UP

Статті

Фільтр
 • Колектив Держпраці долучився до відзначення Дня вишиванки - 2018

  Колектив Держпраці долучився до відзначення Дня вишиванки - 2018

  Щороку фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області долучаються до відзначення Дня вишиванки. Тому і цьогоріч працівники відомства прийшли у цей святковий день у чудових вишитих сорочках.
  "Думаю, що для кожного із тих, хто сьогодні підтримав традицію одягти національний одяг - це не просто данина моді, а щось значно більше, - зазначив, вітаючи колектив зі святом, начальник Управління Іван Луцак. - "Вишиванка - твій генетичний код", - цей вислів, що супроводжує свято ще з дня заснування, якнайточніше відображає його суть".

  Колектив Управління Держпраці зробив спільне фото на згадку про відзначення Дня вишиванки-2018.


   

 • На виробництві весільних суконь роботодавець використовувала нелегальну працю

  На виробництві весільних суконь роботодавець використовувала  нелегальну працю

  Цей факт встановлено у ході інспекційного відвідування, що його здійснили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  У ході спільної роботи фахівців Держпраці та фахівців Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області  з’ясовано, що Фізична особа - підприємець Разумовська І.В.  використовувала нелегальну працю на власному  виробництві з пошиття та декорування весільних суконь. 

  Факт використання роботодавцем нелегальної праці документально засвідчено у приміщенні швейного цеху, де працівниці виконували роботу. Жодних документів, які би засвідчували врегульовані у законодавчому плані трудові відносини  між фізичною особою-підприємцем та працівницями швейного цеху головним державним інспекторам Держпраці з боку суб’єкта господарювання  надано не було.

  У порушення статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору» роботодавець здійснила допуск до роботи без укладання трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу  пятьох працівниць.

  Фізична особа-підприємець також не повідомила про факт прийняття на роботу працівників швейного цеху  центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

  Штрафна санкція за використання нелегальної праці,  накладена Держпраці на фізичну особу - підприємця, становить суму у понад  558 тисячі гривень. Адже згідно із діючим законодавством,   допуск працівника до роботи  без укладання з ними трудового договору  карається штрафом у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати тобто, 111 690 тисяч гривень. Оскільки у даному випадку роботодавець допустила до роботи п’ятьох працівників без укладання з ними правових трудових відносин, то сума штрафної санкції становить  понад 558 тисяч гривень.


   

 • Зголоситися до участі у Всеукраїнському огляді - конкурсі «Краще підприємство з охорони праці» можна до 18 травня

  Зголоситися до участі у Всеукраїнському огляді - конкурсі «Краще підприємство з охорони праці» можна до 18 травня

  З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці з 2017 року проводиться Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

  За рішенням конкурсної комісії з 18 квітня 2018 року оголошується Всеукраїнський огляд-конкурс  на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці” за результатами роботи у 2017 році.

  Термін подання документів на участь у конкурсі – 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці.

  Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, e-mail: dsp@dsp.gov.ua, телефон для довідок (044) 284 39 07.


   

 • 6 - 8 червня - VI Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018»

  6-8 червня - VI Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018»

  Цей форум стане головною подією року у сфері охорони та гігієни праці. Організатор масштабного заходу - всеукраїнське видання - журнал «Охорона праці».

  Захід організовано за підтримки Державної служби України з питань праці, Інституту медицини праці НАМН України, Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України, Національного науково-дослідного інституту охорони праці та промислової безпеки України.  

  До участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції "Охорона праці - 2018». Управління ризиками та системний підхід у сфері безпеки та гігієни праці: теорія, практика, досвід впровадження" запрошено вітчизняних та зарубіжних експертів, науковців, представників авторитетних інституцій.

  Подія відбудеться 6-8 червня 2018 року у місті Києві (готель «Братислава»).

  Тема конференції -  новації та тенденції у сфері безпеки та гігієни праці, європейський досвід впровадження передових практик.

  У програмі масштабного заходу - виступи вітчизняних та міжнародних експертів, професійне середовище, майстер-класи, практикуми і тренінги; зустріч з колегами, ділова, конструктивна платформа для спілкування і дискусій.  

  Контакти організаторів -  (044) 559 19 51, 558 74 27.  

  Для участі у конференції необхідно заповнити відповідну анкету - заявку, розміщену на сайті журналу «Охорона праці».


   

 • «Галина Кушнір: За одного нелегала штраф - 111 тисяч гривень». Інтерв’ю заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області газеті «Погляд»

  «Галина Кушнір: За одного нелегала штраф - 111 тисяч гривень»

  Інтервю заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області газеті «Погляд».

  Автор тексту - Олесь Задністровський.

  «Якщо у роботодавця знайдуть неоформленого працівника, то це загрожує величезним штрафом»

  Відверто кажучи, сьогодні економічна ситуація в державі вкрай негативна. Підприємці, особливо малі, перебувають на межі виживання. Саме тому часто вони не оформляють найманих працівників, щоб зменшити фіскальне навантаження. З іншого боку, держава намагається виявляти такі порушення. Що загрожує таким роботодавцям та які права мають обидві сторони, розповідала заступник начальника Управління Держпраці в Чернівецькій області Галина Кушнір.

  «Чому зростають штрафні санкції»

  - У трудовому законодавстві відбулися досить суттєві зміни. Чого саме вони стосуються?

  - Змінився порядок здійснення контролю за підприємствами, установами, організаціями з питань трудового законодавства. Було ухвалено новий порядок здійснення контролю, змінилася навіть назва наших заходів – відтепер вони називаються інспекційні відвідування, з’явилися службові посвідчення особливого зразка в інспекторів. Копії цих службових посвідчень розміщено на сайті Держпраці України і кожен роботодавець, коли до нього приходить інспектор і демонструє посвідчення, може звірити фотографію та номер посвідчення. Бо траплялося, коли до роботодавців приходили псевдоінспектори і хотіли скористатися становищем. Наші фінансові санкції посилилися, Служба працює нині в іншому режимі. І шахраї використовували це, представляючись інспекторами праці, відповідно, вимагаючи якісь послуги чи матеріальні вигоди.

  Коли роботодавець бере найманого працівника без оформлення, він одразу наражається на небезпеку

  Також змінилося саме здійснення контролю – як ми повинні реагувати на звернення громадян, які контрольні заходи здійснювати, на яких підставах, в  які терміни тощо.

  - Знаю, що значно зросли штрафні санкції, особливо щодо тих роботодавців, в яких працюють неналежно оформлені працівники. Оскільки мораторій на перевірки скасовано, скільки таких випадків було виявлено?

  - Чому зростають штрафні санкції? Бо вони залежать від розміру мінімальної заробітної плати. Якщо 2016 року головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області накладали штраф, керуючись розміром мінімальної зарплати 1450 гривень, то з 1 січня 2017-го – 3200 гривень. А з першого січня 2018 року вже 3723 гривні. Обіцяють 4100 гривень, а далі навіть 5 тисяч гривень. Відповідно зростає розмір штрафних санкцій.

  Зараз, наприклад, за одного «нелегала» - неналежно оформленого працівника – штрафна санкція сягає 30 мінімальних зарплат. Це - 111 тисяч 690 гривень.

  «Сьогодні виявили 92 людини, які працювали за цивільно-правовими угодами»

  - А чи така чимала штрафна санкція не може вбити цього малого підприємця? Бо маючи одного-двох найманих неоформлених працівників сплатити 200 тисяч штрафу – це вартість усього бізнесу?

  - Тому ми і звертаємося до роботодавців, що не варто так ризикувати. Бо якщо є порушення, то ми не маємо жодних підстав не накладати штрафних санкцій. А роботодавець може зробити вибір – або тримати нелегальних працівників, або працювати спокійно і в правовому полі.

  - Чи немає якогось першого попередження для роботодавців, щоб вони за найкоротший час усунули усі порушення без накладання величезного штрафу?

  - Фахівці Держпраці проводять масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців. І зараз ми про це говоримо, постійно попереджаємо про відповідальність і радимо не ризикувати. Згідно з новими правилами, інспектор Держпраці має право проаналізувати матеріали Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби тощо. І прийшовши на підприємство, здійснити роз’яснювальну роботу – про необхідність дотримання законодавства, інакше будуть накладені штрафні санкції за результатами заходів контролю. Це передбачено відповідною Постановою Кабміну.

  Водночас роботодавець самостійно може звернутися до Управління Держпраці, аби інспектори відомства відвідали його підприємство й здійснили інспекційне відвідування. І якщо там навіть знайдуть порушення, то керівника чи установу не будуть притягати до відповідальності. Але щодо нелегалів ця норма діяти не буде. Бо жоден керівник не прийде і не попросить перевірити роботу підприємства, де працюють «нелегали». Такі перевірки стосуються певних бухгалтерських питань, ведення документації тощо.

  - Скільки випадків з моменту скасування мораторію на перевірки було виявлено?

  - Мораторій було скасовано з 23 лютого і сьогодні ми виявили 92 людини, які працювали за цивільно-правовими угодами, які мають ознаки трудових (неправильно оформлені трудові відносини). А 17 людей працювали без належного оформлення (контрольні заходи здійснені за зверненнями громадян, на підставі даних ДФС тощо). І відповідно, ці роботодавці отримали значні штрафні санкції. Один із них сплатив понад 500 тисяч гривень (за 5 нелегальних працівників), інший навіть більше 670 тисяч гривень штрафу (за 6 нелегальних працівників).

  Хочу наголосити, якщо роботодавець, на підприємство котрого із інспекційним відвідуванням прийшли головні державні інспектори Держпраці, не допускає їх до здійснення заходу, то штраф за таку дію сягатиме ста мінімальних заробітних плат –  372 тисячі гривень.

  «Стажування неможливе без офіційного оформлення»

  - Про права і захист найманих працівників зрозуміло, які права і захист мають роботодавці? Як їм захиститися від недобросовісних найманих працівників?

  - Коли роботодавець бере найманого працівника без оформлення, він одразу наражається на небезпеку. Він хоче в чомусь зекономити, а з іншого боку, така людина може щось вкрасти та втекти, або взагалі не вийти на роботу без жодної причини. І куди йому в такому разі звертатися, якщо цей працівник не був офіційно оформлений?

  - А щодо офіційно оформлених?

  - Якщо роботодавець не впевнений в людині, то може взяти її на роботу за трудовим договором на місяць чи на інший короткий часовий термін. Законодавством передбачено короткий термін дії такого договору.

