UP

Статті

Фільтр
 • Укладання трудового договору між роботодавцем та працівником на час стажування - обов’язкове

  Укладання трудового договору між роботодавцем та працівником на час стажування - обов’язкове

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: згідно із Законом України «Про вищу освіту», Законом України «Про освіту», Законом України «Про зайнятість»,  у більшості випадків, мета стажування працівника  - набуття ним досвіду виконання завдань та обов’язків певної спеціальності.

  Стажування є складовою післядипломної освіти нарівні з перепідготовкою, спеціалізацією, розширенням профілю, підвищення кваліфікації.

  Також трудовим законодавством визначено таке поняття, як навчання на виробництві.

  Наказом Міністерства праці та Міністерства освіти від 26.03.2001 року за номером  №127/151 затверджено Положення про професійне навчання кадрів на виробництві.

  Положенням визначено, що таке стажування передбачає набуття практичних умінь і навичок щодо виконання обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

  Нормами цього положення визначено: стажування, як один з видів підвищення кваліфікації керівних працівників,  проводиться на підприємствах, в установах, організаціях за індивідуальним планом, який затверджується керівником підприємства чи підрозділу, що направляє працівника на стажування.

  За результатами стажування за місцем його проведення видається довідка довільної форми про проходження стажування.

  Відповідні записи про професійне навчання робітників, підвищення кваліфікації працівників та спеціалістів  вносяться окремим записом у трудову книжку.

  Слід зазначити, що проходження стажування при прийнятті на роботу законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб, наприклад, державних службовців, майбутніх юристів, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, тощо.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: якщо ж посада працівника не належить до перелічених категорій, то такий працівника має бути прийнятий на роботу за правилами Кодексу законів про працю України,  у разі необхідності - із випробувальним терміном.

  Відповідно до статті 24  Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», працівник не можу бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника. або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу  в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладається штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень.


   

 • Безпека освітнього процесу у навчальних закладах області залежить від якісної організації охорони праці

  Безпека освітнього процесу у навчальних закладах області залежить від якісної організації охорони праці   

  Організація охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики  дитячого травматизму та медичного обслуговування у закладах освіти області  - саме ці питання порядку денного стали ключовими під час наради  з відповідальними працівниками органів управління районних державних адміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад, керівниками закладів обласного підпорядкування.

  Зібрання відбулося учора, 21 листопада. Участь у ньому взяли понад 80 представників освітніх закладів області, посадовці органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Організаторами форуму виступили департамент освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації та навчально-методичний центр якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів області.

  Участь у нараді взяв перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.  Посадовець став  одним із основних доповідачів під час заходу.

  У своєму виступі перед освітянами заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці, насамперед, зазначив на тому, що упродовж нинішнього навчального року в освітніх закладах та установах Буковини не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму, хоча в області за десять місяців 2019 року мав місце 31 нещасний випадок на виробництві, п’ять із них – зі смертельним наслідком.

  «Така статистика є свідченням того, що робота, націлена на поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки в освітніх установах проводиться. І це є пряме виконанням  норм Закону України «Про охорону праці», який зобов’язує відповідальних осіб створювати належні та безпечні умови праці, - наголосив у виступі Іван Гордей. - Водночас необхідно підкреслити, що  аналіз наглядової роботи, проведеної головними державними інспекторами Держпраці в навчальних закладах, засвідчує про окремі порушення вимог законодавства та відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. За результатами перевірок встановлено факти несвоєчасного проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці керівниками загальноосвітніх установ, не призначення осіб, відповідальних за безпечну експлуатацію електро- та газового господарства, відсутність інструкцій з охорони праці або неналежне їх розроблення, використання технічно несправного інструменту і таке інше».

  У ході виступу наголошено, зокрема,  на тому, що відповідальним особам необхідно вжити невідкладних заходів щодо підвищення рівня безпеки при використанні відомчого автотранспорту, у тому числі, шкільних автобусів.

  Акцентовано також на тому, що наразі розпочався й триває опалювальний сезон. Його безпечне проходження напряму залежить від навиків та умінь обслуговуючого персоналу.

  «Експлуатація з найменшими порушеннями нормативно-правових актів з охорони праці може створити умови для виникнення певних ризиків або надзвичайних ситуацій. Управління Держпраці у Чернівецькій області акцентує на постійному контролі за технічним станом опалювальних приладів, своєчасним виконанням регламентних робіт, трудовою дисципліною операторів котелень, їх навчанням та проходженням попередніх та періодичних медичних органів», - підкреслив посадовець Держпраці.

  Повідомлено також про те, що з 1.07.2019 року вступив у дію новий Порядок  розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Наголошено на змінах алгоритму дій відповідальних осіб у разі настання нещасного випадку.


   

 • Презентували новий проект ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні»

  Презентували  новий проект ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні»

  Голова Держпраці України Роман Чернега взяв участь у конференції з нагоди завершення проєкту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» та презентації нового проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

  Захід організовано Міжнародною організацією праці (МОП) та Представництвом Європейського Союзу в Україні, повідомляє сайт державного відомства.

  Участь у заході взяли: перший радник, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток», Представництво ЄС в Україні,  Фредерік Куне; т.в.о. координатора системи ООН в Україні Пабло Матеу; директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн ЦСЄ, Будапешт, Маркус Пілгрім; старший спеціаліст з безпеки і здоров’я на роботі, МОП, Женева, Хав’єр Барберо; секретар Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Микола Бабенко; національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук; менеджер проєкту ЄС-МОП в Україні Антоніу Сантуш, представники Держпраці, Міністерства соціальної політики, ФРУ, Конфедерації вільних профспілок України.

