, а також максимально сприяти реалізації права працівників на отримання, за їх проханням, оплачуваних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов’язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, якi надаються за угодою сторін у порядку, визначеному законодавством.

  Суб'єктам господарювання рекомендується забезпечити працівників антисептичними та дезинфікуючими засобами та проінформувати працівників про профілактичні заходи, розміщені на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.


   

   

 • Про стан виробничого травматизму з початку 2020 року

  Про стан виробничого травматизму з початку 2020 року

  За два місяці 2020 року на підприємствах області зареєстровано два нещасні випадки, пов’язані з виробництвом.

  Так, один нещасний випадок стався на підприємстві автодорожнього транспорту, ще один у галузі машинобудування.

  Про це повідомляють у секторі розслідування, аналізу й обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці  у Чернівецькій області.

  Один із нещасних випадків стався через падіння потерпілого з висоти,  інший - через дію деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються.

  В обох випадках причинами їх настання є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

  Дані нещасні випадки  зареєстровано у Чернівцях.

  Водночас зареєстровано три випадки не пов’язаних з виробництвом, які сталися унаслідок природній смертей потерпілих (2)  та внаслідок самогубства (1).

  Довідково: за аналогічний період минулого, 2019, року фахівцями сектору розслідування, аналізу й обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці  у Чернівецькій області було зареєстровано вісім нещасних випадків.

  Загалом у минулому році на підприємствах, в установах та організаціях Буковини сталося 39 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, у тому числі, шість - зі смертельним наслідком.


   

   

 • Суб’єктів господарювання будівельної галузі Вижницького району поінформовано про негативні наслідки неоформлених трудових відносин

  Субєктів господарювання будівельної галузі Вижницького району поінформовано про негативні наслідки неоформлених трудових відносин

  Виїзні інформування суб’єктів господарювання будівельної сфери щодо негативних наслідків не задекларованої зайнятості відбулися у Вижницькому районі.

  Виїзди до роботодавців здійснили фахівці з питань праці  Вижницької об’єднаної територіальної громади, Вижницького відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у  Чернівецькій області.

  Проведено роз’яснювальні бесіди щодо негативних наслідків нелегального використання найманої праці та її оплати, як для працівників, так і для роботодавців.  Участь у заходах взяв спеціаліст з питань праці Вижницької міської ради Василь Осташек.

  «Суб’єктам господарювання наголошено на оформленні трудових відносин на засадах чесності й ділової порядності, роздано інформаційні буклети, де зазначено, що страховий стаж будь -кого із працівників напряму залежить  від сплати єдиного соціального внеску», - зазначив Василь Осташек. 

  Перед відвідуванням роботодавців будівельної галузі, у Вижницькій міській раді відбулася робоча зустріч, на якій обговорювалися питання проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками в районі.

  У ході зустрічі вирішено посилити інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед суб’єктів господарювання  щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів та координувати спільні дії з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників.

  Довідково: Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочало в краї інформаційну кампанія з детінізації зайнятості у будівельній сфері.

  З 2 березня по 20 березня відбуваються інформаційні заходи, під час яких інспектори праці Управління та інспектори праці органів місцевого самоврядування роз’яснюють роботодавцям та працівникам будівельної галузі регіону переваги офіційного працевлаштування та суттєві ризики не задекларованої праці.

  З 30 березня по 30 квітня в області проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання галузі, під час яких фахівці Держпраці виявлятимуть ймовірні випадки неоформлених трудових відносин.


   

 • За підсумками перевірки ТЦ «Метро» проведено робочу нараду

  За підсумками перевірки ТЦ «Метро» проведено робочу нараду

  Робочу нараду за підсумками планової перевірки філії ТОВ «Метро кеш енд кері Україна» проведено під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Гордея учора, десятого березня.

  Участь у нараді взяли начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк та Іван Бербенюк, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Володимир Хіврич та головний державний інспектор відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Володимир Черноус.

  Від торгового центру «Метро» участь у засіданні взяли директор філії Наталія Бартко, головний інженер Михайло Катринуца та провідний інженер Василь Андроник.

  Найперше, на засіданні розглянули та проаналізували стан організації та дотримання  вимог законодавчих та нормативно-правових актів  з охорони праці та промислової безпеки на підприємстві.

  Так, підсумовуючи результати заходу державного нагляду, Іван Гордей наголосив на проблемних питаннях  щодо організації забезпечення належного стану охорони праці та промислової безпеки у філії, зокрема, на забезпеченні належного контролю за технічним станом обладнання та механізмів, що експлуатуються у торговому центрі.

  Начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку  Юрій Кудлик акцентував на тому, що проведення планового заходу Держпраці слід сприймати, як методичну допомогу задля поліпшення стану охорони праці на підприємстві та деталізував на  окремих технічних нюансах при використанні вантажопідіймальних механізмів, котельного обладнання, тощо.

  У ході робочої зустрічі акцентовано на обов’язковому дотриманні чинного законодавства з охорони праці,  належному проходженні навчань працівників, проведенню відповідних медичних оглядів та надано практичні рекомендації щодо покращення роботи системи управління охороною праці у торговельному центрі.

  Водночас керівників підприємства зобов’язано проінформувати Управління Держпраці про усунення порушень, які були виявлені у ході здійснення заходу державного нагляду.


   

   

 • Про небезпеку коронавірусної інфекції проінформовано понад 1 000 суб’єктів господарювання

  Про небезпеку коронавірусної інфекції проінформовано понад 1 000 суб’єктів господарювання 

  Профілактичні заходи з інформування щодо небезпеки коронавірусної інфекції станом на сьогодні, 11 березня, проведено у більш, ніж тисячі  суб’єктів господарювання регіону. Інформаційними заходами охоплено понад 1 300 осіб, розповсюджено понад 1 200 інформаційних матеріалів. 

  Інформуванням охоплено суб’єктів оптової та роздрібної торгівлі, надання сфери послуг, пасажирських автоперевезень.

  Інформаційні заходи проведено на найбільших ринках міста й області та в торговельних центрах.

  Роз'яснювальну роботу проводять начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Надія Бурла, головні державні інспектори відділу та сектору з питань експертизи умов праці Роман Димнич, Юлія Бабюк, Василь Сагалюк та Володимир Морозевич.


   

 • Роз’яснення Держпраці: як правильно оформити працівника

  Розяснення Держпраці: як правильно оформити працівника

  Наймати працівників на роботу можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Розповідаємо про всі тонкощі оформлення працівників.

  Коли треба укладати трудовий договір?

  Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник - роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.

  Як правило, особа є працівником, якщо:

  ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;

  ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;

  ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;

  ви платите за процес праці, а не за її результат;

  ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;

  ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.

  Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)?

  Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:

  укладення трудового договору;

  оформлення наказу про прийняття на роботу;

  повідомлення Державної податкової служби.

  Які документи повинен надати працівник?

  Для укладання трудового договору працівник має надати:

  паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

  індивідуальний податковий номер;

  трудову книжку (за наявності).

  Якщо це необхідно для роботи, ви можете попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо.

  Пам’ятайте! Заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування.

  Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?

  Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.

  Письмова форма обов’язкова:

  коли на цьому наполягає працівник;

  при організованому наборі працівників;

  при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);

  при укладенні контракту;

  при укладенні договору з неповнолітнім;

  якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа;

  для працівників релігійних організацій;

  для працівників, які проходять альтернативну службу;

  для працівників, які беруть участь у громадських роботах;

  для працівників фермерських господарств.

  В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.

  За якою формою укладається трудовий договір?

  Якщо ви фізична особа або приватний підприємець, ви повинні використовувати затверджену форму.

  Якщо ви юридична особа, можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:

  трудові обов’язки працівника;

  режим роботи і відпочинку;

  пільги, гарантії, компенсації;

  умови оплати праці та умови преміювання;

  доплати, надбавки та інше.

  Трудовий договір може бути:

  безстроковим;

  на визначений строк;

  на час виконання певної роботи.

  Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу.

  Що робити після укладення договору?

  Вам необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу.

  Пам’ятайте:

  повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою.;

  це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску (ЄСВ);

  повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі;

  надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

  Важливо! З 2015 року фізичні особи та приватні підприємці не реєструють трудові договори у Державній службі зайнятості. Вони самостійно нумерують договори і роблять записи в трудовій книжці.


   

 • Про заробітну плату в області

  Про заробітну плату в області

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) Чернівецької області у січні 2020 року  становила 8 185 грн, що на 14,8% менше, ніж у грудні 2019 року. Про це повідомляє Головне управління статистики у Чернівецькій області.

  Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності, констатують у відомстві.

  До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать: постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (14 752 грн), державне управління й оборона, обов’язкове соціальне страхування (12 167 грн).

  Найнижчий рівень заробітної плати в області спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (4 694 грн).


   

 • Рекомендації ВООЗ щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях працівників

  Рекомендації ВООЗ щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях працівників

  У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай.

  Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров’я міжнародного рівня оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби у 2019 році (COVID-19) в інші країни світу.

  ВООЗ та органи охорони здоров’я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху COVID-19.

  Усі верстви нашого суспільства – включаючи бізнес,
  роботодавців – повинні приєднатись до профілактичних заходів, для того щоб зупинити поширення цієї хвороби.

  Як поширюється COVID-19

  Коли хвора людина чи носій захворювання з COVID-19 кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище, поверхні та предмети – наприклад, письмовий стіл, телефони.

  Люди можуть інфікуватись COVID-19:

  – торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись  очей, носа чи рота;

  – через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу).

  Більшість осіб, які інфіковані COVID-19 відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.

  Ризик ускладнень захворювання зростає з віком, а саме:

  – люди старше 40 років є більш вразливими, ніж люди до 40 років;

  – люди з ослабленою імунною системою та люди з такими захворювання, як діабет, захворювання серця та легенів тощо.

  Прості способи запобігти поширенню COVID-19 на робочому місці

  Низькі затрати, що наведені нижче, допоможуть запобігти поширенню інфекцій на робочому місці, таких як застуда, грип та шлункові розлади. Захищайте своїх клієнтів, підрядників та працівників.

  Роботодавці повинні запроваджувати профілактичні заходи, навіть якщо випадки COVID-19 не зареєстровані у місті, де вони здійснюють свою господарську діяльність.

  Своєчасно запроваджені профілактичні заходи можуть скоротити втрачені робочі дні через хворобу та зупинити або сповільнити розповсюдження
  COVID-19, якщо він потрапляє на одне з ваших робочих місць.

  Переконайтесь, що робочі місця ваших працівників чисті та гігієнічні

  Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезинфікуючим засобом.

  Чому? Тому, що забруднення на поверхнях, які торкаються співробітники та замовники, є одним із основних джерел поширення COVID-19.

  Потрібно сприяти регулярному та ретельному миттю рук працівниками, підрядниками та замовниками (споживачами).

  Розмістіть диспенсери із дезинфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць). Подбайте, щоб ці диспенсери були розміщені на видних місцях навколо робочих місць та регулярно заправлялися.

  Розмістіть постери (плакати) на видних місцях, що рекламують миття рук, про це можна запитати у місцевому органі охорони здоров’я.

  Поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцям з охорони праці щодо здоров’я працівників. Проводьте брифінги, зустрічі та пропагуйте необхідність миття рук.

  Переконайтесь, що персонал, підрядники та замовники (клієнти) мають доступ до місць, де вони можуть отримати доступ до води з милом.

  Чому? Оскільки миття рук вбиває вірус на ваших руках і запобігає поширенню COVID – 19.

  Необхідно сприяти наявності чистого повітря на робочому місці

  Розмістіть плакати (постери), що пропагують чисте повітря на робочих місцях. Поєднуйте такі заходи з іншим комунікаційними заходами (інструктажі, навчання), що пропагують гігієну та охорону праці. Проводьте брифінги та наради з широким колом фахівців із зовні тощо.

  Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежитєм (кашлем) на роботі. Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.

  Чому? Оскільки виконання вимог щодо гігієни праці на робочих місцях перешкоджає поширенню COVID-19.

  Порадьте працівникам та підрядникам перед поїздками у відрядження отримати загальнонаціональні (загальнодержавні) рекомендації щодо протидії розповсюдженню COVID-19.

  Розкажіть своїм співробітникам, підрядникам та клієнтам, що COVID-19 може почати розповсюджуватись у їх середовищі в разі наявності осіб з температурою 37.3 ºC.

  Особам з такою температурою необхідно залишатись вдома (або працювати вдома).

