UP

Статті

Фільтр
 • З інспекторським складом Управління Держпраці щомісяця організовуватимуться профільні навчання

  З інспекторським складом Управління  Держпраці щомісяця організовуватимуться профільні навчання

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області й надалі впроваджуватиметься у практику проведення щомісячних профільних навчань. Участь у них  братимуть посадові особи Управління.

  Мета навчальних практик - поглиблення фахових знань працівників відомства.

  Начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Олена Дорош повідомила про розроблений тематичний план навчання на 2018 рік.

  Так, перше  профільне навчання  у нинішньому році заплановано на 19 лютого.

  Під час тренінгу опрацьовуватиметься інструкція щодо заповнення даних в пілотному модулі ІАС ДНК під час проведення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання та їх об’єктів, а також опрацювання, в разі наявності, вимог щодо внесення відомостей до інтегрованої системи. Відповідальний  за висвітлення теми  - провідний інженер Управління Сергій Загорський.

  Наступне питання, що розглядатиметься під час навчання, - опрацювання методології корупційних ризиків в діяльності органів влади. Модератором з цього питання стане головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відомства Яна Яковчук.    


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу "Охорона праці" (2/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (2/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Життя, присвячене іншим. Цикл нарисів про жінок в охороні праці до головного жіночого свята 8 Березня підготували Володимир Терещенко та Олександр Фандєєв.

  Сергій Колесник. Територіальні громади та охорона праці: що не так? Децентралізація надала громадам права, якими на місцях не користуються

  Сергій Колесник. Охорона праці на Миколаївщині. Аналіз, пріоритети, проблеми

  Олександр Фандєєв. 2017: Події & Realities. Реалії минулого року, що вплинули на розвиток працеохоронної сфери

  Дмитро Матвійчук, Олег Моісеєнко. Європейські практики в енергетиці. Досвід ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго». Частина II: про психофізіологічний контроль, використання відеокамер та ін.

  Олег Моісеєнко. Навіщо інспектору відеореєстратор? Про використання технічних засобів для здійснення контролю на робочих місцях

  Сергій Колесник. Небезпечні польоти над полями. Аналіз аварій в АПК із повітряними суднами малої авіації

  Алла Панчук. У своїй справі сам не суддя. Як оскаржити рішення інспектора Держпраці в територіальному органі й суді

  Микола Федоренко. Безпека ділових заходів. Вимоги будівельних норм, пожежної безпеки та електробезпеки

  Ольга Стефанець. На лаві підсудних… фреза. Чому на одному підприємстві сталося два схожих нещасних випадки

  Микола Федоренко. Нова рубрика: Неоднозначності в законодавстві. Допомагаємо фахівцям з ОП орієнтуватися в мінливому нормативно-правовому полі. Починаємо зі зварювальних робіт

  Марія Алієва. Зварники-Свароги у справі своїй боги. Про профілактику профзахворювань і вимоги до робочих місць зварників

  Ярослав Драб. Психолог на підприємстві. Про організацію системи психофізіологічного забезпечення

  Зінаїда Купира. Втрата годувальника: як жити далі? Установлення факту перебування на утриманні загиблого

   У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»

  Новини законодавства

  Інформаційні повідомлення

  Зінаїда Купира. Хто перевірятиме у 2018 році? Рішення – за Кабміном. Дію Закону про мораторій подовжено на 2018 рік. Підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду

  Олена Зіміна. Новації щодо норм електромагнітного випромінювання. Про зміни до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань

  Онлайн-прийом громадян у 2018 році. Додано графік онлайн-прийомів

  Зінаїда Купира. Українські суди: складно й дорого. Через зміни в законодавстві суди стають для громадян менш доступними

  Календар міжнародних виставок і конференцій у сфері безпеки праці на 2018 рік.

  Лариса Сербінова, Вікторія Побережна. Нормотворення2018. Результати нормотворчої діяльності Держпраці у 2017 році і плани на 2018 рік

  Наталя Ємельянова. Про стан виробничого травматизму в Україні. Статистичний аналіз, причини, розподіл за галузями, регіонами тощо

  Запитували – відповідаємо. Матеріали онлайн-прийомів голови Держпраці та відповіді фахівців Служби на запитання громадян.


   

   

 • Удосконалено Порядок видачі дозволів (доповнено)

  Удосконалено Порядок видачі дозволів (доповнено)

  Ухваленою на засіданні Кабінету Міністрів України сьомого лютого Постановою „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107” приведено у відповідність до чинного законодавства України Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки”, повідомлено на Урядовому порталі.

  У Державній службі України з питань праці зазначають, що удосконалений Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки передбачає скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, з 26 видів до 18 видів, переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявності дозволів, з 21 позиції до 11 позицій; розширення переліку робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації, з 8 видів до 19 видів, переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації, з 3 позицій до 5 позицій.

  Проект зазначеного акта був розроблений Державною службою України з питань праці з метою оптимізації дозвільних процедур шляхом переведення на декларативний принцип провадження господарської діяльності, зменшення кола роботодавців, яким необхідно отримувати дозвіл Держпраці, та розширення кола суб’єктів господарювання, які можуть експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства про охорону праці; спрощення процедури видачі дозволів, надання адміністративних послуг в електронній формі та розширення повноважень територіальних органів Держпраці щодо видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, повідомляється на сайті державного відомства.

  У контексті прискорення процесу євроінтеграції, імплементації європейського права до законодавства України та реалізації державної політики з питань дерегуляції господарської діяльності в Україні для Держпраці винятково важливим є дотримання таких принципів, як збереження життя та здоров’я працівника, задіяного у виробничому процесі, оцінка стану умов праці на виробництві шляхом проведення аудиту, добровільне страхування роботодавцями своєї відповідальності та відповідальності учасників процесу за створення безпечних умов праці. Подальше законодавче закріплення цих принципів дозволить повністю відмовитися від отримання дозволів та перейти на декларативний принцип, зазначають у Держпраці.


   

 • Команда ВRDO високо оцінила взаємодію Держпраці з Інформаційною автоматизованою системою держнагляду

  Команда ВRDO високо оцінила взаємодію Держпраці з Інформаційною автоматизованою системою держнагляду

  Команда BRDO (Офіс ефективного регулювання), що працює в Україні за підтримки Єврокомісії, оцінила і присвоїла Держпраці чемпіонський титул щодо співпраці з ІАС (Інформаційна автоматизована система держнагляду), повідомляють у секторі взаємодії зі ЗМІ Державної служби України з питань праці.

  Так, на офіційній фейсбук-сторінці BRDO зазначено, що Державна служба України з питань праці однією з перших внесла до онлайн-системи ІАС результати перевірок підприємств.

  Держпраці працює на випередження і прагне виправдовувати довіру бізнесу і працівників до Служби, - зазначається на сайті відомства.


   

 • Голова Держпраці: «Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади»

  Голова Держпраці: «Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади»  

  У рамках спільного проекту Міжнародної організації праці та Держпраці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» днями розпочався семінар-тренінг на тему «Кадрова політика Державної служби України з питань праці стосовно інспекторів праці».

  У роботі семінару взяли участь міжнародні представники: Арсеніо Фернандес Родрігес - спеціаліст з питань безпеки та гігієни праці відділу адміністрації праці та інспекції МОП, Сільвія Труфасіла - міжнародний експерт, Антоніу Сантуш - менеджер Проекту ЄС-МОП, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці. 

  Національний координатор проекту МОП Софія Литвин наголосила на важливості роботи інспекторів праці саме в контексті посилення механізмів соціального діалогу.

  "На результативність чи нерезультативність будь якої структури впливають працівники цієї структури, у нашому випадку інспектори праці, котрі, відвідуючи підприємство, певною мірою є обличчям Служби, демонструють свою компетентність та допомагають підприємству ставати кращим", - підкреслила Софія Литвин.

  Мета семінару - визначення пріоритетів у діяльності інспекторів праці, їхніх ключових завдань, правозастосування, забезпечення ефективного додержання законодавства, нагляду за дотриманням прав працівників. Ефективна робота інспекторів праці позитивно впливатиме на економічний розвиток та соціальну політику держави.

  Директор департаменту норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовой акцентував увагу на запровадженні нової якості кадрової політики стосовно інспекторів праці і заходів для наймання і збереження у штаті кваліфікованих кадрів.

  Голова Держпраці Роман Чернега зупинився на ключових завданнях Уряду України, який, починаючи з 2014 року, проводить глибинну реформу системи адміністрації та інспекції праці з метою повноцінного забезпечення  дотримання трудових прав працівників.

  "Сьогоднішній захід покликаний допомогти відділам персоналу Держпраці розробити належну політику відповідно до міжнародних стандартів праці та кращого досвіду держав- членів ЄС для подальшого запровадження єдиної кадрової стратегії", - зазначив Роман Чернега.

  Сільвія Труфасілапредставила рекомендації щодо кадрової політики Держпраці, зупинилася на оцінках потреб, координації в роботі центрального апарату  та територіальних органів Служби.

  Антоніу Сантуш поділився міжнародним досвідом роботи інспекторів праці, зокрема в Португалії.

  Голова Держпраці Роман Чернега наголосив на важливості роботи інспекторів праці у виявленні незадекларованих працівників, адже неофіційно оформлені працівники не мають жодних соціальних гарантій від держави, особливо в контексті проведеної Урядом пенсійної реформи.

  "Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади", - цитує керівника Держпраці сайт відомства.


   

 • Посвідчення інспекторів праці вручено представникам п’яти громад

  Посвідчення інспекторів праці вручено представникам п’яти громад

  Це відбулося під час проведення навчального семінару - практикуму.

  Так,  посвідчення інспекторів праці отримали: Володимир  Гнатишин  - спеціалісту першої категорії відділу фінансів та аудиту з повноваженнями інспектора праці Вашківецької міської ради Вижницького району, 

  Василь Осташек -  спеціаліст першої категорії відділу правового забезпечення, організаційно-кадрової роботи та зв’язків з громадськістю Вижницької об’єднаної територіальної громади,

  Василь Падурі - заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Чудейської сільської ради Сторожинецького району,  

  Алла Колотило - спеціаліст-юрист відділу організаційно-кадрової роботи, документообігу та правового забезпечення Вашковецької сільської ради Сокирянського району та

  Тоадер Панчук - заступник Тереблечанського сільського голови Глибоцького району.        

  Посвідчення інспекторам праці вручив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  


   

 • Фахівці Держпраці організували цикл навчальних семінарів для інспекторів праці органів місцевого самоврядування області

  Фахівці  Держпраці організували цикл навчальних семінарів для інспекторів праці органів місцевого самоврядування області

  Семінари - навчання з інспекторами праці та посадовими особами,  які виконують обов’язки інспекторів праці органів місцевого самоврядування, організували  фахівці  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, під час проходження нинішнього (другого за рахунком) навчального семінару-практикуму слухачам  було роз’яснено, як організовуватиметься взаємодія Управління Держпраці та місцевих територіальних громад задля забезпечення ефективного контролю за дотриманням законодавства про працю.

  «Наразі в області утворено 26 обєднаних територіальних громад, - зазначила у ході роботи семінару Галина Кушнір. - В окремих громадах  інспектори праці вже почали роботу, в  інших  такі посади -  на етапі створення. Тобто, робота у цьому напрямі триває і вона однозначно матиме певний результат: в усіх територіальних громадах краю трудитимуться  фахівці такого профілю. Цю вимогу декларує Постанова  Кабінету Міністрів України  « Деякі питання реалізації  статті 295 Кодексу законів  про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».  Місія ж Управління Держпраці полягає у наданні різнопланової методичної допомоги, аби діяльність інспекторів праці органів місцевого самоврядування відбувалася якісно, ефективно й у правовому полі».

  Для цього інспекторам праці, зокрема, ґрунтовно розтлумачено Порядок складання документів при здійсненні заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю, відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України від 18.08.2017 року  №1338 - «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість  населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів».

  Як юридично грамотно випрацювати та заповнити відповідні форми документів  слухачам навчального семінару роз’яснили начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч та заступник начальника даного відділу Валентина Панчишина. Фахівці Держпраці наголосили перед інспекторів праці на необхідності самоосвіти, активнішого опрацювання чинних  норм трудового  законодавства,  дотримання термінів звітності та постійного діалогу з інспекторами-кураторами від  Держпраці.

  На запрошення фахівців  Управління участь у зібранні взяла заступник начальника фінансово -економічного управління - начальник відділу моніторингу та аналізу звітності Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Майя Філіпець.  Посадовець наголосила перед учасниками тренінгу щодо проблеми мінімізації зайнятості та заробітної плати суб’єктами господарювання області та повідомила, що управління Пенсійного фонду України   надає всім  новоствореним громадам регіону  аналітичну інформацію про роботодавців, які здійснюють свою виробничу  діяльність на тій чи іншій території з явними ознаками порушення трудового законодавства.

  «Надана Інформація  містить  підстави для проведення відповідних  контрольних заходів реагування», - підкреслила Майя Філіпець.


   

 • Це має знати кожен декларант

  Це має знати  кожен декларант

  Національне агентство із запобігання корупції нагадує, що Закон України «Про запобігання корупції» визначає обов’язок подання та оприлюднення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Декларація подається щорічно до 1 квітня кожного поточного року за минулий рік шляхом оприлюднення інформації про майно та фінансові зобов’язання в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  З 1 січня 2018 року розпочався етап декларування за 2017 рік.

  Яка інформація зазначається у полі «Ідентифікаційний номер» у розділі декларації «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»?

  У цьому полі слід зазначити ідентифікаційний номер транспортного засобу, якщо він наявний. Наприклад, для автомобіля слід вказати ідентифікаційний номер, тобто вказаний у технічному паспорті на транспортний засіб номер шасі (кузова, рами).

  Чи слід декларувати транспортний засіб, якщо суб’єкт декларування користувався ним упродовж року, але станом на 31 грудня вже не користується?

  Транспортні засоби декларуються відповідно до їх наявності станом на останній день звітного періоду.

  Що охоплює поняття «Доходи, у тому числі подарунки» (розділ 11 декларації)?

  Згідно з пунктом 7 частини першої статті 46 Закону у декларації зазначаються відомості про отримані (нараховані) доходи, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи.

  Такі відомості включають дані про вид доходу, джерело доходу та його розмір.

  Інформацію про які доходи необхідно зазначати в декларації?

  Доходи включають: заробітну плату (грошове забезпечення), отриману як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом; гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами; дохід від підприємницької або незалежної професійної діяльності; дохід від надання майна в оренду (користування); дивіденди; проценти; роялті; страхові виплати;    виграші (призи) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора;    призи (виграші) у грошовій формі, одержані за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях; благодійну допомогу; пенсію; спадщину; доходи від відчуження цінних паперів чи корпоративних прав; подарунки та інші доходи.

  Що необхідно зазначати у полі «Джерело доходу»?

  У більшості випадків джерелом доходу є організація, в якій було отримано такий дохід. Водночас в деяких випадках джерелом доходу суб’єкт декларування може зазначити себе, якщо такий дохід було отримано від підприємницької діяльності.

  Що слід вносити до розділу 13 «Фінансові зобов’язання» декларації?

  Згідно з пунктом 9 частини першої статті 46 Закону у декларації зазначаються відомості про фінансові зобов’язання, у тому числі отримані кредити, позики, зобов’язання за договорами лізингу, розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) та процентів за позикою (кредитом), зобов’язання за договорами страхування та недержавного пенсійного забезпечення, позичені іншим особам кошти.

  Відомості щодо фінансових зобов’язань включають дані про вид зобов’язання, його розмір, валюту зобов’язання, інформацію про особу, стосовно якої виникли такі зобов’язання, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та дату виникнення зобов’язання. Такі відомості зазначаються лише у разі, якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. У разі якщо розмір зобов’язання не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, зазначається лише загальний розмір такого фінансового зобов’язання.

  Які фінансові зобов’язання відображаються у декларації?

  У декларації відображаються фінансові зобов’язання суб’єкта декларування та членів його сім’ї, які є дійсними станом на останній день звітного періоду.

  Під фінансовими зобов’язаннями у цілях декларування розуміються:

  отримані кредити, позики;

  інші кошти, які були позичені суб’єкту декларування або члену його сім’ї іншими особами, зокрема поворотна безвідсоткова фінансова допомога, отримана і не повернена у звітному періоді суб’єктом декларування або членом його сім’ї;

  зобов’язання за договором лізингу;

  зобов’язання за договором страхування;

  зобов’язання за договором недержавного пенсійного забезпечення;

  несплачені податкові зобов’язання;

  інші зобов’язання (у декларації необхідно зазначити, які саме).

  У розділі «Фінансові зобов’язання» відображаються також відомості про розмір сплачених суб’єктом декларування або членом його сім’ї коштів в рахунок основної суми.

  Що означає «цінне рухоме майно - транспортні засоби» (розділ 6 декларації)?

  Відповідно до підпункту «б» пункту 3 частини першої статті 46 Закону у декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, що належить суб’єкту декларування або членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають дані щодо транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також щодо їх марки та моделі, року випуску, ідентифікаційного номера (за наявності). Відомості про транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми зазначаються незалежно від їх вартості.


   

   

 • 15-16 лютого Головний навчально-методичний центр Держпраці організовує семінар-навчання

  15-16 лютого Головний навчально-методичний центр Держпраці організовує семінар-навчання

  У зв'язку з набранням чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 року №438 "Про затвердження Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів ДП "ГНМЦ" 15-16 лютого цього року організовує семінар-навчання на тему: "Здійснення ринкового нагляду у сфері відповідальності Держпраці та застосування вимог Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів".

  Дія Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів поширюється на нові ліфти, що введені в обіг після набрання ним чинності, які постійно обслуговують будівлі та споруди та призначені для перевезення.

  Цільова аудиторія семінару-навчання: керівники та відповідні фахівці підприємств, установ та організацій.

  Під час семінару-навчання основну увагу буде зосереджено на питаннях застосування вимог Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів.

  До проведення заходу запрошені представники  Держпраці та фахівці-практики. Усі учасники отримають  сертифікати семінару-навчання.

  Заявки щодо участі у семінарі-навчанні надсилати до 13 лютого 2018 року.

  Контактний телефон — (044) 453-97-37, 095-805-72-04.


   

 • Оголошено конкурс, яким визначать лідерів року у сфері управління ризиками

  Оголошено конкурс, яким визначать лідерів року у сфері управління ризиками

  Редакція журналу «Охорона праці» проводить конкурс «Лідер року у сфері управління ризиками» присвячений Всесвітньому Дню охорони праці, який відповідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/2006 «Про День охорони праці» щорічно відзначають в Україні.

  Метою конкурсу є популяризація впровадження ризик-менеджменту в систему охорони праці й промислової безпеки на підприємствах України як головного складника управління, запобігання виробничому травматизму й професійній захворюваності, а також:

  заохочення підприємств, установ, організацій, які впровадили міжнародні стандарти з оцінки та управління ризиками в системі охорони праці й промислової безпеки;

  заохочення керівників підприємств, їхніх менеджерів з охорони праці, які спільними зусиллями всієї команди змогли побудувати ефективну систему управління ризиками;

  сприяння впровадженню на підприємствах сучасних методів управління охороною праці й, відповідно, зниженню рівня виробничого травматизму через превентивні заходи з використанням процедури оцінки ризиків («Risk Assessment»);

  поширення найуспішніших міжнародних і національних практик з упровадження на виробництві систем управління ризиками.

  Конкурс проводять серед підприємств, незалежно від сфери діяльності й форми власності, кількості працівників і територіального розташування.

  Конкурс передбачає вибір лідера у двох номінаціях:

  краще підприємство з упровадження системи управління ризиками;

  кращий керівник з упровадження системи управління ризиками на підприємстві.

  Документи подаються до 1 квітня 2018 р. конкурсній комісії особисто або надсилають поштою з позначкою «На конкурс ЛІДЕР» на адресу: вул. Попудренка, 10/1, м. Київ, 02100, ДП «Редакція журналу «Охорона праці»  та на електронну адресу редакції.

  З детальною інформацією, положенням про конкурс можна ознайомитися на сайті журналу «Охорона праці».


   

 • Виробничий травматизм у Чернівецькій області за січень 2018 року

  Виробничий  травматизм у Чернівецькій області  за січень 2018 року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за січень 2018  року зареєстровано три нещасних випадки на виробництві, в яких постраждало троє осіб.  

  Випадки виробничого травмування сталися з працівниками галузі легкої текстильної промисловості та галузі будівництва доріг і автострад.

  Випадки виробничого травматизму мали місце: 

  у результаті дорожньо-транспортної пригоди (постраждало двоє осіб);

  внаслідок вибуху  (постраждала одна особа).


   

 • До уваги керівників та працівників агропромислових підприємств Буковини!

  До уваги керівників та працівників агропромислових підприємств Буковини!

  З метою широко інформування суб’єктів господарювання, які здійснюють виробничу діяльність в агропромисловому комплексі краю, започатковано навчальні семінари - тренінги, участь у яких братимуть  фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, головні державні інспектори відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері детально інформуватимуть учасників форумів щодо питань промислової безпеки та охорони праці на підприємствах АПК та СКС ; головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  - про новації у законодавстві  про працю.  

  Навчальні семінари  відбуватимуться в актових залах районних державних адміністрацій.

  Розклад проведення семінарів-тренінгів у районах області:

  Вижницький та Путильський райони  - 1.02. ( м.Вижниця , вул.Українська, 88-А);

  Герцаївський район – 2.02. (м.Герца, вул.Шевченка, 9);

  Кіцманський район – 06.02. (м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83);

  Заставнівський район – 07.02. (м. Заставна, вул. Чорновола,6);

  Хотинський район – 08.02. (м. Хотин, вул. Кобилянської,2-А);

  Новоселицький район – 09.02. (м. Новоселиця, вул. Центральна,37);

  Сокирянський район -20.02. (м.Сокиряни, вул. Шевченка,3);

  Кельменецький район – 21.02. (смт. Кельменці, вул. Центральна,2);

  Глибоцький район – 22.02. (смт. Глибока, вул. Грушевського, 2-А).

  Початок роботи семінарів - тренінгів о 10.30.  


   

 • На семінарі для бухгалтерів підприємств торгівлі та громадського харчування роз’яснено про відповідальність за порушення трудового законодавства

  На семінарі для бухгалтерів підприємств торгівлі та громадського харчування роз’яснено про відповідальність  за порушення трудового законодавства

  Участь у навчальному семінарі для бухгалтерів закладів  торгівлі, ресторанного бізнесу, ринків та мікроринків  Чернівців взяли відповідальні особи 28 підприємств галузі.

  Про останні  зміни у законодавстві про працю на семінарі детально розповів головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Олег Гончар.

  Фахівець Держпраці, найперше, акцентував  увагу присутніх на підвищенні розміру мінімальної заробітної плати , яка згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» на перше січня становить у місячному розмірі - 3 723 гривні, а в погодинній оплаті -  - 22,41 гривні.

  «Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання області, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією працівника на підприємствах  усіх форм власності господарювання, а також  для фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю», - зазначив  слухачам семінару Олег Гончар.

  Водночас державний інспектор детально поінформував присутніх про посилення відповідальності роботодавців у разі порушення чинних законодавчих норм.

  «Штрафні санкції суттєво зросли, - підкреслив фахівець Держпраці. - Максимальна штрафна санкція, котра  накладається за перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю, становить 372 тисячі гривень».

  Під час виступу було зазначено, що окрема увага органу  державного нагляду за дотриманням законодавства про працю привернута сьогодні  до питання легалізації зайнятості.

  Головний державний інспектор закликав у разі необхідності отримання фахової консультації  юридичних та фізичних осіб - підприємців, котрі використовують найману працю, звертатися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  й відповів на низку  запитань учасників семінару.


   

 • На деревообробному підприємстві працівник отримав тяжку травму руки

  На деревообробному підприємстві працівник отримав тяжку травму руки

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку, що мав місце з працівником  деревообробного приватного підприємства, розташованого у селі Остриця Герцаївського району. Верстатник отримав травму лівої руки.

  Потерпілому 1976 року народження оперативно було надано медичну допомогу й  доставлено до лікарні швидкої медичної допомоги Чернівців, де було проведено хірургічну операцію.

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці розпочала роботу. Очолює її головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу і обліку аварій і виробничого травматизму Алла Грубляк.  

  Довідково: у минулому, 2017, році у деревообробній  галузі області сталися три нещасні випадки, в яких постраждали троє працівників. Один із потерпілих отримав травму зі смертельним наслідком.


      

 • Найвищий рівень оплати праці - у сферах державного управління, оборони та соцстраху

  Найвищий рівень оплати праці  - у сферах державного управління, оборони  та соцстраху

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій  області Чернівецької області у грудні минулого, 2017, року становила 7265 грн і порівняно з листопадом 2017 року збільшилася на 20,2%, констатують у Головному управлінні статистики  у Чернівецькій області.

  Серед видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці -  державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування (14 697 грн), будівництво (10 342 грн); серед промислових видів діяльності - постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (11 335 грн).

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (5 032 грн), у закладах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (5 144 грн); серед промислових видів діяльності - на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (5 156 грн).

  Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області упродовж грудня 2017 року зменшилася у понад два рази й станом  на початок січня  становила 1,8 мільйона гривень.

  Найбільше заборгували працівникам підприємств транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (94,7% від загальної суми боргу). За територіальним розподілом найбільші обсяги боргів з виплати заробітної плати зафіксовано в Чернівцях (56,0% від загальної суми боргу по області) та Сокирянському районі (10,3%).


   

 • У 2017 -у за результатами заходів державного контролю погашено заборгованість по зарплаті у понад два мільйони гривень

  У 2017 -у за результатами заходів державного контролю погашено заборгованість по зарплаті у понад  два мільйони гривень

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області здійснюється контроль за дотриманням роботодавцями  законодавства  у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості  з неї перед працівниками місцевих підприємств, установ, організацій. За результатами проведених у минулому, 2017, році  заходів контролю на 14 місцевих  підприємствах-боржниках перед  491 працівником погашено заборгованість по заробітній платі на суму  2 мільйони 105 тисяч гривень.    

  На підприємствах в ході інспекційних відвідувань (перевірок) здійснювався контроль за дотриманням роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, норм Генеральної, галузевих угод щодо мінімального розміру тарифної ставки робітника І розряду, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці. При здійсненні заходів нагляду (контролю) виявлено порушення вимог законодавства у частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці щодо 300 працівників.

  На виконання вимог приписів головних  державних інспекторів Управління упродовж 2017 року  донараховано 2119,3 тис  грн, з них: індексації заробітної плати -  900,6 тис. грн. , компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати - 3,5 тис грн,  компенсації за невикористану відпустку  - 62,8 тис грн, донарахування зарплати за роботу у святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час, до мінімального рівня, тощо -  1152,4 тис грн.


   

 • Роботодавці зобов’язані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

  Роботодавці  зобовязані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

  Строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплено  статтею 115 Кодексу законів про працю України і статтею  24 Закону України  «Про оплату праці».
  Зарплата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

  Якщо  день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
  Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

  Законодавством визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не менше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати.
  Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.

  Встановлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним, адже згідно зі статті 97 Кодексу законів про працю власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.

  Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

  Наразі фактично на всіх підприємствах, в установах, організаціях заробітна плата працівникам перераховується на зарплатні картки. Роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівникам, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.
  Порушенням буде і виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.

  За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більше,нiж за один місяць та виплату коштів не в повному обсязі, чинним законодавством передбачено накладання штрафної санкції у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.


   

 • Виробничий травматизм в Україні зменшився

  Виробничий травматизм в Україні зменшився

  Державною службою України з питань праці оприлюднено статистику виробничого травматизму за минулий, 2017, рік.

  Загалом на українських підприємствах, в установах, організаціях сталося 4413 нещасних випадків, що на 115 випадків менше, ніж у позаминулому, 2016, році.  

  У 2017 році у результаті травмування на виробництві загинуло 366 осіб, у  2016 році - 400 працівників.

  Серед найбільш травмонебезпечних галузей економіки - вугільна промисловість, сфера енергетики, будівництва, металургії, зв’язку, деревообробна та лісова промисловість.      


   

 • У новому номері журналу "Технополіс" - грунтовний матеріал про шляхи зменшення виробничого травматизму у лісовій галузі Чернівецької області

  У новому номері  журналу «Технополіс» -   грунтовний матеріал про шляхи зменшення виробничого травматизму у лісовій галузі Чернівецької області

  Автор матеріалу - головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ, міжнародної співпраці та з питань Євроінтеграції - Лариса Артеменко.

  Лісова галузь: шляхи зниження виробничого травматизму

  Тема виробничого травматизму на шпальтах журналу «Технополіс» висвітлюється щоразу, як тільки видання виходить у світ. І це зрозуміло, адже найвища цінність  - людське життя.

  «Зберегти здоровя і життя працівника» -  кредо будь-кого із керівників підприємств, котрі мислять не тільки  категоріями прибутку, але, насамперед, перспективами розвитку свого виробництва. 

  Для Буковини серед економічних пріоритетів  особливо чільне місце належить лісовій галузі. Її роботу та розвиток у краї забезпечує  Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, до складу якого входять  п’ятнадцять   держлісгоспів та держспецлісгоспів.

  На базі одного із таких підприємств, а саме ДП « Сторожинецький лісгосп»  нещодавно відбулася розширена дводенна семінар-нарада  «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області».

  Співорганізаторами заходу виступили Державна служба України з питань праці та Управління Держпраці у Чернівецькій області. Безпосередніми учасниками заходу стали керівники, посадові особи та фахівці служб охорони праці структурних підрозділів ЧОЛМГ.

  Координував роботу семінару заступник начальника відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері департаменту нагляду  у промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Державної служби України з питань праці Максим Тягай.

  Від Управління Держпраці у Чернівецькій області участь у заході  взяли:  начальник відомства Іван Луцак, перший заступник керівника Іван Гордей, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор Ігор Пантело.

  До участі у семінарі-нараді долучилися також головний спеціаліст відділу охорони праці Управління використання лісових ресурсів Держлісагенства України Андрій Мусійовський та начальник Сторожинецького відділення управління Фонду соціального страхування у Чернівецькій області Іван Паладій.   

  Людський фактор, як вирішальний чинник    

  У вітальному слові до учасників семінару заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду у промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Максим Тягай чітко окреслив мету заходу.

  «Питання запобігання виробничому травматизму у лісовому господарстві  залишається вкрай актуальним. Адже в останній час Держпраці фіксує збільшення нещасних випадків у галузі в окремих регіонах держави, - зазначив посадовець. - Вкрай важливо підкреслити: за десять місяців 2017 року на підприємствах лісового господарства загинуло шістнадцятеро осіб, восьмеро із них  - працівники Держлісагенства України».

  Аналізуючи причини настання нещасних випадків визначено основні види подій, при яких травмуються потерпілі. Серед них переважають : падіння деревини на потерпілого, падіння працівників з висоти та дорожньо-транспортні пригоди. Найбільш травмонебезпечними у галузі є професії лісоруба та водія-тракториста.

  «Аналіз виробничих травм, які отримують під час виконання своїх безпосередніх обов’язків  працівники буковинських лісгоспів, засвідчує: травмуються, у тому числі зі смертельним наслідком, лісоруби, котрі мають високу кваліфікацію та значний досвід роботи», - таку тезу висловив на засіданнях семінару-наради  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - Так,  у 2016 році лісоруб ДП «Чернівецьке лісове господарство» отримав смертельну травму внаслідок падіння дерева, а у 2017 році лісоруб Берегометського лісового господарства отримав травму несумісну із життям внаслідок сколу та падінню дерева. Обидва працівники працювали у галузі тривалий час, мали високий розряд і кваліфікацію, тобто володіли ремеслом відмінно. Але, на жаль, життєвий фатум відіграв свою роль».

  Заради справедливості слід зауважити: позапланова перевірка стану охорони праці та промислової безпеки, яка була проведена під час розслідування останнього нещасного випадку не виявила на підприємстві порушень нормативно-правових актів з охорони праці , які у свою чергу, могли стати основною причиною настання нещасного випадку зі смертельним наслідком.

  Основною причиною вже згадуваних нещасних випадків і тих, що траплялися раніше (Управлінням Держпраці особливо ретельно опрацьовану статистику останніх семи років) є невиконання працівниками  вимог посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці. Цілком можливо, це стало наслідком відсутності або недостатнього контролю з боку керівників вищої та середньої ланки за дотриманням  вимог безпеки під час виконання робіт, а також за дотриманням працівниками  технологічної та трудової дисципліни. Отже, людський фактор - вирішальний чинник:  дотримання вимог, викладених в інструкціях з охорони праці, збереже працівникові  здоровя, а в окремих випадках - життя. Саме тому,  аби працівник досконало знав вимоги інструкцій,  відповідальними мають бути роботодавці. Адже саме вони  мають належним чином організувати відповідне навчання, інструктажі та перевірку знань працівників з питань охорони праці.

  Впровадження заходів матиме позитивний результат

  Вплинути на ситуацію з виробничим травматизмом в лісовій галузі, зокрема, у Чернівецькій області і запобігти ризикам травмувань покликані заходи, що відображені у підсумковій резолюції семінару-наради. Так, підприємства галузі зобов’язано привести у відповідність  до наявних технологічних процесів технологічні карти; відповідно до технічних умов експлуатації  проводити планово-попереджувальні роботи обладнання та механізмів;  вживати  заходів задля мінімізації виконання робіт підвищеної небезпеки працівниками на умовах цивільно-правових угод; забезпечувати працівників лісгоспів спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту; контролювати проходження ними медичних оглядів; при прийнятті на роботу, зокрема, робітників-верстатників, які не мають відповідної освіти, посадові особи підприємств галузі зобов’язані направляти їх на навчання до спеціального навчального закладу. 

  У свою чергу при проведенні заходів державного нагляду (контролю) особлива увага інспекторського складу Управління Держпраці звертатиметься на дотримання суб’єктами господарювання нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Службам охорони праці лісогосподарських підприємств фахівці Управління надаватимуть різнопланову методичну допомогу.

  «Впровадження заходів матиме позитивний результат для лісової галузі краю, - переконаний заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей. -   Сподіваємося,  низка пропозицій, які прозвучали під час робочих засідань семінару - наради, зокрема, щодо ведення рубок у гірських умовах Карпат (переважна частина лісосік розташовується саме у таких місцевостях регіону й для лісогосподарських підприємств Буковини це актуально) будуть відображені у проекті внесення змін до «Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості»».

  Ведення лісосічних робіт у гірських лісах потребує особливої майстерності

  Не менш цікавою й насиченою стала, так би мовити, практична частина семінару-наради.  Учасники зібрання мали можливість відвідати кілька ділянок, на яких на той момент  проводилися лісосічні роботи. Здійснювали їх  виробничі бригади  ДП «Сторожинецький лісгосп».

  Перед виїздом на лісосіку директор підприємства  Ігор Беленчук  детально поінформував присутніх про стан справ на підприємстві та перспективи його розвитку.  Він наголосив на тому факті, що працівниками лісгоспу впродовж року суттєво нарощено виробництво продукції переробки. Для цього підприємство придбало сушильне та встановило пропарочне обладнання.  Сторожинецькому лісгоспу вдалося оновити транспортний парк: закупити за власні кошти трелювальний трактори ЛКТ -81 (країна-виробник - Чехія), що дало змогу підвищити продуктивність праці та забезпечити високий рівень безпеки.

  Однак, придбати відповідну техніку, на жаль, лісгоспи краю можуть не так часто, а це необхідно робити, стверджують фахівці, бо з неминучим розширенням площ несуцільних рубок для їх проведення необхідні багатоопераційні машини з невеликою масою та габаритами. Такі машини можуть забезпечити звалювання дерев, зрізання гілок та інші операції.  А осучаснення технологічного  процесу ведення робіт не може не вплинути на стан виробничого травматизму, у тому числі. Наразі ж на лісосіках застосовується  трелювальні обладнання та трактори, що вже виробили свої ресурси.

  «Але найцінніше - це люди, - зазначив керівник служби охорони праці ДП «Сторожинецький лісгосп» Іван Лазоренко. - На нашому підприємстві трудяться понад 500 чоловік. На підприємстві впроваджено систему управління охороною праці та ризиками. Посадові особи лісгоспу пройшли навчання з охорони праці у відповідному навчальному центрі. Проведено відповідне навчання з працівниками, задіяними на роботах підвищеної небезпеки, а також навчання з кранівниками, стропальниками, верстатниками. Працівників забезпечено спецодягом, засобами індивідуального захисту. Впродовж одинадцяти місяців 2017 року на організацію заходів з промислової безпеки та  охорони праці, підприємством використано понад один мільйон гривень, що становить від фонду оплати праці понад 3, 5%».

  Учасникам семінару - наради  виробничі бригади Сторожинецького лісгоспу продемонстрували високу професійну майстерність при виконання лісосічних робіт. На одній із лісосік Банилівського лісництва, зокрема, в урочищі «БАМ», де валку лісу на той час довелося робити у складних погодних умовах (на висоті  у 115 метрів звивистої гірської місцевості) працювала виробнича бригада у складі майстра лісу Іллі Штефюка, лісничого Валерія Шпака, вальників Юрія Петращука та Іллі Коляски.


   

   

   

 • Управління Держпраці прозвітувало про свою діяльність за 2017 рік

  Управління Держпраці прозвітувало про свою діяльність за 2017 рік

  Відповідний звіт відомства розміщено  на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації.

  У ньому Управління Держпраці оприлюднило результати роботи у 2017 році за ключовими напрямами, зокрема, державним наглядом у сфері трудового законодавства, за промисловою безпекою, охороною, гігієною праці, а також щодо питань експертизи умов праці.   

  Про результати роботи щодо дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області у минулому, 2017, році проведено 454 заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, зайнятість, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, із них 202 заходи -  планові.

  Загалом перевірено 442 роботодавці, у 265 із них виявлено порушення законодавства про працю. За результатами заходів контролю складено та передано до суду 238 протоколів. Загальна сума штрафних санкцій за порушення  роботодавцями чинних норм трудового законодавства, винесена судами, склала 103,5 тисячі гривень.

  За невиконання законних вимог державних інспекторів 8 роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Направлено подання щодо притягнення 24 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

  Одним із основних напрямів роботи Управління є здійснення контролю за дотриманням роботодавцями  законодавства  у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості. За результатами 16 проведених заходів контролю на 14 підприємствах-боржниках перед  491 працівниками  погашено заборгованість по заробітній платі на суму  2 мільйони 105 тисяч гривень.    

  На підприємствах в ході інспекційних відвідувань (перевірок) здійснювався контроль за дотриманням роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, норм Генеральної, галузевих угод щодо мінімального розміру тарифної ставки робітника І розряду, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці. При здійсненні заходів нагляду (контролю) виявлено порушення вимог законодавства у частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці щодо 300 працівників.

  На виконання вимог приписів головних  державних інспекторів Управління упродовж 2017 року  донараховано 2119,3 тис  грн, з них: індексації заробітної плати -  900,6 тис. грн. , компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати - 3,5 тис грн,  компенсації за невикористану відпустку  - 62,8 тис грн, донарахування зарплати за роботу у святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час, до мінімального рівня, тощо -  1152,4 тис грн.

  У 2017 році за результатами заходів  виявлено четверо працівників, які працювали без оформлення трудового договору та 35 працівників, які працювали на умовах цивільно-правового договору, що мали ознаки трудового договору.  Роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності та відповідно на них накладені штрафи за порушення законодавства про працю за ч. 2 ст. 265 КЗпП України.

  Під час контрольних заходів на постійному контролі перебували питання гарантій для військовослужбовців та військовозобов’язаних,  праці неповнолітніх, жінок, інвалідів.

  Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2013  № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення»  Управлінням,  в межах повноважень, застосовувалися штрафні санкції до субєктів господарювання області за порушення трудового законодавства (ст. 265 Кодексу Законів про працю України).

  Упродовж 2017 року головними державними інспекторами управління винесено 260 постанов щодо накладення штрафних санкцій на суму 2912,8 тис грн, у тому числі,  за порушення законодавства про зайнятість - 1 постанову на суму 128,0 тис грн, поступило за означений період  коштів на суму 1163,4 тис грн.   

  Про результати роботи щодо дотримання законодавства з промислової безпеки та охорони праці   

  У 2017 році головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили 847 заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, у тому числі, 193 позапланових.

  Під час проведення перевірок головними державними інспекторами відомства виявлено 6652   порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Із них - 4390 порушень організаційного характеру, 2262 порушення безпеки машин, механізмів та устаткування.

  У ході виконання заходів державного нагляду (контролю) роботодавцям видано 728 розпорядчих документів. До адміністративного суду направлено чотири позовні заяви щодо тимчасового  призупинення  (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт.  

  У чотирьох  випадках тимчасове зупинення  (обмеження) виробництва, виконання робіт  здійснювалося за рішенням судової інстанції, у 14 - за власними бажаннями суб’єктів господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності  через недотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці притягнуто 268 працівників, у тому числі, 153 керівників підприємств, установ, організацій регіону.

  У 2017 році на підприємствах області зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники, четверо  із них - загинули.  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1), на автомобільному транспорті (1).

  Загалом у соціально-культурній сфері області зафіксовано 11 нещасних випадків.

  По три нещасні випадки трапилося у сільському та лісовому  господарствах, на виробництві деревини та виробів з деревини.

  По два нещасні випадки мали місце  у сфері енергетики, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту,  у легкій текстильній промисловості та пошитті одягу,  у машинобудуванні ,  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів.

  Один нещасний випадок  у 2017 році трапився  на підприємстві пошти та зв’язку.

  Фахівцями сектору розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці проведено 22 спеціальних розслідувань. За результатами спеціальних розслідувань,  сім випадків повязано із виробництвом . Виявлено один випадок прихованого виробничого травматизму.

  Про результакти роботи щодо дотриманням законодавства у сфері гігієни праці

  У 2017 році фахівці відділу з питань гігієни праці провели превентивні заходи , спрямовані на недопущення порушень законодавства з питань гігієни праці на 48 об’єктах області. За результатами  проведення превентивних заходів суб’єктам господарювання надано інформаційні  довідки.

  За звітний період  93 суб’єктам господарювання фахівцями відділу  складено акти визначення  категорій працівників, які підлягають  попередньому (періодичним) медичному огляду , узгоджено 204 поіменних списки працівників, які підлягають  медичним оглядам.

  За поточний період  2017 року підлягало проходженню періодичним медичним оглядам – 14022 особи, з них жінок – 3917. Охоплено медичним оглядом – 13601 особа, з них жінок – 3889 осіб. За результатами медичних оглядів  осіб  з підозрою на професійні захворювання не виявлено.

  Про результати роботи сектору з питань експертизи умов праці  

  Працівниками сектору з питань експертизи умов праці з початку  2017 року надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 183 місцевих підприємствах, зокрема, з питань атестації робочих місць за умовами праці - на 117 підприємствах, надано методичну та консультативну допомогу 66 підприємствам у проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток   і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

  У минулому році до сектору з питань експертизи умов праці звернувся  271 громадянин з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці. Усім заявникам було надано відповідну фахову допомогу.


   

 • Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування групового нещасного випадку , в якому постраждали двоє працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Галс-2000»: менеджер зі збуту та водій вантажного автомобіля. Обоє потерпілі - 1989 року народження.

  Груповий нещасний випадок трапився внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на відтинку траси міжнародного значення  поблизу села Лашківка Кіцманського району.

  Потерпілих оперативно було доправлено до лікарні швидкої медичної допомоги міста Чернівці. Наразі один із них  перебуває на стаціонарному лікуванні  у цьому медичному закладі через тяжку  травму хребта, інший постраждалий проходить лікування амбулаторно.

  Комісія зі спеціального розслідування   Управління Держпраці у Чернівецькій області почала зясування обставин та причин настання групового нещасного випадку.

  Довідково:  у 2017 році на підприємствах  Чернівецької області зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники місцевих підприємств, установ, організацій. Четверо потерпілих  загинули.  Смертельні нещасні випадки у 2017-у  мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1), на автомобільному транспорті (1).


   

 • «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  Учора, 24 січня, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав Харківську область, повідомляє сайт Держпраці. Основною метою візиту стало  представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Володимира Рожанського.

  На представлені посадовця, що відбулося у Харківській обласній державній адміністрації, були присутні перший заступник Голови обласної державної адміністрації Марк Беккер, заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, представники правління Харківського об’єднання роботодавців Харківської області «Граніт», управління Служби безпеки України, Прокуратури Харківської області, Головного управління національної поліції, Обласного центру зайнятості, Державної фіскальної служби.

  Під час представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Голова Держпраці Роман Чернега окреслив основні пріоритети в роботі служби.

  "Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці. Бізнес має усвідомити свою соціальну відповідальність і діяти у правовому полі. Недобросовісний роботодавець відповідатиме за законом", - наголосив керівник Держпраці.

  У своєму виступі Володимир Рожанський зазначив, що на територіальні відомства Держпраці покладається велика відповідальність, зокрема, у частині дотримання законодавства про працю, формування у суспільстві культури праці, створення безпечних і здорових умов праці. Посадовець підкреслив, що у досягненні цих цілей важливе значення матимуть превентивні заходи.

  На зустрічі з колективами Головного управління Держпраці та Східного експертно-технічного центру Голова Держпраці зупинився на поточних завданнях Служби. Він поінформував працівників про щорічне оцінювання роботи держслужбовця, яке цьогоріч проводитиметься за новим порядком, і закликав насамперед оцінювати свою роботу за тим критерієм, наскільки якісно вирішено питання людини, яка звернулася за допомогою до Держпраці.

  "Ми прагнемо. щоби довіра людей до чиновників зростала, і ми повинні повернути довіру громадян до нашої держави. Також нашою метою є боротьба з корупцією. А, отже, наголошую та застерігаю від будь яких корупційних діянь, закликаю дотримуватися етики державних службовців", - зазначив у своєму виступі Роман Чернега.   


    

 • В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  Кабінет Міністрів України прогнозує зростання показника середньої заробітної плати в Україні за підсумками року до 10 тисяч гривень. Про це в інтерв’ю одному із видань  наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зазначається на Урядовому порталі .

  «Ми вийшли на середню зарплату по країні (за підсумками 2017 року) в 7,4 тисячі гривень. Зараз уже більше 8 тисяч. Вважаємо, що цього року заробітна плата працівників зросте до 10 тисяч гривень», - підкреслив  Глава Уряду.

  При цьому Володимир Гройсман зауважив, що зростання доходів громадян відбувається і відбуватиметься швидше за ріст цін.


   

 • Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  «За даними Держпраці та Пенсійного фонду, кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб». Про це Голова Держпраці Роман Чернега повідомив у радіоефірі «Голосу столиці».

  Неофіційна праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки). Також він втрачає можливість користуватися такими гарантіями як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії, а також трудовий стаж, від якого залежить розмір пенсії.

  Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення таких працівників до роботи, ризикує застосуванням штрафної санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неофіційного працівника.

  «Держпраці не каральний орган, – наголосив Роман Чернега. – В основному ми проводимо превентивну роз’яснювальну роботу, проте недобросовісні роботодавці мають відповідати за нехтування вимогами законодавства».


   

 • Суб’єкти господарювання області зобов’язані вжити додаткових заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  Суб’єкти господарювання області зобов’язані  вжити додаткових заходів  для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  На найближчі кілька діб в Україні очікується різке погіршення погодних умов, зокрема, зниження температури повітря, шквалисті пориви вітру, заметілі, хуртовини.

  У зв’язку із цим Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання краю  щодо проведення ними низки додаткових заходів, спрямованих на організацію безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Так, на підприємствах автомобільного транспорту за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з'являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

  Для зменшення впливу несприятливих умов на працюючих та техніку, роботодавцям  необхідно виконати низку організаційних та технічних заходів з підготовки пунктів технічного обслуговування, майстерень, транспортних засобів та механізмів до роботи в складних погодних умовах, створення певного запасу матеріально-технічних ресурсів.

  За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох,  водії повинні пройти інструктаж з охорони праці.

  На підприємствах будівельної галузі  у разі погіршення погодних умов категорично забороняється:

  виконувати зовнішні будівельні роботи  на самопідіймальних колисках у разі, якщо сила вітру сягає швидкості  від 10 м/с;

  здійснювати монтаж риштувань:  при температурі -30°С та швидкості вітру 0^-2 м/с;  при температурі -20°С і швидкості вітру 10^-15 м/с;  під час інтенсивних снігопадів і вітру.

  У зимовий час на будівельному майданчику риштування, драбини, робочі місця і підходи до них мають бути очищені  від снігу, льоду та посипані піском.

  Працівники, котрі виконують роботи  у зимовий період, мають бути забезпечені роботодавцем спецодягом, спецвзуттям та іншими  засобами індивідуального захисту.

  Роботодавець зобов’язаний встановити додаткові перерви у роботі для обігріву працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі, організувати для них гаряче харчування.

  Керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій несуть особисту відповідальність за дотримання з боку підлеглих працівників вимог безпеки під час роботи в складних погодних умовах.

 • При проведенні перевірок виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці

  При проведенні перевірок  виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці 

  Загалом у минулому, 2017, році головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили 847 заходів державного нагляду, у тому числі, 193 позапланових.

  Під час проведення перевірок головними державними інспекторами відомства було виявлено 6652  порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, повідомила начальник  відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош. Із них – 4390 порушень організаційного характеру, 2262 порушення безпеки машин, механізмів та устаткування.

  У ході виконання заходів державного нагляду (контролю) роботодавцям видано 728 розпорядчих документів. До адміністративного суду направлено чотири позовні заяви щодо тимчасового призупинення  (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт.   

  У чотирьох  випадках тимчасове зупинення  (обмеження) виробництва, виконання робіт здійснювалося за рішенням судової інстанції, у 14 - за власними бажаннями суб’єктів господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності  через недотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці притягнуто 268 працівників, у тому числі, 153 керівників підприємств, установ, організацій регіону.


   

 • Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці організовує та проводить у 2018 році Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя».

  Учасниками творчого змагання можуть стати школярі та студенти вищих, середніх навчальних закладів.

  Для участі у конкурсі необхідно  до 31 березня 2018 року надіслати заявку разом із відеороликом в редакцію журналу «Охорона праці».

  Усю необхідну інформацію щодо участі у конкурсі потенційні учасники можуть отримати за телефоном (096) 377 78  60.

  Організатори зазначають, що метою цього творчого змагання є формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці у різних сферах суспільного життя, акцентування уваги юного покоління як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках, а також популяризація сучасних підходів до управління охороною праці та формування превентивної культури охорони праці.

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газ у у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців краю  й застерігає: порушення вимог  безпечного використання газу у побуті може призвести до фатальних наслідків.

  Аби уникнути випадків отруєння газом  у побуті, користувачі зобов’язані дотримуватися відповідних правил, а саме:   

  користуватися лише технічно справними газовими приладами;

  у жодному разі не проводити  самовільного встановлення газових приладів, не здійснювати їх самовільного переміщення, або заміни;

  вдаватися до послуг  винятково спеціалізованих підприємств, що мають відповідні дозвільні документи на виконання робіт з монтажу та проектування газового  обладнання, видані територіальним органом Держпраці.  

  При користуванні опалювальними газовими приладами користувачі мають дотримуватися основних вимог:

  забезпечити надійну вентиляцію приміщення:

  не закривати отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщення;

  перевірити наявність тяги.

  У разі відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими приладами, адже це може призвести до тяжких наслідків.  Подальше користування газом у побуті  можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами.

  Не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію.

  Не користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки газового обладнання.

  Не залишати без нагляду газові  прилади у робочому стані.

  Не використовувати газові плити для обігріву приміщення.

  Якщо користувачі відчули запах газу, забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення. Слід негайно перекрити запобіжні крани пальників газової апаратури та провітрити приміщення. А також терміново викликати на місце події фахівців аварійної служби.


   

   

   

   

 • Представників підприємств, установ, організацій запрошують до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018»

  Представників підприємств, установ, організацій запрошують до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018»

  23 - 25 травня 2018 року відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція "Охорона праці 2018", яку проводить ДП "Редакція журналу "Охорона праці" за підтримки Державної служби України з питань праці.

  Основною метою конференції є окреслення основних пріоритетів запровадження ризик-менеджменту та пов’язаної з цим імплементацією директив Європейського Союзу у законодавчому, науковому та практичному полі. Конференція передбачає проведення пленарних і секційних засідань, «круглого столу», а також практичних тренінгів.

  Планується обговорення сучасного досвіду щодо управління ризиками на робочих місцях провідних компаній, формування позитивного поля з найкращих практик українських підприємств, що вийшли на європейський ринок чи наближаються до цього.

  Запрошуємо представників підприємств, установ, організацій взяти участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018».

  З питань участі звертатися до редакції журналу «Охорона праці» за телефоном: (044) 559-19-51.

  Довідково: у 2017 році під час науково-практичної конференції Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега представив Концепцію реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні.

   

 • Посадові особи зобов’язані повідомити про зміни у майновому стані

  Посадові особи зобов’язані повідомити про зміни у майновому стані

  Першого січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», положеннями якого було встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, а саме: з першого січня 2018 року - 1762 гривні.  

  Таким чином, з першого січня 2018 року посадові особи зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання ними  доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, тобто 88 100 гривень.

  Водночас слід пам’ятати: посадові особи Управління зобов’язані подати до першого квітня декларацію особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення документа на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

  До  уваги суб’єктів декларування: при заповнені декларації за 2017 рік, необхідно користуватися розміром прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року, - тобто 1600 гривень.


   

 • Практику онлайн - прийомів громадян Головою Держпраці продовжено

  Практику онлайн - прийомів громадян Головою Держпраці продовжено  

  Онлайн-прийоми  громадян Головою Державної служби України з питань праці  Романом  Чернегою у нинішньому, 2018, році стартують  у лютому. Кожен охочий може потрапити на скайп-з'вязок до керівника державного відомства, звернувшись до Управління Держпраці у своєму регіоні.

  Спілкування буковинців з Романом Чернегою заплановано на 28 листопада 2018 року.

  Щоби поспілкуватися особисто з Головою Державної служби України з питань праці, необхідно у зазначений день та час прибути до Управління Держпраці у Чернівецькій області, попередньо повідомивши про це фахівців Управління, відповідальних за організацію прямої лінії.

  Довідково: роботу онлайн-приймальні громадян організовано Державною службою України з питань праці з метою економії часу та коштів заявників з лютого 2016 року.

 • Діє Урядова «гаряча лінія»

  Діє Урядова «гаряча лінія»

  Урядова лінія допомагає взаємодіяти Уряду з громадянами й  оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

  Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

  Урядова "гаряча лінія" 1545 працює цілодобово.

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  Працює "гаряча лінія" для підприємців: 0 800 503 045!

  Режим роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45.

  У вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника цілодобово переадресовуються на урядову «гарячу лінію».

  На базі Урядового контактного центру цілодобово працює спеціалізована "гаряча лінія" з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах, на яку можна звернутися за номерами телефонів: 1545, +38 (044) 284 19 15 (для громадян  України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру.


   

 • Результати конкурсу на заміщення посад державної служби

  Результати конкурсу на заміщення посад державної служби за 26-28 грудня 2017 року

   

  П.І.Б.

   

  № посади

   

  Найменування посади

  Кількість набраних балів

  МАРЯН

  Степан Андрійович

  56177

  завідувач сектору юридичного забезпечення

  5,9

  ЧЕРНОУС

  Володимир Миколаойвич

  56183

  головний державний інспектор відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг

  3,6

             

  Комісією не визначено кандидатів на зайняття вакантних посад:

   

  № посади

  Найменування посади

   

  56174

  Начальник відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні

  та енергетиці

  Відсутні претенденти

  56175

  Завідувач сектору гірничого нагляду

  Відсутні претенденти

  56176

  Завідувач сектору розслідування, аналізу і обліку аварій

  і виробничого травматизму

  Відсутні претенденти

  56178

  56179

  56180

  Головний державний інспектор

  відділу з питань гігієни праці

  Відсутні претенденти

  56181

  Головний державний інспектор

  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

  Не пройшла тестування

  56182

  Головний державний інспектор

  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

  Відсутні претенденти

  56184

  56185

  56186

  Головний державний інспектор

  відділу нагляду в будівництві, котлонагляді,

  на транспорті та зв’язку

  Відсутні претенденти

  56187

  58188

  Головний державний інспектор

  Відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці

  Відсутні претенденти

  56189

  Головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення

  Не пройшла співбесіду

  56190

  Головний спеціаліст сектору персоналу

  Відсутні претенденти

 • Про перенесення робочих днів у 2018 році

  Про перенесення робочих днів у 2018 році

  Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

  Зокрема з: п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;

  понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;

  п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;

  понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;

  понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

  Це дозволить українцям у 2018 році відсвяткувати 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 травня - День праці, 28 червня - День Конституції України, 25 грудня -Різдво Христове та у 2019 році 1 січня - Новий рік, повідомляється на Урядовому порталі.


   

 • Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю посилилася - штрафні санкції зросли

  Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю посилилася - штрафні санкції зросли

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює: юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу якщо:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.

  Дані порушення караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  - 111 690 гривень.

  Якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі - накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.

  Недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень.

  Через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати - 37  230 гривень.

  Порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства тягне фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто,   3 723 гривні.

  Через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

  У разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю,  штрафна санкція нараховуватиметься  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати - 372 300 гривень.      

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й наголошує:

  у разі необхідності отримання фахової консультації щодо дотримання законодавства  про працю, юридичним та фізичним особам - підприємцям, котрі використовують найману працю, необхідно звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  за адресою:

  м. Чернівці, вул. Поповича, 2, або зателефонувати за номером: (0372) 52 56 67.


   

 • Організатори VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» закликають юних буковинців долучитися до творчого змагання

  Організатори VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» закликають юних буковинців долучитися до творчого змагання

  VII регіональний відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»  проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2018 році.

  1. Цілі та завдання Конкурсу

  Головна мета - привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці.

  Основними завданнями  творчого змагання є:

  формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя;

  акцентування уваги школярів  та учнівської молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках;

  профілактика виробничого травматизму за допомогою наголошення на важливості формування високої культури безпеки праці та оцінки ризиків, що супроводжують трудову діяльність дорослих;

  активізація творчого потенціалу  школярів та учнівської молоді, сприяння розвитку дитячої творчості;

  виявлення, відбір та підтримка талановитих учнів та студентів.

  2. Організація регіонального відбіркового туру та Конкурсу загалом

  Загалом конкурс організовує і проводить Державне підприємство «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці (далі - Держпраці).

  У Чернівецькій області  тур конкурсу організовують та проводять Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці  України»

  Конкурс проводиться у  два етапи:

  Перший етап -  відбірковий регіональний тур;

  Другий етап -  фінал та оголошення переможців.

  3. Умови участі в Конкурсі

  3.1. Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, у трьох вікових групах:

  перша група – діти віком від 6 до 10 років;

  друга група – школярі віком від 11 до 14 років;

  третя група – школярі та учнівська молодь віком від 15 до 18 років.

  Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

  Конкурсні роботи мають висвітлювати тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому, ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  До участі у Конкурсі приймаються та розглядаються членами журі  лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам творчого змагання.

  Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензують і не повертають авторам.

  Наданням роботи на Конкурс автор підтверджує цілковиту згоду з умовами Конкурсу, а також свою згоду на використання твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права надалі.

  Роботи можуть використовувати ДП «Редакція журналу «Охорона праці» для виготовлення друкованих матеріалів і тиражування, Держпраці України, Управління Держпраці у Чернівецькій області,  ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці України»   під час організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок, для реалізації на благодійних аукціонах, транслювання на телебаченні та передачі до дитячих будинків, реабілітаційних центрів, соціальних закладів тощо.

  4. Вимоги до малюнків

  Малюнки  мають подаватися у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, фломастерами,  олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

  Розмір роботи не має бути більшим за формат А-2.

  Роботи не потрібно оформлювати рамкою, наклейками тощо.

  На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або як додаток до неї) потрібно зазначити розбірливо українською мовою:

  назву роботи;

  прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора;

  місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу;

  сферу діяльності батьків;

  назву навчального закладу;

  прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника, або ж учителя, під керівництвом котрого було створено малюнок.

  5. Критерії оцінювання конкурсних робіт

  5.1. Конкурсні роботи оцінюють за такими критеріями:

  відповідність роботи тематиці конкурсу;

  актуальність теми;

  втілення творчої ідеї та задуму автора;

  оригінальність та оформлення;

  ступіньсамостійності автора під час виконання роботи.

  Творчі роботи, які не відповідатимуть критеріям оцінювання, до розгляду журі не братимуться.

  6. Відбіркові регіональні тури Конкурсу (І етап)

  6.1. Відбіркові тури Конкурсу проводять в областях та м. Києві впродовж листопада 2017 року - лютого 2018 року.

  До організації проведення відбіркових регіональних турів Конкурсу залучають керівників територіальних органів Держпраці за сприяння керівників підприємств, установ, що належать до сфери управління Держпраці (за згодою).

  Конкурс проводиться за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, дитячих і молодіжних громадських організацій, благодійних фондів, мереж та об'єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіма, хто опікується питаннями виховання молоді в Україні й небайдужий до вирішення проблем у сфері охорони праці.

  Для підбиття підсумків Конкурсу на регіональних рівнях роботи мають бути надіслані до територіальних органів Держпраці не пізніше 3 березня 2018 року.

  Для оцінки й відбору найкращих робіт і визначення переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу організовують засідання регіонального журі.

  Склад регіонального журі визначають керівники територіальних органів Держпраці. До його складу включають працівників територіальних органів Держпраці та підприємств, установ, що належать до сфери управління Держпраці, представників спілок, закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери, громадських об'єднань, підприємств, установ і організацій, що сприяють соціальному становленню та розвитку дітей і молоді (за згодою).

  Результати засідань регіонального журі оформляють відповідними протоколами, які підписують усі члени журі.

  Регіональне журі визначає роботи, що посіли I, II і III місця, до 10 березня 2018 року.

  Переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу нагороджують відповідними дипломами, відзнаками, цінними подарунками, їх список оприлюднюють у засобах масової інформації та на офіційних сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Держпраці, її територіальних органів і підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

  Нагородження проводить керівництво територіальних органів Держпраці (за згодою) із залученням спонсорів і співорганізаторів Конкурсу.

  Автори робіт, що посіли I, II і III місця у відбіркових регіональних турах Конкурсу, стають лауреатами Конкурсу.

  Для участі у фіналі Конкурсу до 15 березня 2018 року твори переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу, що посіли I, II і III місця у трьох вікових групах не більше ніж дев'ять художніх робіт, разом із відповідними копіями протоколів журі територіальні органи Держпраці направляють до офісу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» на адресу:

  02100, м. Київ, вул. Попудренка, 10/1

  Контактні телефони: (044) 296-82-56, 559-19-51

  Роботи, які надійдуть на адресу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» самостійно, не розглядатимуться.


   

 • Мінімальний розмір допомоги з безробіття змінено

  Мінімальний розмір допомоги з безробіття змінено

  Відповідною Постановою Фонду соціального страхування на випадок безробіття (документ датований 15.12.2017 р. №149) установлено мінімальний розмір допомоги з безробіття з першого січня 2018 року для застрахованих осіб, страховий стаж яких впродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше 6 місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у розмірі 1440 гривень (до 01.01. 2018 року - 1280 гривень).

  Для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи, державна допомога, як і раніше, становить 544 гривні.


   

 • «У 2018 році соціальні стандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція»

  «У 2018 році соціальні стандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція»

  Про це в інтерв’ю одному із загальноукраїнських каналів  заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал.

  «Для нас головне – забезпечити, щоб рівень соціальних стандартів (насамперед зарплат і пенсій) зростав більш високими темпами, ніж інфляція. Це наша принципова позиція, це є одним із пріоритетів, в тому числі бюджету 2018 року», - зазначив посадовець.

  Павло Розенко нагадав, що у 2017 році зростання реальної заробітної плати на 20% випередило рівень інфляції. «У минулому році ми мали зростання реальної заробітної плати (це вже мінус інфляційні процеси) приблизно на 20%. Це величезний показник. Тобто у 2017 році зростання зарплат на 20% випередило рівень інфляції», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Він також зазначив, що внаслідок підвищення мінімальної зарплати до 3 200 гривень та підвищення зарплат всіх категорій працівників зросли доходи до бюджету Пенсійного фонду України, що дало можливість позапланово, з 1 жовтня 2017 року, здійснити осучаснення пенсій.

  «Так само ми будемо діяти і в 2018 році: є прогнозовані параметри Державного бюджету, є прогнозоване зростання соцстандартів, але як тільки ми побачимо, що економіка зростає енергійніше, що у нас з’являється додатковий ресурс у бюджеті Пенсійного фонду і Державному бюджеті, ми, безумовно, ці додаткові кошти відразу спрямуємо на підвищення зарплат і пенсій», - запевнив Павло Розенко.


   

 • Вітання з Різдвом Христовим

  Шановні буковинці!

  Прийміть найщиріші  вітання з Різдвом Христовим!

  Щастя, радості, любові, тепла, добра бажаю вам і вашим родинам.

  Хай Всевишній щедро обдаровує усіх нас довголіттям і міцним здоров’ям, вірою у завтрашній день і щирими помислами.

  Нехай запанують  мир і злагода у кожній родині  і в усій Україні.

  Христос рождається!

  Славімо Його!

  З повагою - Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Як відпочиватимемо у 2018 році

  Як відпочиватимемо у 2018 році

  Згідно із статтею 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів, у 2018 році  встановлено такі святкові  та неробочі дні:

  1 січня - Новий рік,

  7 січня - Різдво Христове,

  8 березня - Міжнародний жіночий день,

  1 травня  - День праці,

  9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),

  28 червня - День Конституції України,

  24 серпня - День незалежності України,

  14 жовтня - День захисника України,

  25 грудня - Різдво Христове  (за Григоріанським календарем).

  Оскільки Різдво 7 січня припадає цьогоріч на неділю, тому понеділок, 8 січня, буде неробочим днем. Таким чином вихідні українців триватимуть з шостого по восьме січня включно.

 • Виробничий травматизм у Чернівецькій області у 2017 році

  Виробничий  травматизм у Чернівецькій області у  2017 році

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за дванадцять місяців минулого, 2017,  року зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники, четверо  із них - загинули.  (За аналогічний період 2016 року  на Буковині на виробництві мали місце 35 нещасних випадків, в яких постраждали  35 працівників, семеро із них - загинули.) 

  У 2017 році смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1)  та на автомобільному транспорті (1).

  Загалом у соціально-культурній сфері області зафіксовано 11 нещасних випадків.

  По три нещасні випадки трапилося у сільському та лісовому  господарствах, на виробництві деревини та виробів з деревини.

  По два нещасні випадки мали місце  у сфері енергетики, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту,  у легкій текстильній промисловості та пошитті одягу,  у машинобудуванні,  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів.

  Один нещасний випадок  у 2017 році трапився  на підприємстві пошти та зв’язку.

  Випадки виробничого травматизму сталися: 

  внаслідок падіння під час пересування працівників (8);

  внаслідок падіння потерпілого з висоти (3);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (5);

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  через ураження електричним струмом  (5); 

  внаслідок наїзду транспортного засобу на потерпілого (1);

  через ушкодження внаслідок контакту з тваринами (2);

  внаслідок травми, заподіяної іншою особою (2);

  у результаті дорожньо-транспортної пригоди (4);

  внаслідок стихійного лиха (1);

  інші види (1).