  Під час заходу було розглянуто результати та ключові досягнення проєкту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», завдяки якому відбулося скорочення масштабів незадекларованої праці в Україні та реформування системи інспекції праці відповідно до стандартів ЄС.

  Обговорено виклики для інспекції праці та можливі рішення, що можуть бути реалізовані за підтримки нового проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».

  Роман Чернега під час виступу подякував за реалізацію проєкту та підкреслив його високу результативність, зазначивши, що проєкт дав не лише теоретичні знання, а вже і практичні результати, які є досить вагомими для розвитку країни. Проте ще є над чим працювати.

  «Гідна праця, безпечні умови праці, офіційне працевлаштування, достойна заробітна плата та соціальні гарантії для кожного українця мають стати не чимось далекоглядним, а реальністю сьогодення» – завершив Голова Держпраці.

  Участь у масштабному зібранні  взяв начальник УправлінняДержпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.


   

 • Відбувся семінар щодо впровадження інформаційних систем ринкового нагляду

  Відбувся семінар щодо впровадження інформаційних систем ринкового нагляду

  Відповідно до Законів  України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», з метою обміну між органами виконавчої влади інформацією про продукцію, що становить серйозний ризик,  Державна служба України з питань праці та її територіальні органи здійснюють перехід до робочої версії Національної інформаційної системи ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик.

  За результатами підготовки документації, необхідної для підключення, та в рамках аналізу якісних і кількісних показників роботи у тестовій версії  ІТС НРН та СОВС, – встановлено готовність фахівців відділу ринкового нагляду та до роботи з інформаційно-комунікаційною платформою.

  З метою обговорення найбільш актуальних питань, які стосуються специфіки функціонування ІТС НРН та СОВС, Держпраці  спільно із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на базі Головного управління Держпраці у Київській області було організовано одноденний семінар-навчання.

  Проведено обговорення низки актуальних питань щодо  діяльності органів державного ринкового нагляду, зокрема:

  новели  вітчизняного нормативно-правового регулювання, а саме прийняття Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 337;

  доцільність створення груп експертів із числа фахівців органів державного ринкового нагляду;

  аналіз практики територіальних органів в частині проведення перевірок нехарчової продукції на відповідність вимогам технічних регламентів, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

   

 • У програмі «Прайм - тайм» на «Українському радіо - Буковина» - про ризики неофіційних трудових відносин

  У програмі «Прайм - тайм» на «Українському радіо - Буковина» - про ризики неофіційних трудових відносин

  «Легалізація 400 тисяч робочих місць в Україні, можливість спрямувати додатково до Пенсійного фонду держави суми у майже п’ять мільярдів гривень - саме такими є результати масштабної кампанії, проведеної Державною службою України з питань праці, спрямованої на подолання не задекларованої зайнятості», - про це в ефірі програми «Прайм - тайм» на «Українському радіо - Буковина» заявив начальник відділу з питань законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч.

  В радіоефірі журналістка Марина Буличева та представник територіального органу Державної служби України з питань праці говорили про неофіційну зайнятість в області, ризики, які з цим пов’язані та про відповідальність за порушення законодавства про працю.

  Прикметно, що програма транслювалася в прямому ефірі на радіохвилях та в ефірі на телеканалі  «Суспільне - Буковина». Також тривало інтерактивне спілкування з глядачами та слухачами. Мешканці Буковини  мали можливість поставити запитання гостю в  за номерами телефонів.

  У ході спілкування у студії Юрій Пуріч виокремив кілька тез, зокрема, щодо масштабів неофіційної зайнятості в області та статистики виявлених фактів неоформлених трудових відносин. Мовилося також про збільшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства з огляду на ухвалений Закон «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

  Детально Юрій Пуріч  акцентував на оновленому порядку заходів державного контролю Держпраці, особливо – на змінах в порядку накладення штрафних санкцій.

  «Однак, вважаю за необхідне наголосити на тому, що накладення фінансових санкцій не є основною метою Держпраці. Наша місія полягає зовсім не в тому, аби покарати роботодавця грошима, а відповідно наповнити бюджет додатковими коштами, а в тому, аби роботодавці усвідомили  всю необхідність оформлення трудових відносин з працівниками, а самі працівники зрозуміли, що лише офіційна зайнятість є запорукою збереження їхніх трудових та соціальних прав» , - наголосив в ефірі «Українського радіо – Буковина» посадовець Держпраці.


   

   

   

 • На онлайн - прийом до Держпраці звернулися представники закладів освіти

  На онлайн - прийом до Держпраці звернулися представники закладів освіти

  На онлайн-прийом до посадових осіб Державної служби України з питань праці звернулися керівники закладів освіти Черкащини.

  Директора Чигиринського навчально-виховного комплексу «Спеціалізований заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. – заклад дошкільної освіти» Чигиринської міської ради Сергія Цюрупу цікавило питання щодо порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та створення комісії з перевірки знань.

  За допомогою відеозв’язку Skype на запитання освітянина відповіла начальник відділу з питань охорони праці Державної служби України з питань праці Наталія Віжул. Посадовець надала кваліфіковані роз’яснення щодо проведення навчання з охорони праці працівників закладів освіти.