  Особам з температурою, вищою за 37.3 ºC прийом жарознижуючих ліків таких, як парацетамол/ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, може тільки замаскувати захворювання (інфікування).

  Ведіть постійне спілкування з працівниками, видавайте працівникам прокламації, що рекомендують залишатись вдома (у випадках, коли працівники мають лише легкі симптоми COVID-19).

  Розміщайте плакати з рекомендаціями щодо профілактики розповсюдженню COVID-19 на робочих місцях. Поєднайте ці заходи із поширенням інформації іншими каналами зв’язку, які зазвичай використовуються у вашій організації або бізнесі.

  Ваші служби з охорони праці, місцеві органи охорони здоров’я або інші партнери можуть розробили заходи щодо просування інформаційної кампанії із профілактики розповсюдження COVID-19.

  Що слід враховувати, коли ви та ваші працівники подорожуєте

  Перед поїздкою

  Переконайтеся, що ваша організація, співробітники організації мають актуальну інформацію про райони де поширюється COVID-19. Ви можете знайти це за адресою: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/

  На основі актуальної інформації Ваша організація повинна здійснити оцінку переваг та ризиків, які пов’язані з майбутніми відрядженнями Ваших працівників.

  Уникайте направлення у відрядження працівників, які можуть піддаватися більшому високому ризику інфікування та розвитку ускладнень (наприклад, осіб літнього віку співробітники, що мають такі захворювання, як цукровий діабет, захворювання серця та легенів, тощо) в райони, де COVID-19 поширюється

  Переконайтесь, що всіх осіб, які подорожують у регіони, що повідомляють про COVID-19, проінформовано про профілактичні заходи кваліфікованими медичними працівниками

  Розгляньте питання про видачу працівників, які збираються подорожувати невеликими пляшками (до 100 мл) дезінфікуючих засобів для рук на основі спирту. Це може полегшити регулярне миття рук.

  Під час подорожі

  Заохочуйте працівників регулярно мити руки та триматися не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають

  Переконайтесь, що працівники знають, що робити та до кого звертатися, якщо їм погано під час подорожі.

  Переконайтесь, що ваші працівники дотримуються інструкцій місцевих органів влади, де вони перебувають, подорожують. Якщо, наприклад, їм сказали місцеві органи влади не їхати кудись вони повинні виконувати вказівки місцевих органів влади. Ваші працівники повинні відповідати будь-яким місцевим обмеженням у подорожі, русі чи великих зборах.

  Коли ви або ваші співробітники повертаєтеся з подорожі

  Співробітники, які повернулися з району, де розповсюджується COVID-19, повинні контролювати симптоми протягом 14 днів та проводити виміри температури тіла двічі на день.

  Якщо у них навіть м’який кашель або не дуже висока температура (тобто температура 37,3 ºС і більше) вони повинні залишатися вдома і самоізолюватися. Це означає уникати близького контакту (один метр або ближче) з іншими людьми, включаючи членів сім’ї.

  Вони також повинні телефонувати до закладу охорони здоров’я або місцевого управління охорони здоров’я, надаючи їм детальну інформацію про свій стан здоров’я та недавні подорожі.

  Підготовка вашого бізнесу у випадку, якщо COVID-19 потрапить у ваш колектив

  Поміркуйте, як визначити осіб, які можуть перебувати в зоні ризику та підтримайте їх, де допускайте випадків дискримінації осіб, які працюють на Ваших робочих місцях.

  Сюди можна віднести осіб, які нещодавно їздили у райони інфікування COVID-19, осіб, які мають інші серйозні захворювання (наприклад, з діабетом, захворюванням серця та легенів, інші хвороби, які пов’язані з віком).

  Повідомте своєму місцевому органу охорони здоров’я, що ви розробляєте план, і вимагайте участі (підтримки) від такого органу.

  Сприяйте регулярній роботі (спілкуванні) всередині Вашої організації.

  Якщо у Вашій організації зафіксовано спалах COVID -19, місцевий орган охорони здоров’я може порадити працівникам з Вашої компанії (організації, підприємства) уникати громадського транспорту, місць скупчень людей.

  Використання телекомунікаційних технологій допоможе вашому бізнесу продовжувати працювати, поки ваші співробітники знаходяться на відстані.

  Розробити план надзвичайних ситуацій  та можливість роботи бізнесу безперервно на випадок спалаху COVID-19 в районах (країнах), де Ваш бізнес (компанія, підприємство) здійснює свою діяльність.

  План допоможе підготувати вашу організацію (компанію) до можливого спалаху COVID -19 на робочих місцях в інших регіонах (країнах).

  Розроблений план із надзвичайних ситуацій допоможе впоратись з іншими (схожими) ситуаціями, які стосуються захворюваності.

  Підкресліть такі ключові моменти, як:

  Важливість залишатися подалі від роботи, навіть якщо вони мають лише легкі симптоми або довелося приймати прості ліки (наприклад, парацетамол, ібупрофен), які можуть маскувати симптоми

  Будьте впевнені, що ваш план стосується психічного здоров’я та соціальних наслідків випадкуCOVID-19 на робочому місці чи в громаді та пропонує інформацію для підтримки для малого та середнього бізнесу та внутрішнього здоров’я, добробуту персоналу, підтримку, розвиток партнерських стосунків та планів із закладами охорони здоров’я та соціальними службами

  Ваш місцевий заклад охорони здоров’я може запропонувати підтримку та рекомендації в розробці вашого плану.

  Пам’ятайте:

  Зараз саме час підготуватися до COVID-19. Прості запобіжні заходи та планування можуть мати велике значення.

  Зараз дії допоможуть захистити ваших співробітників та ваш бізнес.

  Як бути в курсі: знайдіть останню інформацію від ВООЗ щодо місця поширення.


   

 • COVID - 19: дієві поради, як уберегтися від небезпечної інфекції

  COVID - 19: дієві поради, як уберегтися від небезпечної інфекції

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  аби уберегтися від небезпечної інфекції, громадянам слід ретельно і часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептиком.

  Дотримуватися правил респіраторної гігієни.

  Дотримуватися дистанції у громадських місцях та уникати скупчення людей.

  Не чіпати руками очі, ніс та рот.

  При підвищенні температури, появі кашлю та ускладненні дихання необхідно негайно звернутися до лікаря.

  Дотримуватися звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків.

  Не вживати у їжу сирі, або ті продукти, які не пройшли термічну обробку.

  Також слід носити маску.

  Використовувати її необхідно правильно, зокрема,  маска має:

  покривати ніс і рот;

  щільно прилягати, без відступів по краях;

  замінювати маску необхідно відразу тоді, як вона стала вологою;

  не чіпати зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помити руки з милом чи обробити спиртовмісним антисептиком;

  замінювати маску кожні чотири години;

  не використовуйте маску повторно.


   

   

 • На одному із найбільших торговельних комплексів західного регіону розпочато інформування підприємців

  На одному із найбільших торговельних комплексів західного регіону розпочато інформування підприємців  

  Cьогодні начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Надія Бурла, головні державні інспектори відділу та сектору з питань експертизи умов праці Роман Димнич, Юлія Бабюк, Василь Сагалюк та Володимир Морозевич розпочали на одному із найбільших торговельних комплексів області та західного регіону в цілому - МТК «Калинівський ринок» - проведення профілактичних заходів з недопущення поширенню небезпечного вірусного захворювання.

  На розширеній робочій нараді за участю адміністрації підприємства детально поінформовано про заходи, які вживаються фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці з метою інформування роботодавців та працівників трудових колективів підприємств,  установ, організацій про небезпеку захворювання та необхідність проведення профілактичних заходів.

  Наголошено, що станом на сьогодні в області вже проведено понад 700 інформаційних заходів, якими охоплено понад 1 000 осіб.

  У ході інформування серед роботодавців розповсюджуються друковані методичні матеріали.    

  Такі ж матеріали буде розповсюджено й серед підприємців комунального підприємства, а ще надано дієві поради, як уберегтися від небезпечної інфекції.


   

 • Інспектори Держпраці посилили проведення профілактичних заходів у регіоні

  Інспектори Держпраці посилили проведення профілактичних заходів у регіоні

  Фахівці відділу з питань гігієни праці та сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжують проводити профілактичні заходи, націлені на випередження поширенню небезпечного корона вірусного захворювання.

  Щоденно керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори проводять інформаційні відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування про небезпеки хвороби та надають роз’яснення, як  зберегти фізичне здоров’я.

  Участь в інспекційних відвідуваннях беруть начальник відділу з питань гігієни Надія Бурла, головний державний інспектор відділу Роман Димнич, головні державні інспектори сектору з питань експертизи умов праці Василь Сагалюк, Юлія Бабюк, Володимир Морозевич.

  Так, станом на сьогодні в області проведено понад 580 інформаційних заходів, якими охоплено понад 800 осіб.

  У рамках інформаційної кампанії розміщено понад 350 інформаційних матеріалів.  

  У ході інформування серед роботодавців розповсюджуються друковані методичні матеріали.    


   

 • Затверджено єдині критерії для визначення періодичності проведення перевірок Держпраці

  Затверджено єдині критерії для визначення періодичності проведення перевірок Держпраці

  Прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці».

  Затвердження критеріїв дає можливість Держпраці виконувати повноваження та функції щодо організації та планування заходів державного нагляду (контролю), запровадити ризикоорієнтований підхід до планування перевірок, а також забезпечити захист державних інтересів щодо належного рівня організації та здійснення планування заходів державного нагляду (контролю).

  Прийняття Постанови також зменшує кількість проведення планових перевірок відповідно до ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання, підвищує рівень системності та збалансованості планування заходів державного нагляду (контролю), поліпшує якість нагляду, створює умови для розвитку бізнесу.


   

 • Ухвалено зміни до порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Ухвалено зміни до порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  На засіданні Кабінету Міністрів України розглянуто та схвалено проєкт змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107, де передбачено суттєве скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявність дозволів, переведенням на виконання робіт підвищеної небезпеки за заявницьким принципом (шляхом подання декларації до Держпраці).

  Зменшено до 8 видів перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявність дозволу. Також скорочено перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявність дозволу, до 4 видів.

  Таким чином, самодекларування проведення небезпечних робіт дасть можливість підприємцям скоротити час на отримання відповідних дозволів у Держпраці.

  До того ж, роботодавці матимуть змогу скоригувати в процесі виконання робіт подану декларацію або, навіть, відкликати її.

  При цьому контроль Держпраці за дотриманням підприємцями норм законодавства про охорону праці залишається незмінним, повідомляється на сайті Держпраці України.


   

 • В ефірі «Суспільного - Буковина» - про профілактичні заходи Держпраці на випередження поширенню небезпечної хвороби

  В ефірі «Суспільного - Буковина» - про профілактичні заходи Держпраці на випередження поширенню небезпечної хвороби

  Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Надія Бурла надала розширений коментар журналістам програми «Тема дня», яка вийшла учора, третього березня, в ефірі телеканалу «Суспільне - Буковина» у вечірньому прайм - таймі.

  У коментарі фахівець територіального органу Державної служби України з питань праці розповіла, які профілактичні заходи здійснює Управління задля попередження розповсюдження небезпечного захворювання на території області, де вже офіційно зареєстровано перший випадок.    

  Зокрема, Надія Бурла зазначила, що заходи відбуваються на виконання  окремого доручення Держпраці України  та з метою  посилення виконання Національного плану протиепідемічних заходів, затвердженого відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України.

  Посадовець Держпраці акцентувала, що профілактичні заходи в регіоні розпочалися ще 27 лютого й триватимуть наразі до 13 березня.

  Надія Бурла відзначила, що на сьогодні заходами охоплено вже понад чотириста суб’єктів господарювання, зокрема, сфери торгівлі, організації харчування, транспорту.


   

   

 • Рекомендації для роботодавців щодо запобігання коронавірусу 2019 - пСоУ

  Рекомендації для роботодавців щодо запобігання коронавірусу 2019 - пСоУ

  Відділ  з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області надає рекомендації для роботодавців щодо проведення профілактичних заходів з метою запобігання коронавірусу:

  необхідно забезпечити (за можливістю) моніторинг стану здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла, утруднення дихання;

  надати необхідну кількість миючих та антисептичних засобів для рук працівників та захисних медичних масок;

  регулярно провітрювати приміщення та здійснювати вологе прибирання;

  проводити щоденну дезінфекцію обладнання та робочої зони.

  Відділ з питань гігієни праці інформує роботодавців щодо дій у разі виявлення працівників з підозрою на небезпечну недугу.

  У такому разі працівник відразу ж має одягнути захисну маску й має бути направлений до медичного закладу. На робочому місці, де працівник виконував свої обов’язки, має бути  проведено дезінфекцію поверхонь за допомогою хлоровмісних або спиртовмісних засобів.


   

 • Пам’ятка для працівників, аби уникнути небезпечного коронавірусу

  Памятка для працівників, аби уникнути небезпечного коронавірусу

  Відділ з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює, яких рекомендацій мають дотримуватися працівники у трудових колективах, установах, організаціях краю, аби уникнути небезпечного захворювання.

  Необхідно дотримуватися правил загальної гігієни, а саме, часто і ретельно мити руки з милом, чи обробляти їх антисептичними засобами;

  регулярно провітрювати приміщення та робити вологе прибирання;

  уникати місць масового скупчення людей та тісного контакту з тими, хто має симптоми грипу чи застуди (включаючи торкання руками очей, носа чи рота);

  спостерігати за станом власного здоровя, щоденно вимірювати температуру тіла;

  уникати незахищеного контакту з тваринами та дезінфікувати руки після такого контакту.

  При появі симптомів хвороби  у вигляді підвищення температури тіла, утруднення дихання, кашлю, необхідно відразу ж надягнути захисну маску та звернутися до лікаря.


   

   

 • Суб’єкти декларування можуть отримати консультацію за телефоном гарячої лінії

  Суб’єкти декларування можуть отримати консультацію за телефоном гарячої лінії

  У Національному агентстві з питань запобігання корупції почала працювати багатоканальна «гаряча лінія», за якою надаються відповіді на питання щодо заповнення декларацій та роботи з Реєстром декларацій: +38 (044) 200 06 -94.

  З понеділка до п’ятниці з 8:00 до 18:00 без перерви суб’єкти декларування можуть отримати консультацію від фахівців Національного агентства. Сервіс з надання консультацій також працює цілодобово. В автоматичному режимі можна отримати відповіді на найбільш поширені запитання, які виникли у суб’єктів декларування з початку кампанії подання щорічних декларацій. 

  Крім цього, на офіційному сайті Національного агентства для суб’єктів декларування передбачена можливість подати своє запитання в електронній формі або за електронною адресою: support@nazk.gov.ua.

  За інформацією НАЗК


   

 • В Управлінні проведено навчання з питань здійснення контролю за додержанням трудового законодавства

  В Управлінні проведено навчання з питань здійснення контролю за додержанням трудового законодавства

  Керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь у навчанні посадових осіб, котрі мають повноваження інспекторів праці для здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

  Навчання відбуватимуться у кілька етапів. Так, другого березня під час заходу розглянуто низку питань, зокрема, основи трудового законодавства, відповідальність за його порушення, підстави для здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

  Особливо предметно обговорено  Порядок здійснення контролю за додержанням законодавства про працю: підготовку до інспекційного відвідування, права та обов’язки інспекторів праці, перелік документів, які вивчаються під час інспекційного відвідування.

  Наголошено на правильній координації дій інспекторів. Надано практичні поради.

  Обговорено та роз’яснено низку інших актуальних питань трудового законодавства .

  Навчання провели перший заступник начальника територіального органу Державної служби України з питань праці Іван Гордей та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч.


   

 • В ефірі місцевих радіостанцій та телеканалів розміщену соціальну реклама на тему не задекларованої зайнятості

  В ефірі місцевих радіостанцій та телеканалів розміщену соціальну реклама на тему не задекларованої зайнятості

  З кінця лютого в ефірі місцевих радіостанцій та телевізійних каналів Управлінням Держпраці розміщено аудіо та відео соціальної реклами на тему неоформлених трудових відносин.

  Таку соціальну рекламу розміщено з метою популяризації переваг офіційного працевлаштування громадян, формування негативного ставлення суспільства до застосування праці без належного оформлення та виплати заробітної плати в конвертах, адже подолання цих  явищ - одне з першочергових завдань, поставлених перед Держпраці України та її територіальними структурами, у тому числі, й перед Управлінням Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, інформаційні ролики виходять в ефірі радіостанції «Блиск - ФМ», «Українське радіо - Буковина» та ефірному мовленні «Радіо 10».

  У телевізійному форматі відео соціальної реклами розміщено в ефірі телеканалів «Чернівецький промінь», ТВА, ТРК «Чернівці» та в ефірі «Суспільного-Буковина».  

  Соціальна реклама виходитиме в ефір упродовж усього березня.


   

   

 • Інформаційну кампанію першочергово розпочнуть на підприємствах будівельної галузі,залучених до програми «Велике будівництво»

  Інформаційну кампанію першочергово розпочнуть на підприємствах будівельної галузі, залучених до програми «Велике будівництво»

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі, другого березня у межах держави стартує масштабна інформаційна  кампанія.  На цьому наголосив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак на нараді з питань легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

  Нарада відбувалася під головуванням заступника керівника Чернівецької ОДА Олексія Бойка за участю директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко.

  Керівник територіального органу Державної служби України з питань праці зазначив, що упродовж січня -  лютого  головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області, органів місцевого самоврядування за участю  представників територіальних структур Державної податкової служби, Пенсійного Фонду України, Чернівецького обласного центру зайнятості, інших державних органів  брали участь у проведенні Всеукраїнської інформаційної кампанії щодо недопустимості використання не задекларованої праці у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування. Тоді інформаційними заходами  в регіоні було охоплено  понад 5 500 роботодавців.  

  Під час інформаційних заходів інспектори Держпраці  інформували роботодавців та працівників про ризики використання неоформлених трудових відносин.

  Результатом активної інформаційної  кампанії став той факт, що у січні 2020 року до територіального органу Державної фіскальної служби  надійшло 1404 повідомлення про укладання трудових угод з 2176 працівниками.  Це на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

  Другий етап кампанії - здійснення заходів контролю за додержанням законодавства про працю у цих економічних сферах. Загалом представники територіального органу Державної служби України з питань праці провели  (у рамках кампанії) 99 інспекційних відвідувань. У результаті заходів інспектори Управління виявили девятьох неналежно оформлених працівників.

  Нинішня інформаційна кампанія, націлена на недопустимість нелегальної зайнятості, теж відбуватиметься у два етапи: інформаційно - роз’яснювальна та інспекційна. Тому за результатами наради вирішено, зокрема,  здійснити інформаційно-роз’яснювальну роботу першочергово на підприємствах будівельної галузі, які будуть залучені в області до програми «Велике будівництво».

  Передбачається, що у рамках реалізації програми  відбудеться масштабне будівництво та капітальний ремонт об’єктів соціальної інфраструктури.

  Під час наради також узгоджено графік проведення спільних заходів за участю  фахівців Управління Держпраці та Чернівецького обласного центру зайнятості.


   

   

 • Коронавірус COVID-19: на Буковині запрацювала гаряча лінія з надання необхідної допомоги

  Коронавірус COVID-19: на Буковині запрацювала гаряча лінія з надання необхідної допомоги

  У Чернівецькій області запрацювала цілодобова «гаряча лінія» для інформування населення щодо отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19.

  Телефон цілодобової “гарячої лінії” 066 084 93 13.

  Про це повідомляють у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

  На гарячу лінію  радять телефонувати, зокрема,  тим громадянам, хто перебував у країнах із зареєстрованими випадками COViD-19 у разі погіршення самопочуття, навіть якщо при перетині кордону вони не мали проблем зі здоров’ям.


   

 • Розпочинається масштабна всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості у будівельній сфері

  Розпочинається масштабна всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості у будівельній сфері

  Будівництво – одна з найбільш ризикових сфер, де використовується незадекларована праця та відбувається травмування працівників.

  За даними Держстату, понад 16% (556,8тис.осіб) від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали у сфері будівництва.
  На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі 2 березня стартує масштабна всеукраїнська кампанія, яка відбуватиметься у два етапи.

  З 2 березня по 20 березня проходитимуть інформаційні заходи, під час яких інспектори праці роз’яснюватимуть роботодавцям та працівникам переваги офіційного працевлаштування, ризики незадекларованої праці.

  Крім того, як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.

  У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага буде також приділена питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.
  Окремо звертаємо увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.

  З 30 березня по 30 квітня проходитимуть інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.
  Подібна кампанія вже відбулася у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу, а у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності – запланована впродовж 2020 року.


   

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка