UP

Статті

Фільтр
 • Відзначено переможців конкурсу «Охорона праці - очима дітей»: організатори нагородили кожного десятого учасника творчого змагання

  Відзначено переможців конкурсу «Охорона праці - очима дітей»: організатори нагородили кожного десятого учасника творчого змагання

  У рамках відзначення Дня охорони праці відбулася  церемонія нагородження переможців шостого регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці – очима дітей».

  Організаторами конкурсу та святкового дійства стали:   Управління Держпраці у Чернівецькій області та державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці».

  Конкурс, започаткований всеукраїнським виданням «Охорона праці» під патронатом Державної служби України з питань праці, відбувається вже шостий рік поспіль. Цьогоріч до участі у творчому змаганні зголосилися майже 300 школярів загальноосвітніх навчальних закладів області, вихованців позашкільних навчальних закладів, мистецьких центрів, студій та гуртків області.

  «За Положенням про конкурс ми, як організатори, мали би нагородити лише дев’ятьох  переможців: за перше, друге, третє місця у трьох вікових категоріях, - зазначив під час урочистого нагородження начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  - Але ми, як учасники журі, переглянули всі роботи, що надійшли на конкурс й вирішили розширити коло нагороджених. Адже насправді малюнків, гідних відзначення було значно більше. Загалом ми нагородили 28 дітей. Хочу додати, що цим організатори конкурсу не обмежаться. Ми обов’язково завітаємо ще до окремих навчальних закладів, де вчаться й інші учасники нинішнього творчого змагання, котрі надіслали нам свої  талановиті роботи  і вручимо їм адресні грамоти й вітання. І звісно ж подякуємо педагогам Думаю, що проведення таких просвітницьких заходів - добра нагода, щоб  ще раз і ще раз привернути увагу молодого покоління, яке у майбутньому здобуде освіту й отримає фах, до проблеми виробничого травматизму й створення належних умов праці на виробництві».

  Почесні  грамоти й подарунки за перемогу у регіональному турі конкурсу отримали:

  за перше місце:

  Гаїна Юлія (Вище професійне художнє училище №5 м. Чернівці) Гук Владислав (Чернівецька ЗОШ №38), Данко Антон (Долішньошепітський НВК), Семенюк Марія (Боянська ЗОШ), Андоній Елеонора (Міський палац дітей та юнацтва) Кіфуляк Михайло (Новоселицька гімназія),  Багірова Шехла Абузер-кізі (міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді), Турецька Олександра (Заставнівська гімназія);

  за друге місце:

  Демчук Ігор (Чернівецька СЗОШ №22), Поконечі Іветта (Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»), Шишкіна Катерина (Чернівецька ЗОШ №5), Кметь Божена (Чернівецька ЗОШ №31), Морар Олеся (Новоселицька гімназія);

  за третє місце:

  Арсеній Владислав (Новоселицька гімназія), Королюк Олеся (Сторожинецька гімназія), Коваленко Аліна (Чернівецький багатопрофільний ліцей №4), Марчук Дмитро (Чернівецька ЗОШ №19).

  Організатори конкурсу також започаткували низку номінацій.

  Так, «Наймолодшою учасницею конкурсу» стала вихованка КОПНЗ «Буковинський центр мистецтв» (м.Вижниця) Жебчук Поліна.

  Відзнаки у номінації «Оригінальний малюнок» отримали: Цера Василь (Чернівецький професійний ліцей автомобільного транспорту), Даник Едуард (Вікнянська ЗОШ), Бетян Михайло (Сторожинецька ЗОШ №3), Коваль Анна (Чернівецький ДНЗ №28), Пирог Валерія та Попович Юлія  (Вашківецька ЗОШ), Бурлака Михайло (Банилівська ЗОШ), Ординська Людмила (Сторожинецький ЦДЮТ), Костинян Анна (Сторожинецька гімназія).            

  Під час нагородження відзначили й педагогів, чиї учні здобули перемогу у конкурсі.

  Від групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти  департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації пам’ятні подяки їм вручили провідні фахівці Степан Щербанович та Олеся Одажій; від управління освіти Чернівецької міської ради - методист з позашкільної освіти, хореографічного, образотворчого, музичного мистецтв, трудового навчання міського методичного центру управління освіти Сільва Німіжан.  

  Святкове дійство відбулося у залі Учбово-методичного центру культури Буковини. Учасників нагородження привітав директор закладу, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член президії Львівського регіонального відділення  Спілки дизайнерів України, етнограф, журналіст, Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк.

  А святкову програму доповнили чудові виступи учнів Чернівецької музичної школи №2 (директор – Галина Плавюк ).

   

  Учасники та гості свята були зачаровані грою скрипок Тимофія Рогульчика, родинного тріо у складі Ангеліни, Даніели та Давида Шереметів, саксофоніста, лауреата міжнародного та обласних конкурсів Андрія Українця,  співом та грою на бандурах переможниць всеукраїнських конкурсів сестер Ангеліни та Христини Дущак, виконанням пісенних творів ансамблю хорового відділу музичної школи під керівництвом Анни Гасимової.    


   

 • Привітання начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака з нагоди відзначення Дня охорони праці

  Привітання начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака з нагоди відзначення Дня охорони праці

  Шановні буковинці 

  Відзначення 28 квітня  Дня охорони праці є доброю нагодою для кожного з нас ще раз і ще раз усвідомити наскільки важливими є для кожного з нас безпечні та здорові умови праці.

  Економічне процвітання будь якого підприємства залежить від того вкладу, який зробить у його розвиток кожен із працівників. А вклад цей буде якомога вагоміший лише у тому випадку, якщо працівник має належні умови праці. Це мають пам’ятати і роботодавці і самі трудівники.

  Шановні працівники та керівники підприємств, установ, організацій області, колеги. Щиро вітаю вас з відзначенням Дня охорони праці в Україні.

   

  Бажаю вам, вашим колективам доброго здоровя, достатку, спокою і миру.


   

 • Сьогодні в Україні відзначається День охорони праці

  Сьогодні в Україні відзначається День охорони праці

  З цієї нагоди Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  звернувся з привітаннями.

  Вітаю вас з Днем охорони праці! Ця дата присвячена проблемам збереження здоров’я і життя працівників, вона щороку звертає увагу суспільства на важливість створення ефективної національної системи охорони праці, аби мінімізувати небезпеки, що можуть призвести до нещасних випадків і професійних захворювань.

  Це свято із сумним відтінком, бо нагадує нам про мільйони загиблих на виробництві і є днем вшанування їх пам’яті.

  Девіз Дня охорони праці в Україні 2017 року «Удосконалення збору та використання даних про безпеку і гігієну праці» є дороговказом до повноцінної реалізації профілактичних програм, вдосконалення системи реєстрації і повідомлення про нещасні випадки і професійні захворювання. І в цьому форматі Державна служба України з питань праці спрямувала свої зусилля на збір достовірних даних, їх систематизацію і аналіз, що дасть змогу визначати тенденції у забезпеченні умов праці, комплексно вирішувати проблеми управління охороною праці. Впевнений, що наш колектив здатен забезпечити високий рівень виконання поставлених завдань.

  Бажаю, щоб найвищою оцінкою результатів вашої діяльності була вдячність людей! Ваша державницька позиція, непримиренність до нехтування правилами охорони праці, недбалого ставлення до створення належних умов праці на робочих місцях – це вагомий внесок у добробут нації!

 • В області триває Тиждень охорони праці

  В області  триває Тиждень охорони праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області, Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці адресує роботодавцям, керівникам, працівникам підприємств, установ, організацій краю  звернення.

  Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року № 685/2006 Всесвітній день охорони праці 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

  За рекомендацією Міжнародної організації охорони праці, гасло цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці - «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

  Успішна інтеграція України у світові торговельно-економічні та фінансові структури можлива за умови функціонування збору реальних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності працівників.

  Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства. Це засвідчує співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками, що є в інших країнах.

  Частота випадків смертельного травматизму в Україні складає майже 7% від загальної кількості травмованих, ще вищий цей показник в нашій області, водночас у країнах Заходу частота дорівнює 0,08-0,12 %. Це пояснюється нереєструванням певної кількості випадків травмування, відмінностями між законодавствами різних країн, низкою інших причин.

  Законодавством України передбачено норма, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, про наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

  Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизму на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу травматизму і розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємства, регіонів та держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних  технологій дасть змогу оперативно визначати пріоритет державної політики у сфері охорони праці, раціонального використання людських та матеріальних ресурсів, про що стверджує досвід прогресивних країн світу та міжнародних організацій.

  За оперативними даними, на підприємствах області упродовж 2016 року зареєстровано 7 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 12,5 % менше, ніж за попередній рік. Основні причини їх настання -  організаційні, серед яких ключову роль відіграє людський фактор.

  На відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області у 2016 році  направлено  понад 22 мільйони гривень.

  Наразі, налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці значно підвищить культуру профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань та сприятиме створенню безпечних робочих місць. Саме на цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни праці, що схвалена Міжнародною організацією праці у 2003 році.


   

 • У другій декаді квітня на підприємствах України смертельно травмовано п’ятеро осіб

  У другій декаді квітня на підприємствах України смертельно травмовано п'ятеро осіб

  Випадки травмування сталися на підприємствах Донецької, Львівської, Одеської, Полтавської та Харківської областей у машинобудування, соціально-культурній сфері (загинуло по дві особи) та будівництві (загинула одна особа).

  З  початку квітня на підприємствах України смертельно травмовано 9 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 17 осіб, тобто зафіксовано зменшення виробничого травматизму на 8 випадків або на 47%.

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 97 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 103 особи.


   

 • Керівники Управління напередодні відзначення Дня охорони праці дали прес-конференцію для провідних місцевих ЗМІ

  Керівники Управління напередодні відзначення Дня охорони праці дали прес-конференцію для провідних місцевих ЗМІ

  Сьогодні у залі для нарад Чернівецької обласної державної адміністрації відбулася  прес-конференція керівника Управління Держпраці Івана Луцака та заступника начальника відомства Галини Кушнір на тему: «Виробничий травматизм в області та про впровадження  заходів щодо його запобігання».

  На початку  спілкування керівники Управління детально  поінформували журналістів про заходи, які  відбудуться в області з нагоди відзначення  Тижня  охорони праці, що розпочнеться  з 24 квітня.

  Розпочинаючи прес-конференцію,  Іван Луцак  детально проаналізував стан виробничого травматизму на буковинських підприємствах, акцентувавши на тому, що загалом  у краї у минулому році зафіксовано 35  нещасних випадків, у тому числі сім - зі смертельним наслідком. Він  наголосив на тому, що зростання смертельного травматизму відбулося у будівельній галузі  та житлово-комунальному господарстві краю.

  Збільшення загального виробничого травматизму відбулося на підприємствах житлово-комунального господарства, хімічної промисловості, виробництва деревини, у сфері торгівлі.

  Натомість зниження загального виробничого травматизму  досягнуто на підприємствах енергетики, лісового господарства, соціально-культурної сфери.

  Не зареєстровано нещасних випадків на підприємствах нерудної промисловості, газової промисловості, машинобудування, пошти та зв’язку, сільського та рибного господарства.

  «Зниження виробничого травматизму зареєстровано у Вижницькому, Заставнівському, Кіцманському, Путильському, Сокирянському, Хотинському  районах. Однак зросла кількість нещасних випадків у Герцаївському, Кельменецькому ,  Новоселицькому та Сторожинецькому районах. Значний ріст виробничого травматизму зареєстровано на підприємствах Чернівців», - підкреслив керівник Держпраці.   

  Ще однією темою розмови  стали  результати роботи відомства у напрямі реалізації державної політики у сфері трудового законодавства  - забезпечення виплати роботодавцями мінімальної заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій Буковини, вчасної виплати заробітної плати, належного оформлення трудових відносин.

  Про результати роботи керівників структурних підрозділів  та головних державних інспекторів Управління   у цьому напрямі перед журналістами прозвітувала заступник  Галина Кушнір.

  Журналісти провідних медіа краю поставили Івану Луцаку та Галині Кушнір під час прес-конференції низку запитань.


   

 • Вітання з Великодніми святами!

  Вітання з Великодніми святами!

  Шановна  буковинська громадо!

  Напередодні відзначення одного із найбільших християнських свят - Великодня - вітаю вас  з цим світлим  і величним днем, який утверджує у кожного з нас віру у справедливість,  добро і всепрощаючу любов.       

  Бажаю вам, шановні буковинці, вашим родинам, спокою, бадьорості духу, здоровя, достатку.

  Нехай щедрим буде великодній кошик, світлими - думки, радісними - зустрічі.

  Нехай Господь благословить прадавню українську землю  злагодою і миром.

  Христос воскрес!

  Воістину воскрес!  

  Зі щирими вітаннями - начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак


   

 • Під час наповнення кисневого балона тяжко травмувалося двоє працівників

  Під час наповнення кисневого балона  тяжко травмувалося двоє працівників

  До Управлінням Держпраці у Чернівецькій області надійшло екстрене повідомлення про настання нещасного  випадку із тяжким наслідком, що стався учора , 13 квітня, з працівниками ТОВ «Поділляпромгаз ЛХЗ». Підприємство розташоване у Чернівцях на вулиці Комунальників.

  За попередніми даними, нещасний випадок стався через загорання кисневого балона саме під час його наповнення киснем.

  Постраждалі - працівники підприємства, зокрема, наповнювач балонів 1980 року народження, мешканець Новоселицького району  та вантажник 1986 року народження, мешканець Чернівців.

  Унаслідок загорання балона працівники отримали тяжкі травми, зокрема, опіки полум’ям обличчя,  шиї, спини,  грудної клітки та рук.

  Постраждалим оперативно було надано медичну допомогу. Одного із них доправили до опікового відділення, другого потерпілого  - до реанімаційного відділення лікарні швидкої медичної допомоги.

  Наразі фахівці сектору розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області почали відповідну роботу щодо з’ясування деталей настання цього нещасного випадку.


   

 • До уваги суб’єктів господарювання! У Чернівцях організовано роботу кабінету психофізіологічної експертизи

  До уваги субєктів господарювання!

  У Чернівцях організовано роботу кабінету психофізіологічної експертизи

  На виконання  статей 5,17 Закону України « Про охорону праці», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2016 №246 « Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», спільного наказу  Міністерства охорони здоров’я України та Державного Комітету по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 № 263/1219 (із змінами, внесеними наказом від 06.06.1995 №102/85) «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» на базі  МКМУ «Госпрозрахункова поліклініка профілактичних оглядів» за адресою: м.Чернівці вул.Руська,279  організовано роботу  кабінету психофізіологічної експертизи.

  Професійний добір - сукупність заходів, метою яких є добір осіб для виконання певного виду трудової діяльності за станом їх здоров’я, анатомофізіологічними, психофізіологічними, психологічними особливостями, віком, а також професійними знаннями та навичками.

  Психофізіологічна експертиза - комплекс заходів, спрямованих на проведення одного из видів професійного добору працівника та подальшого спостереження за його професійно важливими психофізіологічними якостями.

  Психофізіологічна експертиза є однією зі складових медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах, що потребують професійного добору. Працівники  повинні надати комісії, яка проводить медичний огляд, «Висновок психофізіологічної експертизи».

  Для проведення психофізіологічної експертизи застосовується єдиний сертифікований  Програмний тестовий комплекс для професійного психофізіологічного відбору спеціалістів, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

  Відповідно до спільного наказу  Міністерства охорони здоров’я України та Державного Комітету по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 № 263/1219 (із змінами, внесеними наказом від 06.06.1995 №102/85) «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» необхідне проведення психофізіологічної експертизи для таких видів робіт:

  усі види підземних робіт;

  робота в кесонах,барокамерах, замкнутих просторах;

  водолазні роботи;

  роботи на висоті, верхолазні роботи,повязані з підйомом на висоту;

  роботи по обслуговуванню діючої електроустановки;

  роботи пов’язані із застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах;

  роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї;

  аварійно- рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж;

  роботи повязані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом;

  роботи, пов’язані з нервово – емоційним напруженням (авіадиспетчери,диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператор енергетичних систем);

  роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтонососних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- газопроводів;

  роботи, пов’язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання;

  роботи,які безпосередньо пов’язані з виробництвом чорних та кольорових металів.


   

 • Звернення організаційного комітету з нагоди відзначення в області Тижня та Дня охорони праці

  Звернення організаційного комітету з нагоди відзначення в області Тижня та Дня охорони праці

  Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року № 685/2006  Всесвітній день охорони праці 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

  За рекомендацією Міжнародної організації охорони праці,  девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці - «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

  Успішна інтеграція України у світові торговельно-економічні та фінансові структури можлива за умови функціонування збору реальних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності працівників.

  Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства.

  Про це засвідчує співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками, що є в інших країнах.

  Частота випадків смертельного травматизму в Україні складає майже 7% від загальної кількості травмованих, ще вищий цей показник в нашій області, водночас у країнах Заходу частота дорівнює 0,08-0,12 %. Це пояснюється нереєструванням певної кількості випадків травмування, відмінностями між законодавствами різних країн, тощо.

  Законодавством України передбачена норма, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, про наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

  Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизму на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу травматизму і розробки фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємства, регіонів та держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних  технологій дасть змогу оперативно визначати пріоритет державної політики у сфері охорони праці, раціонального використання людських та матеріальних ресурсів, про що стверджує досвід прогресивних країн світу та міжнародних організацій.

  За оперативними даними на підприємствах області упродовж 2016 року зареєстровано 7 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 12,5 % менше, ніж за попередній рік. Основні причини їх настання – організаційні, в яких ключову роль відіграє людський фактор.

  На відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві у 2016 році Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області  спрямував понад 22 мільйони  гривень.

  Наразі  налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці значно підвищить культуру профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань та сприятиме створенню безпечних робочих місць. Саме на цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни праці, що схвалена Міжнародною організацією праці у 2003 році.


   

 • Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів до Дня охорони праці

  Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів до Дня охорони праці

  Роботу комітету очолив перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.

  Співголовами організаційного комітету стали: директор департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Юрій Півень та голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський.

  До складу організаційного комітету увійшли:

  Галина Кушнір - заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області,

  Володимир Барабах - голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників лісового господарства, 

  Микола Бузинський - голова Федерації роботодавців у Чернівецькій області,

  Надія Бурла - начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці, 

  Олена Дорош - начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг,

  Микола Остапович - начальник відділу нагляду в АПК та СКС,

  Ярослав Савко - завідувач  сектору з питань експертизи умов праці, 

  Іван Куриляк - голова профспілкової організації Чернівецької філії ПАТ «Укртелеком»,

  Степан Радукан - директор ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці»,

  Михайло Розман - перший заступник начальника управління ВД ФССНВ у Чернівецькій області,

  Михайло Серецький - голова Чернівецької обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу,

  Георгій Сопівник - головний страховий експерт з охорони праці управління ВД ФССНВ у Чернівецькій області,

  Маргарита Стратійчук - заступник начальника управління, начальник відділу колективних договорів,  умов праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради.


   

 • У першій декаді квітня на підприємствах України не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком

  У першій декаді квітня на підприємствах України не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком  

  У період з першого до девятого квітня на підприємствах України нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом зі смертельним наслідком, не зареєстровано. 

  Загалом з початку року внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 22 особи,

  через падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 15 осіб,  

  при падінні потерпілих - 12 осіб,

  внаслідок дії предметів та деталей, що рухаються - 13 осіб,

  у результаті вибуху - 12 осіб.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до участі у Всеукраїнському конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до участі у Всеукраїнському  конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

  З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

  Термін подання документів на участь у конкурсі - 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці. На сайті також розміщено всі необхідні умови щодо участі роботодавців у заході.

  Прийом заявок потенційних учасників наразі триває.  

  Конкурс проходитиме у три етапи: підготовчий, відбірковий та фінал.

  На підготовчому етапі передбачено подачу документів та визначення учасників огляду-конкурсу.

  Під час відбіркового етапу передбачено відвідини учасників конкурсу відповідною комісією, здійснення відбіркового анкетування працівників, аналіз інформації щодо здійснення державного нагляду у сфері  охорони праці у суб’єкта господарювання, що претендує на звання «Кращого підприємства з охорони праці» та оприлюднення імен учасників третього, фінального, етапу конкурсу.

  У фіналі конкурсу відбудеться підбиття підсумків, визначення конкурсною комісією переможців та їхнє нагородження.

  Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14. 

  Телефон для довідок (044) 284 39 07.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й закликає їх до участі у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Краще підприємство з охорони праці».

  Телефон для довідок: (0372) 55 37 24


   

   

 • Вийшов у світ квітневий номер журналу «Охорона праці»

  Вийшов у світ квітневий номер журналу «Охорона праці»

  У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  Олена Дронговська

  Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення

  Публічний звіт про підсумки діяльності служби за 2016 рік

  Олександр Фандєєв

  Результат буде, якщо працювати щиро

  Учасники колегії Держпраці визначили першочергові завдання на 2017 рік

  Микола Радіонов

  Трагічна ціна лісозаготівель

  Причини виробничого травматизму під час виконання лісогосподарських робіт і пропозиції щодо вирішення проблемних питань

  Олександр Фандєєв

  Чому щось не те в лісовому «королівстві»?

  Інтерв’ю на актуальну тему з фахівцем Державного агентства лісових ресурсів України

  Володимир Мельник

  Невдало зекономили

  Чому в лісових господарствах не можна скорочувати посаду майстра

  Сергій Колесник

  Звернули увагу на безпеку праці ув’язнених

  Забезпечення прийнятних для людини умов утримання в колоніях має бути справою честі відповідальних посадових осіб

  Олександр Фандєєв

  До європейських стандартів – довга дорога

  Як формують культуру охорони праці в ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» і про роль у цьому процесі керівника

  Микола Федоренко

  Замінюємо колеса

  Безпечне проведення шиномонтажних робіт: нормативна база, технічні вимоги і т. ін.

  Новий проект

  Плакат «Безпечне проведення шиномонтажних робіт»

  Підготували Юлій Судак і Микола Федоренко

  Віталій Цопа

  Синдром «Титаніка»: уроки катастрофи

  Аналіз життєвого циклу «Титаніка» з погляду управління небезпеками й ризиками. Частина 3, завершальна

  Володимир Терещенко

  Вони стали найкращими

  Журі визначило переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» 2017 року

  Павло Кабаков

  Працюємо на лінії розмежування

  Про особливості здійснення страховими експертами з ОП своїх обов’язків у Донецькій області

  Дмитро Селявін

  Перевірки очима інспектора

  Інтерв’ю зі спеціалістом: що заважає і що допомагає інспектору в його роботі

  Сергій Колесник

  Не можна бути впевненим у безкарності

  Перипетії кримінальної справи про смертельний нещасний випадок

  Віктор Стасюк

  Вплив вихлопних газів автомобільного транспорту на офісних працівників

  Про потребу лабораторних досліджень якості повітря в офісних приміщеннях

  Зінаїда Купира

  Якщо стався нещасний випадок

  Як діяти, якщо роботодавець не хоче заявляти про НВ та ухиляється від організації його розслідування

  У додатку «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

  Новини законодавства

  Микола Федоренко

  Організація утримання будівель і споруд. Частина 4. Утримання внутрішньобудинкових систем газопостачання

  Нормативна база, вимоги безпеки, зразки форм оперативних журналів, періодичність профілактичного обслуговування та перевірки тощо

  Підготував Микола Федоренко

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час користування газовим обладнанням

  Порядок дій, який допоможе відповідальним особам правильно організувати

  безпечне проведення зазначених робіт

  Ростислав Сурін

  Про інструктажі з питань охорони праці

  Запропоновано до розгляду форму єдиного Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці

  Олег Моісеєнко

  Радіація: загроза чи надія?

  Дози й одиниці вимірювання, вплив на організм та навколишнє середовище, медичні процедури та ін.

  Запитували – відповідаємо

   Запитання громадян і відповіді фахівців


   

 • На апаратній нараді при голові ОДА відзвітовано про роботу Управління Держпраці, спрямовану на легалізацію зайнятості

  На апаратній нараді при голові ОДА відзвітовано про роботу Управління Держпраці, спрямовану на легалізацію зайнятості

  Про діяльність керівників структурних підрозділів та головних державних інспекторів  Держпраці щодо дотримання роботодавцями краю чинного законодавства у сфері оформлення трудових відносин  на апаратній нараді при голові Чернівецької державної обласної адміністрації Олександрові Фещукові відзвітував тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління Іван Гордей.

  Посадовець, зокрема, наголосив на тому факті, що упродовж 2016 року Управлінням Держпраці у Чернівецькій області проведено 452 перевірки з питань дотримання законодавства про працю на 421 суб’єктів господарювання області. У 14 роботодавців встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин.

  З початку 2017 року за результатами здійснених 99 перевірок 19 працівників, які працювали на умовах цивільно-правового договору, було переведено на трудові угоди та прийнято на роботу до вказаного керівника підприємства.

  Порушення в частині укладення трудових угод з найманими працівниками виявлено в роботодавців, котрі здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, пасажирських перевезень тощо. За результатами перевірок керівники та підприємці притягнуті до відповідальності, на виконання вимог приписів з 48–ма працівниками укладено трудові договори.

  У своєму виступі Іван Гордей зазначив: з метою профілактики порушень  чинного трудового законодавства серед роботодавців області посилено  проводиться відповідна інформаційно-розяснювальна робота. Це відбувається під час планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, прийому громадян, за участі фахівців Управління у засідання комісій та робочих груп.   


   

Ми на YouTube

Важливо