  Фахівець наголосила, що навчання можна проходити у будь-якому навчальному центрі, який влаштовує роботодавця за вартістю, зручністю розташування, результативністю навчання та іншими критеріями. Перелік навчальних центрів вказано на сайті Держпраці.

  На питання інженера з охорони праці Золотоніської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради Віталія Форостяна відповідав начальник відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Державної служби України з питань праці Василь Лісовик.

  Віталія Форостяна цікавило, чи потрібно школі-інтернату отримувати дозвіл Держпраці на експлуатацію водогрійних котлів, технологічного устатковання та елементів системи газопостачання природним газом, що знаходиться в зоні експлуатаційної відповідальності закладу та на газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт, якщо у 2008 році проведено реєстрацію у територіальному управлінні Держгірпромнагляду.

  Як наголосив Василь Лісовик, реєстрація водогрійних котлів у теруправлінні Держгірпромнагляду в 2008 році не звільняє Золотоніську загальноосвітню санаторну школу-інтернат від необхідності одержання дозволу на їх експлуатацію та експлуатацію системи газопостачання природним газом, що знаходиться в зоні експлуатаційної відповідальності закладу.

  Учасники онлайну обмінялися думками щодо шляхів запобігання порушень законодавства та відзначили, що складним питанням для закладів освіти наразі залишається виділення коштів на навчання працівників з охорони праці. Розпорядником коштів є відділ освіти, який визначає, який заклад і які кошти отримає.

  Фахівці Держпраці порадили керівникам закладів освіти поставитися до питань охорони праці з особливою увагою, оскільки саме на них, як роботодавців, покладено повну відповідальність за створення належних, безпечних і здорових умов праці та відповідальність за життя і здоров’я працівників і учнів.


   

 • Агровиробник порушив трудове законодавство

  Агровиробник порушив трудове законодавство

  До Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшов  акт фактичної перевірки одного із  фермерських господарств Хотинського району щодо фактичного допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин.

  До територіального органу Державної служби України з питань праці акт скеровано Головним  управлінням Державної податкової служби у Чернівецькій області.

  Перевіркою фахівців територіального органу ДПС виявлено, що неоформлені належним чином працівники виконували роботи в саду.

  Загалом на час проведення заходу  працювали дев’ятнадцятеро осіб: із  чотирма із них роботодавець уклав трудові договори.

  Четверо осіб працювали на підставі цивільно-правових угод.

  Дев’ятеро  громадян були допущені роботодавцем до роботи без належного оформлення трудових відносин у порушення статті  24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».  

  Даною нормою трудового законодавства заборонено допускати до роботи працівника без укладення із ним трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Як наслідок, Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, на підставі акта перевірки податківців, на власника фермерського господарства накладено штраф у розмірі  1 126 710  гривень (один мільйон сто двадцять шість тисяч сімсот десять гривень).

  Довідково:  Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року за №823 - «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», затверджено зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

  Зокрема, штрафні санкції  накладаються на підставі:

  рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації;

  акта, складеного за результатами заходу державного контролю за додержанням законодавства про працю або зайнятість населення, здійсненого у зв’язку з невиконанням вимог припису;

  акта, складеного за результатами заходу державного контролю за додержанням законодавства про працю, у ході якого виявлено факти використання праці неоформлених працівників;

  акта про неможливість проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування;

  акта перевірки Державної податкової служби, її територіального органу, у ході якої виявлені порушення законодавства про працю.


   

       

   

 • Роз’яснення Держпраці щодо деяких питань видачі дозволів

  Роз’яснення Держпраці щодо деяких питань видачі дозволів

  Державна служба України з питань праці надає роз’яснення суб’єктам господарювання  щодо деяких питань видачі дозвільних документів. Зокрема щодо  висновків експертиз, складених на підставі звіту неакредитованих експертних організацій.

  З метою забезпечення безумовного дотримання законодавства, Держпраці повідомляє:

  процедуру видачі дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування)  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений Кабінетом Міністрів України  від 26.10.2011 року за №1107.

  Пунктом 3 даного Порядку визначено, що висновок експертизи - документ, який складається експертною організацією за результатами проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання за формою, розробленою Держпраці і затвердженою в установленому порядку, містить інформацію про  відповідність (невідповідність)  об’єкта експертизи вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки і на підставі якого приймається рішення щодо видачі дозволу.

  П’ятого грудня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 12.04.2018 року за №507 «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва.

  Експертна організація повинна відповідати Вимогам, зокрема, бути акредитованою Національним агентством з акредитації України, як орган інспектування, що здійснює інспектування як третя сторона.

  Висновки експертизи для одержання дозволів, затверджені після 05.12. 2018 року, мають бути розроблені експертними організаціями, які відповідають Вимогам та Порядку.

  Про випадки надання акредитованими експертними організаціями висновків експертизи, складених  на підставі звітів за результатами експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки, розробленими експертними організаціями, які не мають акредитації (з наданням підтверджуючих документів) необхідно повідомляти  органи Держпраці для подальшого реагування.

  Підстави для відмови у видачі дозволу визначені частиною 11 статті 21 «Закону України» «Про охорону праці» та пунктом 5 статті 4 Закону  України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».   


   

 • Про корупційні діяння можна повідомити онлайн

  Про корупційні діяння можна повідомити  онлайн

  За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції  громадяни, котрі мають інформацію про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, інші порушення вимог Закону «Про запобігання корупції», можуть повідомити про таке порушення, заповнивши електронний бланк повідомлення на сайті Національного агентства: https://old.nazk.gov.ua/report-corruption.

  У НАЗК також повідомляють, що сервісом онлайн - повідомлень про корупцію у 2019 році скористалися майже п’ять тисяч осіб.


   

 • Фахівцями Держпраці виявлено майже 250 фактів незадекларованої зайнятості

  Фахівцями Держпраці виявлено майже 250 фактів незадекларованої зайнятості

  Запобігання використанню незадекларованої праці є одним із пріоритетних напрямів діяльності Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  За десять місяців 2019 року головними державними інспекторами Держпраці виявлено 248 працівників,  допущених до роботи без оформлення трудового договору. Із них -  177 працівників працювали без оформлення трудових відносин; 49 - без належного оформлення трудових відносин (на підставі цивільно-правових угод, які  мали ознаки трудових); із 22 особами роботодавці  уклали трудові договори, але допустили до роботи без повідомлення про факти працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби.

  Лише у жовтні нинішнього року інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці встановили факти неоформлених трудових відносин у двох фізичних осіб -підприємців: 55 працівників, допущено до роботи без належного працевлаштування.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи з початку 2019 року між роботодавцями та найманими працівниками укладено 3019 трудових угод.

  На виконання розпорядження  Кабінету Міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», Управлінням Держпраці у Чернівецькій області спільно з представниками Державної податкової служби, Головного управління  Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області,  іншими органами виконавчої влади за участю представників органів місцевого самоврядування в регіоні проводяться комплексні заходи.

  Загалом здійснено 303 комплексних заходи, під час яких виявлено 373 працівників, допущених до роботи без належного оформлення.  Легалізовано працю 522 осіб.


   

 • Здійснено понад 250 інспекційних відвідувань роботодавців

  Інспектори праці здійснили понад 250 інспекційних відвідувань роботодавців

  Фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  упродовж минулого місяця здійснено 38 інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю та 12 перевірок з питань державного нагляду за здійсненням органами місцевого самоврядування повноважень з питань контролю за додержанням законодавства про працю.

  За десять місяців нинішнього року інспектори Держпраці здійснили 255  інспекційних відвідувань місцевих суб’єктів господарювання, провели низку інших заходів державного нагляду (контролю) за станом дотримання трудового законодавства.

  За результатами здійснених контрольних заходів керівникам підприємств, установ, організацій видано 176 приписів на усунення порушень трудового законодавства.

  Складено та передано до суду 85 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності. 

  Інспекторами праці  на підставі пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 26.04.2017 №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”» та пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 21.08.2019 № 823 - «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», проводилися відвідування суб’єктів господарювання  з метою інформування керівників та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

  За січень-жовтень 2019 року проведено 1925 таких відвідувань, інформують у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці.


   

   

 • Укладання трудових договорів з сезонними працівниками

  Укладання трудових договорів з сезонними працівниками

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює особливості законодавчого врегулювання праці працівників, котрі зайняті на сезонних роботах.

  Трудові взаємовідносини між роботодавцем та працівником, зайнятим на сезонних роботах регламентує стаття 7  Кодексу законів про працю України - «Особливості регулювання праці деяких категорій працівників», а також Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09. 1974 року № 310-ІХ у частині, що не суперечить Конституції України та законодавству України.

  Відповідно до цього документу, сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов можуть виконуватися лише упродовж  певного періоду (сезону), але не більше 6 місяців.

  Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору.

  Сезонними вважаються роботи, які, зокрема, містяться в Списку сезонних робіт і сезонних галузей (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 року № 278),  їх тривалість не перевищує шести місяців.

  Таким чином, під час приймання на сезонні роботи трудовий договір з працівником можна укласти на строк, який не перевищує тривалості сезону, тобто 6 місяців.

  При укладенні сезонного трудового договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи, що відображається в наказі (розпорядженні) про прийом на роботу, у якому зазначається, що даний працівник приймається саме на сезонну роботу.

  Працівнику необхідно знати: при укладенні сезонного договору не встановлюється випробувальний термін.

  Працівники, зайняті на сезонних роботах, після закінчення таких робіт звільняються з підстави, передбаченої пунктом 2 статті 36 Кодексу законів про працю - «Підстави припинення трудового договору», - закінчення строку. При цьому днем звільнення вважатиметься останній день сезонної роботи.

  Якщо ж працівник після закінчення сезонної роботи продовжуватиме працювати або тривалість такої роботи перевищить шість місяців, трудовий договір із цим працівником буде вважатися таким, що укладений на не визначений строк.

  Важливо знати:  сезонні працівники за наявності умов, визначених у статті 39 Кодексу законів про працю – «Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника» мають право достроково з власної ініціативи розірвати трудовий договір. При цьому про своє звільнення сезонні працівники попереджають роботодавця письмово за три дні.

  Роботодавець з власної ініціативи має право звільнити працівника, зайнятого на сезонних роботах, до закінчення строку трудового договору у разі:

  припинення робіт на підприємстві на строк понад два тижні з причин виробничого характеру чи скорочення робіт на цьому підприємстві;

  через відсутність  працівника на роботі безперервно більше, ніж один місяць внаслідок тимчасової непрацездатності.


   

   

   

 • Зареєстровано проекти нового Трудового кодексу

  Зареєстровано проекти нового Трудового кодексу

  Днями у Верховній Раді України зареєстровано два проекти нового Трудового кодексу.

  «Проект Трудового кодексу України має на меті встановлення  державних гарантій трудових прав і свобод громадян, визначення основних механізмів реалізації  цих конституційних прав, створення належних, безпечних і здорових умов праці, забезпечення прав та інтересів працівників і роботодавців.

   Проектами пропонується комплексний підхід щодо вирішення індивідуальних трудових відносин, а також кодифікації і уніфікації законодавчих актів з цих питань», - цитують окремі українські ЗМІ інформацію про наміри депутатського корпусу ухвалити нову редакцію документу.

  У разі ухвалення нового Трудового кодексу, документ складатиметься із 385 статтей, прикінцевих та перехідних положень.

  Якщо законодавча ініціатива буде підтримана, то Кодекс набере чинності через шість місяців з наступного дня після його опублікування.   


   

 • Порушення вимог безпеки при експлуатації опалювальних приладів - одна із причин нещасних випадків при користуванні газу у побуті

  Порушення вимог безпеки при експлуатації опалювальних приладів - одна із причин  нещасних випадків при користуванні газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: аналіз проведених технічних розслідувань аварій та нещасних випадків при використанні газу у побуті засвідчує той факт, що основними  причинами настання таких подій таких подій є втручання споживачами у систему газопостачання  шляхом самовільного встановлення опалювальних приладів;

  втручання у систему  вентиляції та систему відведення продуктів згорання у житлових приміщеннях;

  порушення вимог безпеки під час користування побутовими газовими приладами;

  несправність автоматики безпеки побутових газових приладів.

  Територіальний орган  Державної служби України з питань праці нагадує основні вимоги безпеки при експлуатації побутових газових приладів.

  Користувачам слід пам’ятати, що газифікація житлових будинків з установкою побутових газових приладів проводиться винятково працівниками спеціалізованих газових підприємств у відповідності до проекту на газифікацію помешкання.

  Проект на газифікацію має бути виконано  згідно з вимогами діючих нормативно-правових документів.

  При цьому побутовим абонентам категорично забороняється самочинно проводити установку, переміщення, ремонт та заміну газових приладів.

  З метою забезпечення безпеки при експлуатації газового обладнання  користувачам  забороняється:

  підігрівання балонів зі зрідженим газом  та установка їх поблизу опалювальних приладів;

  виявлення витоків газу  за допомогою запаленого сірника;

  користування несправними побутовими газовими приладами, або  використання їх не за призначенням;

  залишати без нагляду працюючі газові прилади, оскільки при згасанні одного із пальників може виникнути загазування приміщення і, як наслідок, велика вірогідність вибуху газоповітряної суміші.

  Користувачі побутовими газовими приладами мають слідкувати, щоби кипляча рідина не залила вогонь конфорки на газовій плиті, а протяг чи порив вітру не згасив полум’я.

  Розвішування чи сушіння білизни над працюючими приладами забороняється.

  Важливою умовою  при користування газовими приладами є контроль за повнотою згорання газу.

  Неповне згорання газу у помешканні небезпечне інтенсивним виділенням чадного газу, який несе потенційну загрозу для людини.

  Повне згорання газу забезпечується через правильне регулюванням газопальникових приладів; постійний приплив зовнішнього повітря через відкриті віконні отвори; утримання димоходів та вентиляційних каналів у технічно справному стані; наявність тяги; утримання газових приладів у технічно справному стані.     


   

   

 • У місцевого перевізника інспектори Держпраці виявили 53 неоформлених водіїв

  У місцевого перевізника інспектори Держпраці виявили 53 неоформлених водіїв

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області готується до винесення постанова про накладення фінансових стягнень на роботодавця, в якого виявлено 53 неоформлених працівників.

  Факт грубого порушення трудового законодавства встановили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Не задекларовану зайнятість  виявлено під час  проведення спільних заходів фахівців Держпраці та  Управління Укртрансбезпеки у Чернівецькій області.

  Фізична особа - підприємець, котра злісно порушила трудове законодавство, працює у галузі пасажирських перевезень  у Чернівцях.

  Роботодавець нелегально працевлаштував водіями  на автобусних маршрутах осіб, не уклавши з ними відповідних трудових договорів та не повідомивши  про їхнє прийняття на роботу до територіального органу Державної податкової служби.

  Це підтверджують  дані податкової служби, а також територіального органу Пенсійного фонду України, до яких Управлінням Держпраці було підготовлено та надіслано відповідні запити.

  Допустивши до роботи неоформлених працівників, роботодавець порушив норми статті 21 Кодексу законів про працю - «Трудовий договір» та статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  Порушено також норми Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року за №413 - «Про порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу».

  Як наслідок, на роботодавця чекають фінансові санкції.

  Довідково:  за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) та  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладається штрафна санкція у розмірі   125 190 гривень за кожного виявленого працівника.


   

   

 • Актуально: про підстави проведення інспекційних відвідувань фахівцями Держпраці

  Актуально: про підстави проведення інспекційних відвідувань фахівцями Держпраці

  Територіальний орган Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє суб’єктам господарської діяльності Буковини щодо підстав проведення інспекційних  відвідувань.

  Так, згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року за №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», інспекційні відвідування роботодавців фахівцями Держпраці проводяться з наступних підстав:

  1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;

  2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;

  3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;

  4) за рішенням суду;

  5) за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів про виявлені в ході виконання ними повноважень ознак порушення законодавства про працю щодо неоформлення та/або порушення порядку оформлення трудових відносин;

  6) за інформацією:

  Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

  Державної податкової служби та її територіальних органів про:

  невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;

  факти порушення законодавства про працю, виявлені в ході здійснення повноважень;

  факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання;

  Пенсійного фонду України та його територіальних органів про:

  роботодавців, які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;

  роботодавців, в яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;

  роботодавців, в яких упродовж місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;

  фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;

  роботодавців, в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;

  роботодавців, в яких упродовж року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;

  роботодавців, в яких 30 і більше відсотків фізичних осіб працюють на умовах цивільно-правових договорів;

  роботодавців із чисельністю 20 і більше працівників, в яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників;

  7) за інформацією профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлених у ході здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю;

  8) за дорученням Прем’єр-міністра України;

  9) за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

  10) за запитом народного депутата;

  11) у разі невиконання вимог припису.


   

   

 • Виробничий травматизм в області за десять місяців 2019 року

  Виробничий травматизм в області за десять місяців 2019 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  за десять місяців 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 31 нещасний випадок виробничого травматизму, у тому числі, п’ять  із них - зі смертельним наслідком. Загинуло п’ятеро осіб.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце на підприємстві з виробництва деревини, на автомобільному транспорті, в енергетичній галузі, у сільському та рибному господарствах.  

  Випадки виробничих травмувань сталися через:

  травми, заподіяні потерпілим іншими особами (7 випадків);

  у результаті дорожньо - транспортних пригод (6);

  падіння потерпілих під час пересування (5);

  падіння потерпілих з висоти (4);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей обладнання, машин, механізмів (3);

  наїзду транспортних засобів (1);

  внаслідок дії предметів, деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (1);

  через ушкодження тваринами (1)

  через враження електричним струмом (1).

  Найбільше нещасних випадків на виробництві в регіоні сталося у Чернівцях - 19.

  Сектором розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму територіального органу Державної служби України з питань праці за звітній період проведено 19 спеціальних розслідувань.

  За матеріалами розслідувань, основними причинами настання нещасних випадків є  невиконання вимог інструкцій з охорони праці працівниками та порушення правил безпеки руху.


   

   

   

   

 • Переведення трудових книжок у цифровий формат можливе через створення єдиного реєстру працівників

  Переведення трудових книжок у цифровий формат можливе через створення єдиного реєстру працівників

  Начальник відділу з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч відповів на запитання журналістів програми «Новини» телеканалу «Чернівецький промінь» щодо доцільності відміни трудових книжок та переведення документів у цифровий формат.

  Насамперед посадовець Держпраці акцентував на тому, що наразі чимало ЗМІ обговорює тему так званої ліквідації трудових книжок.

  «Держава не ставить собі за мету  ліквідацію трудових книжок, як таких. Держава ставить собі за мету  переведення документів у цифровий формат, створивши єдиний реєстр працівників, - підкреслив в інтерв’ю журналістам «Новин» Юрій Пуріч. - У такий реєстр має бути внесено повну  інформацію щодо трудової діяльності громадян».

  «Слід також зазначити, що наразі електронні дані трудового стажу працівників зберігаються у Пенсійному фонді України. Але ці відомості вносяться в електронний формат відомства, починаючи з 2000 року. Облік трудового стажу працівників, які працювали до 2000-го, підтверджуються винятково записами трудових книжок. Тобто, є багато нюансів, які необхідно спочатку врегулювати на законодавчому та технічному рівні», - наголосив у коментарі журналістам посадовець територіального органу Державної служби України з питань праці.  


   

   

 • Прогнозовано ріст середньої заробітної плати

  Прогнозовано ріст середньої заробітної плати

  Згідно з новим макроекономічним прогнозом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, упродовж трьох наступних років передбачено зростання середньої заробітної плати у сумі приблизно дві тисячі гривень щорічно.

  Про це повідомили низка українських засобів  масової інформації з посиланням на Міністра профільного відомства Тимофія Мілованова.

  Так, планується, що середня зарплата в 2020 році зросте до 12 497 гривень.

  У 2021 році, згідно з прогнозом, середня зарплата зросте ще на 1 690 гривень і складе суму у 14 187 гривень.

  Анонсується, що у 2022 році середня зарплата складе 16 047 гривень.

  На сьогодні, за даними Державної служби статистики України, середня зарплата в державі становить суму у понад десять тисяч гривень.


   

 • Онлайн - прийом: заявникам надано роз’яснення щодо проблемних питань

  Онлайн - прийом: заявникам надано роз’яснення щодо проблемних питань    

  На онлайн-прийом до Голови Держпраці України Романа Чернеги звернулися громадяни Хмельниччини з проблемними питаннями, які виникають у їхній роботі.

  Директор ТзОВ «Яблуневий дар»  Євген Краснопортко, звернувся з проханням роз’яснити, чи потрібно подавати Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці щоразу як підприємство змінює місце проведення зварювальних робіт?

  Голова Держпраці зазначив, що загальний порядок щодо повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. №922.

  Декларування відповідності матеріально-технічної бази законодавчим та нормативно-правовим актам з охорони праці щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки здійснюється відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки затвердженого Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. №1107. Так, згідно з вимогами п.21 Порядку, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці складається за формою, що міститься у додатку №8 до Порядку та подається за місцезнаходженням або у випадках, передбачених законом – за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідного об’єкта.

  Роман Чернега наголосив, що форма декларації передбачає зазначати місце виконання робіт підвищеної небезпеки, але не зобов’язує вказувати його з точністю до адреси. Наприклад, якщо у декларації зазначено, що місцем виконання робіт є територія Хмельницької області, то при виконанні робіт працівниками підприємства в різних куточках області інших декларацій реєструвати не потрібно. Також в одній декларації можна вказувати декілька адрес проведення робіт, які виконуються підприємством, що заощадить час на їх подання.  

  Фізична особа-підприємець Алла Попік (Аквапарк «7 ОКЕАН») звернулася з питанням щодо цивільно-правового договору. Підприємця цікавить, що має робити роботодавець у разі настання нещасного випадку з працівником, який працює за цивільно-правовою угодою?

  Голова Держпраці роз’яснив, що нещасні випадки з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, відповідно до пункту 10 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, підлягають спеціальному розслідуванню.

  У разі настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, роботодавець зобов’язаний протягом двох годин з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 цього Порядку:

  територіальному органу Держпраці;

  робочому органу Фонду;

  керівнику підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

  керівнику первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок – керівнику профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки -уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

  уповноваженому органу чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

  органу ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі;

  місцевій держадміністрації або органові місцевого самоврядування (у разі відсутності уповноваженого органу чи наглядової ради підприємства);

  органу галузевої профспілки вищого рівня, а у разі його відсутності – територіальному профоб’єднанню;

  органу поліції (у разі настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання (отруєння), що призвели до тяжких (у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого) чи смертельних наслідків, смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків).

  Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів – за місцем реєстрації підприємства (установи, організації).

  Впродовж одного робочого дня після отримання від роботодавця письмового повідомлення створюється спеціальна комісія для проведення розслідування даного нещасного випадку.

  Довідково: 4 грудня 2019 року відбудеться онлайн-прийом фахівцями Державної служби України з питань праці, на який можуть потрапити мешканці Буковини.

  Орієнтовно онлайн-прийом розпочнеться об 11 годині.

  Спілкування буковинців з очільниками Держпраці відбудеться у приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області , яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Про свою участь в онлайн-прийомі громадяни  мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області, а саме до 29.11.2019 року.

  Звернення мають  стосуватися  питань трудового законодавства,  законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці.  

  У своєму зверненні заявник має коротко вказати його суть.  

  Це можна зробити усно, прийшовши до Управління Держпраці за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Надіслати листа на адресу : 58 003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, вул. Зелена, 3, м. Чернівці.

  Надіслати електронне звернення на адресу: 24cv@dsp.gov.ua.


   

   

   

   

 • Безпека на виробництві – відповідальність як роботодавців, так і працівників

  Безпека на виробництві – відповідальність як роботодавців, так і працівників

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання Буковини й  нагадує!

  Кожен із роботодавців  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації, на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює!

  Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.

  За недотримання  чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею   44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці»,  передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця (вона передбачена статтею 272 Кримінального кодексу України) настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку на виробництві.

  Роботодавець карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправними роботами до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області  звертається до працівників підприємств, установ, організацій !

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:

  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

 • Керівники Держпраці у рамках Проекту ЄС - МОП взяли участь у семінарі з питань не задекларованої праці та інспекції праці

  Керівники Держпраці у рамках Проекту  ЄС - МОП взяли участь у семінарі з питань не задекларованої праці та інспекції праці

  У рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» у Києві відбувся семінар на тему:  «Незадекларована праця і інспекція праці» для керівників вищої ланки законодавчих, виконавчих, судових органів влади, соціальних партнерів.

  У заході взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега, заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, директор департаменту з питань праці Ігор Дегнера, представники  Держпраці, МОП, Представництва Європейського Союзу в Україні, Платформи ЄС із подолання незадекларованої праці, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Міністерства соціальної політики України, Інспекції праці Португалії та  Інспекції праці Франції.

  Під час заходу обговорено проблему незадекларованої праці в Україні, пов’язані з нею ризики для економічного розвитку країни, стабільності надходжень до державного бюджету та соціальних фондів, привабливості інвестиційного клімату, збереження та якості трудових ресурсів тощо.

  Також увагу приділили питанням роботи інспекції праці, заходам, які варто вжити для підвищення результативності та ефективності її роботи, підзвітності (у тому числі, шляхом модернізації інформаційної системи Держпраці, запровадження в режимі онлайн обміну даними між органами, послуг для роботодавців та працівників).

  На семінарі  представлено відповідні успішні практики країн-членів ЄС, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

 • У програмі «Після новин» - про ризики неофіційного працевлаштування працівників

  У програмі «Після новин» - про ризики неофіційного працевлаштування працівників  

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею ведучої інформаційно-аналітичної програми «Після новин»» Марини Скінтей на телеканалі «Чернівецький промінь».

  Одна із тем розмови у телевізійному форматі - урядові ініціативи щодо відміни трудових книжок у звичних форматах, а саме на паперових носіях. 

  У програмі представник територіального органу Державної служби України з питань праці та ведуча обговорили всі «за» і «проти» таких нововведень.

  Галина Кушнір акцентувала на тому, що з розвитком технічних засобів, безумовно, має змінюватися й система документообігу.

  Переведення документів в електронну форму - це економія коштів і часу.  

  Водночас посадовець підкреслила, що нововведенню має передувати серйозна підготовча робота, яка включатиме в себе такі складові, як зміна законодавчої бази, технічна підготовка.

  «Слід підкреслити, що на сьогодні запис у трудовій книжці працівника засвідчує, у першу чергу, той факт, що людина працює у роботодавця офіційно», - зазначила Галина Кушнір.

  У ході спілкування у студії   детально проаналізовано  ситуацію із неофіційною зайнятістю в області та  наголошено на ризиках неофіційного працевлаштування для працівників та відповідальність за це роботодавців.

  Заступник начальника Управління Держпраці підкреслила, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями  у сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  «Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: працівники , котрі погоджуються на виконання робіт без офіційного працевлаштування, у разі виникнення трудових спорів, стають абсолютно безправними перед роботодавцями. Адже щодо них не діють жодні, передбаченні чинним законодавством про працю, державні соціальні гарантії», - акцентувала у виступі під час телеефіру Галина Кушнір.


   

 • Громадяни можуть скористатися послугами інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці

  Громадяни можуть скористатися послугами інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці

  Роботу інформаційно-консультативних пунктів з охорони праці забезпечують керівник та головні державні інспектори відділу нагляду у сфері АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області та фахівці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області.

  Інформаційно - консультативні пункти з охорони праці діють при Чернівецькому міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області, а також структурних підрозділах Вижницького, Глибоцького, Кіцманського, Новоселицького, Сокирянського, Сторожинецького, Хотинського відділень.

  Від Управління Держпраці діяльність пунктів забезпечують начальник відділу АПК та СКС Микола Остапович, головні державні інспектори Дмитро Паламарчук, Іван Мохнатий, Ігор Пантело, Володимир Хіврич, Регіна Задоровська.

  Розроблено та затверджено графік прийому відвідувачів.

  Довідково: діяльність Інформаційно-консультативних пунктів започатковано з метою наданні роботодавцям та застрахованим особам інформаційно-консультативних послуг з питань охорони праці.


   

   

 • Звужено коло осіб щодо яких НАЗК має право складати адмінпротоколи про правопорушення, пов’язані з корупцією

  Звужено коло осіб щодо яких НАЗК має право складати адмінпротоколи  про правопорушення, пов’язані з корупцією

  Національне агентство з питань запобігання корупції звертає увагу фізичних та юридичних осіб на розмежування повноважень зі складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, між уповноваженими посадовими особами Національного агентства та уповноваженими посадовими особами Національної поліції України.

  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено зміни, в тому числі, до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, в частині визначення осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

  Відтепер уповноважені особи Національного агентства мають право складати адміністративні протоколи лише стосовно осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повідомлення про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, стосовно інших осіб мають направлятися до Національної поліції України.

  Звертаємо увагу, що під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються особи, зазначені у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

  За інформаційними матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції

   


   

 • Найвищий рівень оплати праці в регіоні - понад тринадцять тисяч гривень

  Найвищий рівень оплати праці в регіоні - понад тринадцять тисяч гривень

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у вересні нинішнього року становила 8 338 гривень.

  Це удвічі вище рівня мінімальної заробітної плати, яка станом на сьогодні становить суму у 4 723 гривні.

  Про це повідомляють  у Головному  управлінні статистики у Чернівецькій області.

  У відомстві також констатують, що продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності.

  До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать: державне управління й оборона, обов’язкове соціальне страхування (13 025 гривень), серед промислових видів діяльності - добувна промисловість і розроблення кар’єрів (13 490 гривень).

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (4 511 гривень), серед промислових видів діяльності - на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (8 175 гривень).


   

   

   

   

 • Відбувся круглий стіл з обговорення осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин

  Відбувся круглий стіл з обговорення осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин

  Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

  У заході взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега, заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, наукових установ та народні депутати.

  Учасники засідання обговорили стан трудових відносин, які наразі реформуються та висловили власне бачення нового Трудового кодексу.

  Голова Комітету Галина Третьякова підкреслила, що обговорення трудового законодавства тривають довго, відбуваються дискусії щодо форматів, як має змінюватися трудове законодавство. Наразі готується нова редакція Трудового кодексу.

  На завершення заходу сторони соціального діалогу погодилися з тим, що усі пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства мають пройти широке громадське обговорення з усіма зацікавленими органами.


   

 • Комісія встановить причини аварії, пов’язаної з використанням газу у побуті

  Комісія встановить причини аварії, пов’язаної з використанням газу у побуті

  До Управління Держпраці у Чернівецькій областінадійшло повідомлення про аварію, пов’язану з використанням газу у побуті, що сталася у селищі міського типу Кельменці.

  Аварія трапилася  29 жовтня у приватному житловому будинку внаслідок спалаху газоповітряної суміші без подальшого горіння.

  За попередніми даними, причиною надзвичайної події стала несправність самовільно встановленої газової плити.

  «Плита встановлена  з порушенням Правил безпеки систем газопостачання», - йдеться у повідомленні АТ «Чернівцігаз».

  Унаслідок події постраждала власниця помешкання 1973 року народження. Жінку з опіками госпіталізовано до Кельменецької центральної районної лікарні.

  Згідно з Порядком проведення технічного розслідування обставин  та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу  у побуті, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію з розслідування обставин та причин аварії.

  Очолив комісію головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Іван Бербенюк.  


   

     

   

   

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка