UP

Статті

Фільтр
 • Представлено концепцію реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні

  Представлено концепцію реформування загальнодержавної системи управління охороною праці  в Україні

  Цьогорічна V Міжнародна науково-практична конференція «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки», організована Державною службою України з питань праці та редакцією журналу «Охорона праці», розпочала роботу 24 травня 2017 року. Мета заходу – звернути увагу підприємців, роботодавців, працівників на проблемні питання безпеки праці та обговорити їх з українськими та іноземними експертами, науковцями, спеціалістами з охорони праці.

  У своєму виступі Голова Держпраці Роман Чернега акцентував на основних завданнях державної політики в галузі охорони праці, а саме на створенні безпечних та здорових умов праці, запобіганні нещасним випадкам та професійним захворюванням.

  За рекомендацією Міжнародної організації праці цього року Україна відзначила Всесвітній день охорони праці під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». У більшості країн світу й міжнародних організаціях аналіз та оцінку ризиків для життя і здоров’я працівників розглядають як основний механізм профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань. Власне, мета Конференції зосередитися на ефективному впровадженні цього механізму у вітчизняну практику управління охороною праці, а це можливо лише за наявності статистичних даних, що відображають реальний стан виробничого травматизму в країні.

  «Що стосується України, то в середньому щороку на виробництві гине 400 осіб і 5000 травмуються, з них більше ніж 1 тисяча – жінки. Приблизно 500 працівників стають інвалідами. Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в Україні є вугільна, машинобудівна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера. Травмованих працівників на підприємствах цих галузей –  63 % від усієї кількості травмованих на підприємствах в Україні»,  – такі дані навів Голова Держпраці.

  Саме тому Роман Чернега наголосив на необхідності закріпити на законодавчому рівні нові концептуальні засади впровадження системи управління ризиками, що потребує перегляду діючих механізмів, процедур, а також кола обов’язків роботодавців та працівників щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на виробництві.

  На конференції Голова Держпраці представив проект Концепції реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні, підготовлений з урахуванням європейських практик.

  «Концепція є рамковим документом, що формує контекст, бачення, принципи та визначає завдання й основні напрями побудови єдиного порядку організації охорони праці в Україні на основі ризикоорієнтованого підходу», – зауважив Роман Чернега.

  Метою концепції є визначення ключових проблем у системі управління охороною праці в Україні та шляхів їх розв’язання для підвищення результативності та формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища.

  Реалізація концепції сприятиме підвищенню рівня захисту життя та здоров’я працівників, формуванню в суспільстві культури безпечної поведінки на виробництві, зменшенню регуляторного впливу з боку держави на роботодавця, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на міжнародному ринку.

  Національний координатор МОП Сергій Савчук поінформував учасників про співпрацю з урядами інших країн у питанні впровадження ризикоорієнтованого підходу та застосування міжнародних практик в Україні, а також зупинився на проблемних питаннях незадекларованої та дитячої праці, стигмі дискримінації працівників з ВІЛ статусом.

  Технічний спеціаліст Відділу з питань адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці  Арсеніо Фернандез Родрігез розповів про переваги піклування про безпеку та охорону праці на виробництві, глобальні перспективи економії коштів та збереження продуктивності виробництва завдяки заходам із запобігання травматизму.

  Професор, член-кореспондент НАМН України (ДУ «Інститут медицини праці») Антоніна Нагорна приділила увагу медико-демографічним та соціально-економічним показникам загального та професійного здоров’я населення працездатного віку в Україні.

  Заступник головного державного інспектора праці Литовської Республіки Арунас Лупейка поділився з присутніми досвідом впровадження ризик-менеджменту на підприємствах  Литви.

  Також з досвідом аналізу ризиків у світі та в Україні учасників конференції ознайомили міжнародні експерти Гульнара Абулханова, Віталій Цопа та інші провідні спеціалісти з питань охорони праці.

  За високі досягнення у впровадженні ризик-менеджменту Голова Держпраці Роман Чернега нагородив переможців конкурсу «Лідер року у сфері управління ризиками».


  За матеріалами сайту Держпраці України


   

 • Анонс! Сьогодні у програмі «Суть речей» на Радіо 10 обговорюватимуть останні зміни у трудовому законодавстві

  Анонс! Сьогодні у програмі «Суть речей» на Радіо 10 обговорюватимуть останні зміни у трудовому законодавстві

  Гостем студії програми «Суть речей» на Радіо 10 (автор і ведуча - Людмила Григорчук) сьогодні, 25 травня, буде заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  Тема розмови -  новації у трудовому законодавстві,

  останні зміни у нормативно-законодавчих документах, що регулюють роботу головних державних інспекторів відомства, зокрема,  Постанову Кабінету міністрів України від 26.04.2017 року № 259 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Планується, що під час програми «Суть речей» заступник керівника відомства  торкнеться й інших актуальних тем, зокрема, необхідності дотримання роботодавцями виплати мінімальної заробітної плати у розмірі 3 200 гривень працівникам підприємств, установ, організацій Буковини, а також наголошуватиметься на відповідальності  роботодавців у разі порушення  соціальних  стандартів.

  Слухачі  зможуть почути компетентні відповіді щодо заходів державного нагляду за дотриманням трудового законодавства, про деталі процесу перевірки  головними державними інспекторами суб’єктів господарювання та як часто фахівцям Держпраці доводиться фіксувати порушення трудового законодавства.

  Програма «Суть речей» транслюється у прямому ефірі. Кожен охочий зможе здійснити дзвінок у студію і поставити запитання.

  Дзвінки приймаються за телефонами (0372) 58 - 10 – 32, (050) 103 -103 -2.

  Також тему сьогоднішньої програми вже анонсовано у соціальних мережах, зокрема для фейсбук-спільноти.

  Свої запитання можна залишати у дописах на сторінках Управління Держпраці у Чернівецькій області та програми «Суть речей».

  Програма вийде в ефір о 19.00


   

 • В ефірі ТРК «Чернівці» - актуальне інтерв’ю заступника начальника Управління Держпраці Галини Кушнір

  В ефірі  ТРК «Чернівці» - актуальне інтерв’ю заступника начальника Управління Держпраці Галини Кушнір

  Про необхідність  дотримання роботодавцями виплати мінімальної заробітної плати у розмірі 3 200 гривень працівникам підприємств, установ, організацій Буковини;

  про штрафні санкції у разі порушення цих соціальних стандартів;

  про новації у роботі головних державних інспекторів Управління Держпраці згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №259 " Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - сьогодні у програмі новин  «Чернівецький репортер» на телеканалі «Чернівці».

  Програма новин вийде в ефір о 19.00 з повторами о 21.30, 00.00 та о 7.30 завтра, 24 травня.

  Співрозмовником журналістки Надії Величко стала заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  «Недотримання роботодавцями  виплати працівникам  мінімальної заробітної плати у розмірі 3 200 гривень, запровадженої з першого січня 2017 року, є грубим порушенням  трудового законодавства», - підкреслила в інтерв’ю   заступник керівника відомства.

  Посадовець Управління надала компетентні відповіді на всі запитання, виокремивши при цьому показову  статистику, зокрема, щодо кількості суб’єктів господарювання, яких було перевірено на предмет дотримання законодавства про працю і які допустили порушення трудового законодавства -  а це майже 80%.

  Найбільшу кількість порушень допущено у сфері оплати праці, щодо робочого часу та часу відпочинку працівників, а також у сфері трудових відносин.


   

 • Роботи на висоті вимагають особливого контролю з боку відповідальних осіб

  Роботи на висоті вимагають особливого контролю з боку відповідальних осіб

  На часі - завершення навчального року у загальноосвітніх навчальних закладів області. Потім у школах Буковини розпочнуться ремонтні роботи та підготовка шкільних приміщень до наступного навчального сезону.
  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує  на необхідності повного й безумовного  дотримання правил охорони праці  під час проведення  планової підготовки закладів освіти до нового навчального періоду, ремонтних робіт та прибиранні приміщень із застосуванням інвентарю, зокрема, переносних драбин.
  Дані види робіт виконуються на висоті вище 1,3 метрів, тому належать  до категорії робіт на висоті й вимагають особливої уваги з боку посадових та відповідальних за охорону праці у навчальному закладі осіб.
  Нехтування вимогами нормативно-правових документів з питань охорони праці може призвести  до настання нещасних випадків з тяжкими наслідками.
  Варто зазначити, що у серпні 2016 року у Ставчанському загальноосвітньому закладі І-ІІІ ступенів (Кіцманський район) мав місце нещасний випадок  саме з таким наслідком. При митті вікон тяжко травмувалася прибиральниця закладу, впавши з висоти у понад три метри. Причиною падіння стали невідповідний інвентар, а також відсутність належного контролю з боку відповідальних за охорону праці осіб.
  Аналогічну травму у липні 2016 року отримав працівник Сторожинецького районного ліцею, котрий здійснював с анітарну обрізку дерев на території освітнього закладу. При падінні з драбини через її несправність, працівник отримав тяжку травму ноги.
  З метою запобігання випадків травмування при здійсненні робіт на висоті, відділ нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері  Управління Держпраці у Чернівецькій області доводить керівникам освітніх закладів області  про необхідність заборони використання інвентарю, якому не проведено відповідне випробування.
  При експлуатації переносних конструкцій (драбин) слід дотримуватися вимог пункту 7 Правил охорони праці з інструментами та пристроями  -  «Вимоги охорони праці під час виконання робіт із застосуванням драбин». 
  Відповідальні особи зобов’язані перед початком робіт провести з працівниками позапланові інструктажі та зробити відповідний запис у Журналі реєстрації  інструктажів.
  Особи , котрі не пройшли відповідний інструктаж, а також працівники без медичного огляду до виконання даного виду робіт не допускаються.


   

 • Колектив Управління Держпраці долучився до відзначення Дня вишиванки - 2017

  Колектив Управління Держпраці долучився до відзначення Дня вишиванки - 2017

  Сьогодні трудовий колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області приєднався до відзначення Дня вишиванки.

  Ось уже кілька років поспіль працівники державного відомства приходять на роботу цього дня у вишиванках. Чимало із них одягають сорочки, вигаптувані власними руками, або такі, що перейшли у родині у спадок.

  Щороку  колектив Управління Держпраці робить спільне фото у вишиванках й долучається до святкувань на обласному і міському рівнях.

  "Традиція відзначати чудове свято, започатковане чернівецьким студенством, міцно вкорінилася і в наших родинах, і в нашому трудовому колективі, - сказав у своєму вітальному слові перед колективом керівник відомства Іван Луцак. -  Думаю, у майбутньому ми усі разом будемо підтримувати традицію відзначення Дня вишиванки. Бажаю  усім нам здоров'я, достатку, миру і злагоди".

  Колектив Управління також взяв  участь у загальноміських заходах з нагоди відзначення Дня вишиванки - 2017, що розпочалися на вулиці Ольги Кобилянської у Чернівцях. Оскільки День вишиванки співпав цьогоріч з Днем пам'яті жерт геноциду кримськотатарського народу, то урочистості розпочалися з хвилини мовчання.

  До участі у святі долучилися представники влади, громадськості, студенти, школярі, цілі сім'ї і родини.

  Варто нагадати, що свято започаткувалося одинадцять років тому: одного дня група студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прийшла на пари у вишитих сорочках. А вже наступного року таких студентів, котрі одягли вишиванки, було вже сотні.

  Свято об'єднало мільйони українців на всіх континентах, Воно продовжує ширитися світом і сьогодні.

  День вишиванки став справжньою традицією для сімей, родин, трудових колективів, громадських спільнот.

   


   

 • На виконання вимог приписів фахівців Управління, у 2017-у на місцевих підприємствах погашено заборгованість із заробітної плати у понад 402 тисячі гривень

  На виконання вимог приписів фахівців Управління,  у 2017-у  на місцевих підприємствах погашено заборгованість із заробітної плати у понад 402 тисячі гривень

  Дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості із неї, якщо така існує, залишається одним  із пріоритетних напрямів у роботі фахівців Держпраці.

  У квітні  головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено дві перевірки  підприємств-боржників із виплати заробітної плати, а саме: ТОВ «Експріелтсервіс»  (станом на 01.04.2017 року заборгованість становила 93, 2 тисячі гривень),  ПрАТ «Авіакомпанія «Буковина» (на 01.04.2017 року - 564,9 тисячі гривень).

  За результатами проведених перевірок складено акти, видано приписи на усунення виявлених порушень. На керівників складено протоколи згідно з нормами  чинного законодавства та передано на розгляд до суду.

  За січень-квітень 2017 року загалом фахівцями Управління  проведено сім перевірок  на п’яти  підприємствах боржниках. Щодо шести керівників матеріали передано до суду, одного керівника оштрафовано за невиконання припису.

  За результатами проведених перевірок та  на виконання вимог приписів, упродовж січня - квітня 2017 року погашено заборгованості по заробітній платі у сумі 402,7 тисячі гривень 208 працівникам, а саме:

  52 працівникам Хотинського технікуму Подільського ДАТУ - понад 178 тисяч гривень;

  79 працівникам  ПРАТ  «Авіакомпанія «Буковина» - 160 тисяч гривень;

  працівникам  ТзОВ «Захід-СГЕМ» - понад 15 тисяч гривень та працівникам КП «Новодністровський житловик» -  48 тисяч гривень.


   

 • Представників підприємств, установ, організацій Буковини запрошують до участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Управління ризиками у системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

  Представників підприємств, установ, організацій Буковини запрошують до участі у  Міжнародній науково-практичній конференції «Управління ризиками у системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

  П’ята Міжнародна науково-практична конференція «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки» організована Державною службою України з питань праці та редакцією журналу «Охорона праці».

  Конференція  відбудеться 24-26 травня у Києві.

  Планується обговорення проблемних питань у сфері охорони праці з експертами, науковцями, зарубіжними колегами. Також у програмі заходу – практичні тренінги на підприємствах, ознайомлення з новими розробками українських виробників, у тому числі, засобами індивідуального захисту.

  Розглядатимуться стратегії, методи, інструменти оцінки та управління ризиками, зокрема стандарти корпоративної соціальної відповідальності.

  Традиційно вже п’ятий рік поспіль за високі досягнення у впровадженні ризик-менеджменту будуть нагороджені переможці конкурсу «Лідер року у сфері управління ризиками» у двох номінаціях: Лідер року – підприємство та Лідер року – керівник підприємства (за особистий внесок). Церемонія   нагородження відбудеться  24 травня у день відкриття конференції.

  Участь у конференції вже підтвердили: Міжнародна організація праці, Федерація профспілок України, ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», НАК «Нафтогаз України», ПАТ Київенерго, ПАТ “Київський картонно-паперовий комбінат”, ПрАТ Полтавський ГЗК, Національний університет Львівська політехніка, Науково-дослідний інститут профілактичної медицини, ТОВ «Метінвест Холдинг», ПАТ «Арселор Мiттал Кривий Рiг», «Кока-Кола Беверіджиз Україна», ТФ «Філіп Морріс – Литва», ТОВ  з іноземними інвестиціями «Хенкель Баутехнік (Україна)», Рівненська та Хмельницька АЕС, ТОВ «Восток-Сервіс», експерти з Литви, Румунії, Казахстану та багато інших.

  Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь у конференції.

  Місце проведення: готель «Братислава» (вул. А. Малишка, 1, м. Київ). 

  Із більш детальною інформацією про конференцію можна ознайомитися на сайті журналу «Охорона праці».


   

 • Інспектори Держпраці перевірили дотримання законодавства про працю на понад двох сотнях підприємств області

  Інспектори Держпраці перевірили дотримання законодавства про працю на понад двох сотнях підприємств області

  Головні державні інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області упродовж квітня  2017 року здійснили 54  перевірки  з питань дотримання законодавства про працю.

  За результатами перевірок керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям винесено 53 приписи на усунення виявлених порушень законодавства про працю.

  Матеріали перевірок на 39 керівників-порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні порушення.  За рішеннями судів оштрафовано дванадцять посадових осіб.

  Загалом за січень – квітень  2017 року проведено  219 перевірок з питань додержання законодавства про працю на суб’єктах господарювання області.

  Матеріали перевірок на 159  керівників - порушників трудового законодавства направлено до суду. 

  За рішеннями судів оштрафовано 86  посадових осіб.

  За невиконання законних вимог державних інспекторів двох роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ст. 1886 Кодексу України про адміністративні порушення.

  Направлено  подання щодо притягнення восьми посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.


   

 • Ситуацію із виплатою заробітної плати в області у Держпраці моніторять щоденно

  Ситуацію із виплатою заробітної плати в області у Держпраці   моніторять  щоденно

  З метою моніторингу ситуації з виплатою мінімальної заробітної плати, що з 1 січня 2017 року складає суму у 3 200 гривень та оперативного реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств, установ, організацій  Буковини їхніх трудових прав, в Управління Держпраці у Чернівецькій області проводиться щоденний аналіз звернень громадян.

  Станом на початок травня, до Управління Держпраці надійшло 38 звернень громадян щодо недотримання розміру мінімальної заробітної плати, із них через Урядовий контактний центр - 36.

  Фахівцями Держпраці вже розглянуто 33 звернення. П’ять звернень, які надійшли від громадян анонімно, залишено без реагування.

  За результатами розгляду звернень буковинцям надано 24 роз’яснення, по дев’яти  зверненнях проведено перевірки. Порушень щодо дотримання мінімальної заробітної плати не виявлено.

  Фахівцями Держпраці також проводиться щотижневий моніторинг результатів перевірок з питань дотримання законодавства про працю у частині виявлення порушень щодо недотримання мінімального розміру заробітної плати та інших мінімальних гарантій з оплати праці, скорочення працівників та переведення їх на скорочену тривалість робочого часу - в розрізі суб’єктів господарювання за формами власності та сферами діяльності.

  На виконання вимог приписів головних державних інспекторів відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області, з початку  2017 року працівникам підприємств, установ, організацій   донараховано 1 646,9 тисячі гривень, з них: індексації заробітної плати - 523,3 тисячі гривень, компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати -  3,5 тисячі гривень,  компенсації за невикористану відпустку - 45,9 тисячі гривень, донарахування зарплати за роботу в святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час, тощо –  1 074,2 тисячі гривень.


   

 • Підвищення рівня трудової та технологічної дисципліни на підприємствах лісової галузі забезпечить зниження рівня виробничого травматизму

  Підвищення рівня трудової та технологічної дисципліни на підприємствах лісової галузі забезпечить зниження рівня виробничого травматизму

  На цьому наголосив на розширеному засіданні колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства,  що відбулася на базі Сторожинецького лісомисливського  господарство,  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  

  Загалом аналіз виробничого травматизму, у тому числі,  й зі смертельним наслідком в державі засвідчує:  серед  усіх галузей виробництва найбільша кількість смертельно травмованих на 1000 працюючих  трапляється у лісовій галузі.

  На жаль, упродовж останніх років  смертельний травматизм у лісовому господарстві області  був значно вищим, ніж в інших українських регіонах  - при середньому обсязі продукції лісового господарства Буковини, що складала  3, 4 % від продукції лісогосподарської діяльності загалом в країні, (дані 2015 року) випадки смертельного травматизму  у лісгоспах краю склали третину від загальної кількості смертельних випадків, що мали місце у лісомисливських господарствах інших українських регіонів.

  Констатовано:  у минулому, 2016 році, у лісовому господарстві сталося чотири нещасні випадки, один із них - зі смертельним наслідком, тоді як за аналогічний період позаминулого року ці показники були на третину вищі.  Однак, підкреслено, що з початку нинішнього, 2017, року  (станом на першу декаду травня) у лісовій галузі вже зафіксовано один нещасний випадок зі смертельним наслідком.

  «Тільки підвищення рівня трудової та технологічної дисципліни, наповнення реальним змістом інструкцій з охорони праці, посадових інструкцій, організація якісного навчання та перевірки знань працівників з охорони праці дозволить поліпшити стан промислової безпеки та охорони праці у галузі», - підкреслив перед учасниками колегії керівник Управління Держпраці.  

  Запобіганню виробничому травматизму сприятиме організація кілька ступеневого контролю за станом охорони праці на підприємствах і посилюватиме, насамперед, відповідальність самих працівників  при  виконанні трудових обов’язків.   

  У полі зору відповідальних осіб постійно мають перебувати питання технічної справності основних засобів виробництва , у тому числі, технологічного обладнання, дотримання вимог технологічних карт та виконання робіт підвищеної небезпеки.


   

 • Чи входить виплата за шкідливі умови праці в мінімальну заробітну плату? Чи виплачується понад мінімальну заробітну плату?

  Чи входить виплата за шкідливі умови праці в мінімальну заробітну плату? Чи виплачується понад мінімальну заробітну плату?

  Роз’яснення надають фахівці Держпраці України.

  Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» визначено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

  При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  У зв’язку з вищезазначеним, оплата за шкідливі умови праці не враховується до розміру мінімальної заробітної плати.

  Приклад:

  Оклад - 2000 грн.,

  Доплата до мінімальної заробітної плати - 1200 грн.,

  Надбавка за шкідливі умови праці 20% - 2000*20%=400 грн.

  Нарахована заробітна плата - 2000+1200+400=3600 грн.


   

 • Комісія Держпраці встановить причину травмування працівника деревообробного підприємства

  Комісія Держпраці встановить причину травмування працівника деревообробного підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався із слюсарем-сантехніком  деревообробного підприємства «Техно Плюс», розташованого у Глибоцькому районі Чернівецької області.

  За попередніми даними, працівник підприємства проводив ремонт устаткування у цеху лущення та сушки шпону. Під час здійснення  робіт (ремонт та повірку насоса виточки конденсату з пропарювальних камер), отримав тяжку травму правої ноги.

  Потерпілому 1943 року народження оперативно було надано медичну допомогу. Наразі він перебуває  на лікуванні в лікарні швидкої медичної допомоги в обласному центрі .

  Роботу комісії спеціального розслідування, яка встановить обставини та причини нещасного випадку з тяжким наслідком, очолила головний державний інспектор сектору розслідування , аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Грубляк.    

  Довідково: з початку року (станом на першу декаду травня) в області на виробництві мали місце вісім нещасних випадків, у тому числі,  один із них - зі смертельним наслідком.

  Так, у соціально-культурній сфері сталося п’ять  нещасних випадків, по одному нещасному випадку у галузях автомобільного транспорту, лісового та сільського господарств.

  Факт виробничого травматизму зі  смертельним наслідком зареєстровано у лісовому господарстві. 


   

 • Затверджено порядки здійснення державного контролю і нагляду за додержанням законодавства про працю

  Затверджено порядки здійснення державного контролю і нагляду за додержанням законодавства про працю

  Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок контролю) та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок нагляду).

  Відповідно до затвердженого Порядку контролю право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають інспектори праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів і виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

  У пункті 5 Порядку контролю визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.

  Порядок контролю передбачає, що у разі виконання у встановлені строки припису про усунення порушень заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються, крім випадків, якщо йдеться про факти використання праці неоформлених працівників, несвоєчасної виплати заробітної плати або виплати її в неповному обсязі, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці. У таких випадках заходи щодо притягнення до відповідальності застосовуються одразу після закінчення перевірки і одночасно із внесенням припису.

  За письмовою заявою роботодавця інспектори можуть проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю. За результатами такого аналізу роботодавець до відповідальності не притягується.

  Порядком нагляду передбачена процедура виявлення порушень та недоліків під час здійснення повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та центральними органами виконавчої влади.

   

  За матеріалами сайту Держпраці України


   

 • На часі - V Міжнародна науково-практична конференція

  На часі -  V Міжнародна науково-практична конференція

  Державна служба України з питань праці спільно з ДП «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки МОП в Україні та Федерації профспілок України 24-26 травня 2017 року в місті Києві проводять V Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки», яка за рішенням оргкомітету визначена головною подією 2017 року у сфері охорони праці.

  На часі в Україні пріоритетність ризик-менеджменту в системі охорони праці. Ця проблематика набуває все більшого значення на державному і виробничому рівнях. Тому на Конференції обговорюватимуться актуальні питання, що стосуються методології та інструментаріїв оцінки й управління ризиками на виробництві, впровадження інноваційних наукових розробок та кращих європейських і національних практик у сфері безпеки і гігієни праці.

  У заході візьмуть участь міжнародні та вітчизняні спеціалісти з охорони праці провідних підприємств і сертифікаційних установ, експерти, науковці, виробники засобів індивідуального захисту.

  Також у день відкриття Конференції 24 травня відбудеться нагородження переможців конкурсу «Лідер року у сфері управління ризиками» з числа провідних українських підприємств і керівників компаній, що проводиться до Всесвітнього дня охорони праці (28 квітня).

  Докладну інформацію про Конференцію розміщено на сайтах Державної служби України з питань праці та журналу «Охорона праці».


   

Ми на YouTube

Важливо