UP

Статті

Фільтр
 • У порушення законодавства про працю, робітники працювали на будівництві без належного оформлення

  У порушення законодавства про працю, робітники працювали на будівництві без належного оформлення

  У Чернівцях субєкт господарювання допустив до виконання роботи на будівельному майданчику працівників без відповідного оформлення з ними трудових відносин.

  Не задекларовану належним чином зайнятість виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  при відвідуванні об’єкта будівництва місцевого товариства з обмеженою відповідальністю.

  Роботодавець не дотримав установленого  чинним законодавством порядку прийняття та оформлення на роботу чотирьох робітників.

  У порушення вимог статті 21 Кодексу законів про працю України - «Трудовий договір» та статті 24  - «Укладення трудового договору», працівники  були допущені до роботи без укладення з ними трудових договорів.

  Натомість з ними укладено цивільно - правові договори, що оформлюються, як правило, лише у випадку виконання разових робіт. 

  Штрафна санкція за дане порушення, накладена посадовими особами Управління Держпраці на підприємство, -  446 760 гривень (чотириста сорок шість тисяч сімсот шістдесят гривень).

  Окрім нелегальної зайнятості, у суб’єкта господарювання виявлено низку інших порушень законодавства про працю.

  Так, інспекторами Держпраці зафіксовано порушення у нарахуванні та виплаті заробітної плати, індексації робітникам.

  Загалом штрафна санкція за порушення законодавства про працю даним роботодавцем, становить 908 412 гривень (дев’ятсот вісім тисяч чотириста дванадцять гривень).   


   

   

 • Працівники, котрі погоджуються на нелегальну зайнятість, позбавляють себе соціальних гарантій

  Працівники, котрі погоджуються на нелегальну зайнятість, позбавляють себе соціальних гарантій           

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає!

  Працівники, котрі працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах»

  позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

  втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як  державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим, субсидії;

  втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії;

  через зарплати у «конвертах» відсутні внески до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

  Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця призводить до:

  ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів, міст.

  нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат);

  не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області попереджає працівників:

  погоджуючись на нелегальну трудову зайнятість, ви автоматично  потрапляєте у групу ризику. У разі, коли  працедавець не дотримається даних вам зобов’язань (не розрахується за виконану роботу, звільнить без будь яких причин і таке інше) довести факт свого працевлаштування у такого недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

  Оформлення трудових відносин – гарантія соціального захисту  й запорука гідних і безпечних  умов праці.  


   

   

 • Представник Держпраці увійшов до складу робочої групи, що протидіятиме діяльності нелегальних АЗС та АГЗП в області

  Представник Держпраці увійшов до складу робочої групи, що протидіятиме діяльності нелегальних АЗС та АГЗП в області

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області Костянтин Соболевич увійшов до складу міжвідомчої робочої групи щодо протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів, нелегальною реалізацією нафтопродуктів на території Чернівецької області.

  До складу даної групи увійшли представники прокуратури Чернівецької області, Головного Управління національної поліції, Державної фіскальної служби, Управління державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління держпродспоживслужби, Держгеокадастру та інших контролюючих відомств.

  Робочу групу створено для виявлення та протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій, авто газозаправних пунктів, нелегальній реалізації нафтопродуктів на території області.  


     

 • Середня зарплата в Україні у вересні перевищила дев’ять тисяч гривень

  Середня зарплата в Україні у вересні перевищила девять тисяч гривень

  Середня номінальна заробітна плата в Україні у вересні склала 9042 грн, що в 2,4 рази перевищує мінімальний показник і на 12,9% більше показника вересня 2017 року.

  Про це свідчать дані Державної служби статистики України, повідомляє Урядовий портал.

  Зарплати вищі за середню отримували на підприємствах промисловості, особливо у фармацевтичній галузі (16,4 тис. грн), нафтопереробній (11,4 тис. грн),металургії (11,2 тис. грн), транспорту, сектору ІТ. Середня зарплата в освіті майже вдвічі перевищила мінімальну і склала 7176 грн, у медицині – 5730 грн.

  Довідково: за прогнозами Кабінету Міністрів України, показник середньої зарплати, як один з орієнтирів економічного розвитку України, має сягнути позначки в 10 тисяч  гривень. У проекті Державного бюджету на 2019 рік Урядом України закладено  показник мінімальної зарплати на рівні 4170 грн.


   

 • Встановлюються причини тяжкого травмування на виробництві

  Встановлюються причини тяжкого травмування на виробництві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку, в якому постраждав працівник приватного підприємства, що здійснює виробничу діяльність у Кельменецькому районі.

  Нещасний випадок мав місце у цеху з виробництва килимів та килимових виробів  приватного підприємства. Під час роботи на ткацькому обладнанні оператор отримав тяжку травму кисті правої руки.

  Постраждалого 1991 року народження оперативно було доставлено до медичного закладу, де здійснено хірургічну операцію.

  Комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками розпочала роботу.

  Довідково: загалом за девять місяців 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 29 нещасних  випадків, чотири з них - зі смертельним наслідком.


   

 • Буковинці можуть потрапити на онлайн-прийом до очільника Держпраці України

  Буковинці можуть потрапити на онлайн - прийом до очільника Держпраці України

  28 листопада 2018 року відбудеться онлайн-прийом громадян Чернівецької області  Головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою.

  Орієнтовно онлайн-прийом розпочнеться об 11 годині.

  Спілкування буковинців з очільником Держпраці відбудеться в приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області, яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Про свою участь в онлайн-прийомі громадяни  мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Довідково: практику онлайн-прийомів громадян керівниками Державної служби України з питань праці запроваджено з лютого 2016 року з метою економії часу та коштів заявників.


