UP

Статті

Фільтр
 • З початку жовтня на українських підприємствах смертельно травмовано 26 осіб

  З початку жовтня на українських підприємствах  смертельно травмовано 26 осіб

  За минулий тиждень (станом на 30.10.2017р.) на підприємствах України  смертельно травмовано десятеро осіб:
  двоє  осіб - на підприємствах Дніпропетровської області;
  по одній особі  - на підприємствах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

  Випадки травмування сталися:
  у соціально-культурній сфері (загинуло троє осіб);
  на підприємствах транспорту, в агропромисловому комплексі та у деревообробній промисловості (смертельно постраждали по двоє осіб);
  на об’єкті котлонагляду (загинула одна особа).

  З початку жовтня на підприємствах України смертельно травмовано 26 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 42 особи (зменшення на 16 випадків або на 38%).


   

 • Перше посвідчення інспектора праці на Буковині отримала фахівець Сторожинецької міської ради

  Перше посвідчення інспектора праці на Буковині отримала фахівець Сторожинецької міської ради

  Посвідчення інспектора праці, видане Державною службою України, отримала  провідний спеціаліст -інспектор праці відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій  та державних закупівель Сторожинецької міської ради Валентина Анатоліївна Лушнікова.

  Посвідчення інспектору праці вручила заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Галина Кушнір. Вона привітала  Валентину Лушнікову з отриманням документа й висловила їй побажання плідної роботи, підкресливши, що Сторожинецька міська рада є першою серед органів місцевого самоврядування Буковини, де трудитиметься такий фахівець.

  Водночас Галина Кушнір наголосила, що такі посади має бути введено у кожному виконавчому органі місцевого самоврядування. Фахівці, котрі працюватимуть на цих посадах, здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю у частині своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівникам підприємств, установ, організацій; додержання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці; оформленням трудових відносин.

  Нагадаємо: із 16 травня 2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує роботодавців Буковини про можливість відвідування їхніх підприємств шахраями під виглядом інспекторів праці.  

  Погрожуючи великими штрафами, псевдо інспектори у такий спосіб вимагають у підприємців гроші.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування роботодавці Буковини можуть перевірити на сайті Держпраці у розділі - “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю”, підрозділі - «Інформація про службові посвідчення інспекторів праці», або за  телефоном - (044) 288 -10 -00.


   

 • На робочій нараді прозвітовано про проведені з 23 по 27 жовтня заходи державного нагляду

  На робочій нараді прозвітовано про проведені з 23 по 27 жовтня заходи державного нагляду

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася робоча нарада під головуванням т.в.о начальника відомства Івана Гордея.

  Під час наради керівники структурних підрозділів, зокрема, начальник відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку  Юрій Кудлик, начальник  відділу нагляду  в АПК та СКС Микола Остапович, заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Костянтин Соболевич, начальник сектору з питань експертизи умов праці Ярослав Савко  прозвітували про заходи державного нагляду, проведені ними та  головними державними інспекторами структурних підрозділів  упродовж минулого тижня  - з 23 по 27 жовтня.

  Обговорено також  хід розслідувань комісіями спеціальних розслідувань Управління Держпраці нещасних випадків, в яких постраждали працівники місцевих підприємств.

  Так, голови комісій  спеціальних розслідувань обставин і причин нещасних випадків  (падіння працівника ФОП  у шахту вантажо - пасажирського ліфта 9.10.2017 р. та падіння з висоти працівника  одного із приватних підприємств  у Вижницькому районі  13.10.2017р.) Юрій Кудлик та Микола Остапович повідомили про проведену комісіями роботу.    

  У ході наради головуючий поінформував учасників зібрання про лист Держпраці  України щодо надання роз’яснень про притягнення до відповідальності  фізичних осіб-підприємців за порушення законодавства про працю згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України та ознайомив із текстом  Угоди  про співпрацю  між Державною службою України з питань праці і Державною  службою України з безпеки на транспорті.

  На нараді також обговорено низку інших поточних робочих питань та окреслено завдання на  нинішній робочий тиждень.


   

 • У ніч на 29 жовтня Україна переходить на зимовий час

  У ніч на 29 жовтня Україна переходить на зимовий час

  О четвертій годині ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад.

  Дату, коли переводять годинники на зимовий час, затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів України у 1996 році. Згідно з даною постановою, перехід на зимовий час в державі відбувається щороку в останню неділю жовтня, на літній час - в останню неділю березня.

  Як відомо, перехід на літній і зимовий час вперше запровадили у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу впродовж доби електроенергії.

  Нині понад 70  країн світу переходять на літній і зимовий час.  

  У 2011 році депутати  Верховної Ради України намагалися скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості ініціативу було скасовано.


   

 • Продовжуються онлайн-прийоми громадян

  Продовжуються онлайн-прийоми громадян

  Борис Бутаков працює енергетиком на ПрАТ «Юж-мормонтаж», що на Херсонщині, та відповідає  за безпечну експлуатацію підіймальних споруд. У зв’язку з особливостями роботи він звернувся до фахівців Держпраці щодо того, чи потрібно одержувати дозвіл на експлуатацію навантажувачів, якщо їх реєстрація на сьогодні не визначена нормативно-правовими актами? 

  Головний спеціаліст відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Держпраці Сергій Дригуля роз’яснив, що постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 передбачає, що роботодавець повинен одержати відповідний дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які зазначені у додатку 3, зокрема це технологічні транспортні засоби (в т.ч. навантажувачі), що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

  Порядок реєстрації і типи навантажувачів, що підлягають реєстрації, було визначено в Правилах будови і безпечної експлуатації навантажувачів (п. 7.2.), затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 31.12.2008 № 308.  На даний час Правила скасовані.

  Відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Одержання дозволу не вимагається, якщо устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

  Статтею 34 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що відомчу реєстрацію та облік великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

  Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (в тому числі навантажувачів) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8.

  Отже, оформлення дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів не вимагається у разі їх реєстрації відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів у територіальних органах Держпраці.


   

 • Почали діяти нові вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

  Почали діяти нові вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

  З 20 жовтня почали діяти Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках .

  Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках затверджено Міністерством соціальної політики України наказом від 23.06.2017 р. № 1050 (зареєстрований в Мін’юсті 08.09.2017 р.).  

  Мінімальні вимоги поширюються на замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників, фізичних осіб, що забезпечують себе роботою самостійно. Проте вони не поширюються на підприємства з видобутку корисних копалин.

  Перелік видів будівельних робіт, на які поширюються мінімальні вимоги з охорони праці розміщено  на сайті – http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1111-17.

  Також наказом визначено перелік будівельних робіт, при виконанні яких існує підвищений ризик для життя і здоров’я працівників – http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1111-17.

  Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування (20.10.2017 р.).


   

 • Завдяки діяльності Держпраці українські підприємства - боржники погасили заборгованість по заробітній платі у 516, 5 мільйона гривень

  Завдяки діяльності Держпраці українські підприємства  - боржники погасили заборгованість по заробітній платі у 516, 5 мільйона гривень

  За оперативними даними Держпраці, впродовж січня-вересня 2017 року  інспекторами праці проведено 826 заходів державного нагляду на 614 підприємствах-боржниках, які мали заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 1 млрд 567 млн гривень.

  На вимоги інспекторів праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 516,5 млн грн., тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися з 119 тис. 659 працівниками.

  За результатами перевірок підприємств-боржників складено та передано до суду 332 протоколи про адміністративне правопорушення, на підставі яких на посадових осіб накладено штрафів на загальну суму 46,7 тис. гривень.

  Окрім того, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за порушення строків виплати заробітної плати посадовими особами Держпраці винесено 801 постанову про накладення фінансових санкцій у сумі 7,5 млн гривень, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.

  Варто зазначити, що здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості із неї залишається на постійному контролі фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  За результатами проведених заходів державного нагляду та на виконання вимог приписів  головних державних інспекторів відомства упродовж січня - вересня 2017 року в регіоні на місцевих підприємствах  погашено заборгованість по заробітній платі на суму 1052, 4 тис грн. Заборгованість погашено перед 419 працівниками.   

 • «Пріоритет у роботі Держпраці - детінізація доходів і легалізація трудових відносин»

  «Пріоритет у роботі Держпраці - детінізація доходів і легалізація трудових відносин»

  На цьому наголосив Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, перебуваючи з робочою поїздкою у Житомирській області. Там керівник державного відомства взяв участь у роботі колегії Управління Держпраці у Житомирській області.

  Виступаючи на зібранні, Голова Держпраці зауважив на пріоритеті роботи Держпраці і підкреслив виняткову роль інспекторів праці у вирішенні питань, що сьогодні є надзвичайно важливими для суспільства: забезпечення повної і своєчасної виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, належне оформлення трудових відносин.

  "Пріоритетом у роботі залишається процес детінізації доходів і легалізація трудових відносин. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки, які виникають при отриманні зарплати у "конвертах" та неофіційному працевлаштуванні. Проведення інспекторами праці превентивних заходів, роз'яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат" - наголосив Роман Чернега.


   

 • Затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

  Затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

  Упродовж першої декади  грудня 2017 року в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області буде організовано громадську приймальню з надання мешканцям Буковини безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини у межах професійної компетенції Державної служби України з питань праці.

  Діятиме громадська приймальня у рамках відзначення Всеукраїнського тижня права.

  Фахову юридичну допомогу заявникам надаватиме головний спеціаліст-юрисконсульт Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Бабчук.

  Свої заявки з отримання юридичної допомоги  буковинці можуть адресувати до Управління й заздалегідь, направивши листа поштою на адресу:  58003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, вулиця Зелена, 3, м. Чернівці, або скористатися електронною поштою Управління, адресу якої розміщено на сайті відомства у розділі «Контакти».

  Діяльність громадської приймальні з надання населенню первинної правової допомоги  - це лише один із заходів, затвердженого днями плану заходів з проведення Всеукраїнського тижня права. Планується,  що у рамках його проведення фахівці Управління долучаться до низки просвітницьких заходів у загальноосвітніх, спеціалізованих та вищих навчальних закладах області.

  Інформаційні тематичні заходи з питань реалізації і захисту прав людини відбудуться також  в окремих трудових колективах.

  Довідково: відповідно до Указу Президента України, Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

  Кабінетом  Міністрів України вже затверджено відповідний  план заходів з проведення 8-13 грудня 2017 року Всеукраїнського тижня права.


   

 • Анульовано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Анульовано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області анульовано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, виданий державному підприємству "Чернівецький ЕТЦ Держгірпромнагляду України" 30.05.2012 року під №061.12.77.

  Підстава анулювання - заява ДП "Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці".


   

 • Через падіння у шахту ліфта тяжко травмувався працівник підприємства

  Через падіння у шахту ліфта тяжко травмувався працівник підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування обставин та причин нещасного випадку, в якому постраждав працівник, котрий здійснював трудову діяльність у фізичної особи-підприємця. Підприємець займається виготовленням меблевої продукції.

  Працівник  отримав тяжкі травми через падіння у шахту вантажо - пасажирського ліфта. За попередньою інформацією, це сталося внаслідок його спроби  скористатися підіймальним механізмом.

  Остаточні обставини та  причини, через які сталося падіння потерпілого, встановить комісія спеціального розслідування.   

  Роботу комісії очолив начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Кудлик.

  Довідково: станом на початок жовтня у 2017 році на підприємствах Чернівецької області сталося 24 нещасні випадки, два із них - зі смертельним наслідком.


   

 • Нагороджено переможців першого Всеукраїнського огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  Нагороджено переможців першого Всеукраїнського огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  За ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці». До участі у конкурсі заяви подали  колективи 42 підприємств з усієї України.

  Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як ефективне функціонування системи управління охороною праці, створення безпечних та здорових умов праці, заходи з формування в колективі культури праці, проведення навчань з охорони праці, рівень виробничого травматизму і професійних захворювань та інші.

  До складу комісії увійшли посадові особи Держпраці, представники міністерств, центральних та місцевих органів  виконавчої  влади, об’єднань роботодавців та профспілкових організацій, Фонду соціального страхування України.

  Вітаючи керівників та начальників служби охорони праці підприємств-переможців, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега зазначив, що ідея конкурсу визріла давно, адже такий захід є потужним стимулом до вдосконалення системи охорони праці на вітчизняних підприємствах.

  "Інтеграція України до європейського співтовариства, реформування у цьому форматі усіх сфер економіки, імплементація європейських норм в українське законодавство - усі ці процеси стрімко набирають обертів у сучасних реаліях. Так само потребує докорінних змін і сфера охорони праці. Безпека праці на виробництві повинна стати пріоритетним напрямом, як для керівників підприємств, так і для працівників", - підкреслив керівник Держпраці України.

  Конкурсна комісія оцінювала діяльність підприємств у двох категоріях, перша, де працює понад 250 працівників, друга категорія - менше 250 працівників. Так, переможцями першого Всеукраїнського огляду-конкурсу  стали 13 підприємств з різних областей України. 

  За результатами оцінювання  у категорії «понад 250 працівників» у номінації «Переробна промисловість» переможцем стала Орджонікідзевська філія ТОВ з ІІ «Проктер енд Гембл Україна» (Дніпропетровська обл.);

  «Енергопостачання та транспорт» ‒ Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (Хмельницька обл.);

  «Охорона здоров’я» ‒ Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського (Полтавська обл.);

  «Переробка сільськогосподарських культур» ‒ ПрАТ «Філіп Морріс Україна» (Харківська обл.);

  «Виробництво непродовольчих товарів» ‒ ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» (Полтавська обл.);

  «Добувна промисловість» ‒ ТОВ Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (Рівненська обл.);

  «Виробництво обладнання та устаткування» ‒ ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» (Закарпатська обл.);  ТОВ «Сіріус Екстружен» (Хмельницька обл.).

  У категорії «менше 250 працівників» переможцями стали:

  у номінації «Переробна промисловість» ‒ ДП «Калуський дослідно-експериментальний завод інституту хімії поверхні НАНУ» (Івано-Франківська обл.); 

  «Виробництво обладнання та устаткування» ‒ ТОВ «ЕЛЕКТРІМ-2000» (Миколаївська обл.);

  «Виробництво товарів та надання послуг населенню» ‒ Виробничо-торговельна фірма «ВЕЛАМ» (Миколаївська обл.);

  «Виробництво будівельних та оздоблювальних матеріалів» ‒ ТОВ «ВІВА ДЕКОР» (Івано-Франківська обл.);

  «Сфера житлово-комунального господарства» ‒ КП «Коломияводоканал» (Івано-Франківська обл.).

  У своїй промові Голова Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських обʼєднань профспілок на національному рівні Григорій Осовий акцентував на важливості проведення такого конкурсу, запровадження передових технологій виробництва, організації та охорони праці.

  Організований Державною службою України з питань праці  Всеукраїнський конкурс планується проводити щорічно за результатами роботи протягом року.

  Про його умови можна дізнатися на сайті Держпраці у розділі «Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».


   

 • Привітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України

  Привітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України

  Шановні краяни, дорогі буковинці!

  Сердечно вітаю вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України.

  Україна - земля козацька.

  Такою була, є і буде наша Батьківщина.

  Споконвіку і до сьогоднішнього дня її свободу боронять найкращі і найдостойніші сини і доньки.

  Шана і повага усім, хто силою духу, волею, мужністю і звитягою утверджує незалежність рідної землі.

  Шановна буковинська громадо!

  З нагоди цих великих свят бажаю вам, вашим родинам здоровя, достатку, злагоди і миру.

  Слава Україні!

  Слава Героям!

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області - Іван Луцак   


   

 • Найбільше звернень громадяни адресують через недотримання роботодавцями законодавства про працю

  Найбільше звернень громадяни адресують через недотримання роботодавцями законодавства про працю

  Станом на початок жовтня 2017 року від заявників до Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 243 письмових звернення, а саме: 223 письмових звернення з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та 20 звернень з питань промислової безпеки та охорони праці.

  З них направлено: з Урядової гарячої лінії - 92, особисто громадянами -50, отримано від громадян поштою 50 звернень, від інших установ, організацій -51 звернення.

  Головні державні інспектори здійснили прийом 162 громадян, котрим  надано консультації щодо  низки питань.

  У зверненнях, адресованих до Управління Держпраці у Чернівецькій області, порушуються питання недотримання трудового законодавства, зокрема, невиплати заборгованої заробітної плати, ненарахування та невиплати індексації та компенсації, правомірності укладання трудових угод, незаконного звільнення з роботи, невидачі трудових книжок при звільненні, дотримання роботодавцями трудових та соціальних гарантій мобілізованих військовослужбовців, тощо.

  Найбільша кількість звернень від заявників  надійшла у зв’язку з підвищенням з першого січня  2017 року розміру мінімальної заробітної плати до  3 200 гривень.


   

 • Перехід від неформальної до формальної економіки - новий лейтмотив Європейської регіональної зустрічі МОП

  Перехід від неформальної до формальної економіки - новий лейтмотив Європейської регіональної зустрічі МОП

  З метою реалізації пріоритетних завдань з реформування соціально-трудової сфери, досягнення цілей Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» та виконання Програми гідної праці для України на 2016-2019 роки, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега у складі української делегації взяв участь у 10-й Європейській регіональній зустрічі Міжнародної організації праці, яка проходила у місті Стамбулі Турецької Республіки.

  Українську делегацію, до складу якої увійшли представники Уряду України та соціальних партнерів, очолив державний секретар Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич.

  Основна увага делегації України була зосереджена на тих напрямах діяльності МОП, які відповідають економічним інтересам та завданням, що стоять перед нашою державою у соціально-трудовій сфері, сприяють її курсу на європейську інтеграцію.

  Під час пленарних дискусій учасники 10-тої Європейської регіональної зустрічі обмінялися думками щодо детінізації процесу трудових міграцій та посилення соціального і правового захисту громадян України, які працюють за її межами, окремо зупинилися на проблемах соціального захисту, зайнятості внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні вже близько 1,8 мільйона.

  На офіційних зустрічах з Генеральним директором Міжнародного бюро праці Гаєм Райдером, Регіональним директором офісу МОП для Європи та Центральної Азії Хайнцом Кьоллером, директором Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Маркусом Пілгрімом Роман Чернега поінформував про те, що Держпраці у своїй діяльності надає перевагу здійсненню превентивних заходів для недопущення порушень законодавства з питань праці та охорони праці. Зокрема, Держпраці у взаємодії з Міжнародною організацією праці впроваджує низку проектів, мета яких – перехід від неформальних трудових відносин до формальних. Триває робота над удосконаленням українського законодавства відповідно до європейських стандартів. Всі ці кроки мають створити підґрунтя для забезпечення гідних умов праці та належного соціального захисту українських громадян.

 • До сектору з питань експертизи умов праці Управління за консультаціями вже звернулося 204 громадян

  До сектору з питань експертизи умов праці Управління за консультаціями звернулося 204 громадян

  Фахівці сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області із початку  2017 року надали  методично-консультативну допомогу та здійснили превентивні заходи з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 131 підприємстві,  із них:

  -    під час проведення планових перевірок з питань дотримання статті.7 Закону України „Про охорону праці” та статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” здійснено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 83 підприємствах;

  -         надано методичну та консультативну допомогу 48 підприємствам (за листами) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток   і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

  За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено  83 довідки  з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування), у тому числі, право на пенсію за віком на пільгових умовах.

  Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні дев’ятнадцяти  засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 79 заяв громадян.

  У 2017 році до сектору звернулося  204 громадян з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці.

 • Онлайн-прийом громадян: Голова Держпраці особисто контролюватиме справу мобілізованого військового щодо відновлення його трудових прав

  Онлайн-прийом громадян: Голова Держпраці особисто контролюватиме справу мобілізованого військового щодо відновлення його трудових прав

  На онлайн-прийомі громадян до Голови Держпраці Романа Чернеги звернулася харків’янка Олена Сліпченко, дружина військовослужбовця Олександра Сліпченка, який до призову на військову службу працював у ТОВ НВП «Водомер».

  Із 20 червня 2017 року і по теперішній час він проходить військову службу в Житомирському військовому інституті С.П. Корольова.

  Після того як посадові особи ТОВ НВП «Водомер», де працював Олександр Сліпченко, довідалися про його призов на військову службу, 16 червня 2017 року звільнили його з роботи на підставі п. 3 ст. 36 Кодексу законів про працю в Україні.

  Дізнавшись про можливість звернутися до Голови Держпраці, Олена, в інтересах свого чоловіка, вирішила просити Романа Чернегу сприяти вирішенню їхньої проблеми. Під час розмови з’ясувалося, що справа Олександра Сліпченка перебуває у Богунському районному суді м. Житомира, адже службу О. Сліпченко проходить в Житомирській області і подав позов до цього суду.

  Голова Держпраці пояснив, що відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295,  інспекторам праці забороняється розглядати та перевіряти питання, яке є предметом розгляду в суді.

  Тому керівник порадив заявнику звернутися до суду з клопотанням залучити фахівців Держпраці до розгляду судової справи як третю особу без самостійних вимог, аби суд міг урахувати експертну думку фахівців.

  Окрім того, Голова Держпраці обіцяв взяти справу О. Сліпченка під особистий контроль та доручив керівництву ГУ Держпраці в Харківській області інформувати його щодо ситуації Олександра і забезпечити, у разі потреби, участь фахівців Держпраці у судових засіданнях.

  Роман Чернега також зобов’язав фахівців ГУ Держпраці в Харківській області  вкотре роз’яснити директору підприємства «Водомер» норми статті 119 КЗпП України щодо гарантій працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків.

  Держпраці України звертає увагу суб'єктів господарювання: відповідно до частини третьої статті 119 КЗпП України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

 • Фахівці Держпраці увійдуть до складу груп моніторингових обстежень дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

  Фахівці  Держпраці увійдуть до складу груп моніторингових обстежень  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

  До початку відпочинкового сезону у наступному році на базі  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку має бути проведено комплексні моніторингові обстеження. До складу моніторингових груп мають увійти фахівці профільних департаментів та управлінь Чернівецької обласної державної адміністрації та низки державних відомств, у тому числі, й фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Таким є рішення Обласної координаційної ради з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей, що відбулася днями у Чернівецькій ОДА.

  Участь у   засіданні координаційної ради взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Власне, керівник відомства виступив співдоповідачем у звіті про організацію в регіоні цьогорічної дитячої оздоровчої  кампанії.

  Під час виступу  Іван Луцак поінформував про роботу, проведену інспекторським складом Управління.  Учасникам зібрання було повідомлено про те, що при перевірці дитячих оздоровчих закладів головними державними інспекторами відомства було виявлено 101 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Станом на початок оздоровчої кампанії виявлені порушення оперативно усунено керівниками та відповідальними посадовими особами закладів відпочинку та оздоровлення.

  Найтиповіші порушення у сфері законодавства про охорону праці при організації літнього відпочинку: недотримання нормативно-правових норм при створенні служб з охорони праці,а також при формуванні комісій з навчання та перевірки знань з питань охорони праці; не призначення адміністраціями закладів відпочинку відповідальних осіб, зокрема,  за технічний стан та безпечну експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, безпечну експлуатацію об’єктів енергетики.

  Керівників літніх таборів у майбутньому зобов’язано вдосконалити роботу щодо забезпечення  працівників інструкціями з охорони праці та належного ведення первинної документації з охорони праці, проведенні навчань з охорони праці, безпечної експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

  Загалом посадових осіб закладів дитячого оздоровлення та відпочинку  зобов’язано посилити контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації літнього відпочинку сезону 2018 року.

  Власне, тому серед пропозицій, озвучених начальником Управління Держпраці на засіданні, прозвучала пропозиція про створення пам’ятки керівникам дитячих установ з урахуванням вимог законодавства з питань охорони праці.

  Обовязкова умова: створення методичної памятки має відбуватися спільно з фахівцями Управління Держпраці.


   

 • На робочій нараді підсумовано результати роботи Управління Держпраці за третій квартал 2017 року

  На робочій нараді підсумовано результати роботи Управління Держпраці за третій квартал 2017 року

  Підсумкова робоча нарада за участю керівника відомства Івана Луцака, першого заступника Івана Гордея та начальників структурних підрозділів відбулася в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Серед низки робочих питань підсумовано та детально обговорено  результати діяльності інспекторського складу Управління за третій квартал нинішнього року, а саме:

  кількість проведених заходів державного нагляду;

  виявлені  під час перевірок порушення у частині дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, які допустили інспектовані суб’єкти господарювання ;

  результати  щодо накладення на роботодавців-порушників штрафних санкцій.

  Під час обговорення результатів  роботи відомства, відзначено роботу головних державних інспекторів відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління.

  Водночас начальник Управління Держпраці Іван Луцак вказав начальнику відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрію Кудлику та начальнику відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Ігорю Левку на необхідність  підвищення показників наглядової діяльності головними державними інспекторами відділів, а також на необхідність надання ними якісних приписів.

  У ході наради вирішено, що наприкінці жовтня в Управлінні відбудеться розширене підсумкове засідання за результатами роботи відомства у цьому місяці.       

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№10/2017)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№10/2017)

  У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Олеся Цибульська. Шлях завдовжки у чверть століття. Ювілей Закону України «Про охорону праці»: згадуємо головні зміни за минулі роки та розмірковуємо про перспективи

  Тетяна Горюн. Коли закінчиться держруйнування? Федерація профспілок України проти бездумного й неправомірного скасування низки НПАОП, зокрема з охорони та гігієни праці, пожежної безпеки тощо

  Олександр Фандєєв, Дмитро Селявін. Відкриті до співпраці та діалогу. За результатами планової перевірки Державною службою України з питань праці ПАТ «Укргазвидобування» та його філіалу ГПУ «Шебелинкагазвидобування»

  Віталій Цопа. Ризик-орієнтоване мислення: основи, навчання та впровадження. Частина III. Про створення на підприємствах систем менеджменту зниження втрат на основі управління ризиками, а також про формування культури безпеки

  Дмитро Селявін. Чоботарі без чобіт. Як турбуються про безпеку праці та здоров’я своїх працівників у Міністерстві охорони здоров’я України

  Юлія Братусь. Переваги арт-безпеки. Про безперервне поліпшення і його вплив на безпеку праці з вуст менеджера підприємства Інтерпайп Сталь

  Сергій Колесник. Підіймайся не для того, щоб упасти. Основні причини нещасних випадків, пов’язаних із застосуванням драбин

   Наталія Романенко, Олександр Сліпачук. Чи безпечна професія сторожа? Ситуації, в яких опиняються сучасні сторожі, та профілактичні заходи для безпеки їхньої праці

  Ольга Стефанець. Згода від… небіжчика. Як бюрократичні відписки медиків гальмують процес розслідування нещасного випадку

  Володимир Потебешко. Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу

  Микола Федоренко. Уроки державної мови: напрацювання, наробіток, наробка чи доробок? Про відмінності між зазначеними термінами та про їх вживання у НПАОП

  Микола Лисюк. «Сам винен». Нещасні випадки з вини потерпілих: «знав (вимоги безпеки), та забув (що їх потрібно виконувати)»

  Зінаїда Купира. Позачерговий медогляд – право чи обов’язок працівника? Практика розгляду в суді справ, пов’язаних з направленням працівника на позачерговий медичний огляд

  Сергій Колесник. Майбутнє належить медицині профілактичній. Стан виявлення профзахворювань у Миколаївській області

  Дмитро Селявін. Злиття фондів: процес і результат. Про реорганізацію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

  Юрій Крижановський. Чого і як має вчитися страховий експерт. Як підвищити ефективність роботи страхових експертів і в такий спосіб знизити рівень травматизму

  Зінаїда Купира. На суд сподівайся і сам не зівай. Приклади судових справ про встановлення факту нещасного випадку на виробництві. Як скласти позовну заяву до суду

   У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»:

  Новини законодавства

  Зінаїда Купира. Судові справи про накладення штрафів. Розглянуто постанови двох судів у справах щодо оскарження постанов територіальних органів Держпраці про накладення штрафів на роботодавців та проаналізовано судову практику про накладення штрафів по-новому

  Припис (на заміну розміщеному в додатку до журналу № 6/2017). Формалізований зразок припису – додаток до НПАОП 0.00-4.35-04 «Типове положення про службу охорони праці» за формою 1-ОП

  Олег Моісеєнко. Питання безпеки робіт на малих висотах. Про вимоги охорони праці, яких потрібно дотримуватися під час виконання робіт на відносно невеликих висотах з використанням звичайних драбин і риштовань

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 8. Утримання вантажопасажирських будинкових ліфтів. Нормативна база, відповідальні особи, технічне обслуговування та ремонт і т. ін.

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час проведення робіт з ремонту та обслуговування вантажопасажирських будинкових ліфтів. Порядок дій, який допоможе правильно організувати безпечне проведення зазначених робіт

  Олег Моісеєнко. Суєта навколо лікарняних (у що виливається непрофесіоналізм). Що перешкоджало належному соціальному захисту потерпілого та завдяки чому справедливість перемогла

  Запитували – відповідаємо. Запитання громадян та відповіді фахівців Держпраці й інших заінтересованих органів виконавчої влади


   

  Запропонувати кращий переклад


Ми на YouTube

Важливо