  - А щодо стажування?

  - Стажування також неможливе без офіційного оформлення. Бо роботодавці беруть співробітника, особливо молодого, нібито на стажування. Але він не має права працювати без офіційного оформлення. Людину можна оформити на тиждень. За цей час, наприклад, вона показала, що не справляється зі своїми обов‘язками. Але людина не може працювати без офіційного оформлення. Бо якщо підприємство відвідає інспектор Держпраці й виявить цей факт, то штрафувати будемо навіть за одну годину роботи без оформлення.

  Також хотіла наголосити, що в області збільшується кількість інспекторів праці. Це дуже важливо. В Управлінні Держпраці працює невеликий відділ з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів – 12 фахівців (ще є дві вакансії). Але тепер, згідно зі змінами у законодавстві - кожен орган місцевого самоврядування повинен мати інспектора праці. Їхня чисельність залежить від кількості населення – для Чернівців – це цілий відділ, в невеликій об’єднаній територіальній громаді - одна людина. Це буде така собі сітка посадовців, котрі будуть стежити за дотриманням законодавства про працю в регіоні. Зараз в ОТГ області працюють 16 інспекторів праці.


   

 • Нагороджено переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей»

  Нагороджено переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей»

  Загалом участь у регіональному туру творчого змагання взяли понад 350 юних буковинців - учнів загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій, професійно-технічних коледжів та училищ, вихованців студій та гуртків образотворчого мистецтва.  

  Творче змагання відбувається вже сьомий рік поспіль. Започатковано конкурс всеукраїнським  журналом «Охорона праці», захід відбувається під патронатом Державної служби України з питань праці. Організатором регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу на Буковині є Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці».

  Співорганізаторами творчого змагання виступають департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та управління освіти Чернівецької міської ради.

  Цьогоріч урочисте нагородження переможців відбулося у виставковій залі Центру культури «Вернісаж» на вулиці Ольги Кобилянської, 53 обласного центру. В ошатній залі, де організатори виставили кращі роботи, пам’ятні сувеніри та почесні грамоти отримали:

  Венгринюк Богдана  -  вихованка Стрілецькокутського закладу дошкільної освіти «Берізка» (вихователь – Іванчак Оксана Іванівна),  Друцул Софія - учениця Ошихлібської ЗНЗ І-ІІІ ступенів (керівник роботи - Анатійчук Богдана Миколаївна),  Морарь Лідія - вихованки гуртка «Гармонія» Герцаївського районного ліцею імені Г. Асакі (керівник роботи - Морарь Анна Костянтинівна), Попович Юлія, Пирог Валерія, Андронік Влада, Доник Поліна - учениці Вашковецької ЗОШ. Керівник творчих робіт юних переможниць - педагог  Жалюк Наталія Тимофіївна.

  У списку переможців - Арсеній Владислав та Савка Ксенія  - учні Новоселицької гімназії, керівники робіт  - Горбатиюк  Г.О. та  Ковдриш Аліна Михайлівна), Колодяжна Софія (Чернівецька гімназія №7, керівник - Маланій Н.С.), Мошуля Назарій та Чорней Марина - учні Путильської художньої школи (педагог - Лікар Марія Василівна),  Владімірова Катерина та Королюк Олеся (Сторожинецька районна гімназія, вчитель - Баришева Олена Юріївна), Семенюк Марія (Боянська ЗОШ, керівник роботи - Жалба Софія Георгіївна), Вієра Ольга (Чернівецький професійний ліцей сфери послуг, керівники роботи - Мироник Юлія Іванівна, Федорок Анна Михайлівна), Женерет Дмитро (Колінковецька ЗНЗ, керівник - Калиняк Жанна Сергіївна), Марчук Дмитро (Чернівецька ЗОШ №19, учитель - Яцко Аліна Іллівна), Іонашку Єлизавета (Вище професійне художнє училище №5, керівник роботи - Трандафір - Лисак Валентина Степанівна), Павлюк Анна (Чернівецький багатопрофільний ліцей №4, керівник - Павлюк Олеся Георгіївна), Нікітіна Кароліна (Хряцківецький НВК, керівник - Тома Валентина Дмитрівна), Клим Святослав (Путильська ЗОШ, учитель - Клим Руслана Василівна).  

  «Ми вперто підтримуємо традицію нагородження переможців у значно більшій кількості, ніж це передбачено положенням творчого змагання, - підкреслив під час вручення відзнак кращим юним художникам  голова журі регіонального конкурсу, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - І хоча ми мали би відзначити лише дев’ятьох учасників, як найкращих, але якість дитячих робіт, які виставлені у цій чудовій, історичній  залі центру культури «Вернісаж»  свідчить про інше: ви всі - переможці, бо всі ці роботи - найкращі».

  Учасників урочистого заходу привітали співголова журі конкурсу, виконуючий обов’язки директора ДП «Чернівецький експертно-технічний центр»  Ігор Лехіцький та провідний фахівець групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти  департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації Степан Щербанович.  Від імені департаменту освіти і науки посадовець вручив почесні грамоти педагогам, під керівництвом котрих школярі здобули перемогу у конкурсі.

  У віршованій формі учасників свята дитячої образотворчої творчості привітав учень Кам’янської  загальноосвітньої школи, учасник  обласних  конкурсів читців Іван Лазоренко.  У його декламуванні прозвучала поезія Ігоря Калиниченка «Квітка – Україна».


   

   

 • Перевезення пасажирів на одному із міжміських маршрутів здійснювалися без укладання з водієм трудового договору

  Перевезення пасажирів на одному із міжміських маршрутів здійснювалися  без укладання з водієм трудового договору

  На підставі матеріалів інспекційного відвідування головного  державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області до фінансової відповідальності за порушення чинного законодавства про працю, зокрема, у частині використання  не задекларованої зайнятості , притягнуто фізичну особу-підприємця.

  ФОП Ткачук М.О. надає послуги з перевезення пасажирів на міжміських маршрутах у напрямку Чернівці - Подвір’ївка  та Подвір’ївка - Чернівці.

  Встановлено, що ФОП надає такі послуги регулярно, однак трудового договору із водієм, котрий працює на цих маршрутах, не укладено, що є порушенням статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  Тобто, фізична особа-підприємець, використовуючи найману працю, здійснила допуск працівника до виконання роботи без оформлення з ним трудового договору (контракту).

  Відповідно ФОП Ткачук М.О. нестиме відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді накладення на неї штрафної санкції у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 111 690 (сто одинадцяти  тисяч шістсот дев’яносто гривень).

  Управління Держпраці вчергове нагадує роботодавцям, що використання не задекларованої праці є грубим порушенням законодавства про працю, що тягне за собою значну фінансову відповідальність.

  Шановні роботодавці! Ви використовуєте не задекларовану працю, якщо:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення з ним трудового договору (контракту);

  виплачуєте заробітну плату (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи ним  повний робочий час, встановлений на підприємстві.

  Шановні роботодавці та працівники підприємств, установ, організацій Буковини, памятайте!

  Задекларована праця  це -  оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні та  трудові права і гарантії працівників.

  Незадекларована праця це - оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або оформлена не у відповідність до чинного законодавства і не надає трудових і соціальних гарантій.


   

    

   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№5/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№5/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Володимир Терещенко. Нагороди роз’їхалися по Україні! Фінал конкурсу «Охорона праці очима дітей – 2018»

  Дмитро Матвійчук, Олександр Фандєєв. Роман Чернега: «Будь-які труднощі відкривають нові можливості». Інтерв’ю голови Держпраці для нашого журналу

  Валентин Медюк. Безпека дітей – на совісті дорослих. Стан безпеки й охорони праці в дитячих оздоровчих закладах Одеської області

  Каріна Захарчук. Хочу бути інженером з охорони праці. Учениця 11-го класу з Нововолинська – про обрану професію

  Фелікс Тимченко. Бережемо людей – зберігаємо бізнес. Як забезпечити безпеку працівників і безперервність бізнесу в кризових ситуаціях

  Сергій Колесник. Небезпечна Україна. Чому заробітчани не повертаються додому

  Людмила Солодчук. Революція у сфері експертних послуг. Актуальне інтерв’ю про нові вимоги до експертних організацій, які проводять експертизу стану ОП

  Віталій Цопа. Від інтегрованих систем менеджменту компаній – до інтегрованої системи менеджменту безпеки. Упровадження ІСМ на підприємстві забезпечує зниження втрат

  Сергій Колесник. Щоб дочасно не засипало. Про правила безпеки під час проведення робіт, пов’язаних з риттям траншей і котлованів

  Надія Якубович. Ідеальний офіс у BIIR. Умови праці в компанії

  Олена Крисанова. Превентивний – означає попереджувальний, запобіжний. Про організацію профілактичних заходів з ОП на Миколаївщині

  Володимир Потебешко. Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу

  Сергій Колесник. Я би в докери пішов – хай мене навчать! Про ефективність функціонування СУОП у портах Миколаївської області

  Марія Алієва. Гігієна праці докерів. Умови й організація робіт

  Антоніна Нагорна, Ірина Кононова. Професійні захворювання: стан, проблеми виявлення, реєстрації та обліку в сучасних умовах. Аналіз динаміки профзахворювань в Україні

  Сергій Колесник. Дбають про тих, хто подбав про себе. Допомога застрахованим від нещасних випадків на виробництві

   У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» (№ 5/2018)

   Моніторинг законодавства

   Виктор Акуленко. Международный опыт внедрения OHSAS 18001. Практика внедрения СУОТ в организациях Беларуси в соответствии с государственным стандартом СТБ 18001 (на основе OHSAS 18001)

  Завдання роботодавця – мінімізувати небезпечні та шкідливі виробничі фактори. Про фактори, які можуть впливати на працівника, та обов’язки роботодавців

  Боремося із втомою і перевтомою. Прояви і показники розвитку втоми, заходи запобігання перевтомі

  Олександр Ігнатов. Коментар щодо застосування вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками. Про особливості імплементації положень Директиви 2009/104/ЄС до національного законодавства

  Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками. Зручний у користуванні текст нового регуляторного акта, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 28.12.2017 № 2072

  Володимир Потебешко. Експертна думка. Автор проаналізував та конкретизував положення Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками

  Володимир Шавернєв Один замість трьох. Про зміни щодо експлуатації підіймального обладнання у зв’язку з набранням чинності Правилами охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання

  Володимир Потебешко. Зварювальні роботи. Частина 2. Довжина кабелів переносного зварювального апарата. Допомагаємо фахівцям з ОП орієнтуватися в мінливому нормативно-правовому полі щодо умов виробничої діяльності та безпечної експлуатації засобів виробництва

  Запитували – відповідаємо. Відповіді фахівців Держпраці на запитання громадян і роз’яснення Фонду соціального страхування України.


   

   

 • Роботодавці зобов’язані дотримуватися законодавчих норм у питаннях оплати праці працівників

  Роботодавці зобов’язані  дотримуватися  законодавчих норм у питаннях оплати праці працівників

  До Управління Держпраці у Чернівецькій області звернувся заявник із відповідним клопотанням   щодо невиплати йому роботодавцем заробітної плати.

  На підставі звернення  фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області провели  інспекційне відвідування приватного підприємства «БУРАК», що здійснює виробничу діяльність у Глибоцькому районі (саме це підприємство фігурувало у зверненні заявника).

  У результаті інспекційного відвідування встановлено грубі порушення законодавства про працю.

  Фахівці Держпраці виявили, зокрема, наступні факти: при звільненні  працівників (охоронців приватного підприємства) роботодавець  понад п’ять місяців не виплачував їм заборговану заробітну плату; упродовж часу роботи на ПП «БУРЯК» охоронцям належним чином не оплачувалася робота, яку вони здійснювали у нічний та понад урочний час, у святкові  та вихідні дні, не надавалися відгули; роботодавець не надавав їм щорічних  календарних відпусток із збереженням на їх період місця роботи;  в односторонньому порядку ухвалив рішення щодо одного із працівників, перевівши його на 50% окладу, чим суттєво погіршив умови оплати праці.

  Головні державні інспектори відомства встановили ще низку грубих порушень законодавства про працю.

  Виявлені факти неналежної оплати праці на ПП «БУРЯК» стали підставою для накладення на роботодавця відповідних штрафних санкцій.

  Так, через порушення встановлених  строків виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю, дане підприємство зобов’язано заплатити штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.

  Ще одну санкцію накладено через порушення роботодавцем  умов оплати праці (робота у святкові та неробочі дні, робота у нічний час). Дана штрафна санкція склала суму у 111 690 гривень.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців з вимогою дотримуватися законодавства про працю, зокрема, у частині повноти, своєчасності виплати заробітної плати,  забезпеченні мінімальних гарантій при виплаті зарплати працівникам регіону.  


   

   

   

 • Осучаснення й модернізація виробництва - запорука уникнення випадків виробничого травматизму

  Осучаснення й модернізація виробництва - запорука уникнення випадків виробничого травматизму

  У рамках декади з нагоди відзначення Дня охорони праці фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області провели робочу зустріч з керівниками та трудовим колективом ТДВ «Трембіта».

  «Такі зустрічі  в трудових колективах,  особливо на тих підприємствах, що мають вагомі досягнення у сфері належного забезпечення промислової безпеки та охорони праці, мають стати традиційними, - зазначив при спілкуванні з генеральним директором ТДВ «Трембіта» Стелою Станкевич начальник Управління Держпраці Іван Луцак. - Основна ж тема таких трудових форумів має залишатися незмінною - як ефективніше забезпечити на виробництві  гідні, здорові та безпечні умови праці, як мінімізувати ризики можливих травмувань працівників. Не менш важливо у цьому контексті вивчати передовий досвід підприємств у сфері охорони праці й поширювати його».

  Натомість генеральний директор підприємства Стела Станкевич підкреслила: «На  підприємстві, яке по праву можна назвати передовим у галузі вітчизняної легкої промисловості, яке вже десятиліття має вихід на міжнародні ринки, надійну співпрацю зі світовими виробниками, не приділяти належної уваги створенню безпечних і здорових умов праці на виробництві просто неможливо».

  Керівник відомого у світі українського швейного бренду додала, що на підприємстві постійно осучаснюються й модернізуються технічні лінії для пошиття одягу.

  «Інвестиції  в технічне оснащення виправдані не лише підвищенням продуктивності, а відповідно й збільшенням кількості випущеної продукції, але й тим, що це є запорука уникнення випадків виробничого травматизму», - додала генеральний директор виробництва.

   «З досвіду роботи з нашими закордонними партнерами, при щорічних міжнародних аудитах, які підтверджують нашу співпрацю із відомими світовими брендами, питанням промислової безпеки, охорони та гігієни праці приділено особливу  увагу. Щоразу, як на підприємстві відбувається міжнародний аудит, фахівці, котрі його здійснюють, проводять вибіркові співбесіди з працівниками трудового колективу. Пріоритетними запитаннями таких співбесід є тема  уникнення виробничих ризиків під час виконання ними трудових обов’язків, дотримання законодавства з охорони та гігієни праці», - додав при спілкування з фахівцями Держпраці начальник відділу охорони праці Григорій Леонтюк.

  Під час робочих відвідин підприємства представники відомства побували у кількох цехах «Трембіти», зокрема, розкрійному, швейних та цехах волого-теплової обробки. Поспілкувалися з трудовим колективом.          

  Наприкінці зустрічі керівник Управління Держпраці з нагоди відзначення Дня охорони праці нагородив почесними  грамотами  генерального директора підприємства Стелу Станкевич та начальника відділу охорони праці Григорія Леонтюка - за багаторічну, сумлінну, плідну діяльність, спрямовану на створення гідних, безпечних і здорових умов праці трудового колективу ТДВ «Трембіта».


   

 • 14 травня відбудеться нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей»

  14 травня відбудеться нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей»

  Церемонія нагородження переможців регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці - очима дітей» відбудеться у Чернівцях на вулиці Ольги Кобилянської, 53 у виставковій залі Центру культури «Вернісаж».

  Нагородження відбуватиметься 14 травня 2018 року о 15 годині.

  Буде відзначено авторів найкращих, за рішенням журі, робіт.

  Переможцями цьогорічного регіонального туру конкурсу стали:

  Венгринюк Богдана  -  вихованка Стрілецькокутського закладу дошкільної освіти «Берізка» (вихователь – Іванчак Оксана Іванівна);

  Друцул Софія - учениця Ошихлібської ЗНЗ І-ІІІ ступенів (керівник роботи - Анатійчук Богдана Миколаївна);

  Морарь Лідія - вихованки гуртка «Гармонія» Герцаївського районного ліцею імені Г. Асакі (керівник роботи - Морарь Анна Костянтинівна);

  Кращі роботи на конкурс надали й будуть відзначені:

  Попович Юлія

  Пирог Валерія

  Андронік Влада

  Доник Поліна

  Усі вони є ученицями Вашковецької ЗОШ. Керівник творчих робіт - Жалюк Наталія Тимофіївна.

  У списку переможців:

  Арсеній Владислав (Новоселицька гімназія, керівник роботи - Горбатюк Г.О.);

  Савка Ксенія (Новоселицька гімназія, керівник - Ковдриш Аліна Михайлівна);

  Колодяжна Софія (Чернівецька гімназія №7, керівник - Маланій Н.С.);

  Мошуля Назарій (Путильська художня школа, керівник - Лікар Марія Василівна);

  Владімірова Катерина (Сторожинецька районна гімназія, керівник - Баришева Олена Юріївна);

  Семенюк Марія (Боянська ЗОШ, керівник - Жалба Софія Георгіївна);

  Вієра Ольга (Чернівецький професійний ліцей сфери послуг, керівники роботи - Мироник Юлія Іванівна, Федорок Анна Михайлівна);

  Женерет Дмитро (Колінковецька ЗНЗ, керівник - Калиняк Жанна Сергіївна);                       

  Марчук Дмитро (Чернівецька ЗОШ №19, керівник - Яцко Аліна Іллівна);

  Іонашку Єлизавета (Вище професійне художнє училище №5, керівник роботи - Трандафір - Лисак Валентина Степанівна);

  Королюк Олеся (Сторожинецька районна гімназія, керівник - Баришева Олена Юріївна);

  Чорней Марина (Путильська художня школа, керівник - Лікар Марія Василівна);

  Павлюк Анна (Чернівецький багатопрофільний ліцей №4, керівник - Павлюк Олеся Георгіївна);

  Нікітіна Кароліна (Хряцківецький НВК, керівник - Тома Валентина Дмитрівна);

  Клим Святослав (Путильська ЗОШ, керівник - Клим Руслана Василівна).   

  Вітаємо переможців!

  Також спеціальними грамотами за участь у регіональному відбірковому турі Всеукраїнського конкурсу малюнка журі відзначить:

  Паскара Олександра (Новоселицька гімназія);

  Басараб Ангеліну (Новоселицька гімназія);

  Килимник Анастасію (Чернівецький ліцей сфери послуг);

  Мартиненко Поліну (гурток «Майстерня юних дизайнерів» МЦНТТУМ);

  Мацьківа Давида (Старожадівська ЗОШ);

  Попову Надію (Сторожинецький ЦДЮТ);

  Воропаєву Катерину (Чернівецька гімназія №7);

  Гаврилюк Анастасію (Чернівецька гімназія №5);

  Чебана Євгенія (гурток малювання «Світ фантазій» ЧОЦЕВ «Юність Буковини»);

  Мацалковську Софію (Чернівецька гімназія №5);

  Ткач Оксану (Южинецький ЗЗСО);

  Мироненкову Катерину (Сокирянська ЗОШ №1);

  Криворучко Анастасію (Чернівецький багатопрофільний ліцей №4);

  Черній Віолету  (Коболчинська ЗОШ);

  Сідор Діану (гурток «Гармонія» Герцаївський районний ліцей імені Г. Асакі);

  Туркевич Олену (Снячівська ЗОШ);

  Сірякову Олександру (Новоселицька гімназія);

  Дуду Єлизавету (Новоселицька гімназія);

  Клем Вікторію (Чернівецька ЗОШ №38);

  Усик Юлію  (Путильська ЗОШ);

  Семанчук Вікторію (Ошихлібський ЗНЗ);

  Кожокар Іларію (Боянська ЗОШ);

  Максимюка Михайла (Чернівецька ЗОШ №4);

  Манюк Олександру (Клішковецька гімназія).

  Окрему спеціальну подяку за участь у конкурсу буде вручено учнівському колективу  Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату №2 у складі:

  Паринюк Богдани

  Рудой Вікторії

  Сачик Анатолія

  Паладійчука Роберта

  Рогович Софії

  Купшан Софії.

  Таку ж спільну подяку буде вручено вихованцям  гуртка «Образотворча студія» Новодністровського будинку дитячої творчості:

  Новаківській Яні

  Білобродовій Уляні

  Дундук Анастасії

  Ткач Вероніці

  Волощук Анні

  Кулій Анастасії

  Расенко Олені

  Вакарчуку Павлу

  Химич Анастасії.

  Ці учнівські колективи надали на конкурс найбільшу кількість  творчих робіт від одного навчального закладу.


   

       

   

   

   

 • На зустрічі з учнями ВПХУ №5 обговорено найактуальніші вимоги законодавства України про працю та охорону праці

  На зустрічі з учнями ВПХУ №5 обговорено найактуальніші вимоги законодавства України про працю та охорону праці

  Зустріч з учнями Вищого професійного художнього училища №5 Чернівців  відбулася у рамках відзначення Тижня охорони праці. На спілкування до навчального закладу прийшли фахівці Управління Держпраці, зокрема, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Дмитро Паламарчук, а також  головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Олег Гончар.

  Розпочинаючи тематичну бесіду - лекцію, керівник навчального закладу Василь Андрусяк зазначив, що питання, які обговорюватимуться  за участю фахівців Держпраці, актуальні не лише у переддень відзначення Дня охорони праці, адже мовиться про забезпечення здорових і безпечних умов праці.

  На цьому наголосив і керівник структурного підрозділу Управління Держпраці Микола Остапович.

  «Уберегти себе від ризиків виробничої діяльності - обов’язок кожного працівника, - підкреслив фахівець Держпраці. - Безперечно, роботодавець зобов’язаний створити гідні, безпечні і здорові умови трудової діяльності для працівників, але кожному трудівникові слід пам’ятати про обов’язок додержуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці, регламентований статтею 14 Закону України «Про охорону праці», в якому чітко вказано, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоровя, а також про безпеку і здоровя оточуючих у процесі виконання будь яких робіт».

  Вихованцям закладу детально розтлумачено норми чинного  законодавства про промислову безпеку та охорону праці та надано відповіді на уточнюючі запитання студентів.

  Під час просвітницького заходу  з присутніми поспілкувався головний  державний інспектор Держпраці Олег Гончар.

  Посадовець наголосив на тому, що незабаром розпочнеться літня оздоровча кампанія для школярів та студентів. «Чимало із вас  улітку мають бажання попрацювати. Що повинні знати молодів люди, аби їхні трудові права не були порушені і що повинні пам’ятати роботодавці, використовуючи, зокрема, працю неповнолітніх - тема на часі», - підкреслив головний державний інспектор.

  Під час зустрічі також наголошено на ризиках   нелегальної зайнятості. Чи можна уявити масштаби цієї проблеми; чи свідомі роботодавці відповідальності у разі використання ними не задекларованої праці; чим ризикують працівники, особливо молодь, коли погоджуються на неофіційну зайнятість і чи  можливо відстояти свої соціальні й трудові права у разі,  коли людина, у силу різних причин погодилася на неофіційну працю - основні тези виступу фахівця Держпраці перед вихованцями училища.

  Насамкінець зустрічі фахівці Держпраці привітали цьогорічних учасників регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці - очима дітей» із числа вихованців училища й повідомили про те, що учениця закладу Єлизавета Іонашку стала переможцем туру творчого змагання. Її роботу відзначено, як одну із кращих. Переможницю запрошено  на урочисте нагородження, а також керівника роботи Валентину Трандафір –Лисак.     


      

 • Фахівці Держпраці відновили соціальні та трудові права призваного на військову службу працівника

  Фахівці Держпраці відновили соціальні та трудові права призваного на військову службу працівника

  На підставі інспекційного відвідування головними державними інспекторами відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області встановлено порушення соціальних та трудових прав призваного на строкову військову службу працівника товариства з обмеженою відповідальністю «Техно - Нафто - Газ». Підприємство здійснює діяльність у місті Чернівцях.

  Фахівці  Держпраці встановили, що працівника даного підприємства (оператора АЗС),  призваного на строкову військову службу до лав Збройних Сил України, роботодавець звільнив з роботи, виплативши   йому  компенсацію за невикористану відпустку та вихідну  допомогу у розмірі двомісячної середньої заробітної плати.

  Здійснивши звільнення працівника, призваного на строкову військову службу, роботодавець  грубо порушив норми чинного законодавства України, а саме статті 119 Кодексу Законів про працю України – «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків».

  Роботодавець  діяв усупереч Законам України  «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якими мобілізованим та призваним на строкову військову службу працівникам, надаються відповідні гарантії та пільги, зокрема, у частині збереження за ними робочого місця.

  «За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову", - гарантується чинним законодавством України.

  Як наслідок, роботодавець не дотримав  встановлених законом гарантій та пільг працівникові, котрого було залучено до виконання військового обов’язку. За дане порушення штрафна санкція, накладена на підприємство «Техно - Нафто - Газ» посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області,  склала суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати, а саме 37 320  гривень.    

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає роботодавців від  порушення ними соціальних та трудових прав мобілізованих та призваних  на строкову  військову службу працівників.


   

 • Методичні рекомендації роботодавцям щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці

  Методичні рекомендації роботодавцям щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці

  Проведення атестації робочих місць за умовами праці здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року за № 442 - Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці” та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці”, затверджених Постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року за № 41.

  Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу в несприятливих умовах праці.

  Правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці  є чинні законодавчі й нормативні акти, а саме:

  -   Стаття 7 Закону України „Про охорону праці”;

  -  Стаття 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”;

  -   Статті 7, 8 Закону України „Про відпустки ”;

  -    Постанова Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461 „Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”;

  -    Постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 року  №679 „Про нову редакцію додатків 1 і 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290 „Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці”;

  -      Постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року №163 „Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня”;

  -      Постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року 576 Про затвердження переліку робіт із важкими, шкідливими та особливо шкідливими умовами праці у будівництві, на яких встановлюється підвищена оплата праці”;

  -     Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затверджена наказом МОЗ України №248 від 8 квітня 2014 року;

  -      Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 22 грудня 2000 року № 10-5301 „Про перелік робочих місць, на яких можуть встановлюватись доплати за умовами праці”;

  -      Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 21 травня 2001 року № 1210-517 „Про порядок безоплатної видачі працівникам молока або інших рівноцінних продуктів”.

  Атестація проводиться на підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

  Атестація робочих місць за умовами праці передбачає:

  -     виявлення на робочому місці шкідливих і небезпечних виробничих факторів та причин їх виникнення;

  -      дослідження санітарно-гігієнічних факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці;

  -      комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимогам стандартів, санітарних норм і правил;

  -        обґрунтування віднесення робочого місця до відповідної категорії за шкідливими умовами праці;

  -      підтвердження (встановлення) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення, додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого тижня, інші пільги і компенсації залежно від умов праці;

  -      перевірку правильності застосування списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення;

  -       розв'язання спорів, які можуть виникнути між роботодавцями і працівниками стосовно умов праці, пільг і компенсацій;

  -       розроблення комплексу заходів по оптимізації рівня гігієни і безпеки, характеру праці і оздоровлення працюючих;

  -       вивчення відповідності умов праці рівневі розвитку техніки і технології, удосконалення порядку встановлення та призначення пільг і компенсацій.

  Проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до нормативно-правових документів дає можливість роботодавцям розробити комплекс заходів щодо створення здорових і безпечних умов праці, соціальний захист працівників, зайнятих на роботах в шкідливих та важких умовах праці.

  Ярослав Савко, начальник сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

   

   

 • За недопуск до проведення інспекційного відвідування фахівців Держпраці роботодавець заплатить 372 тисячі гривень

  За недопуск до проведення інспекційного відвідування  фахівців Держпраці роботодавець заплатить 372 тисячі гривень 

  До Управління Держпраці у Чернівецькій області із відповідною заявою про використання не задекларованої   праці  на товаристві «Агрозахідтрейд», що розташовується у Чернівцях, звернулася місцева мешканка та її юридичний представник. Дане звернення стало підставою для проведення інспекційного відвідування фахівцями Управління Держпраці щодо дотримання суб’єктом господарювання  вимог законодавства про працю.

  Інспекційне відвідування ТОВ «Агрозахідтрейд» намагалися здійснити начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч та головний державний інспектор Олег Гончар.

  Фахівці Держпраці прибули за юридичною адресою розташування  ТОВ «Агрозахідтрейд», однак  ніхто із  керівників підприємства до них не вийшов.  Лише після двогодинного намагання потрапити на підприємство, з’явився  представник товариства. Проте, жодного документа, необхідного для проведення інспекційного відвідування з питань дотримання вимог законодав-ства про працю щодо працевлаштування працівників, представник ТОВ «Агрозахідтрейд не надав.

  Як наслідок, фахівці Держпраці,  відповідно до пункту 18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, передали керівникам ТОВ «Агрозахідтрейд» вимогу про надання у визначений термін документів, необхідних для проведення інспекційного відвідування, призупинивши процес проведення заходу  державного нагляду (контролю) на два робочі дні.

  Однак, керівництва ТОВ «Агрозахідтрейд» жодним чином не відреагувало на вимогу Держпраці і не надало необхідні для інспекційного відвідування документи, чим створило перешкоди у його проведенні.

  Відповідно до діючого законодавства, зокрема, статті 265 Кодексу законів України  про працю, у разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення,  штрафна санкція нарахо-вується  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 372 300 гривень. Саме така штрафна санкція й була накладена на дане товариство.

  Державна служба України з питань праці та її територіальний підрозділ - Управління Держпраці у Чернівецькій області  проводить  активну інформаційно - розʼяснювальну роботу з метою консультування  роботодавців щодо застосування законодавства про працю.

  Це відбувається з ціллю запобігання порушенням, за які  роботодавцям доводиться сплачувати високі штрафи.

  Необхідну для роботодавців консультацію  можна отримати у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою:

  м. Чернівці, вул. Поповича,2 , або за телефоном (0372) 55 04 08.

  Відповідні матеріали також розміщено на офіційному веб-сайті відомства.


   

   

 • Вітання до Дня охорони праці

  Вітання до Дня охорони праці

  Шановна буковинська громадо!

  28 квітня світова спільнота відзначатиме Всесвітній  День охорони праці, а в нашій державі відзначатиметься День охорони  праці.

  Це свято не є гучною датою календаря, але воно належить до тих свят, яке торкається кожного з нас. Бо кожен із нас хоче мати гідні, безпечні і здорові умови праці, від якої залежить особисте благополуччя і достаток в родині.

  Статтею 43 Основного Закону держави - Конституції України - кожному громадянину надаються права та гарантії на працю.

  Створити належні умови праці працівників  - обов’язок кожного роботодавця, підтримувати їх - обов’язок кожного працівника.  

  Пам’ятаймо про це щодня.

  Шановні працівники трудових колективів підприємств, установ, організацій  Буковини, шановні роботодавці, представники громадських та профспілкових організацій,

  колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області щиро вітає вас з Днем охорони праці в Україні.

  Здоровя, оптимізму, наснаги усім нам, процвітання - рідній Україні.   

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Луцак.


 • Розпочато проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання техногенної безпеки у місцях масового перебування людей

  Розпочато проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання  щодо дотримання техногенної безпеки у місцях масового перебування людей

  На виконання завдань, визначених Державною службою України з питань праці з метою реалізації доручень Кабінету Міністрів України  та Міністерства соціальної політики України  з урахуванням вимог Закону України  «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», Закону України «Про охорону праці», головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочали здійснення позапланових перевірок суб’єктів господарювання  щодо дотримання техногенної безпеки  у місцях з  масовим перебуванням людей.

  План-графік проведення позапланових перевірок дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки у торговельних підприємствах, культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах, дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням, розташованих на території Чернівецької області виставлено на сайті Держпраці у Чернівецькій області у рубриці «Плани роботи».

  Усього передбачено перевірку 44 cуб’єктів господарювання.

  Позапланові заходи державного нагляду розпочали головні державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС Дмитро Паламарчук та Регіна Задоровська.  


 • Управління Держпраці та Чернівецький експертно-технічний центр організували випуск тематичної друкованої продукції

  Управління Держпраці та  Чернівецький експертно-технічний центр організували випуск тематичної друкованої продукції  

  До Дня охорони праці в Україні Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з державним підприємством "Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці" організували випуск актуальної тематичної продукції - флаєрів, листівок та буклетів.

  На них розміщено коротку інформацію про День охорони праці, його тематику, статистичні дані, що ілюструють проблему виробничого травматизму, зокрема, серед молоді.

  Інформацію, розміщену на листівках,  доповнено тематичними малюнками, символами та логотипом Держпраці України.

  Частину листівок вже розповсюджено серед роботодавців міста, учнів професійно- навчальних закладів - ліцеїв, коледжів, училищ.

  Також серед випущеної друкованої продукції - буклети на тему незадекларованої зайнятості. У них - повна інформація про порушення, пов'язані з використанням незадекларованої праці, про відповідальність роботодавців за порушення чинного законодавства про працю.

  На буклетах вказано контактні дані Держпраці України та її територіального підрозділу - Управління Держпраці у Чернівецькій області, куди заявник може звернутися за відповідною консультацією, або повідомити про факти нелегальної зайнятості.   


 • Чернівецькі ліцеїсти долучилися до заходів, приурочених Дню охорони праці

  Чернівецькі ліцеїсти долучилися до заходів, приурочених Дню охорони праці

  Зустріч напередодні Дня охорони праці у державному професійно-технічному навчальному закладі «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» провели начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Микола Остапович, головний державний інспектор відділу Дмитро Паламарчук, а також головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олена Газдюк.

  Спілкування з учнями та трудовим колективом навчального закладу розпочалося із розповіді  про мету та історію Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні.

  «Важливо знати, що Україна увійшла до складу Всесвітньої організації охорони праці та ратифікувала Міжнародні конвенції щодо промислової безпеки та охорони праці. Як наслідок, наша держава щорічно приєднується до відзначення Всесвітнього Дня охорони праці, встановивши 28 квітня - Днем охорони праці в Україні, - зазначив під час зустрічі начальник відділу  нагляду в АПК та СКС Микола Остапович. - Цьогоріч День охорони праці відбувається під девізом «Захищене й здорове покоління». І це надзвичайно актуальна тема, бо стосується молодого покоління, яке утверджуватиме в державі майбутнє».

  Доповідач навів вихованцям ліцею факти, які засвідчують, що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 - 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочого потенціалу. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років. В  Україні  працюємайжекожентретій  віком  від  15  до  24  років,  щостановитьпонад мільйон українських громадян.

  Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС  Управління Держпраці Дмитро Паламарчук наголосив перед учнями на необхідності дотримання законодавства з охорони праці, підкресливши, що це  є обов’язком не тільки для посадових осіб, а й для самих працівників.  

  У свою чергу, головний державний інспектор відділу з питань додержання  законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олена Газдюк акцентувала увагу присутніх на гарантіях  захисту  інтересів молодих працівників, неповнолітніх осіб до 18 років, які додатково захищені нормами законодавства, зокрема статтею 11 Закону України «Про охорону праці», надавши необхідну інформацію про пільги та гарантії під час оформлення на роботу молодих спеціалістів.

  Олена Газдюк надала учнівському та трудовому колективу навчального закладу повну інформацію щодо  необхідності легального працевлаштування, бо є гарантією соціального захисту, гідних, здорових та  безпечних умов праці.

  «Неофіційне працевлаштування - позбавлення будь-яких соціальних гарантій при оплаті праці з боку роботодавця, відповідних доплат за понаднормово виконану роботу, оплачуваних лікарняних, відпусток тощо. І це має пам’ятати кожен працівник, котрий погоджується на незадекларовану зайнятість», - наголосила головний державний інспектор.

  Гості від Держпраці повідомили на зустрічі також приємну новину, а саме про перемогу учениці закладу Ольги Вієру у регіональному відбірковому турі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Дівчина намалювала чудовий малюнок з назвою  «Мій батько завжди пам’ятає - його чекають вдома». Керівники роботи юної художниці -  викладач ліцею Юлія Мироник та інженер з охорони праці Анна Федорак.

  На завершення зустрічі директор ліцею Орися Цимбал щироподякувала посадовим особам Управління за змістовні виступи та надану під час проведення зустрічі консультативно - методичну допомогу.


   

 • Управління Держпраці зініціювало розширений семінар-навчання для голів об’єднаних територіальних громад та інспекторів праці органів місцевого самоврядування Буковини

  Управління Держпраці зініціювало розширений семінар-навчання для голів об’єднаних територіальних громад та інспекторів праці органів місцевого самоврядування Буковини

  Управління Держпраці організувало розширений семінар-навчання для голів об’єднаних територіальних громад, інспекторів праці та посадових осіб, котрі виконують обов’язки інспекторів праці органів місцевого самоврядування регіону.

  Від Управління Держпраці участь у семінарі взяли начальник відомства  Іван Луцак, заступник керівника Галина Кушнір, начальник та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч та Валентина Панчишина.

  Об'єднані  територіальні громади  області  на навчанні представили 28 посадових осіб.

  До роботи зібрання долучилися директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації Віталій Савкін, заступник начальника - начальник відділу моніторингу та аналізу звітності фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Майя Філіпець, начальник відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області Сергій Лєснік.

  Організатори передбачили насичену програму семінару - навчання.  Йшлося, найперше, про взаємодію Держпраці з органами місцевого самоврядування. Мета взаємодії  - організація  ефективного контролю за додержанням законодавства про працю.

  «Упродовж певного періоду минулого року та з початку нинішнього Управлінням Держпраці проведено значну роботу з органами місцевого самоврядування регіону, - підкреслив під час зібрання начальник відомства Іван Луцак. - Для інспекторів праці ОМГ організовано низку нарад, семінарів -тренінгів, робочих зустрічей, індивідуальних консультацій та роз’яснень. На офіційному сайті відомства на допомогу інспекторам праці створено тематичну рубрику, в якій послідовно розміщуються методичні матеріали. Активне ділове спілкування Держпраці з органами самоврядування Буковини відбуватиметься й надалі».        

  Головам ОТГ та інспекторам праці доведено норми Порядку здійснення державного контролю та державного нагляду за додержанням законодавства про працю;  достеменно роз'яснено про відповідальність за порушення роботодавцями чинного законодавства про працю, особливо у частині незадекларованої зайнятості, а також про Порядок здійснення відвідувань. та інших інформаційно-роз'яснювальних заходів.

  «Необхідно підкреслити, що питання легалізації трудових відносин в області перебуває на особливому контролі. Спільними зусиллями ми зобов’язані донести до кожного роботодавця: узаконюючи з працівниками трудові відносини, він працює у правовому полі. Роботодавцю не загрожує сувора відповідальність у вигляді високих штрафних санкцій. Сплачуються відповідні податки і нарахування, поповнюється бюджет і що найголовніше - зростають соціальні стандарти», - зазначила під час роботи семінару заступник керівника Управління Держпраці  Галина Кушнір.

  Інспекторам праці та посадовим особам, котрі виконують обов’язки інспекторів праці наголошено на порядку звітування про проведену ними роботу. Акцентовано на тому, що такі звіти  мають подаватися вчасно та бути якісними.

  Під час зібрання також відбулося урочисте вручення посвідчення головному державному соціальному інспектору, інспектору праці Кострижівської селищної ради Івану Божисько.


 • Напередодні Дня охорони праці у студії «Радіо 10» посадовці Держпраці у прямому ефірі відповідатимуть на актуальні запитання буковинців

  Напередодні Дня охорони праці у студії «Радіо 10» посадовці Держпраці у прямому ефірі відповідатимуть на актуальні запитання буковинців

  26 квітня у програмі «Суть речей» на Радіо 10 участь візьмуть начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області та заступник начальника відомства Галина Кушнір. Автор і ведуча програми – журналістка Людмила Григорчук.

  «Цього тижня у програмі «Суть Речей» говоритимемо про охорону праці, законодавство, виробничий травматизм, законодавство про працю. Чекаємо в гості у студії Радіо 10 начальника Управління Держпраці Івана Луцака і заступницю начальника Управління Держпраці Галину Кушнір.
  Вмикайте приймачі, налаштовуйтесь на хвилю 103,2 ФМ або шукайте нас на radio10.ua 26 квітня о 19.00 і долучайтесь до програми «Суть Речей». Телефони в студію: 58-10-32 та 050-103-103-2.
  Питання залишайте в коментарях», - такий анонс відучора зявився на офіційній сторінці програми «Суть речей»  у Фейсбуці.

  Спілкування у студії відбуватиметься у переддень відзначення  28 квітня - Дня охорони  праці в Україні, що проходитиме під гаслом - «Захищене і здорове покоління».

  «Це добра нагода звернутися до буковинців, особливо молоді  й підкреслити, настільки життєвоважливими є питання захисту життя і здоров’я працівників, адже рівень виробничого травматизму серед молоді на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років, - підкреслює начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - В Україні працює кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить майже один мільйон українських громадян. А за результатами державного нагляду Державної служби  України з питань праці та її територіальних підрозділів, що спрямований на запобігання економічній експлуатації молоді, дітей, виконанню робіт, що небезпечні для їхнього здоров'я та життя: на 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, права дітей порушуються».

  Участь у програмі «Суть речей» також візьме заступник начальника Галина Кушнір. Темою окремого блоку програми стануть:  актуальні зміни у законодавстві про працю, незадекларована зайнятість, - масштаби, ризики та відповідальність, діяльність інспекторів праці органів місцевого самоврядування та новації у роботі головних державних інспекторів Держпраці.


   

 • Випускників Чернівецького ВПУ №3 застерегли від ризиків нелегальної зайнятості

  Випускників Чернівецького ВПУ №3 застерегли від ризиків нелегальної зайнятості

  У рамках проведення Управлінням Держпраці у Чернівецькій області інформаційно-роз’яснювальної кампанії з подолання незадекларованої зайнятості в регіоні, відбулася інтерактивна лекція - бесіда зі студентами- випускниками Вищого професійного училища №3 м. Чернівців.

  Участь у заході взяла заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів відомства Валентина Панчишина.

  Посадовець Держпраці, найперше, детально пояснила вихованцям закладу усі переваги легальної зайнятості, зазначивши, що лише задекларована праця , як оплачувана діяльність на основі трудового договору, забезпечує трудові права та соціальні гарантії працівників.

  «Незабаром ви, як молоді спеціалісти, отримаєте дипломи й розпочнете трудовий шлях. Пам’ятайте, що лише легальне працевлаштування гарантує вам соціальний захист, гідні, здорові, безпечні умови праці, - підкреслила Валентина Панчишина. - Неофіційне працевлаштування - позбавлення будь яких соціальних гарантій, зокрема, належної оплати праці: дотримання мінімальних гарантій при оплаті праці з боку роботодавця, відповідних доплат за понаднормово виконану роботу, оплачуваних лікарняних, відпусток і таке інше».      

  Під час інтерактивної лекції-бесіди студентам було достеменно роз’яснено про пільги та гарантії під час оформлення на роботу молодих спеціалістів, а також про працю неповнолітніх. Валентина Панчишина підкреслила, що за даними статистики, майже кожен третій працюючий в Україні - віком від 15 до 24 років, а це - понад один мільйон громадян країни.


   

 • На автомагістралях міжнародного сполучення Буковини з’явилися біг-борди до Дня охорони праці

  На автомагістралях міжнародного сполучення Буковини зявилися біг-борди до Дня охорони праці

  Ініціатором встановлення тематичної соціальної реклами, приуроченої Дню охорони праці в Україні, виступило Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Несучі конструкції з гаслами до Дня охорони праці та яскравим тематичним малюнком розміщено на автомагістралях  у напрямку Чернівці - Київ та Чернівці - Івано-Франківськ.       

  «Відзначення Дня охорони праці в Україні  - нагода нагадати, настільки важливою для кожного з нас є тема промислової безпеки та  охорони праці, - зазначає начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  - Сподіваюся,  тематичні сіті-лайти, розміщені на вулиці Героїв Майдану, 7 обласного центру та біг-борди на автомагістралях міжнародного сполучення не залишаться без уваги громади і для когось, виставлена Управлінням Держпраці інформація, стане корисною і пізнавальною. Заходи  інформаційно-роз’яснювальної кампанії у рамках відзначення Тижня та Дня охорони праці лише розпочалися, програма їх проведення - насичена й змістовна. Управління Держпраці звертається до всіх, кому небайдужа тема охорони праці долучитися до їх втілення. Маємо, насамперед, на увазі  роботодавців,  активні громадські організації, навчальні заклади, загальноосвітні установи області, адже тема цьогорічного Дня охорони праці – «Захищене й здорове покоління» - особливо стосується молоді.  Управління Держпраці у Чернівецькій області вітатиме будь які ініціативи, пов'язані з відзначенням Дня охорони праці».


   

 • На семінарі для роботодавців роз’яснено про квоти на працевлаштування осіб передпенсійного віку

  На семінарі для роботодавців  роз’яснено про квоти на працевлаштування  осіб передпенсійного віку

  Головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Дамаскін  взяв активну  участь у робочому семінар для роботодавців Глибоцького району, що відбувся днями у Глибоцькому районному центрі зайнятості.

  Фахівець Держпраці детально роз’яснив учасникам заходу норми діючого законодавства про працю щодо квот на працевлаштування осіб передпенсійного віку.

  Найперше, посадовець зазначив, що  особи, котрим залишилося десять і менше років до виходу на пенсію, належать до категорії громадян, котрі мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню і це регламентує стаття 14 Закону України «Про зайнятість населення».

  «Ці правові норми необхідно пам’ятати кожному роботодавцю», - підкреслив головний державний інспектор Держпраці.

  Учасникам семінару також повідомлено, що від початку 2018 року підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мають забезпечити праце­влаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.

  Підприємства, установи,  організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, як і раніше, мають забезпечувати 5-відсоткову квоту з працевлаштування громадян, при цьому акцентувалося, що на фізичних осіб - підприємців зазначена норма не поширюється.

  Іван Дамаскін підкреслив, що за невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян  стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у праце­влаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

  Фахівець Держпраці відповів на запитання учасників семінару.


   

 • Голови об’єднаних територіальних громад та інспектори праці запрошуються до участі у навчанні

  Голови об’єднаних територіальних громад та інспектори праці запрошуються до участі у навчанні

  З метою ефективного здійснення органами місцевого самоврядування делегованих повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю, визначених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області запрошує

  голів об’єднаних територіальних громад та інспекторів праці органів місцевого самоврядування  взяти участь у навчанні з питань контролю за дотриманням законодавства про працю, яке відбудеться 24 квітня 2018 року о 14.00 у залі засідань Чернівецької обласної державної адміністрації (к. 301).


   

 • На вулиці обласного центру встановлено тематичну соціальну рекламу до Дня охорони праці

  На вулиці обласного центру встановлено тематичну соціальну рекламу до Дня охорони праці

  На вулиці Героїв Майдану, 7 міста Чернівці розміщено  сіті -лайт з  тематичною соціальною рекламою до Дня охорони праці в Україні.

  Виготовлення друкованої продукції для розміщення на конструкції здійснило  Управління Держпраці у Чернівецькій області. Встановили тематичну соціальну рекламу працівники міського комунального підприємства «Реклама».

  На сіті - лайті зображено актуальні гасла цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні - «Захищене і здорове покоління», а також яскравий тематичний малюнок.

  Місце для встановлення сіті-лайту вибрано невипадково, адже вулиця Героїв Майдану - одна із найжвавіших та найвелелюдніших магістралей обласного центру.

  На вулиці розташовується низка освітніх закладів, зокрема, навчальні  корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівецького обласного коледжу мистецтв імені Сидора Воробкевича,  Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини».

  Соціальна реклама до Дня охорони праці розміщуватиметься на сіті - лайті  до першого травня.


   

 • Стартував Тиждень охорони праці

  Стартував Тиждень охорони праці

  Відсьогодні в області стартує Тиждень охорони праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП "Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці" звертається до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ, організацій краю, профспілок, громадських організацій долучитися до його активного відзначення під девізом - "Захищене й здорове покоління".

  Чому дата 28 квітня - Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні важливо для кожного працівника? Тому, що виконання норм промислової безпеки та охорони праці - запорука збереження здоров'я і життя на кожному робочому місці. І ця дата - нагода нагадати, що гідні, безпечні та здорові умови праці залежить від кожного роботодавця і працівника.

  Чому цьогоріч увага суспільства має бути прикована до проблеми праці молоді та людей?

  Тому що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників - віком від 15 до 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей працюють у шкідливих умовах, а це понад 15 % робочого потенціалу.

  Рівень виробничого травматизму серед молоді на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років.

  В Україні працює кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить майже один мільйон українських громадян.

  За даними державного нагляду Держпраці України та її територіальних підрозділів, що спрямований на запобігання економічній експлуатації молоді, дітей, виконанню робіт, що небезпечні для їхнього здоров'я та життя: на 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, права дітей порушуються.


   

   

 • На зустрічі із учнями Кострижівської ЗОШ розповіли про права та гарантії на працю в Україні

  На зустрічі із учнями Кострижівської ЗОШ розповіли про права та гарантії на працю в Україні

  Низку просвітницьких інформаційно-розяснювальних заходів, за сприяння фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області, заплановано провести інспекторами праці органів місцевого самоврядування в трудових колективах підприємств, установ, організацій,  навчальних закладах, розташованих на території громад.

  Днями інформаційно-просвітницький захід, організований головним державним соціальним інспектором, інспектором праці Кострижівської селищної ради Іваном Божиським  відбувся у Кострижівській загальноосвітній школі. З учням 11 класу було проведено бесіду на тему: «Про права та гарантії на працю в Україні».

  Інспектор праці розпочав свою розмову зі школярами із цитування Основного Закону - Конституції України.

  «Через певний час ви отримаєте атестати про здобуття середньої освіти й будете свідомо обирати свій подальший трудовий шлях. Кожен громадянин України має знати про надання йому прав та гарантій на працю, визначених статтею 43 Конституції України», - зазначив  на зустрічі посадовець селищної ради.

  Школярам пояснили про необхідність дотримання законодавства про працю, про охорону праці і про те, що не лише роботодавці несуть відповідальність за створення здорових і безпечних умов праці, але й самі працівники відповідальні за збереження, при виконанні своїх професійних обов’язків, за власне здоров’я і життя.  

  Водночас Іван Божисько підкреслив на зустрічі, що незабаром розпочнеться літня кампанія і чимало школярів захочуть використати цей час для тимчасового працевлаштування.

  Для цього їм необхідно знати про права та гарантії праці неповнолітніх, адже  інтереси юних та молодих працівників до 18 років захищені нормами законодавства, зокрема, прийом на роботу осіб до 16 років не дозволяється, для таких працівників установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час.    

  Довідково: майже кожен третій працюючий в Україні - віком від 15 до 24 років, що становить понад один мільйон громадян.


   

    

   

 • Через неофіційне працевлаштування п’ятьох працівників на підприємство накладено штрафну санкцію у сумі понад 550 тисяч гривень

  Через неофіційне працевлаштування  п’ятьох працівників на підприємство накладено штрафну санкцію у сумі понад 550 тисяч гривень

  Грубі порушення законодавства про працю на Дочірньому підприємстві Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Чернівецький комбінат хлібопродуктів» у ході інспекційного відвідування виявили фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  - начальник відділу Юрій Пуріч та головний державний інспектор Олег Гончар.

  У порушення чинних нормативно-правових норм, зокрема, частини третьої статті 24 Кодексу Законів про працю України – «Укладення трудового договору»,  адміністрацією підприємства  до виконання робіт  було допущено п’ятеро працівники, з якими не уклали трудових договорів, оформлених відповідним наказом чи розпорядженням власника, або уповноваженого ним органу.

  Установлено, що територіальний орган Державної фіскальної служби про прийняття даних працівників на роботу  теж повідомлено не було.

  У такий спосіб посадові особи підприємства здійснили фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту), що  є грубим порушенням законодавства про працю і згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України  - «Відповідальність за порушення законодавства про працю»  карається штрафною санкцією у сумі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника без належного оформлення.

  За вказане порушення сума штрафу, накладена на підприємство,  -  558 450 гривень (п’ятсот п’ятдесят вісім тисяч чотириста п’ятдесят гривень).

  У ході інспекційного відвідування  посадові особи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області встановили у роботодавця  й інші порушення законодавства про працю, зокрема,  окремим працівникам підприємства не оплачувалася належним чином понаднормова робота, робота у нічний час, святкові та неробочі дні.

  За порушення  законних трудових прав працівників на роботодавця  накладено штрафну санкцію  у сумі  148 920 гривень (сто сорок вісім тисяч дев’ятсот двадцять гривень).

  Загальна сума штрафних санкцій, накладених на підприємство за порушення законодавства про працю, - понад 700 тисяч гривень. 

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає роботодавців області   щодо дотримання ними законодавства про працю.


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№4/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№4/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  Дмитро Матвійчук, Олександр Фандєєв. Антоніу Жозе Робалу душ Сантуш: «Відчуття таке, ніби я в Португалії!». Керівник проекту ЄС-МОП про європейські підходи у працеохоронній сфері

  Володимир Терещенко. Переможців визначено – призи підготовлено. Результати Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2018»

  Зінаїда Купира. Закон попереджає: працюй тверезий! Порядок відсторонення порушника від роботи зі зразками потрібних документів

  Людмила Солодчук. Навчання з питань охорони праці:будуть зміни. Кому передадуть функції щодо організації навчання з питань ОП

  Олег Моісеєнко. Якщо анулювати не можна, то чому можна не продовжити? Про парадокси Порядку № 1107

  Віталій Цопа. Упроваджуємо ISO 45001:2018: контекст організації та зацікавлені сторони. Як реалізувати нові вимоги ISO 45001 у системах управління гігієною та безпекою праці

  Дмитро Матвійчук, Олег Моісеєнко. Європейські практики в енергетиці. Досвід ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго». Частина III: теорія розбитих вікон в охороні праці

  Сергій Колесник. – Як із травматизмом? – А як потрібно? Про недосконалість системи обліку нещасних випадків на виробництві

  Зінаїда Купира. Оцінку ризиків на шахтах розпочато. На шахті «Степова» на Волині пройшов практичний тренінг з оцінки ризиків

  Вадим Мірошниченко. Енергетична незалежність… вугільної галузі. Досвід дегазації та утилізації метану на підприємствах групи ДТЕК

  Ігор Ященко. На шляху до відновлюваної енергетики. Про застосування дегазації шахтного метану в Україні

  Сергій Колесник. Готуємо трактор до роботи. Як правильно провести перевірку та ремонт сільгосптехніки

  Сергій Колесник. Правило п’яти хвилин. Про надання оперативної домедичної допомоги

  Володимир Саєнко. Фонд завершив реформу надання соцпослуг. Спрощено процедуру медичної реабілітації для застрахованих осіб

  Сергій Колесник. У межах медичної реформи. Про впровадження електронного реєстру листків непрацездатності

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» (№ 4/2018)

  Новини законодавства

  Інформаційні повідомлення

  Поза мораторієм. Повний перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія мораторію на проведення перевірок у 2018 році

  Скасування нормативно-правових актів. Вичерпний перелік нормативно-правових актів з їх повними найменуваннями, скасованих розпорядженням КМУ від 18.12.2017 № 1022-р

  Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (у редакції від 07.02.2018). Зручний у користуванні текст нормативного акта з формалізованими зразками потрібних документів

  Запрошуємо до обговорення. Пропонуємо висловлювати свої думки щодо проектів регуляторних актів Держпраці

  Зінаїда Купира. Витрати на охорону праці: з урахуванням вимог бухгалтерського обліку. Роз’яснення юриста щодо змін, внесених до переліку заходів та засобів з охорони праці, затвердженого постановою КМУ від 27.06.2003 № 994

  Роботи з підвищеною небезпекою: організація та виконання. Йдеться про роботи, на які потрібно видавати наряди-допуски

  Про нові правила охорони праці для працівників виробництва солоду, пива та безалкогольних напоїв

  Валерій Шишков, Андрій Шишков. Інструменти і методики, які було використано під час розробки Правил

  Владимир Троицкий, Виктор Глуховский. Как повысить безопасность газовых магистралей. Применение методов неразрушающего контроля для повышения уровня риск-ориентированного мышления персонала

  Запитували – відповідаємо. Матеріали онлайн-прийомів голови Держпраці та відповіді фахівців служби на запитання громадян

   


   

   

   


   

   

   

   

   

   

 • Роботодавцям Глибоцького району наголошено на недопустимості використання незадекларованої праці

  Роботодавцям  Глибоцького району  наголошено на недопустимості використання незадекларованої праці  

  На цьому під час проведення низки  превентивних інформаційно - роз’яснювальних заходів на підприємствах та серед осіб-підприємців Глибоцького району акцентував увагу головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Дамаскін.

  Посадовець територіального органу Держпраці увійшов до складу робочої групи з питань легалізації найманої праці Глибоцької районної державної адміністрації  та у її складі проводить активну роз’яснювальну діяльність серед роботодавців району, надаючи відповідні роз’яснення суб’єктам господарювання щодо дотримання законодавства про працю.

  Роботодавцям наголошується на тому, що лише офіційно укладений трудовий договір, повідомлення про працевлаштування  того чи іншого працівника органу Державної фіскальної служби, сплата єдиного соціального внеску,  отримання працівником в повному розмірі заробітної плати,  дотримання щодо нього мінімальних гарантій в оплаті праці дає підстави констатувати про офіційно задекларовану працю.

  "Суб'єкт господарювання, котрий не оформляє працівників офіційно, провокує їх до безвідповідального ставлення до роботи, ухиляння від виконання своїх трудових обов’язків, в окремих випадках - до неетичної поведінки». - підкреслив при спілкуванні з роботодавцями Глибоччини головний державний інспектор Держпраці.

  Іван Дамаскін також наголосив на  відповідальності роботодавців перед Законом, адже у разі виявлення на підприємстві неоформлених працівників, передбачено штрафну санкцію у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат щодо кожного виявленого працівника.

  Водночас у трудових колективах, відвідуваних у рамках роботи групи з питань легалізації найманої праці Глибоцької РДА підприємств, було розтлумачено усі ризики у разі неофіційного працевлаштування.

  "Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати, офіційної відпустки,  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, а у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу - відповідних виплат.  Лише офіційно задекларована праця гарантуватиме працівникові гідні, здорові і безпечні умови праці» - акцентував посадовець Держпраці.


   

 • Утворено Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці

  Утворено Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці

  До складу Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в  області увійшли:

  Гордей Іван Георгійович – перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області, голова організаційного комітету;

  Півень Юрій Йосипович – заступник директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА;

  Шкварковський  Володимир Антонович – голова Чернівецької обласної ради профспілок.

  Вони стали співголовами Організаційного комітету.

  До Організаційного комітету також увійшли:

  Кушнір Галина Миколаївна – заступник начальника Управління Держпраці;

  Лехіцький Ігор Зіновійович – в.о. директора ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці»;   

  Дорош Олена Михайлівна – начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг;

  Остапович Микола Дмитрович – начальник відділу нагляду в АПК та СКС;

  Савко Ярослав Миколайович – начальник сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області;

  Барабах Володимир Станіславович – голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників лісового господарства;

  Бузинський Микола Дмитрович - голова Федерації роботодавців у Чернівецькій області;

  Прінько Світлана Іванівна -  директор КУ «Навчально - методичний центр якості освіти та координації  господарської діяльності навчальних закладів області» (Центр якості освіти);     

  Стратійчук Маргарита Петрівна -  заступник начальника управління, начальник відділу колективних договорів та умов праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради;

  Шевченко Андрій Вікторович - начальник Управління ВД ФСС у Чернівецькій області.


     

 • Держпрацею перевірено понад сім тисяч суб’єктів господарювання щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати

  Держпрацею перевірено понад сім тисяч суб’єктів господарювання щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати  

  На засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко відзначив позитивну тенденцію у 2017 році щодо кількості осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, яка суттєво зменшилася порівняно з 2016 роком.

  Серед чинників, що сприяли скороченню тіньової зайнятості, Павло Розенко назвав значне зростання розміру мінімальної заробітної плати, змінений порядок формування тарифної сітки оплати праці.

  Віце-прем’єр-міністр також акцентував на масштабній роботі, проведеній Державною службою України з питань праці. З початку 2017 року Держпраці перевірила 7 тис. 159 суб’єктів господарювання з питань додержання мінімального розміру заробітної плати, у тому числі: 726 – державної форми власності, 939 – комунальної форми власності, повідомляє сайт державного відомства.

  Під час перевірок виявлено порушення законодавства щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати стосовно 768 працівників.

  За порушення вимог законодавства щодо мінімальних державних гарантій в оплаті праці накладено фінансові санкції у сумі 62 млн 592 тис. гривень.

  На виконання вимог приписів 606 роботодавців усунули виявлені порушення.


   

 • Завдяки роботі державних інспекторів праці 88 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на понад 50 мільйонів гривень

  Завдяки роботі державних інспекторів праці 88 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на понад 50 мільйонів гривень

  Станом на 1 березня 2018 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати по Україні становила 2455,9 млн гривень, порівняно із даними на 1 лютого 2018 року вона зменшилася на 79, 4 млн грн, або на 3, 1%, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

  Зокрема, заборгованість працівникам економічно активних підприємств становила 1317,5 млн грн (53,6 % від загальної заборгованості), порівняно зі статистикою на 1 лютого 2018 року вона зменшилася на 80, 7 млн грн, або на 5,8%.

  За оперативними даними, заборгованість із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств станом на 2 квітня 2018 року зменшилася порівняно до 1 січня на 112, 9 млн грн, або на 8, 9% і становила 1159,4 млн гривень.

  Державні інспектори праці Держпраці здійснюють постійний контроль суб’єктів господарювання всіх форм власності щодо своєчасної виплати заробітної плати.

  Упродовж січня-лютого 2018 року проведено інспекційні відвідування 97 підприємств, які мали заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 106 млн 848 тис. гривень.

  На вимоги державних інспекторів праці 88 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 50 млн 528 тис.грн, тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися з 31225 працівниками.

  За результатами інспекційних відвідувань винних осіб притягнуто до відповідальності, до підприємств-боржників застосовано фінансові санкції на загальну суму 1 млн 376 тис. гривень

  Держпраці веде реєстр боржників, який розміщено на офіційному сайті відомства.


   

   

 • Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  До органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

  Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 в Україні відзначається День охорони праці.

  Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене й здорове покоління» збігається із завданням й метою Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня.

  У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей - гідна праця та економічне зростання - спрямована на забезпечення гідних  і безпечних  умов  праці  для  всіх  працівників.

  Шановні колеги! Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

  За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 - 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників, котрі старші 24 років.   

  В  Україні  працює майже кожен третій  віком  від  15  до  24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Враховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання - зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я,децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

  Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти  -  саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

  Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни.

  В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі  та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості.

  Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

  Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 №182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 №2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів.

  За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних  для їхнього життя і здоров’я , установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей.

  Найбільше дитячу  працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%).

  Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

  Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

  Отже, потрібно діяти на випередження - за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

  Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом із їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці.

  Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

  Збереження здоровя молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя може призвести до довгострокових порушень  її здоровя, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

  Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані із ризиками, та не усвідомлюють , що  їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

  У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливість їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

  Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників,  долучатися  до  роботи  з формування культури  безпеки  та  гігієни  праці.


   


   

 • Угоду про співпрацю між Управліннями Держпраці та Укртрансбезпеки почали реалізовувати

  Угоду про співпрацю між Управліннями  Держпраці та Укртрансбезпеки почали реалізовувати

  Угоду укладено з метою взаємодії між територіальними органами державних  відомств: обміном інформацією; виявленням порушень під час здійснення державного нагляду (контролю) рейдових перевірок з дотримання законодавства про працю, зайнятість населення,  дотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці, безпеку дорожнього руху; профілактики виробничого травматизму, дорожньо-транспортних пригод.

  Угоду про співпрацю підписано днями начальником Управління Держпраці Іваном Луцаком та начальником Управління Укртрансбезпеки Валерієм Макаренком.

  Угода реалізовуватиметься через проведення спільних заходів, своєчасним обміном інформацією, аналізом причин найбільш характерних порушень Правил дорожнього руху, що стають наслідком виробничого травматизму.

  Втілення угоди сприятиме посиленню превентивної роботи  на підприємствах, в установах та організаціях області  з метою недопущення  виробничого травматизму, пов’язаного з дорожньо-транспортними пригодами.

  «Впровадження намічених спільних заходів  між  територіальними Управліннями Держпраці та Укртрансбезпеки   дозволить  суттєво вплинути на  ситуацію з виробничим травматизмом, зокрема, на підприємствах автомобільної галузі краю,  - висловив сподівання, коментуючи підписання документа,  перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей. – А статистика  щодо виробничого травматизму з початку року тривожна: на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області вже зареєстровано 16 нещасних випадків, 6 із них - зі смертельним наслідком. Нещасні випадки зі смертельним наслідком  сталися: на автомобільному транспорті, у галузі машинобудування, хімічній промисловості. Показово, що загибель чотирьох працівників хімічної  галузі  сталася через автодорожню пригоду. Загалом за три місяці 2018 року  у результаті дорожньо-транспортних пригод травмувалося восьмеро працівників підприємств регіону».


   

 • Розпочався місячник, приурочений Дню охорони праці

  Розпочався місячник, приурочений  Дню охорони праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до органів державної влади та місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій Буковини.

  З початку квітня стартував місячник, приурочений Дню охорони праці в Україні.

  Цьогоріч 28 квітня відзначатиметься від гаслом: «Захищене й здорове покоління». Ціль відзначення цього дня в Україні збігається із метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею.

  Безперечно, кожен працівник заслуговує на гідні й безпечні умови праці. Для того, аби створити такі умови, зокрема,  для молодого покоління, необхідний узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці, популяризації, у першу чергу, серед молодих працівників культури безпеки та охорони праці.

  За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15 – 24 років, зокрема, 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. Загалом це понад 15% усіх працівників. Серед молоді рівень виробничого травматизму вищий на 40%, ніж серед працівників, котрі старші 24 років.

  За статистикою, в  Україні  майже кожен третій працюючий - віком від 15 до 24 років. Це майже один мільйон українців.

  Головне завдання  для будь кого із роботодавців -  зберегти життя і здоровя працівника.

  Саме з цією метою Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини, соціальних партнерів, керівників і працівників підприємств, установ, організацій краю  з ініціативою долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні.

  Місячник охорони праці лише стартував і є добра нагода наповнити його реальним змістом.

  Управлінням Держпраці підготовлено низку актуальних заходів, якими планується охопити трудові колективи  підприємств, установ, організацій краю, студентів вузів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів, профтехучилищ.

  До участі у таких заходах ми обов’язково долучатимемо наших соціальних партнерів, представників впливових громадських інституцій.

  Сподіваємося, що серед трудових колективів, роботодавців, небайдужої  громадськості краю теж виникнуть ініціативи, які допоможуть у майбутньому покращити стан промислової безпеки, охорони  та гігієни праці на наших підприємствах.

  Будь - які із ініціатив будуть схвально сприйняті в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області, фахівці відомства долучаться до їх втілення.

  Дбаймо про безпеку праці, про створення гідних і здорових умов праці на виробництві разом!


   

 • Найбільша кількість потерпілих на виробництві - через дорожньо-транспортні пригоди

  Найбільша кількість потерпілих на виробництві - через дорожньо-транспортні пригоди

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за три місяці 2018  року зареєстровано 16 нещасних випадків, 6 із них - зі смертельним наслідком.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком  сталися: на автомобільному транспорті (1 загиблий) у галузі машинобудування (1), хімічній промисловості (4).

  У соціально-культурній сфері мали місце три нещасні випадки  загального виробничого травматизму.

  Два випадки зареєстровано у галузі легкої текстильної промисловості.

  По одному нещасному випадку сталося на підприємствах житлово-комунального господарства, харчової промисловості, пошти та зв'язку, на виробництві деревини й виробів з деревини  та на інших видах транспорту.  

  Випадки виробничого травматизму сталися: 

  у результаті дорожньо-транспортних пригод (8);

  внаслідок падіння під час пересування працівників (3);

  внаслідок падіння потерпілого  (1);

  внаслідок падіння потерпілого з висоти  (1);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (1);

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  внаслідок вибуху (1).


   

 • Управління Держпраці проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції

  Управління Держпраці проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції

  Управління Держпраці у Чернівецькій області проводить заходи з виявлення небезпечної нехарчової продукції, яка при використанні  становить загрозу користувачам, чи яка не відповідає встановленим вимогам законодавства.

  Відповідно до пункту 6 «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 р. № 270  лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, протягом доби надсилають письмове повідомлення за встановленою формою про кожний нещасний випадок, що стався внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції до органу державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 28 .12. 2016 р. № 1069 за Державною службою України з питань праці затверджено перелік видів нехарчової продукції щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, а саме:

  прості посудини високого тиску;

  ліфти і запобіжні комплектувальні вироби;

  канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;

  обладнання, що працює під тиском;

  вибухові матеріали промислового призначення;

  обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі;

  машини та устаткування;

  пересувне обладнання, що працює під тиском;

  знаки безпеки і захисту здоров’я працівників;

  засоби індивідуального захисту.

  З метою налагодження співпраці між лікувально-профілактичними закладами області та органами державного ринкового нагляду, нагадуємо про необхідність відповідних медичних установ надсилати до Управління Держпраці у Чернівецькій області письмові повідомлення про нещасні випадки, що сталися внаслідок споживання (користування) вищевказаної нехарчової продукції.

  Інформацію  згідно з формою, зазначеною у додатку 1 Порядку, просимо надсилати за адресою: 58003 м. Чернівці, вул. Зелена, 3; телефон/факс (0372) 55-37-24.


   

 • День охорони праці відзначатиметься цьогоріч під девізом: «Захищене і здорове покоління»

  День охорони праці цьогоріч відзначатиметься під девізом: «Захищене і здорове покоління»

  У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».

  Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

  Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.

  Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.

  У контексті цієї події в Держпраці  відбулося засідання організаційного комітету з проведення Дня охорони праці в Україні, в якому взяли участь представники Держпраці, Міненерговугілля, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Мінрегіонбуд, Держатомрегулювання, Міністерства внутрішніх справ, Міжнародної організації праці, Фонду соціального страхування, профспілок і роботодавців, редакції журналу «Охорона праці».

  Учасники засідання обговорили й ухвалили  за основу текст Звернення Організаційного комітету до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій та План заходів з відзначення у 2018 році Дня охорони праці в Україні під девізом „Захищене і здорове покоління”.