   

 • Якими є підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду

  Якими є підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

  згідно зі статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності підставами для здійснення проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) є:

  подання суб’єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

  перевірка виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю);

  звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

  Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері  державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.  


   

    

 • У 2018 році фахівці Держпраці виявили понад три тисячі порушень нормативно - правових актів з охорони праці

  У 2018 році фахівці Держпраці виявили понад три тисячі порушень нормативно - правових актів з охорони праці

  Головні державні інспектори структурних підрозділів Управління Держпраці у Чернівецькій області, зокрема, відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку, відділу нагляду в АПК та СКС, відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці, а також  сектору гірничого нагляду  за дев’ять місяців нинішнього, 2018, року провели 511 перевірок виробничих об’єктів суб’єктів господарювання.       

  Під час проведення заходів державного нагляду (контролю) виявлено 3041 порушення нормативно-правових актів з охорони праці.

  За результатами перевірок до адміністративної  відповідальності притягнено понад сто посадових осіб, понад 70 із них - керівники підприємств.


   

 • Щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснюють:

  Стаття 21  Закону України “Про охорону праці” -  «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання :

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

   

 • Суб’єкти господарювання зобов’язані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

  Субєкти господарювання зобовязані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

  Строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплено  статтею 115 Кодексу законів про працю України та статтею  24 Закону України  «Про оплату праці».
  Зарплата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

  Якщо  день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
  Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

  Законодавством визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не менше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати.
  Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.

  Встановлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним, адже згідно зі статті 97 Кодексу законів про працю власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.

  Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

  Наразі фактично на всіх підприємствах, в установах, організаціях заробітна плата працівникам  перераховується на зарплатні картки. Роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівникам, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.
  Порушенням буде і виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.

  За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більше,  нiж за один місяць та виплату коштів не в повному обсязі, чинним законодавством передбачено накладання штрафної санкції у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.


   

   

 • За використання нелегальної праці роботодавець несе фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність

  За використання нелегальної праці роботодавець несе фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

  суб’єкт господарювання несе фінансову відповідальність за використання неофіційної праці відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України у вигляді 30 мінімальних заробітних плат.

  Сума вираховується згідно зі встановленої  Законом  мінімальної заробітної плати на момент виявлення порушення.

  На сьогодні штрафна санкція за дане порушення трудового законодавства становить 111 690 гривень за одного неоформленого працівника щодо якого скоєно порушення.  

  Відповідно до частини третьої та четвертої статті 41 Кодексу України про адміністративні порушення, суб’єкт господарювання  також притягається до адміністративної відповідальності за використання не задекларованої праці у вигляді штрафу від 8 500 гривень до 34 000 гривень.

  За грубе порушення законодавства про працю (у частині не задекларованої зайнятості) для роботодавця  передбачено кримінальну відповідальність, зокрема:

  -  штраф  у розмірі від 17 000 до 85 тисяч гривень;

  -  або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю  на строк до (трьох) - пяти років;

  -  або виправними роботами на строк до двох років;

  - або арештом на строк до шести місяців.     


   

 • До уваги суб’єктів господарювання, у котрих працюють сезонні працівники

  До уваги суб’єктів господарювання, у котрих працюють  сезонні працівники

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює особливості законодавчого врегулювання праці працівників, котрі зайняті на сезонних роботах.

  Трудові взаємовідносини між роботодавцем та працівником, зайнятим на сезонних роботах регламентує стаття 7  Кодексу законів про працю України - «Особливості регулювання праці деяких категорій працівників», а також Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09. 1974 року № 310-ІХ у частині, що не суперечить Конституції України та законодавству України.

  Відповідно до цього документа, сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов можуть виконуватися лише упродовж  певного періоду (сезону), але не більше 6 місяців.

  Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору.

  Сезонними вважаються роботи, які, зокрема, містяться в Списку сезонних робіт і сезонних галузей (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 року № 278) та їх тривалість не перевищує шести місяців.

  Таким чином, під час приймання на сезонні роботи трудовий договір з працівником можна укласти на строк, який не перевищує тривалості сезону, тобто 6 місяців.

  При укладенні сезонного трудового договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи, що відображається в наказі (розпорядженні) про прийом на роботу, у якому зазначається, що даний працівник приймається саме на сезонну роботу.

  Працівнику необхідно знати: при укладенні сезонного договору не встановлюється випробувальний термін.

  Працівники, зайняті на сезонних роботах, після закінчення таких робіт звільняються з підстави, передбаченої пунктом 2 статті 36 Кодексу законів про працю - «Підстави припинення трудового договору», - закінчення строку. При цьому днем звільнення вважатиметься останній день сезонної роботи.

  Якщо ж працівник після закінчення сезонної роботи продовжуватиме працювати або тривалість такої роботи перевищить шість місяців, трудовий договір із цим працівником буде вважатися таким, що укладений на не визначений строк.

  Важливо знати:  сезонні працівники за наявності умов, визначених у статті 39 Кодексу законів про працю – «Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника» мають право достроково з власної ініціативи розірвати трудовий договір. При цьому про своє звільнення сезонні працівники попереджають роботодавця письмово за три дні.

  Роботодавець з власної ініціативи має право звільнити працівника, зайнятого на сезонних роботах, до закінчення строку трудового договору у разі:

  припинення робіт на підприємстві на строк понад два тижні з причин виробничого характеру чи скорочення робіт на цьому підприємстві;

  через відсутність працівника на роботі безперервно більше, аніж один місяць внаслідок тимчасової непрацездатності.

 • Відбулася колегія Держпраці України

  Відбулася колегія Держпраці України

  19 жовтня у Харкові під головуванням Голови Служби Романа Чернеги відбулася колегія Державної служби України з питань праці.

  Під час колегії очільник  Держпраці України акцентував увагу на стан виконання Розпорядження Уряду "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення". Було підкреслено,  що цим рішенням передбачено проведення комплексних заходів Міністерством соціальної політики України разом з Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та Асоціацією міст України, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

  Участь у колегії взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак

  На засіданні було розглянуто результати роботи територіальних органів Держпраці у частині легалізації найманої праці,  здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати;  у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх;  діяльності органів місцевого самоврядування щодо ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

  "Проблема незадекларованої праці на сьогодні є однією із найпотужніших перешкод у забезпеченні гідної праці і більш високих темпів зростання економіки. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників»,- наголосив під час зібрання Голова Держпраці.

  «Держпраці сьогодні перебуває в зоні особливої уваги. Уряд наділив Службу широкими повноваженнями щодо нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, надав ефективний механізм виявлення не задекларованої праці, щоб захистити трудові права і забезпечити соціальні гарантії працюючої людини, а тому вимагає від нас відповідної максимальної віддачі", - акцентовано під час форуму.  

  У рамках колегії  учасники заходу відвідали підприємство АТ «Турбоатом», яке є флагманом машинобудівельної галузі Харківщини.


   

   

 • Буковинці можуть потрапити на онлайн-прийом до Голови Держпраці України Романа Чернеги

  Буковинці можуть потрапити на онлайн-прийом  до Голови Держпраці України Романа Чернеги

  28 листопада 2018 року відбудеться онлайн-прийом громадян Головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою, на який можуть потрапити заявники Буковини.

  Орієнтовно онлайн-прийом розпочнеться об 11 годині.

  Спілкування буковинців з очільником Держпраці відбудеться в приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області, яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Про свою участь в онлайн-прийомі громадяни  мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Довідково: практику онлайн-прийомів громадян керівниками Державної служби України з питань праці запроваджено з лютого 2016 року з метою економії часу та коштів заявників.


   

 • За дев’ять місяців 2018 року виявлено 313 осіб, котрі працювали без належного оформлення

  За девять місяців 2018 року виявлено 313 осіб, котрі працювали без належного оформлення

  Про це заявила у прямому ефірі у програмі «Відверто зі Світланою Поляк» на радіо «Буковинська хвиля 100.0 ФМ» заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  Спілкування у радіостудії у прямому ефірі відбулося учора, 17 жовтня.

  «71 працівник працював без оформлення зайнятості у 30 роботодавців, у 25 роботодавців 240 працівників працювали без належного оформлення, тобто за цивільно-правовими  угодами, що мали ознаки трудових»,  - акцентувала посадовець Держпраці, відповідаючи на запитання ведучої  програми Світлани Поляк щодо фактів виявлення не задекларованої зайнятості.  

  Галина Кушнір повідомила, що найбільшу кількість неоформлених працівників виявлено на будівництві (121 особу) та  у  закладах торгівлі (83 особи).

  Нелегальну зайнятість виявлено також на підприємствах з виробництва промислової продукції, у транспортній галузі, сільськогосподарському виробництві.

  У ході розмови  Галина Кушнір підкреслила, що за результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівців Управління Держпраці, між роботодавцями та працівниками краю з початку року укладено 4383 трудових угоди.

  Одним із запитань ведучої радіопрограми Світлана Поляк було таке:

  «Нещодавно окремими народними депутатами Верховної Ради України було заявлено про можливість зниження штрафів для суб’єктів господарювання, якщо у них зафіксовано порушення законодавства про працю, у тому числі, виявлено не задекларовану працю працівників. Ваша думка щодо цієї ініціативи яка? Варто зменшувати штрафи,  чи навпаки - посилювати?»

  На це запитання Галина Кушнір відповіла наступне:

  «Думаю, що штрафні санкції за не задекларовану працю мають залишатися значними задля того, аби роботодавці не наважувалися пропонувати працювати людям без належного оформлення. Штрафні санкції щодо інших порушень законодавства про працю можна диференціювати. Зокрема, що стосується порушень в оплаті праці».

  Заступник начальника  територіального підрозділу Державної служби України з питань праці під час ефіру закликала буковинців у разі порушення їхніх соціальних та трудових прав  звертатися до Управління Держпраці,  до правоохоронних та судових органів області, галузевих профспілок.  


   

 • Філософія державного нагляду має відповідати ризик - орієнтовній моделі

  Філософія державного нагляду має відповідати ризик - орієнтовній моделі

   У травні 2018 року Уряд розпочав впровадження ризик-орієнтованого підходу, що змінює правила проведення перевірок.

  З метою обговорення питань створення владою сприятливого клімату для бізнесу 17 жовтня 2018 року на одній платформі, в рамках Інспекційного Форуму ПЕРЕВІРОК.NET зібралися керівництво Уряду, очільники інспекцій, представники бізнесу та бізнес-асоціацій, експерти та громадськість.

  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  також взяв участь в цьому заході, повідомляє сайт Держпраці.

  З вітальним словом до учасників звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман який, зокрема, наголосив на необхідності переходу ризик-орієнтовний державний нагляд при одночасній відповідальності  суб’єктів господарювання: «Наше спільне завдання зробити бізнес більш безпечним та успішним».

  Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, зосередив увагу на необхідності створення гідної довіри до системи перевірок.

  Під час заходу Голова офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук  презентував Рейтинг ризиковості суб’єктів господарювання, рейтинг інспекцій, а також онлайн-сервіс “Кабінет з управління ризиками”, що дозволить підприємцям більш ефективно планувати свою діяльність завдяки можливості онлайн-взаємодії з інспекціями.  Держпраці присвоєно чемпіонський титул за роботу в інформаційній автоматизованій системі, до якої вноситься інформація про проведені перевірки.

