UP

Статті

Фільтр
 • Вітання до Дня охорони праці

  Вітання до Дня охорони праці

  Шановна буковинська громадо!

  28 квітня світова спільнота відзначатиме Всесвітній  День охорони праці, а в нашій державі відзначатиметься День охорони  праці.

  Це свято не є гучною датою календаря, але воно належить до тих свят, яке торкається кожного з нас. Бо кожен із нас хоче мати гідні, безпечні і здорові умови праці, від якої залежить особисте благополуччя і достаток в родині.

  Статтею 43 Основного Закону держави - Конституції України - кожному громадянину надаються права та гарантії на працю.

  Створити належні умови праці працівників  - обов’язок кожного роботодавця, підтримувати їх - обов’язок кожного працівника.  

  Пам’ятаймо про це щодня.

  Шановні працівники трудових колективів підприємств, установ, організацій  Буковини, шановні роботодавці, представники громадських та профспілкових організацій,

  колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області щиро вітає вас з Днем охорони праці в Україні.

  Здоровя, оптимізму, наснаги усім нам, процвітання - рідній Україні.   

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Луцак.


 • Розпочато проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання техногенної безпеки у місцях масового перебування людей

  Розпочато проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання  щодо дотримання техногенної безпеки у місцях масового перебування людей

  На виконання завдань, визначених Державною службою України з питань праці з метою реалізації доручень Кабінету Міністрів України  та Міністерства соціальної політики України  з урахуванням вимог Закону України  «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», Закону України «Про охорону праці», головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочали здійснення позапланових перевірок суб’єктів господарювання  щодо дотримання техногенної безпеки  у місцях з  масовим перебуванням людей.

  План-графік проведення позапланових перевірок дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки у торговельних підприємствах, культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах, дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням, розташованих на території Чернівецької області виставлено на сайті Держпраці у Чернівецькій області у рубриці «Плани роботи».

  Усього передбачено перевірку 44 cуб’єктів господарювання.

  Позапланові заходи державного нагляду розпочали головні державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС Дмитро Паламарчук та Регіна Задоровська.  


 • Управління Держпраці та Чернівецький експертно-технічний центр організували випуск тематичної друкованої продукції

  Управління Держпраці та  Чернівецький експертно-технічний центр організували випуск тематичної друкованої продукції  

  До Дня охорони праці в Україні Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з державним підприємством "Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці" організували випуск актуальної тематичної продукції - флаєрів, листівок та буклетів.

  На них розміщено коротку інформацію про День охорони праці, його тематику, статистичні дані, що ілюструють проблему виробничого травматизму, зокрема, серед молоді.

  Інформацію, розміщену на листівках,  доповнено тематичними малюнками, символами та логотипом Держпраці України.

  Частину листівок вже розповсюджено серед роботодавців міста, учнів професійно- навчальних закладів - ліцеїв, коледжів, училищ.

  Також серед випущеної друкованої продукції - буклети на тему незадекларованої зайнятості. У них - повна інформація про порушення, пов'язані з використанням незадекларованої праці, про відповідальність роботодавців за порушення чинного законодавства про працю.

  На буклетах вказано контактні дані Держпраці України та її територіального підрозділу - Управління Держпраці у Чернівецькій області, куди заявник може звернутися за відповідною консультацією, або повідомити про факти нелегальної зайнятості.   


 • Чернівецькі ліцеїсти долучилися до заходів, приурочених Дню охорони праці

  Чернівецькі ліцеїсти долучилися до заходів, приурочених Дню охорони праці

  Зустріч напередодні Дня охорони праці у державному професійно-технічному навчальному закладі «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» провели начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Дмитро Паламарчук, а також головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олена Газдюк.

  Спілкування з учнями та трудовим колективом навчального закладу розпочалося із розповіді  про мету та історію Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні.

  «Важливо знати, що Україна увійшла до складу Всесвітньої організації охорони праці та ратифікувала Міжнародні конвенції щодо промислової безпеки та охорони праці. Як наслідок, наша держава щорічно приєднується до відзначення Всесвітнього Дня охорони праці, встановивши 28 квітня - Днем охорони праці в Україні, - зазначив під час зустрічі начальник відділу  нагляду в АПК та СКС Микола Остапович. - Цьогоріч День охорони праці відбувається під девізом «Захищене й здорове покоління». І це надзвичайно актуальна тема, бо стосується молодого покоління, яке утверджуватиме в державі майбутнє».

  Доповідач навів вихованцям ліцею факти, які засвідчують, що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 - 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочого потенціалу. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років. В  Україні  працюємайжекожентретій  віком  від  15  до  24  років,  щостановитьпонад мільйон українських громадян.

  Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС  Управління Держпраці Дмитро Паламарчук наголосив перед учнями на необхідності дотримання законодавства з охорони праці, підкресливши, що це  є обов’язком не тільки для посадових осіб, а й для самих працівників.  

  У свою чергу, головний державний інспектор відділу з питань додержання  законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олена Газдюк акцентувала увагу присутніх на гарантіях  захисту  інтересів молодих працівників, неповнолітніх осіб до 18 років, які додатково захищені нормами законодавства, зокрема статтею 11 Закону України «Про охорону праці», надавши необхідну інформацію про пільги та гарантії під час оформлення на роботу молодих спеціалістів.

  Олена Газдюк надала учнівському та трудовому колективу навчального закладу повну інформацію щодо  необхідності легального працевлаштування, бо є гарантією соціального захисту, гідних, здорових та  безпечних умов праці.

  «Неофіційне працевлаштування - позбавлення будь-яких соціальних гарантій при оплаті праці з боку роботодавця, відповідних доплат за понаднормово виконану роботу, оплачуваних лікарняних, відпусток тощо. І це має пам’ятати кожен працівник, котрий погоджується на незадекларовану зайнятість», - наголосила головний державний інспектор.

  Гості від Держпраці повідомили на зустрічі також приємну новину, а саме про перемогу учениці закладу Ольги Вієру у регіональному відбірковому турі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Дівчина намалювала чудовий малюнок з назвою  «Мій батько завжди пам’ятає - його чекають вдома». Керівники роботи юної художниці -  викладач ліцею Юлія Мироник та інженер з охорони праці Анна Федорак.

  На завершення зустрічі директор ліцею Орися Цимбал щироподякувала посадовим особам Управління за змістовні виступи та надану під час проведення зустрічі консультативно - методичну допомогу.


   

 • Управління Держпраці зініціювало розширений семінар-навчання для голів об’єднаних територіальних громад та інспекторів праці органів місцевого самоврядування Буковини

  Управління Держпраці зініціювало розширений семінар-навчання для голів об’єднаних територіальних громад та інспекторів праці органів місцевого самоврядування Буковини

  Управління Держпраці організувало розширений семінар-навчання для голів об’єднаних територіальних громад, інспекторів праці та посадових осіб, котрі виконують обов’язки інспекторів праці органів місцевого самоврядування регіону.

  Від Управління Держпраці участь у семінарі взяли начальник відомства  Іван Луцак, заступник керівника Галина Кушнір, начальник та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч та Валентина Панчишина.

  Об'єднані  територіальні громади  області  на навчанні представили 28 посадових осіб.

  До роботи зібрання долучилися директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації Віталій Савкін, заступник начальника - начальник відділу моніторингу та аналізу звітності фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Майя Філіпець, начальник відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області Сергій Лєснік.

  Організатори передбачили насичену програму семінару - навчання.  Йшлося, найперше, про взаємодію Держпраці з органами місцевого самоврядування. Мета взаємодії  - організація  ефективного контролю за додержанням законодавства про працю.

  «Упродовж певного періоду минулого року та з початку нинішнього Управлінням Держпраці проведено значну роботу з органами місцевого самоврядування регіону, - підкреслив під час зібрання начальник відомства Іван Луцак. - Для інспекторів праці ОМГ організовано низку нарад, семінарів -тренінгів, робочих зустрічей, індивідуальних консультацій та роз’яснень. На офіційному сайті відомства на допомогу інспекторам праці створено тематичну рубрику, в якій послідовно розміщуються методичні матеріали. Активне ділове спілкування Держпраці з органами самоврядування Буковини відбуватиметься й надалі».        

  Головам ОТГ та інспекторам праці доведено норми Порядку здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю;  достеменно роз'яснено про відповідальність за порушення роботодавцями чинного законодавства про працю, особливо у частині незадекларованої зайнятості, а також про Порядок здійснення відвідувань. та інших інформаційно-роз'яснювальних заходів.

  «Необхідно підкреслити, що питання легалізації трудових відносин в області перебуває на особливому контролі. Спільними зусиллями ми зобов’язані донести до кожного роботодавця: узаконюючи з працівниками трудові відносини, він працює у правовому полі. Роботодавцю не загрожує сувора відповідальність у вигляді високих штрафних санкцій. Сплачуються відповідні податки і нарахування, поповнюється бюджет і що найголовніше - зростають соціальні стандарти», - зазначила під час роботи семінару заступник керівника Управління Держпраці  Галина Кушнір.

  Інспекторам праці та посадовим особам, котрі виконують обов’язки інспекторів праці наголошено на порядку звітування про проведену ними роботу. Акцентовано на тому, що такі звіти  мають подаватися вчасно та бути якісними.

  Під час зібрання також відбулося урочисте вручення посвідчення головному державному соціальному інспектору, інспектору праці Кострижівської селищної ради Івану Божисько.


 • Напередодні Дня охорони праці у студії «Радіо 10» посадовці Держпраці у прямому ефірі відповідатимуть на актуальні запитання буковинців

  Напередодні Дня охорони праці у студії «Радіо 10» посадовці Держпраці у прямому ефірі відповідатимуть на актуальні запитання буковинців

  26 квітня у програмі «Суть речей» на Радіо 10 участь візьмуть начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області та заступник начальника відомства Галина Кушнір. Автор і ведуча програми – журналістка Людмила Григорчук.

  «Цього тижня у програмі «Суть Речей» говоритимемо про охорону праці, законодавство, виробничий травматизм, законодавство про працю. Чекаємо в гості у студії Радіо 10 начальника Управління Держпраці Івана Луцака і заступницю начальника Управління Держпраці Галину Кушнір.
  Вмикайте приймачі, налаштовуйтесь на хвилю 103,2 ФМ або шукайте нас на radio10.ua 26 квітня о 19.00 і долучайтесь до програми «Суть Речей». Телефони в студію: 58-10-32 та 050-103-103-2.
  Питання залишайте в коментарях», - такий анонс відучора зявився на офіційній сторінці програми «Суть речей»  у Фейсбуці.

  Спілкування у студії відбуватиметься у переддень відзначення  28 квітня - Дня охорони  праці в Україні, що проходитиме під гаслом - «Захищене і здорове покоління».

  «Це добра нагода звернутися до буковинців, особливо молоді  й підкреслити, настільки життєвоважливими є питання захисту життя і здоров’я працівників, адже рівень виробничого травматизму серед молоді на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років, - підкреслює начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - В Україні працює кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить майже один мільйон українських громадян. А за результатами державного нагляду Державної служби  України з питань праці та її територіальних підрозділів, що спрямований на запобігання економічній експлуатації молоді, дітей, виконанню робіт, що небезпечні для їхнього здоров'я та життя: на 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, права дітей порушуються».

  Участь у програмі «Суть речей» також візьме заступник начальника Галина Кушнір. Темою окремого блоку програми стануть:  актуальні зміни у законодавстві про працю, незадекларована зайнятість, - масштаби, ризики та відповідальність, діяльність інспекторів праці органів місцевого самоврядування та новації у роботі головних державних інспекторів Держпраці.


   

 • Випускників Чернівецького ВПУ №3 застерегли від ризиків нелегальної зайнятості

  Випускників Чернівецького ВПУ №3 застерегли від ризиків нелегальної зайнятості

  У рамках проведення Управлінням Держпраці у Чернівецькій області інформаційно-роз’яснювальної кампанії з подолання незадекларованої зайнятості в регіоні, відбулася інтерактивна лекція - бесіда зі студентами- випускниками Вищого професійного училища №3 м. Чернівців.

  Участь у заході взяла заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів відомства Валентина Панчишина.

  Посадовець Держпраці, найперше, детально пояснила вихованцям закладу усі переваги легальної зайнятості, зазначивши, що лише задекларована праця , як оплачувана діяльність на основі трудового договору, забезпечує трудові права та соціальні гарантії працівників.

  «Незабаром ви, як молоді спеціалісти, отримаєте дипломи й розпочнете трудовий шлях. Пам’ятайте, що лише легальне працевлаштування гарантує вам соціальний захист, гідні, здорові, безпечні умови праці, - підкреслила Валентина Панчишина. - Неофіційне працевлаштування - позбавлення будь яких соціальних гарантій, зокрема, належної оплати праці: дотримання мінімальних гарантій при оплаті праці з боку роботодавця, відповідних доплат за понаднормово виконану роботу, оплачуваних лікарняних, відпусток і таке інше».      

  Під час інтерактивної лекції-бесіди студентам було достеменно роз’яснено про пільги та гарантії під час оформлення на роботу молодих спеціалістів, а також про працю неповнолітніх. Валентина Панчишина підкреслила, що за даними статистики, майже кожен третій працюючий в Україні - віком від 15 до 24 років, а це - понад один мільйон громадян країни.


   

 • На автомагістралях міжнародного сполучення Буковини з’явилися біг-борди до Дня охорони праці

  На автомагістралях міжнародного сполучення Буковини зявилися біг-борди до Дня охорони праці

  Ініціатором встановлення тематичної соціальної реклами, приуроченої Дню охорони праці в Україні, виступило Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Несучі конструкції з гаслами до Дня охорони праці та яскравим тематичним малюнком розміщено на автомагістралях  у напрямку Чернівці - Київ та Чернівці - Івано-Франківськ.       

  «Відзначення Дня охорони праці в Україні  - нагода нагадати, настільки важливою для кожного з нас є тема промислової безпеки та  охорони праці, - зазначає начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  - Сподіваюся,  тематичні сіті-лайти, розміщені на вулиці Героїв Майдану, 7 обласного центру та біг-борди на автомагістралях міжнародного сполучення не залишаться без уваги громади і для когось, виставлена Управлінням Держпраці інформація, стане корисною і пізнавальною. Заходи  інформаційно-роз’яснювальної кампанії у рамках відзначення Тижня та Дня охорони праці лише розпочалися, програма їх проведення - насичена й змістовна. Управління Держпраці звертається до всіх, кому небайдужа тема охорони праці долучитися до їх втілення. Маємо, насамперед, на увазі  роботодавців,  активні громадські організації, навчальні заклади, загальноосвітні установи області, адже тема цьогорічного Дня охорони праці – «Захищене й здорове покоління» - особливо стосується молоді.  Управління Держпраці у Чернівецькій області вітатиме будь які ініціативи, пов'язані з відзначенням Дня охорони праці».


   

 • На семінарі для роботодавців роз’яснено про квоти на працевлаштування осіб передпенсійного віку

  На семінарі для роботодавців  роз’яснено про квоти на працевлаштування  осіб передпенсійного віку

  Головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Дамаскін  взяв активну  участь у робочому семінар для роботодавців Глибоцького району, що відбувся днями у Глибоцькому районному центрі зайнятості.

  Фахівець Держпраці детально роз’яснив учасникам заходу норми діючого законодавства про працю щодо квот на працевлаштування осіб передпенсійного віку.

  Найперше, посадовець зазначив, що  особи, котрим залишилося десять і менше років до виходу на пенсію, належать до категорії громадян, котрі мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню і це регламентує стаття 14 Закону України «Про зайнятість населення».

  «Ці правові норми необхідно пам’ятати кожному роботодавцю», - підкреслив головний державний інспектор Держпраці.

  Учасникам семінару також повідомлено, що від початку 2018 року підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають забезпечити праце­влаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.

  Підприємства, установи,  організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, як і раніше, мають забезпечувати 5-відсоткову квоту з працевлаштування громадян, при цьому акцентувалося, що на фізичних осіб - підприємців зазначена норма не поширюється.

  Іван Дамаскін підкреслив, що за невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян  стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у праце­влаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

  Фахівець Держпраці відповів на запитання учасників семінару.


   

 • Голови об’єднаних територіальних громад та інспектори праці запрошуються до участі у навчанні

  Голови об’єднаних територіальних громад та інспектори праці запрошуються до участі у навчанні

  З метою ефективного здійснення органами місцевого самоврядування делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області запрошує

  голів об’єднаних територіальних громад та інспекторів праці органів місцевого самоврядування  взяти участь у навчанні з питань контролю за дотриманням законодавства про працю, яке відбудеться 24 квітня 2018 року о 14.00 у залі засідань Чернівецької обласної державної адміністрації (к. 301).


   

 • На вулиці обласного центру встановлено тематичну соціальну рекламу до Дня охорони праці

  На вулиці обласного центру встановлено тематичну соціальну рекламу до Дня охорони праці

  На вулиці Героїв Майдану, 7 міста Чернівці розміщено  сіті -лайт з  тематичною соціальною рекламою до Дня охорони праці в Україні.

  Виготовлення друкованої продукції для розміщення на конструкції здійснило  Управління Держпраці у Чернівецькій області. Встановили тематичну соціальну рекламу працівники міського комунального підприємства «Реклама».

  На сіті - лайті зображено актуальні гасла цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні - «Захищене і здорове покоління», а також яскравий тематичний малюнок.

  Місце для встановлення сіті-лайту вибрано невипадково, адже вулиця Героїв Майдану - одна із найжвавіших та найвелелюдніших магістралей обласного центру.

  На вулиці розташовується низка освітніх закладів, зокрема, навчальні  корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівецького обласного коледжу мистецтв імені Сидора Воробкевича,  Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини».

  Соціальна реклама до Дня охорони праці розміщуватиметься на сіті - лайті  до першого травня.


   

 • Стартував Тиждень охорони праці

  Стартував Тиждень охорони праці

  Відсьогодні в області стартує Тиждень охорони праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП "Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці" звертається до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ, організацій краю, профспілок, громадських організацій долучитися до його активного відзначення під девізом - "Захищене й здорове покоління".

  Чому дата 28 квітня - Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні важливо для кожного працівника? Тому, що виконання норм промислової безпеки та охорони праці - запорука збереження здоров'я і життя на кожному робочому місці. І ця дата - нагода нагадати, що гідні, безпечні та здорові умови праці залежить від кожного роботодавця і працівника.

  Чому цьогоріч увага суспільства має бути прикована до проблеми праці молоді та людей?

  Тому що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників - віком від 15 до 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей працюють у шкідливих умовах, а це понад 15 % робочого потенціалу.

  Рівень виробничого травматизму серед молоді на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років.

  В Україні працює кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить майже один мільйон українських громадян.

  За даними державного нагляду Держпраці України та її територіальних підрозділів, що спрямований на запобігання економічній експлуатації молоді, дітей, виконанню робіт, що небезпечні для їхнього здоров'я та життя: на 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, права дітей порушуються.


   

   

 • На зустрічі із учнями Кострижівської ЗОШ розповіли про права та гарантії на працю в Україні

  На зустрічі із учнями Кострижівської ЗОШ розповіли про права та гарантії на працю в Україні

  Низку просвітницьких інформаційно-розяснювальних заходів, за сприяння фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області, заплановано провести інспекторами праці органів місцевого самоврядування в трудових колективах підприємств, установ, організацій,  навчальних закладах, розташованих на території громад.

  Днями інформаційно-просвітницький захід, організований головним державним соціальним інспектором, інспектором праці Кострижівської селищної ради Іваном Божиським  відбувся у Кострижівській загальноосвітній школі. З учням 11 класу було проведено бесіду на тему: «Про права та гарантії на працю в Україні».

  Інспектор праці розпочав свою розмову зі школярами із цитування Основного Закону - Конституції України.

  «Через певний час ви отримаєте атестати про здобуття середньої освіти й будете свідомо обирати свій подальший трудовий шлях. Кожен громадянин України має знати про надання йому прав та гарантій на працю, визначених статтею 43 Конституції України», - зазначив  на зустрічі посадовець селищної ради.

  Школярам пояснили про необхідність дотримання законодавства про працю, про охорону праці і про те, що не лише роботодавці несуть відповідальність за створення здорових і безпечних умов праці, але й самі працівники відповідальні за збереження, при виконанні своїх професійних обов’язків, за власне здоров’я і життя.  

  Водночас Іван Божисько підкреслив на зустрічі, що незабаром розпочнеться літня кампанія і чимало школярів захочуть використати цей час для тимчасового працевлаштування.

  Для цього їм необхідно знати про права та гарантії праці неповнолітніх, адже  інтереси юних та молодих працівників до 18 років захищені нормами законодавства, зокрема, прийом на роботу осіб до 16 років не дозволяється, для таких працівників установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час.    

  Довідково: майже кожен третій працюючий в Україні - віком від 15 до 24 років, що становить понад один мільйон громадян.


   

    

   

 • Через неофіційне працевлаштування п’ятьох працівників на підприємство накладено штрафну санкцію у сумі понад 550 тисяч гривень

  Через неофіційне працевлаштування  п’ятьох працівників на підприємство накладено штрафну санкцію у сумі понад 550 тисяч гривень

  Грубі порушення законодавства про працю на Дочірньому підприємстві Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Чернівецький комбінат хлібопродуктів» у ході інспекційного відвідування виявили фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  - начальник відділу Юрій Пуріч та головний державний інспектор Олег Гончар.

  У порушення чинних нормативно-правових норм, зокрема, частини третьої статті 24 Кодексу Законів про працю України – «Укладення трудового договору»,  адміністрацією підприємства  до виконання робіт  було допущено п’ятеро працівники, з якими не уклали трудових договорів, оформлених відповідним наказом чи розпорядженням власника, або уповноваженого ним органу.

  Установлено, що територіальний орган Державної фіскальної служби про прийняття даних працівників на роботу  теж повідомлено не було.

  У такий спосіб посадові особи підприємства здійснили фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту), що  є грубим порушенням законодавства про працю і згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України  - «Відповідальність за порушення законодавства про працю»  карається штрафною санкцією у сумі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника без належного оформлення.

  За вказане порушення сума штрафу, накладена на підприємство,  -  558 450 гривень (п’ятсот п’ятдесят вісім тисяч чотириста п’ятдесят гривень).

  У ході інспекційного відвідування  посадові особи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області встановили у роботодавця  й інші порушення законодавства про працю, зокрема,  окремим працівникам підприємства не оплачувалася належним чином понаднормова робота, робота у нічний час, святкові та неробочі дні.

  За порушення  законних трудових прав працівників на роботодавця  накладено штрафну санкцію  у сумі  148 920 гривень (сто сорок вісім тисяч дев’ятсот двадцять гривень).

  Загальна сума штрафних санкцій, накладених на підприємство за порушення законодавства про працю, - понад 700 тисяч гривень. 

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає роботодавців області   щодо дотримання ними законодавства про працю.


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№4/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№4/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  Дмитро Матвійчук, Олександр Фандєєв. Антоніу Жозе Робалу душ Сантуш: «Відчуття таке, ніби я в Португалії!». Керівник проекту ЄС-МОП про європейські підходи у працеохоронній сфері

  Володимир Терещенко. Переможців визначено – призи підготовлено. Результати Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2018»

  Зінаїда Купира. Закон попереджає: працюй тверезий! Порядок відсторонення порушника від роботи зі зразками потрібних документів

  Людмила Солодчук. Навчання з питань охорони праці:будуть зміни. Кому передадуть функції щодо організації навчання з питань ОП

  Олег Моісеєнко. Якщо анулювати не можна, то чому можна не продовжити? Про парадокси Порядку № 1107

  Віталій Цопа. Упроваджуємо ISO 45001:2018: контекст організації та зацікавлені сторони. Як реалізувати нові вимоги ISO 45001 у системах управління гігієною та безпекою праці

  Дмитро Матвійчук, Олег Моісеєнко. Європейські практики в енергетиці. Досвід ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго». Частина III: теорія розбитих вікон в охороні праці

  Сергій Колесник. – Як із травматизмом? – А як потрібно? Про недосконалість системи обліку нещасних випадків на виробництві

  Зінаїда Купира. Оцінку ризиків на шахтах розпочато. На шахті «Степова» на Волині пройшов практичний тренінг з оцінки ризиків

  Вадим Мірошниченко. Енергетична незалежність… вугільної галузі. Досвід дегазації та утилізації метану на підприємствах групи ДТЕК

  Ігор Ященко. На шляху до відновлюваної енергетики. Про застосування дегазації шахтного метану в Україні

  Сергій Колесник. Готуємо трактор до роботи. Як правильно провести перевірку та ремонт сільгосптехніки

  Сергій Колесник. Правило п’яти хвилин. Про надання оперативної домедичної допомоги

  Володимир Саєнко. Фонд завершив реформу надання соцпослуг. Спрощено процедуру медичної реабілітації для застрахованих осіб

  Сергій Колесник. У межах медичної реформи. Про впровадження електронного реєстру листків непрацездатності

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» (№ 4/2018)

  Новини законодавства

  Інформаційні повідомлення

  Поза мораторієм. Повний перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія мораторію на проведення перевірок у 2018 році

  Скасування нормативно-правових актів. Вичерпний перелік нормативно-правових актів з їх повними найменуваннями, скасованих розпорядженням КМУ від 18.12.2017 № 1022-р

  Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (у редакції від 07.02.2018). Зручний у користуванні текст нормативного акта з формалізованими зразками потрібних документів

  Запрошуємо до обговорення. Пропонуємо висловлювати свої думки щодо проектів регуляторних актів Держпраці

  Зінаїда Купира. Витрати на охорону праці: з урахуванням вимог бухгалтерського обліку. Роз’яснення юриста щодо змін, внесених до переліку заходів та засобів з охорони праці, затвердженого постановою КМУ від 27.06.2003 № 994

  Роботи з підвищеною небезпекою: організація та виконання. Йдеться про роботи, на які потрібно видавати наряди-допуски

  Про нові правила охорони праці для працівників виробництва солоду, пива та безалкогольних напоїв

  Валерій Шишков, Андрій Шишков. Інструменти і методики, які було використано під час розробки Правил

  Владимир Троицкий, Виктор Глуховский. Как повысить безопасность газовых магистралей. Применение методов неразрушающего контроля для повышения уровня риск-ориентированного мышления персонала

  Запитували – відповідаємо. Матеріали онлайн-прийомів голови Держпраці та відповіді фахівців служби на запитання громадян

   


   

   

   


   

   

   

   

   

   

 • Роботодавцям Глибоцького району наголошено на недопустимості використання незадекларованої праці

  Роботодавцям  Глибоцького району  наголошено на недопустимості використання незадекларованої праці  

  На цьому під час проведення низки  превентивних інформаційно - роз’яснювальних заходів на підприємствах та серед осіб-підприємців Глибоцького району акцентував увагу головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Дамаскін.

  Посадовець територіального органу Держпраці увійшов до складу робочої групи з питань легалізації найманої праці Глибоцької районної державної адміністрації  та у її складі проводить активну роз’яснювальну діяльність серед роботодавців району, надаючи відповідні роз’яснення суб’єктам господарювання щодо дотримання законодавства про працю.

  Роботодавцям наголошується на тому, що лише офіційно укладений трудовий договір, повідомлення про працевлаштування  того чи іншого працівника органу Державної фіскальної служби, сплата єдиного соціального внеску,  отримання працівником в повному розмірі заробітної плати,  дотримання щодо нього мінімальних гарантій в оплаті праці дає підстави констатувати про офіційно задекларовану працю.

  "Суб'єкт господарювання, котрий не оформляє працівників офіційно, провокує їх до безвідповідального ставлення до роботи, ухиляння від виконання своїх трудових обов’язків, в окремих випадках - до неетичної поведінки». - підкреслив при спілкуванні з роботодавцями Глибоччини головний державний інспектор Держпраці.

  Іван Дамаскін також наголосив на  відповідальності роботодавців перед Законом, адже у разі виявлення на підприємстві неоформлених працівників, передбачено штрафну санкцію у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат щодо кожного виявленого працівника.

  Водночас у трудових колективах, відвідуваних у рамках роботи групи з питань легалізації найманої праці Глибоцької РДА підприємств, було розтлумачено усі ризики у разі неофіційного працевлаштування.

  "Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати, офіційної відпустки,  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, а у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу - відповідних виплат.  Лише офіційно задекларована праця гарантуватиме працівникові гідні, здорові і безпечні умови праці» - акцентував посадовець Держпраці.


   

 • Утворено Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці

  Утворено Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці

  До складу Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в  області увійшли:

  Гордей Іван Георгійович – перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області, голова організаційного комітету;

  Півень Юрій Йосипович – заступник директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА;

  Шкварковський  Володимир Антонович – голова Чернівецької обласної ради профспілок.

  Вони стали співголовами Організаційного комітету.

  До Організаційного комітету також увійшли:

  Кушнір Галина Миколаївна – заступник начальника Управління Держпраці;

  Лехіцький Ігор Зіновійович – в.о. директора ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці»;   

  Дорош Олена Михайлівна – начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг;

  Остапович Микола Дмитрович – начальник відділу нагляду в АПК та СКС;

  Савко Ярослав Миколайович – начальник сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області;

  Барабах Володимир Станіславович – голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників лісового господарства;

  Бузинський Микола Дмитрович - голова Федерації роботодавців у Чернівецькій області;

  Прінько Світлана Іванівна -  директор КУ «Навчально - методичний центр якості освіти та координації  господарської діяльності навчальних закладів області» (Центр якості освіти);     

  Стратійчук Маргарита Петрівна -  заступник начальника управління, начальник відділу колективних договорів та умов праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради;

  Шевченко Андрій Вікторович - начальник Управління ВД ФСС у Чернівецькій області.


     

 • Держпрацею перевірено понад сім тисяч суб’єктів господарювання щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати

  Держпрацею перевірено понад сім тисяч суб’єктів господарювання щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати  

  На засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко відзначив позитивну тенденцію у 2017 році щодо кількості осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, яка суттєво зменшилася порівняно з 2016 роком.

  Серед чинників, що сприяли скороченню тіньової зайнятості, Павло Розенко назвав значне зростання розміру мінімальної заробітної плати, змінений порядок формування тарифної сітки оплати праці.

  Віце-прем’єр-міністр також акцентував на масштабній роботі, проведеній Державною службою України з питань праці. З початку 2017 року Держпраці перевірила 7 тис. 159 суб’єктів господарювання з питань додержання мінімального розміру заробітної плати, у тому числі: 726 – державної форми власності, 939 – комунальної форми власності, повідомляє сайт державного відомства.

  Під час перевірок виявлено порушення законодавства щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати стосовно 768 працівників.

  За порушення вимог законодавства щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці накладено фінансові санкції у сумі 62 млн 592 тис. гривень.

  На виконання вимог приписів 606 роботодавців усунули виявлені порушення.


   

 • Завдяки роботі державних інспекторів праці 88 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на понад 50 мільйонів гривень

  Завдяки роботі державних інспекторів праці 88 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на понад 50 мільйонів гривень

  Станом на 1 березня 2018 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати по Україні становила 2455,9 млн гривень, порівняно із даними на 1 лютого 2018 року вона зменшилася на 79, 4 млн грн, або на 3, 1%, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

  Зокрема, заборгованість працівникам економічно активних підприємств становила 1317,5 млн грн (53,6 % від загальної заборгованості), порівняно зі статистикою на 1 лютого 2018 року вона зменшилася на 80, 7 млн грн, або на 5,8%.

  За оперативними даними, заборгованість із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств станом на 2 квітня 2018 року зменшилася порівняно до 1 січня на 112, 9 млн грн, або на 8, 9% і становила 1159,4 млн гривень.

  Державні інспектори праці Держпраці здійснюють постійний контроль суб’єктів господарювання всіх форм власності щодо своєчасної виплати заробітної плати.

  Упродовж січня-лютого 2018 року проведено інспекційні відвідування 97 підприємств, які мали заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 106 млн 848 тис. гривень.

  На вимоги державних інспекторів праці 88 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 50 млн 528 тис.грн, тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися з 31225 працівниками.

  За результатами інспекційних відвідувань винних осіб притягнуто до відповідальності, до підприємств-боржників застосовано фінансові санкції на загальну суму 1 млн 376 тис. гривень

  Держпраці веде реєстр боржників, який розміщено на офіційному сайті відомства.


   

   

 • Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  До органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

  Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 в Україні відзначається День охорони праці.

  Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене й здорове покоління» збігається із завданням й метою Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня.

  У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей - гідна праця та економічне зростання - спрямована на забезпечення гідних  і безпечних  умов  праці  для  всіх  працівників.

  Шановні колеги! Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

  За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 - 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років.   

  В  Україні  працює майже кожен третій  віком  від  15  до  24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Враховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання - зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я,децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

  Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти  -  саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

  Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни.

  В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі  та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

  Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

  Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 №182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 №2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

  За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних  для їхнього життя і здоров’я , установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

  Найбільше дитячу  працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%).

  Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

  Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

  Отже, потрібно діяти на випередження - за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

  Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом із їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці.

  Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

  Збереження здоровя молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя може призвести до довгострокових порушень  її здоровя, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

  Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані із ризиками, та не усвідомлюють , що  їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

  У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливість їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

  Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників,  долучатися  до  роботи  з формування культури  безпеки  та  гігієни  праці.


   


   

 • Угоду про співпрацю між Управліннями Держпраці та Укртрансбезпеки почали реалізовувати

  Угоду про співпрацю між Управліннями  Держпраці та Укртрансбезпеки почали реалізовувати

  Угоду укладено з метою взаємодії між територіальними органами державних  відомств: обміном інформацією; виявленням порушень під час здійснення державного нагляду (контролю) рейдових перевірок з дотримання законодавства про працю, зайнятість населення,  дотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці, безпеку дорожнього руху; профілактики виробничого травматизму, дорожньо-транспортних пригод.

  Угоду про співпрацю підписано днями начальником Управління Держпраці Іваном Луцаком та начальником Управління Укртрансбезпеки Валерієм Макаренком.

  Угода реалізовуватиметься через проведення спільних заходів, своєчасним обміном інформацією, аналізом причин найбільш характерних порушень Правил дорожнього руху, що стають наслідком виробничого травматизму.

  Втілення угоди сприятиме посиленню превентивної роботи  на підприємствах, в установах та організаціях області  з метою недопущення  виробничого травматизму, пов’язаного з дорожньо-транспортними пригодами.

  «Впровадження намічених спільних заходів  між  територіальними Управліннями Держпраці та Укртрансбезпеки   дозволить  суттєво вплинути на  ситуацію з виробничим травматизмом, зокрема, на підприємствах автомобільної галузі краю,  - висловив сподівання, коментуючи підписання документа,  перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей. – А статистика  щодо виробничого травматизму з початку року тривожна: на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області вже зареєстровано 16 нещасних випадків, 6 із них - зі смертельним наслідком. Нещасні випадки зі смертельним наслідком  сталися: на автомобільному транспорті, у галузі машинобудування, хімічній промисловості. Показово, що загибель чотирьох працівників хімічної  галузі  сталася через автодорожню пригоду. Загалом за три місяці 2018 року  у результаті дорожньо-транспортних пригод травмувалося восьмеро працівників підприємств регіону».


   

 • Розпочався місячник, приурочений Дню охорони праці

  Розпочався місячник, приурочений  Дню охорони праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до органів державної влади та місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій Буковини.

  З початку квітня стартував місячник, приурочений Дню охорони праці в Україні.

  Цьогоріч 28 квітня відзначатиметься від гаслом: «Захищене й здорове покоління». Ціль відзначення цього дня в Україні збігається із метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею.

  Безперечно, кожен працівник заслуговує на гідні й безпечні умови праці. Для того, аби створити такі умови, зокрема,  для молодого покоління, необхідний узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці, популяризації, у першу чергу, серед молодих працівників культури безпеки та охорони праці.

  За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 – 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. Загалом це понад 15% усіх працівників. Серед молоді рівень виробничого травматизму вищий на 40%, ніж серед працівників, котрі старші 24 років.

  За статистикою, в  Україні  майже кожен третій працюючий - віком від 15 до 24 років. Це майже один мільйон українців.

  Головне завдання  для будь кого із роботодавців -  зберегти життя і здоровя працівника.

  Саме з цією метою Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини, соціальних партнерів, керівників і працівників підприємств, установ, організацій краю  з ініціативою долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні.

  Місячник охорони праці лише стартував і є добра нагода наповнити його реальним змістом.

  Управлінням Держпраці підготовлено низку актуальних заходів, якими планується охопити трудові колективи  підприємств, установ, організацій краю, студентів вузів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів, профтехучилищ.

  До участі у таких заходах ми обов’язково долучатимемо наших соціальних партнерів, представників впливових громадських інституцій.

  Сподіваємося, що серед трудових колективів, роботодавців, небайдужої  громадськості краю теж виникнуть ініціативи, які допоможуть у майбутньому покращити стан промислової безпеки, охорони  та гігієни праці на наших підприємствах.

  Будь - які із ініціатив будуть схвально сприйняті в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області, фахівці відомства долучаться до їх втілення.

  Дбаймо про безпеку праці, про створення гідних і здорових умов праці на виробництві разом!


   

 • Найбільша кількість потерпілих на виробництві - через дорожньо-транспортні пригоди

  Найбільша кількість потерпілих на виробництві - через дорожньо-транспортні пригоди

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за три місяці 2018  року зареєстровано 16 нещасних випадків, 6 із них - зі смертельним наслідком.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком  сталися: на автомобільному транспорті (1 загиблий) у галузі машинобудування (1), хімічній промисловості (4).

  У соціально-культурній сфері мали місце три нещасні випадки  загального виробничого травматизму.

  Два випадки зареєстровано у галузі легкої текстильної промисловості.

  По одному нещасному випадку сталося на підприємствах житлово-комунального господарства, харчової промисловості, пошти та зв'язку, на виробництві деревини й виробів з деревини  та на інших видах транспорту.  

  Випадки виробничого травматизму сталися: 

  у результаті дорожньо-транспортних пригод (8);

  внаслідок падіння під час пересування працівників (3);

  внаслідок падіння потерпілого  (1);

  внаслідок падіння потерпілого з висоти  (1);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (1);

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  внаслідок вибуху (1).


   

 • Управління Держпраці проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції

  Управління Держпраці проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції

  Управління Держпраці у Чернівецькій області проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції, яка при використанні  становить загрозу користувачам, чи яка не відповідає встановленим вимогам законодавства.

  Відповідно до пункту 6 «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 р. № 270  лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, протягом доби надсилають письмове повідомлення за встановленою формою про кожний нещасний випадок, що стався внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органу державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 28 .12. 2016 р. № 1069 за Державною службою України з питань праці затверджено перелік видів нехарчової продукції щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, а саме:

  прості посудини високого тиску;

  ліфти і запобіжні комплектувальні вироби;

  канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;

  обладнання, що працює під тиском;

  вибухові матеріали промислового призначення;

  обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі;

  машини та устаткування;

  пересувне обладнання, що працює під тиском;

  знаки безпеки і захисту здоров’я працівників;

  засоби індивідуального захисту.

  З метою налагодження співпраці між лікувально-профілактичними закладами області та органами державного ринкового нагляду, нагадуємо про необхідність відповідних медичних установ надсилати до Управління Держпраці у Чернівецькій області письмові повідомлення про нещасні випадки, що сталися внаслідок споживання (користування) вищевказаної нехарчової продукції.

  Інформацію  згідно з формою, зазначеною у додатку 1 Порядку, просимо надсилати за адресою: 58003 м. Чернівці, вул. Зелена, 3; телефон/факс (0372) 55-37-24.


   

Ми на YouTube

Важливо