  Голова Держпраці взяв участь у панельній дискусії «Санкції vs Сервіс». В своєму виступі Роман Чернега  наголосив, що Держпраці першою з державних органів влади налагодила якісний діалог з BRDO та розповів про повноваження Держпраці. Навів приклади позитивної роботи у напрямку приведення нормативно–правових актів до Європейських стандартів, інспекційної  діяльності та  результати  роботи у напрямку легалізації праці.

  Наголосив на  результатах ефективної роботи Служби, свідченням  чого є  збільшення кількості застрахованих осіб у серпні 2018 року  до початку року майже на 187 тисяч.

  Держпраці продовжує працювати над створенням Служби у сервісному форматі. І як наголосив Голова Держпраці, кількість  інформаційно-роз’яснювальних заходів у 2018 році переважають над контрольними.

  Під час заходу представники бізнес-структур підтримали роботу влади над осучасненням Трудового кодексу та щодо зміни ситуації з виплати заробітної плати в «конвертах».


   

   

 • Анонс! Сьогодні в ефірі радіо «Буковинська хвиля» обговорюватиметься проблема не задекларованої праці

  Сьогодні в ефірі радіо «Буковинська хвиля»  обговорюватиметься проблема не задекларованої праці

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір сьогодні візьме участь у програмі «Відверто зі Світланою Поляк», що вийде на радіо «Буковинська хвиля 100.0 ФМ».

  У черговий раз посадовець Держпраці у прямому ефірі приверне увагу громади до проблеми не задекларованої зайнятості в регіоні.

  Тема програми «Не задекларована зайнятість:  чому  кожен четвертий працює у тіні?»

  Галина Кушнір говоритиме про неофіційну працю, як таку  та про необхідність подолання цієї проблеми.

  А також про те, чому у цьому мають бути зацікавлені усі: держава, роботодавці і самі працівники.

  А також чому роботодавцю вигідніше працювати так, аби не порушувати Закон і не платити великих штрафних санкцій  за недотримання законодавства про працю і як  працівнику відстояти свої соціальні та трудові права, змусивши недобросовісного роботодавця до оформлення належним чином трудових відносин.

  Буковинці мають можливість поставити запитання представнику Управління Держпраці.

  «…Свої запитання до гості можете ставити у коментарях на сторінці «Буковинська хвиля 100.0 ФМ» та під прямою трансляцією 17 жовтня о 18:00», зазначено на сторінці «Буковинської хвилі» у ФБ.

  Свої запитання буковинці також можуть залишити на офіційній сторінці Управління Держпраці у Чернівецькій області у ФБ.


   

      

 • Актуальна інформація! Рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Актуальна інформація! Рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснюють:

  Стаття 21  Закону України “Про охорону праці” -  «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання :

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

   

 • До Управління Держпраці у цьому році від буковинців вже надійшло майже дві сотні звернень

  До Управління Держпраці у цьому році від буковинців вже надійшло майже дві сотні звернень

  Станом на початок  жовтня 2018 року до Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 198 письмових звернення. Про це повідомила головний спеціаліст звернення громадян та доступу до публічної інформації відомства Валентина Сіманюк.

  Зі звернень, що надійшли, 191 - з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та 7 звернень з питань охорони праці та промислової безпеки. З них направлено: з Урядової гарячої лінії – 50, особисто громадянами -77, отримано від громадян поштою - 28, від інших установ, організацій - 43 звернення.

  На особистому прийомі у звітному періоді у головних державних інспекторів Держпраці побував 41 громадянин. Усім заявникам надано відповідні консультації з питань додержання законодавства про працю та інших питань.


   

   

 • Вітання з Днем захисника України

  Шановна буковинська громадо!

  Свято, що відзначатимемо 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці увібрало у собі звитяги багатьох поколінь - відважних українських козаків, нескорених духом воїнів Української Повстанської армії, мужніх і жертовних захисників, що боронять святу українську землю сьогодні.

  Щиро вітаю усіх з Днем захисника України!

  Напередодні цього славного дня бажаю  вам і вашим родинам миру, злагоди, здоровя і достатку.

  Хай множиться слава рідної України і хай надихає нас на добрі справи.

  З повагою  - Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • Управління Держпраці попереджає про можливість появи на підприємствах псевдо інспекторів праці

  Управління Держпраці попереджає про можливість появи на підприємствах псевдо інспекторів праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області попереджає суб’єктів господарювання про можливість появи на підприємствах, в установах,організаціях регіону шахраїв під виглядом інспекторів праці.

  У різний спосіб шахраї вимагають у підприємців кошти ніби то в обмін на не проведення заходів державного нагляду, або ж зменшення сум, накладених раніше штрафних санкцій.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до пильності й до уточнення даних осіб, котрі представилися інспекторами Держпраці, або інспекторами праці органів місцевого самоврядування.

  Детальну інформацію щодо виданих посвідчень головним державним інспекторам, які здійснюють державний нагляд з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, можна перевірити на сайті Державної служби України з питань праці у розділі  «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» - підрозділі  «Інформація про службові посвідчення інспекторів праці Держпраці».

  Відповідну інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування роботодавець може перевірити у цьому ж розділі на сайті Держпраці України, у підрубриці «Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування».

  У разі, коли суб’єкта господарювання відвідали псевдо інспектори праці, необхідно оперативно повідомити про такі факти правоохоронні органи.

  Важливо повідомити про такі випадки й  Управління Держпраці у Чернівецькій області за телефонами: (0372) 55 37 24; 52 56 67.


   

 • У рамках Проекту ЄС –МОП інспектори праці долучилися до Європейських практик боротьби з нелегальною зайнятістю

  У рамках Проекту ЄС –МОП інспектори праці долучилися до Європейських практик боротьби з нелегальною зайнятістю  

  В рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою  покращення умов праці і подолання не задекларованої праці» відбувся тренінг для тренерів з питань не задекларованої праці та навичок міжособистісного спілкування.

  Захід  є початком аналогічних тренінгів, що будуть проведені в різних регіонах країни (Харків, Вінниця, Полтава).

  Участь у зібранні взяв Голова Держпраці Роман Чернега, інспектори праці апарату відомства  та територіальних управлінь Держпраці у низці областей, а також інспектори праці органів місцевого самоврядування, завданням яких є виявлення випадків не задекларованої праці та ініціювання відповідних нормативно-правових процедур, повідомляє сайт Служби.

  Виступаючи на відкритті тренінгу, Роман Чернега подякував організаторам - Менеджеру Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантушу, Національному координатору  Проекту Софії Литвин за сприяння Державній службі України з питань праці в підвищенні професійного рівня інспекторів праці.

  Голова Держпраці наголосив, що пріоритетним завданням для інспекторів праці державного відомства та органів місцевого самоврядування наразі є легалізація трудових відносин та доходів громадян.

  Очільник Держпраці підкреслив, сьогодні створено всі необхідні законодавчі та методичні основи, розроблено відповідні інструменти для здійснення спільної ефективної діяльності органів Держпраці, Пенсійного фонду та ДФС щодо виявлення не задекларованої праці.

  Роман Чернега акцентував на позитивних  результатах спільної роботи, про що  свідчить зростання кількості застрахованих осіб у порівнянні до початку року більш, як на 168 тисяч осіб.

  Комунікативні здібності та навички ефективного міжособистісного спілкування інспекторів праці, ознайомлення з кращими практиками та методами інспекційних перевірок для виявлення та запобігання не задекларованій праці стануть гарним надбанням інспекторів праці для застосування в повсякденній роботі.


   

   

 • Про стан виробничого травматизму в області у вересні 2018 року

  Про стан виробничого травматизму в області у вересні 2018 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  у вересні 2018 року на підприємствах краю сталося два нещасних випадки, в яких травмувалося двоє працівників.

  Нещасні випадки мали місце у сферах енергетики та торгівлі.

  Події, під час яких травмувалися працівники:

  падіння з висоти (1);

  інші види (1).

  Випадків виробничого травматизму зі смертельним наслідком у цьому періоді не зафіксовано.

  Загалом за девять місяців 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 29 нещасних  випадків, чотири з них - зі смертельним наслідком.


   

 • Суб’єкт господарювання допустив до роботи без належного оформлення восьмеро працівників

  Субєкт господарювання допустив до роботи без належного оформлення восьмеро працівників

  Восьмеро осіб було допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в одному із місцевих товариства з обмеженою відповідальністю у Чернівцях.

  Факт використання не задекларованої праці встановили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  При здійсненні інспекційного відвідування фахівцями Держпраці закладу з виробництва та надання послуг, у приміщенні перебували працівники, які виконували трудові функції, але без належного оформлення трудових відносин.   

  За використання не задекларованої зайнятості на роботодавця накладено штрафну санкцію у розмірі 893 520 гривень (вісімсот дев’яносто три тисячі п’ятсот двадцять гривень).

  Додатково Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  5 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Цим рішенням було  передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

  Водночас йшлося про посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування не задекларованої праці.

  Упродовж  вересня  2018 року фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області проводили  посилену інформаційно - роз’яснювальну кампанію серед роботодавців Буковини щодо дотримання вимог законодавства про працю та належного оформлення трудових відносин, а також про відповідальність суб’єктів господарювання у разі використання ними не задекларованої зайнятості.


   

 • Проблеми ринку праці вирішуються спільними зусиллями

  Проблеми ринку праці вирішуються спільними зусиллями

  Голова Державної служби України  з питань праці Роман Чернега взяв участь у засіданні круглого столу на тему «Майбутнє сфери праці та 100-річчя Міжнародної організації праці».

  Організаторами заходу є Федерація профспілок України, за участі представників профспілок, роботодавців, органів виконавчої влади, громадських організацій провідних наукових установ, повідомляється на сайті Держпраці.

  У 2019 році Міжнародна організація праці відзначить столітній ювілей свого існування. За час існування напрацьована система міжнародних стандартів у сфері праці. Україною ратифіковано 71 конвенцію, в тому числі 8 основоположних та 4 пріоритетних. Усі ці інструменти формують міжнародно визнану правову основу забезпечення прав працівників та гідної праці.

  Під час засідання були розглянуті тенденції на ринку праці в Україні, проблеми оплати, умов та безпеки праці. Обговорювалися шляхи подолання цих актуальних та болючих для суспільства проблем.

  Питання гідних умов праці були головною темою дискусії Голови Держпраці Романа Чернеги, президента УСПП Анатолія Кінаха, завідуючого сектором Європи та Центральної Азії Бюро трудящих МОП Сергіуса Гловацкаса, голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів Василя Андреєва, генерального директора Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрія Кузового, заступника голови Об’єднання організацій роботодавців України Василя Костриці та інших.

  В своєму виступі очільник Держпраці наголосив, що з метою створення здорових та безпечних умов праці максимальні зусилля відомства направлено на приведення національного законодавства та національних практик у відповідність до Європейських стандартів; на забезпечення належних умов праці, зокрема на боротьбу з нелегальним працевлаштуванням в Україні;  на забезпечення працівникам державних мінімальних гарантій в оплаті  праці та її своєчасній виплаті.

  Меседжем засідання стало питання необхідності спільного пошуку шляхів забезпечення гідними умовами праці усіх працівників.

  Роман Чернега висловив сподівання на подальшу спільну роботу Державної служби України з питань праці з профспілковими органами та іншими громадськими організаціями в напрямі зниження рівня не задекларованої праці в державі.


   

   

 • Суб’єкт декларування зобов’язаний повідомити про суттєві зміни у майновому стані

  Субєкт декларування зобов’язаний повідомити про суттєві зміни у майновому стані

  Відповідно до частини 2 статті 52 Закону «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування (а саме: отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року), зазначений суб’єкт у десятиденний строк зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

  Прожитковий мінімум на 01.01.2018 року для працездатних осіб становить 1762 гривень.

  Суб’єкт декларування має повідомляти  НАЗК у разі, якщо сума доходу або придбаного майна перевищує 88100 гривень.

  Інформація про отримання доходу або придбання майна членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється.

  Згідно з Порядком суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані шляхом подання до реєстру відповідного електронного повідомлення через персональний електронний кабінет у 10-денний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.

  Субєкт декларування зобов’язаний знати: виправлені повідомлення не подаються.

  Під час заповнення необхідно бути уважним, щоб не припуститися помилок, які в подальшому неможливо буде виправити. Повідомлення подається виключно в електронній формі.

  НАЗК акцентує увагу на тому, що до доходів, які необхідно вказати у повідомленні, належать:

  заробітна плата (грошове забезпечення), отримана як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом;

  гонорари та інші виплати згідно із цивільно-правовими правочинами;

  дохід від заняття підприємницькою або незалежною професійною діяльністю;

  дохід від надання майна в оренду;

  дивіденди, проценти, роялті;

  страхові виплати;

  благодійна допомога;

  пенсія;

  спадщина;

  доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав;

  подарунки та інші доходи.

  Під заробітною платою розуміється основна винагорода, а також будь-які заохочувальні та компенсаційні виплати, які особа отримує у зв’язку з відносинами трудового найму.

  Інформацію про дохід, який був нарахований, але не сплачений (не отриманий), подавати не потрібно.

  Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення.

  Важливо знати!

  Подання інформації про суттєві зміни в майновому стані не звільняє від обов’язку заповнити щорічну декларацію.

  Однак потрібно звернути увагу на відмінність у порогах декларування, встановлених законодавством для відображення інформації у декларації та повідомленні про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування. У повідомленні вказуються дані про отримання доходу або придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів. Цей поріг поширюється також на цінне рухоме майно, яке було придбане суб’єктом декларування.

  Водночас в декларації зазначається інформація про цінне рухоме майно (крім транспортних засобів), якщо його вартість перевищує 100 прожиткових мінімумів. Отже, в разі придбання цінного рухомого майна (крім транспортних засобів) вартістю понад 50, але менш як 100 прожиткових мінімумів інформацію про це слід відображати в декларації лише в розділі «Видатки та правочини». Адже поріг декларування в цьому розділі також становить 50 прожиткових мінімумів.


   

   

 • Підприємцям Вижницького району роз’яснено про відповідальність за використання неофіційної праці

  Підприємцям Вижницького району роз’яснено про відповідальність за використання неофіційної праці

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Колодченко взяв участь у розширеній робочій нараді, організованій для підприємців Вижницького району.

  Захід ініційовано на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05. 09.2018 року за № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» та з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на не допуск роботодавцями  до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

  Зібрання проводилося за ініціативи підприємців Вижницького району. На участь у форумі зареєструвалось 48 суб’єктів підприємницької діяльності.

  Участь у нараді взяли голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук, голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, голова Вижницького районного центру захисту підприємців та підприємств малого бізнесу Іван  Іванишин, представники Вижницького управління ГУ ДФС, Вижницького відділення поліції ГУНП, Вижницького відділення обслуговування громадян ГУ ПФУ у Чернівецькій області та Вижницької об’єднаної територіальної громади.

  Під час наради головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Колодченко  детально роз’яснив  вимоги чинного трудового законодавства у частині належного оформлення трудових відносин.

  Посадовець Держпраці, зокрема, акцентував на суттєвій відмінності трудових договорів і договорів цивільно-правового характеру, а також відповідальності роботодавців  за порушення вимог законодавства про працю.

  Відповідаючи на запитання підприємців, Юрій Колодченко роз’яснив підприємцям деталі укладення трудових договорів при проходженні стажування працівників, проходження їхнього навчання безпосередньо на виробництві, при укладенні роботодавцями безстрокових трудових договорів, строкових трудових договорів та договорів на виконання певної роботи.

  Довідково: упродовж вересня роботодавці Буковини оформили трудові відносини з 2437 найманими працівниками.

  Загалом з початку 2018 року укладено 4838 трудових договорів.

  Укладення належним чином трудових договорів  відбулося за результатами роботи фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області та інспекторів праці органів місцевого самоврядування Буковини.  


   

 • На апаратній нараді у Чернівецькій ОДА прозвітовано про заходи Держпраці, спрямовані на подолання не задекларованої зайнятості в регіоні

  На апаратній нараді у Чернівецькій ОДА прозвітовано про заходи Держпраці, спрямовані на подолання не задекларованої зайнятості в регіоні  

  Учора, восьмого жовтня, на апаратній нараді під головуванням очільника Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука розглянуто організацію роботи щодо виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» в області.

  У ході наради начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак прозвітував про заходи, проведені структурним підрозділом державного відомства та спрямовані на подолання не задекларованої зайнятості в регіоні.

  «Управлінням Держпраці у Чернівецькій області упродовж вересня нинішнього року проведено 187 таких заходів,  - зазначив у виступі Іван Луцак. -  Це - спільні інформаційно-роз’яснювальні заходи з представниками Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в області,  зустрічі з роботодавцями, працівниками у трудових колективах, з безробітними».

  Як наслідок, упродовж вересня роботодавцями оформлено трудові відносини з 2437 найманими працівниками.

  Загалом з початку 2018 року  за результатами роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області та інспекторів праці органів місцевого самоврядування щодо необхідності оформлення трудових відносин, з працівниками  належним чином укладено 4838 трудових договорів, підкреслив під час доповіді керівник територіального структурного підрозділу Держпраці України.

  Водночас заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області Іван Матіос акцентував, що станом на 01.10.2018 р. на Буковині легалізували 8,6 тисяч робочих місць.  Додаткові надходження з єдиного внеску від заходів легалізації заробітної плати та детінізації зайнятості населення склали 7 579,2 тис. грн., інформує прес-служба Чернівецької ОДА.

  Посадовець також зауважив, що між відомством та Управлінням Держпраці налагоджено постійну взаємодію щодо легалізації найманої праці. Зокрема, станом на початок жовтня 2018 року ГУ ДФС у Чернівецькій області передано до Управління Держпраці в Чернівецькій області матеріали з фактами порушень трудового законодавства у 39 суб’єктів господарювання.

  Крім того, затверджено план – графік проведення спільних фактичних перевірок у жовтні поточного року.

  За підсумками розгляду зазначеного питання, голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук акцентував на необхідності проведення заходів з легалізації трудових відносин в області й надалі.

  «Роботодавці повинні неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати, в той же час, підприємства, установи та організації, а також суб’єкти підприємницької діяльності повинні нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків та порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати», - підкреслив голова Чернівецької ОДА.


   

 • На «Чернівецькому промені» - про ризики неофіційного працевлаштування працівників та про відповідальність за це роботодавців

  На «Чернівецькому промені» - про ризики неофіційного працевлаштування працівників та про  відповідальність за це роботодавців  

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею ведучої інформаційно-аналітичної програми «Чернівці сьогодні» Марини Скінтей. Програма виходить в ефір на телеканалі «Чернівецький промінь».

  Тема розмови у телевізійному форматі - неофіційна зайнятість у регіоні.

  У ході спілкування у студії  Галина Кушнір розповіла про ризики неофіційного працевлаштування для працівників та відповідальність за це роботодавців.

  У програмі «Чернівці сьогодні» заступник начальника Управління Держпраці підкреслила, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у регіоні у сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  «Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: працівники , котрі погоджуються на виконання робіт без офіційного працевлаштування, у разі виникнення трудових спорів, стають абсолютно безправними перед роботодавцями. Адже щодо них не діють жодні, передбаченні чинним законодавством про працю, державні соціальні гарантії», - акцентувала у виступі під час телеефіру Галина Кушнір.

  Посадовець Держпраці також роз’яснила глядачам, що є підтвердженням належно оформлених трудових відносин і як діяти працівникові у разі, коли порушено його соціальні та трудові права.


   

   

 • Досягнуто домовленості щодо початкових кроків в налагодженні співпраці між Держпраці та ISSA щодо можливості долучення України до концепції Vision Zero

  Досягнуто домовленості щодо початкових кроків в налагодженні співпраці між Держпраці та ISSA щодо можливості долучення України до концепції Vision Zero

  Голова Держпраці Роман Чернега  3 жовтня 2018 року провів у форматі відеоконференції розмову з Гельмутом Енесом - генеральним секретарем Міжнародного секції з техніки безпеки в гірничодобувній промисловості Міжнародної асоціації соціального забезпечення (ISSA), повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

  У результаті перемовин було досягнуто домовленості щодо початкових кроків в налагодженні співпраці між Держпраці та ISSA щодо можливості долучення України до концепції Vision Zero (Нульовий травматизм) та подальшої майбутньої співпраці.

  Положення зазначеної концепції VZ раніше обговорювались на багатьох міжнародних заходах, зокрема, на  конференції  «Охорона  та безпека праці». Конференція проходила у Стамбулі у травні 2018 року, де брала участь делегація Держпраці А також на Міжнародних науково-практичних конференціях з охорони праці, що останні п’ять років проводяться журналом «Охорона праці» спільно з Держпраці, а також під час зустрічей з колегами Інспекції праці Литовської Республіки.

  Довідково.

   Міжнародна асоціація соціального забезпечення (ISSA) – це світова організація, що об’єднує органи соціального забезпечення та державні органи влади. Вона була заснована у 1927 році з історичним завданням “співпрацювати у просуванні та розвитку соціального забезпечення, насамперед через його технічне та адміністративне вдосконалення, з тим щоб просувати соціальні та економічні умови життя населення на основі соціальної справедливості” (Стаття 2 КонституціїISSA).

   Виконуючи своє завдання, ISSA є визнаним авторитетним органом, який видає професійні стандарти в сфері управління соціальним забезпеченням, і надає своїм членам знання, послуги та доступ до мереж, які ефективно підтримують їх у вирішенні та подоланні першочергових завдань. ISSA сприяє соціальному забезпеченню та важливій ролі адміністрування соціального забезпечення на міжнародному рівні та робить ключовий внесок у розвиток систем соціального забезпечення для всіх.

   Розроблена Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (ISSA) концепція Vision Zero або «Нульовий травматизм» – це якісно новий підхід до організації профілактики, який об’єднує три напрямки – безпека, гігієна праці і благополуччя працівників на всіх рівнях виробництва.

   Концепція пропонує сім «золотих правил», реалізація яких буде сприяти роботодавцю в зниженні показників виробничого травматизму і професійної захворюваності. Дотримання кожного з цих правил передбачає серйозну організаційну роботу і застосування спеціального інструментарію, що дозволяє досягти поставлених цілей.

  Сім «золотих правил» концепції «Нульового травматизму»:

  Стати лідером – показати прихильність принципам

  Виявляти загрози – контролювати ризики

  Визначати цілі – розробляти програми

  Створити систему безпеки і гігієни праці – досягти високого рівня організації

  Забезпечувати безпеку і гігієну на робочих місцях, при роботі з верстатами і обладнанням

  Підвищувати кваліфікацію – розвивати професійні навички

  Інвестувати в кадри – мотивувати за допомогою участі.

   


   

 • ТДВ «Трембіта» - переможець Всеукраїнського конкурсу - огляду «Краще підприємство з охорони праці»

  ТДВ «Трембіта» - переможець Всеукраїнського конкурсу - огляду «Краще підприємство з охорони праці»

  Товариство з додатковою відповідальністю «Трембіта» стало одним із кращих в Україні за рівнем промислової безпеки та охорони праці за результатами роботи у 2017 році.

  Підприємство отримало перемогу у номінації «Виробництво товарів для населення».

  Таким є рішення конкурсної комісії. Список переможців оприлюднено на сайті Державної служби України з питань праці.

  ТДВ «Трембіта» -   лідер на ринку України з пошиття чоловічого класичного одягу.

  Продукція ТДВ «Трембіта» відповідає міжнародним і європейським стандартам якості та експортується до Італії, Німеччини, Франції, Англії, Нідерландів, США, Канади та інших країн.

  Підприємство успішно співпрацює з  відомими  брендами, зокрема,  Armand Thiery, Scherrer, Mario Dessuti, Celio, Gianni Ferrucci, Galeries Lafaytte, Burton, Villa Vasari, Prado, Benetton, Fellini та іншими.

  За рік на підприємстві виготовляється до мільйона одиниць одягу.

  У ТДВ «Трембіта» ефективно функціонує система управління охороною праці. Стан промислової безпеки та охорони праці на підприємстві відповідає міжнародному стандарту ISO 9001. Тут розроблено та впроваджено заходи щодо поліпшення умов праці, зокрема, вдосконалено технологічні процеси, модернізовано обладнання, доведено до рівня норми температурного режиму у цехах.

  На підприємстві (за даними 2017 року) із 779 працюючих трудилися 649 жінок, що склало майже 90% від загальної чисельності працівників.

  Упродовж останніх десятиліть випадків виробничого травматизму та професійних захворювань на виробництві не зареєстровано.

  Щиро вітаємо колектив підприємства "Трембіта" з цілком заслуженою нагородою. Нових звершень!


   

   

   

 • Визначено переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці» за результатами роботи у 2017 році

  Визначено переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу на присвоєння звання "Краще підприємство з охорони праці"за результатами роботи у 2017 році

  Конкурсним комітетом Всеукраїнського огляду - конкурсу на присвоєння звання "Краще підприємство з охорони праці"за результатами роботи у 2017 році ухвалено рішення:

  переможцями у категорії "до 250 працівників" стали:

  - у номінації «Видобувна промисловість» ‒    ПрАТ «Нафтогазвидобування» (Київська обл.);

  – у номінації «Виробництво продовольчих товарів» ‒ Приватне мале підприємство виробнича фірма «Панда» (Вінницька обл.);

  – у номінації «Виробництво товарів та надання послуг для населення» ‒ ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика» (Миколаївська обл.);

  – у номінації «Діяльність у сфері будівництва» ‒ Товариство з додатковою відповідальністю «Рівненський домобудівний комбінат» (Рівненська обл.).

  У категорії "від 250 працівників":

  у номінації «Діяльність у сфері виробництва електроенергії та зв’язку» ‒ Відокремлений підрозділ «Атомремонтсервіс» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (Київська обл.);

  у номінації «Будівництво та транспорт» ‒ ДП «Білгород – Дністровський морський торговельний порт» (Одеська обл.);

  у номінації «Переробна промисловість» ‒ ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» (Чернігівська обл.);

  у номінації «Видобувна промисловість» ‒ Нафтогазовидобувне управління «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» (Івано-Франківська обл.);

  у номінації «Виробництво товарів для населення» ‒ Товариство з додатковою відповідальністю «Трембіта» (Чернівецька обл.);

  у номінації «Виробництво продовольчих товарів» ‒ Приватне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Роднічок» (Миколаївська обл.).


   

 • У прямому ефірі радіо «Буковина» обговорюватимуть проблему не задекларованої зайнятості

  У прямому ефірі радіо «Буковина» обговорюватимуть проблему не задекларованої зайнятості

  Сьогодні у прямому ефірі на радіо «Буковина» на 91,8 - ФМ у програмі «Прайм - тайм» (ведучий - журналіст Тарас Лазарук) начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Юрій Пуріч відзвітують про роботу державного відомства, спрямовану на подолання неофіційної праці на Буковині.

  Розмова йтиме про те, чому у викоріненні цієї суспільної  проблеми мають бути зацікавлені усі: і  роботодавці, і самі працівники.

  Посадовці Держпраці вчергове роз’яснять:

  чому роботодавцю вигідніше працювати так, аби не порушувати Закон і, як наслідок,  не платити великих штрафних санкцій  за недотримання законодавства про працю;

  як працівникові  відстояти свої соціальні та трудові права, змусивши недобросовісного роботодавця до оформлення належним чином трудових відносин;

  і чому лише належним чином оформлені трудові відносини є запорукою офіційного працевлаштування.

  Під час прямого ефіру у програмі «Прайм-Тайм» представники Держпраці акцентують увагу  на ініціативі  Уряду України  щодо заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, про результати інформаційно - роз’яснювальної кампанії, проведеної територіальним органом Державної служби України з питань праці  серед суб’єктів господарювання області та поінформують, як посиляться заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю після п’ятого жовтня.  

  Під час програми буковинці матимуть можливість поставити запитання у прямому ефірі.

  Для цього необхідно подзвонити у студію за телефоном:

  (0372) 55 09 00.


   

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка