UP
Фільтр
 • Фахівці Держпраці виявили у 2020 - у понад дві сотні працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Фахівці Держпраці виявили у 2020 - у понад дві сотні працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин

  У 2020  році інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  виявили на місцевих підприємствах  209 працівників,  допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин.

  Так, 139 працівників  працювали  без оформлення трудових відносин;

  24 працівники були зайняті роботодавцями без належного оформлення трудових відносин (цивільно-правові угоди мали ознаки трудових);

  15 фізичних осіб - підприємців виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових;

  31 працівника суб’єкти господарювання допустили до роботи, уклавши з ними трудовий договір, але не повідомивши про факти працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби.

  Довідково: за порушення роботодавцями трудового законодавства накладаються фінансові санкції.

  Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Передбачена додаткова відповідальністьу разі вчинення порушення  повторно упродовж двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

  За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на суб’єкта господарювання  накладається штрафна санкція у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожного працівника щодо якого скоєно порушення трудового законодавства.

  Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», передбачає штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  За порушення інших вимог законодавства про працю передбачений штраф за кожне таке порушення у розмірі мінімальної заробітної плати  та доповнено відповідальністю за повторне вчинення порушення у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.


   

   

 • Заборгованість по заробітній платі в Україні за місяць скоротилась майже на 700 млн грн завдяки її скороченню на підприємствах держсектору

  Заборгованість по заробітній платі в Україні за місяць скоротилась майже на 700 млн грн завдяки її скороченню на підприємствах держсектору

  За оперативними даними Державної служби України з питань праці сума заборгованості підприємств по заробітній платі по всій Україні зменшилась майже на 700 млн грн, або на 18%, з 3,8 млрд грн станом на 07.12.2020 до 3,1 млрд грн станом на 11.01.2020.

  Так, нагадаємо, що 17 грудня 2020 року у Мінекономіки було проведено чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, на якій прийнято рішення щодо запровадження негайних заходів для скорочення заборгованості на підприємствах державного сектору економіки.

  Найбільший внесок у покриття заборгованості зробили Донецька (299 млн грн), Львівська (169 млн грн) та Харківська (97 млн грн) області. Найбільшим боржником все ще залишається Донецька область з показником 719 млн грн.

  У Києві, який є п’ятою адміністративною одиницею за розміром заборгованості по заробітній платі (337 млн грн), показник зменшився лише на 10,2 млн грн.

  Левова частка (89,1%) або 623,8 млн грн погашення заборгованості з заробітної плати припадає на підприємства державної форми власності. З них, підприємства Міненерго скоротили заборгованість на 535 млн грн, підприємства Укравтодору - на 54 млн грн, та підприємства Укроборонпрому - майже на 43 млн грн, який є найбільшим боржником (587 млн грн) в розрізі центральних органів влади України.  

  За матеріалами сайту Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України


   

   

 • Уряд розпочинає широке обговорення Національної економічної стратегії-2030

  Уряд розпочинає широке обговорення Національної економічної стратегії-2030

  З 22 січня до 10 лютого у Кабінеті Міністрів проходитиме широке обговорення напрацювань Національної економічної стратегії-2030, що розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення.

  Під час публічних заходів за участю представників Уряду, Верховної Ради та Офісу Президента відбудеться публічне представлення ключових ідей НЕС-2030 та обговорення шляхів її імплементації.

  Ключова мета заходів — за результатами обговорення розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів проект рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, обговорити пріоритетні заходи в Плані дій Уряду на 2021-2023 роки та перелік пріоритетних законів, що мають бути прийняті Верховною Радою України протягом наступних трьох років.

  Тематика обговорення протягом запланованих зустрічей:

  Інвестиційна привабливість, ринки капіталу та макроекономічна стабільність;

  Підтримка креативних індустрій та індустрії гостинності;

  Розвиток підприємницької культури та регуляторна політика;

  Розвиток енергетичного сектору, видобувна промисловість та ефективний захист довкілля;

  Промисловість, транспорт та інфраструктура;

  Міжнародна економічна політика та торгівля (Експортно-кредитне агентство); Цифрова економіка та Інформаційно-комп’ютерні технології;

  Управління державною та комунальною власністю;

  Реінтеграція тимчасово окупованих територій України;

  Розвиток агросектору.

  Національна економічна стратегія — це головні вектори, за якими розвиватиметься економіка України у найближчі 10 років: стимули для промисловості, агросектору, видобування, IT та R&D, інфраструктури та внутрішніх перевезень, енергетичного сектору.

  Процес створення НЕС-2030 був безпрецедентно відкритим та прозорим. Над документом працювали близько 400 фахівців з різних сфер — як бізнесу, так і відомих аналітичних центрів, think-tanks, неурядових організацій, державних органів тощо.

  Задля розроблення НЕС-2030 аналітики провели понад 500 інтерв’ю з експертами та десятки стратегічних сесій, вивчили досвід Великої Британії, Німеччини, Польщі, Австралії, арабських країн, де подібні довгострокові економічні стратегії вже успішно реалізовані. Цей документ не тільки відображає економічний потенціал держави, але й пропонує  конкретні механізми для його реалізації з чіткими строками та KPI. Це — підхід розвинутих країн до створення подібних стратегічних документів.

  За матеріалами Урядового порталу


   

   

 • У Мінекономіки відбулася робоча зустріч із заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

  У Мінекономіки відбулася робоча зустріч із заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

  У Мінекономіки відбулася робоча зустріч керівництва Держпраці із заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігорем Дядюрою, який за дорученням Міністра Мінекономіки Ігоря Петрашка віднині відповідатиме за напрям роботи Держпраці.

  У ході зустрічі обговорено концепцію та основні напрями подальшої роботи Держпраці, у тому числі щодо налагодження ефективної взаємодії Держпраці та Мінекономіки у сфері формування державної політики з питань, віднесених до повноважень Держпраці. Наголошено на важливій ролі інформаційних та роз’яснювальних заходів у роботі Служби.

  За результатами зустрічі визначено ряд першочергових питань, що потребують вирішення, зокрема опрацювання окремих нормативно-правових актів у сфері охорони праці, повідомляє сайт Держпраці.


   

 • У конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021» впроваджено спеціальну номінацію

  У конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021» впроваджено спеціальну номінацію

  X Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2021 оголошує про запровадження спеціальної номінації компанії DEZEGA «Використання засобів індивідуального захисту органів дихання під час проведення гірничих робіт».

  Найкращий малюнок у цій номінації буде визначено у фіналі Конкурсу. Переможець отримає цінний приз від компанії DEZEGA.

  Усі малюнки, надіслані до Управління Держпраці, візьмуть участь у Конкурсі на загальних підставах.

  Творчі роботи дітей потрібно надіслати поштою до Управління Держпраці  до 15 лютого 2021 року за адресою: 58 003 м.Чернівці, вул. Зелена, 3.

  Додатково серед малюнків, які відповідатимуть умовам участі у спеціальній номінації, представники компанії DEZEGA виберуть найкращий і відзначать переможця нагородою у фіналі Конкурсу.

  УМОВИ УЧАСТІ У СПЕЦІАЛЬНІЙ НОМІНАЦІЇ

  На приз від компанії DEZEGA претендуватимуть усі малюнки, в яких буде розкрито тему захисту органів дихання під час проведення гірничих робіт. Зокрема, на малюнку має бути серед іншого зображено:

  ● шахтний ізолюючий саморятівник, або

  ● ізолюючий респіратор для гірничорятувальних робіт.

  Шановні учасники творчого змагання! Організатори регіонального туру конкурсу закликають до активної участі!


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Малюнки дітей роблять Україну безпечнішою

  Малюнки дітей роблять Україну безпечнішою 

  Триває Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ – 2021"

  Запрошуємо до участі в конкурсі дітей від 6 до 18 років:

  • учнів середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, ліцеїв;

  • вихованців позашкільних навчальних закладів.

  Тематика

  • Безпека праці та здоров’я працівників у будь-яких галузях і сферах діяльності: вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  • Протидія COVID-19 на робочих місцях та в побуті.

  Вимоги до малюнка

  На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю тощо.

  Розмір малюнка не має перевищувати формат А2.

  Конкурс проводиться у два етапи

  I ЕТАП (у регіонах)

  До 15 лютого 2021 року малюнки учасників потрібно надіслати поштою до Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою: 58 003 м.Чернівці, вул. Зелена, 3.

  Обласне журі визначає переможців (I, II і III місця) у трьох вікових групах:

  • перша група – від 6 до 10 років;

  • друга група – від 11 до 14 років;

  • третя група – від 15 до 18 років.

  Автори робіт, які посіли I, II і III місця в областях, виходять у фінал конкурсу, а їхні малюнки направляються до редакції журналу «Охорона праці».

  II ЕТАП (фінал)

  До 15 квітня 2021 року Держпраці та редакція журналу «Охорона праці» організовують засідання журі фіналу, яке визначає переможців (I, II і III місця) у кожній віковій групі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2021.

  До Дня охорони праці в Україні, який відзначають щороку 28 квітня, переможців нагороджують цінними подарунками, дипломами і медалями.

  Докладніше про конкурс – на сайті журналу «Охорона праці» в розділі КОНКУРСИ/ДИТЯЧИЙ МАЛЮНОК https://ohoronapraci.kiev.ua/article/ditacij-malunok 

  та на сайті Управління Держпраці  у Чернівецькій області:  http://cv.dsp.gov.ua/component/content/article/11-articles/565-rozpochynaietsia-rehionalnyi-tur-vseukrainskoho-konkursu-dytiachoho-maliunka-okhorona-pratsi-ochyma-ditei-2018.


   

   

   

 • Оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю»

  Оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю»

  Директоратом  розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  України  оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю».

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю»

  На офіційному сайті державного відомства також розміщено додаткові матеріали

  Проектом акта передбачено внесення змін до Кодексу законів про працю України та Законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про Національну поліцію», якими пропонується визначити правовий статус державної інспекції праці, права та обов’язки інспекторів праці, форми здійснення контролю, підстави та порядок проведення інспекційних відвідувань та інші питання функціонування системи державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю, а також систему винагород та відповідальності інспекторів праці, що дозволить підвищити інституційну спроможність Державної служби України з питань праці виконувати покладені на неї повноваження.


   

   

 • Виробничий травматизм у регіоні у 2020 році

  Виробничий травматизм у регіоні у 2020 році

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  за 12 місяців 2020 року на підприємствах, в установах та організаціях регіону мали місце 213 випадків професійних захворювань та виробничого травматизму, 16 із них - зі смертельним наслідком.

  Загалом зафіксовано 180 випадків професійних захворювань та 33 випадки  виробничого травматизму.

  Випадки виробничого травматизму та професійних захворювань зі смертельним наслідком мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 180 випадків, 10 із них - зі смертельним наслідком);

  у сфері енергетики (двоє загиблих);

  у машинобудуванні, лісовому господарстві, на залізничному транспорті, на підприємстві котлонагляду -  по одному випадку смертельного виробничого травматизму.

  Випадки загального виробничого травматизму сталися у сфері машинобудування (13 випадків), на автомобільному транспорті (3), в установах торгівлі (4), на підприємствах та об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства (2), на підприємствах з виробництва деревини та виробів з деревини, енергетики, пошти та зв’язку , у лісовому господарстві - по одному випадку.  


   

   

 • Спрощено механізм страхових виплат членам сімей медиків, які померли від COVID-19

  Спрощено механізм страхових виплат членам сімей медиків, які померли від COVID-19

  За активної та стійкої позиції т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка щодо нагальної необхідності своєчасного завершення розслідування випадків інфікування COVID-19 медичних працівників, Держпраці спільно з МОЗ, Мінсоцполітики та Фондом соціального страхування України напрацьовано пропозиції, направлені на спрощення процедури розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають екстрену медичну та стаціонарну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, внаслідок інфікування цією хворобою.

  За результатами спільної роботи було розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників», який 05.01.21 було схвалено на засіданні Уряду.

  Зазначеним актом врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, яка застосовується до таких випадків смертей, що виникли упродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та упродовж  трьох місяців з дати його завершення. Визначено порядок створення та роботи комісії щодо розслідування таких випадків, термінів надання висновків тощо.

  Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2021 №1 "Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників" ,  передбачено, що розслідування проводитимуться комісією закладу охорони здоров'я, де працював померлий медпрацівник, без залучення представників Держпраці та Фонду соціального страхування.

  Також скорочено строки проведення таких розслідувань - упродовж 5 робочих днів з моменту утворення комісії замість 15, як було до цього часу.


   

   

 • Актуально! Чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Роз’яснює Держпраці: чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Державна служба України з питань праці інформує: при укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.

  Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами. (Суб’єктами організації оплати праці є: органи державної влади та місцевого самоврядування; роботодавці, організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців або їх представницькі органи; професійні спілки, об’єднання професійних спілок або їх представницькі органи; працівники).

  Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

  У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

  Таким чином, зміна умов оплати праці можлива за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

  При цьому також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, яка потребує повідомлення працівників не пізніше ніж за два місяці, а також надає право працівнику припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погоджується на продовження роботи з новими умовами оплати праці.


   

   

 • Роз’яснює Держпраці: чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Роз’яснює Держпраці: чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку із зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

  Державна служба України з питань праці інформує: при укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.

  Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами. (Суб’єктами організації оплати праці є: органи державної влади та місцевого самоврядування; роботодавці, організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців або їх представницькі органи; професійні спілки, об’єднання професійних спілок або їх представницькі органи; працівники).

  Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

  У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

  Таким чином, зміна умов оплати праці можлива за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

  При цьому також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, яка потребує повідомлення працівників не пізніше ніж за два місяці, а також надає право працівнику припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погоджується на продовження роботи з новими умовами оплати праці.

  За інформаційними матеріалами Держпраці України • Посилені карантинні обмеження в Україні діятимуть незмінно до 24 січня

  Посилені карантинні обмеження в Україні діятимуть незмінно до 24 січня

  Кабінетом Міністрів України  затверджено продовження карантину до 28 лютого 2021 року. Щодо посилених карантинних обмежень,  то вони діють з 8 до 24 січня включно. Жодних змін щодо термінів Урядом не вносилися. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоровя України.

  “Позиція Міністерства охорони здоров’я щодо посилених карантинних обмежень на території держави залишається незмінною. Вони мають діяти до 24 січня - так, як це було визначено постановою Уряду від 9 грудня 2020 року» - зазначив Міністр охорони здоровя України Максим Степанов.

  Заявлено про доцільність введення посилених обмежень - під час святкувань відбулося активне переміщення людей на території України та за її межами.  Через це значно підвищується ризик поширення небезпечної інфекції.

  Посилені карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня 2021 року, це вимушений захід, який допоможе запобігти екстреному введенню жорсткого локдауну в Україні, зазначають у відомстві.


   

 • Роз’яснює Держпраці: чи можна оплачувати час простою із розрахунку середньої заробітної плати?

  Розяснює Держпраці: чи можна оплачувати час простою із розрахунку середньої заробітної плати?

  Державна служба України з питань праці роз’яснює: простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

  Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

  За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

  В той же час, норми і гарантії в оплаті праці, передбачені Кодексом законів про працю, є мінімальними державними гарантіями.

  Додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги може передбачати колективний договір.

  Таким чином, оплата часу простою із розрахунку середньої заробітної плати проводиться у випадках, передбачених законодавством та/або відповідно до колективного договору.


   

   

 • При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог безпеки

  При користуванні газом у побуті необхідно дотримуватися правил безпечної експлуатації газових приладів

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини й застерігає про неухильне дотриманнями правил експлуатації  газових приладів.

  При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог, а саме:

  забезпечувати надійну вентиляцію приміщень: відчиняти кватирки вікон, не закривати отвори та решітки  вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщень;

  перевірити наявність тяги; при відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими  приладами, адже це може бути смертельно небезпечно; подальше  користування газом  можливе тільки  після перевірки  і очистки  димоходів та вентиляційних  каналів  відповідними службами;

  не дозволяється встановлювати  в приміщенні, де є  газові прилади  з відведенням продуктів згоряння   в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
  не
  користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
  не залишат
  и без нагляду прилади у робочому стані:
  не використовувати для сну  та відпочинку приміщення, де встановлено  газові прилади;
  не використову
  вати газові плити для обігріву приміщення;
  перекриват
  и крани після користування газовими приладами.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює!

  Аналіз проведених технічних розслідувань аварій та нещасних випадків при використанні газу у побуті засвідчує:

  основними  причинами настання таких подій є втручання споживачами у систему газопостачання  шляхом самовільного встановлення опалювальних приладів;

  втручання у систему  вентиляції та систему відведення продуктів згорання у житлових приміщеннях;

  порушення вимог безпеки під час користування побутовими газовими приладами;

  несправність автоматики безпеки побутових газових приладів.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  У разі виникнення  загрозливих ситуацій для споживачів при використанні газу у побуті, слід негайно повідомити про це аварійну службу, зателефонувавши за номером 104. 


   

   

   

   

   

   

   

 • Виробничий процес на підприємстві, в установі, організації може бути безпечним лише за умови дотримання законодавства про працю, охорону та гігієну праці

  Виробничий процес на підприємстві, в установі, організації  може бути безпечним лише за умови дотримання законодавства про працю, охорону та гігієну праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  нагадує: роботодавці і працівники зобов’язані  неухильно дотримуватися чинного законодавства  про працю та охорону праці. Лише тоді виробничий процес на підприємстві, в установі, організації  може бути безпечним.

  Кожен роботодавець згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» зобов’язаний створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі безпечні та нешкідливі умови праці.

  Суб’єкт господарювання повинен забезпечити на підприємстві установі, організації функціонування системи управління охороною праці.

  Виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.   

  На експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки підприємство зобов’язане отримати дозвільні документи, видані територіальним органом Державної служби України з питань праці.

  Для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, роботодавець повинен щороку  проводити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових  актів з охорони праці.

  Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично один раз на три роки проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  Роботодавець зобов’язаний належним чином оформити трудові відносини з працівниками.

  У відносинах «працівник – роботодавець» завжди має укладатися трудовий договір.

  Цивільно-правова угода укладається  між фізичною і юридичною особою лише у разі виконання одноразових робіт.

  Тільки належним чином укладені трудові відносини гарантують працівнику право на гідні, здорові та безпечні умови праці.


   

   

   

 • Потрібна термінова інформація чи порада? Вихід – «інтерактивний інспектор»!

  Потрібна термінова інформація чи порада? Вихід – «інтерактивний інспектор»!

  Державна служба України з питань праці перебуває у постійному контакті із працівниками та роботодавцями, у тому числі за допомогою консультаційної телефонної лінії, запровадженої у Держпраці на початку 2020 року.

  Так, впродовж 2020 року безпосередньо посадовими особами Держпраці надано консультацій, роз’яснень з питань законодавства про працю, охорону, гігієну праці та надання адміністративних послуг 4 554 громадянам та представникам підприємств, зокрема, з питань:

  -        -  праці – 4 тис. 212;

  -        - охорони та гігієни праці – 174;

  -        -  надання адміністративних послуг – 168.

  Запровадження жорстких карантинних обмежень у 2020 році суттєво обмежило можливість безпосереднього спілкування інспекторів праці та громадян і суб’єктів господарювання. В той же час це призвело до зростання попиту на поради та консультації інспекторів праці.

  Така ситуація стала передумовою і поштовхом для створення сервісу «інтерактивний інспектор», за допомогою якого працівники і роботодавці у будь-який зручний для них спосіб (через засоби телефонного зв’язку, соціальні мережі, комунікаційні засоби) можуть отримати необхідну їм інформацію.

  З моменту впровадження сервісу посадовими особами територіальних управлінь Держпраці надано консультацій, роз’яснень з питань законодавства про працю, охорону, гігієну праці та надання адміністративних послуг 144 тис. 653 громадянам та представникам підприємств, зокрема з питань:

  – праці – 80 тис. 237;

  – охорони та гігієни праці  – 58 тис. 934;

  – надання адміністративних послуг  – 5 тис. 482.

  Найбільше звернень надходило з питань оплати праці – 28 тис. 999, надання відпусток, у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати  – 13 тис. 967, оформлення трудових відносин – 9 тис. 964, звільнення, зокрема щодо примушення до написання заяв на звільнення – 7 тис. 490.

  Найчастіші питання громадян знаходять своє відображення у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Держпраці за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/, що додатково спрощує одержання інформації та відповідей на питання.

  Головним досягненням запроваджених сервісів є наближення консультаційних послуг Держпраці до їх споживачів, недопущення порушення прав працівників та виникнення ситуацій, коли роботодавець наражається на ризики штрафних санкцій.

  Шановні буковинці !

  Поставити свої запитання та отримати відповіді на них можливо засобами телефонного зв’язку, на електронну пошту та інших комунікаційних засобів, інформація про які розміщена на офіційному сайті територіального органу Державної служби України з питань праці -  Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

   

   

   

 • Діють посилені карантинні обмеження

  Діють посилені карантинні обмеження

  До 24 січня включно 2021 року в Україні діють посилені карантинні обмеження.

  Відповідну постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів ще 9 грудня 2020 року.

  Рішення прийняте для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних та різдвяних свят.

  Відповідно до ухваленого документа, з 8 до 24 січня 2021 року заборонено роботу кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).

  Заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослинна торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;

  Дозволено торгівлю пальним.

  Також в зазначений період можна надавати фінансові послуги, дозволена діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

  Заборонено  роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.

  На період дії посиленого карантину заборонено відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

  Продовжує працювати громадський транспорт.

  За матеріалами Урядового порталу


   

   

 • Христос рождається! Славімо Його!

  З Різдвом Христовим!

  Шановні буковинці!

  У переддень Різдва Христового сердечно вітаю вас з цим величним християнським святом - народженням Сина Божого й людського.

  Хай яскраво засяє над  нашою Україною й над кожним із нас Різдвяна зірка.

  Хай світло Святої вечері збере за щедрим столом найдорожчих для нас людей.

  Здоровя ірадості вам і вашим рідним, миру і Божого благословення Україні!

  Христос рождається!

  Славімо Його!

  Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області   


    

   

 • Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19

  Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19

  Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, внаслідок захворювання на цю недугу. Ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників», повідомляється на Урядовому порталі. 

  Проект акта розроблено на виконання доручення Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля за результатами селекторної наради, проведеної під головуванням Президента України 21 грудня 2020 року.

  Так, врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, яка застосовується до таких випадків смертей, що виникли упродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та упродовж трьох місяців з дати його завершення. Зокрема, визначено порядок створення та роботи комісії щодо розслідування таких випадків, термінів надання висновків тощо.

  Також внесено зміни до Порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів.

  Врегулювання процедури розслідування випадків смерті медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, під час виконання професійних обов'язків, забезпечить дотримання державних гарантій, передбачених статтею 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Також реалізація рішення Уряду забезпечить спрощення отримання страхових виплат, передбачених статтею 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».


   

 • Дані щодо захворювань на СOVID-19 працівників медзакладів

  Дані щодо захворювань на СOVID-19 працівників медзакладів

  Станом на 05.01.2021 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 759 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, триває робота комісій розслідувань.

  На сьогодні роботу 398 комісій завершено. Пов’язано з виробництвом 187 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 211 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків, про це повідомляють у відділі з питань гігієни праці.

  Оскільки, 18 випадків захворювань  медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, мають летальні наслідки (медпрацівники померли), територіальним органом Державної служби України з питань праці було утворено 18 комісій зі спеціальних розслідувань.

  Роботу 14 із них вже завершено. У п’яти  випадках комісіями встановлено, що смерті працівників сталися внаслідок виконання своїх посадових обов’язків.


   

   

 • Середня заробітна плата в області перевищила 10 тисяч гривень

  Середня заробітна плата в області перевищила 10 тисяч гривень

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у листопаді 2020 року  становила 10 065 гривень. Про це повідомляють у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

  Індекс реальної заробітної плати у листопаді  порівняно з жовтнем 2020 року становив 100,0%.

  Станом на 01.12.2020 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати підприємств, установ та організацій становила 5,3 мільйона гривень, що на 36,5% більше, ніж на 01.11.2020 року.

  Майже вся сума заборгованості (97,6%) припадала на економічно активні підприємства, повідомляють у відомстві.


   

 • Про відрахування із заробітної плати - розміри, податки, підстави: роз’яснює Держпраці

  Про відрахування із заробітної плати - розміри, податки, підстави: роз’яснює Держпраці   

  На підставі яких документів може здійснюватись відрахування із заробітної плати?

  Конкретними документами, на підставі яких здійснюється відрахування із заробітної плати, можуть бути:

  наказ (розпорядження) роботодавця (у разі покриття заборгованості працівника підприємству, на якому він працює);

  будь-які виконавчі документи — наприклад, виконавчі листи, що видаються судами, ухвали та постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах, виконавчі написи нотаріусів;

  письмове доручення працівника роботодавцю на перерахування частини свого заробітку на користь суб’єкта підприємницької діяльності, що продав працівникові товар у кредит.

  Як відрахувати виплачену заробітну плату за час щорічної відпустки, якщо на підприємстві відбувається скорочення штату працівників, а деякі працівники вже отримали відпустку “наперед”?

  Відповідно до статті 127 КЗпП України  при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідпрацьовані дні відпустки – відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5, 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв’язку з переходом на пенсію.

  Який загальний відсоток податків може утримувати (відраховувати) роботодавець при кожній виплаті заробітної плати?

  При кожній виплаті заробітної плати роботодавець повинен утримувати (відраховувати) по кожному працівнику наступні податки – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) 18% та військовий збір (ВЗ) 1,5%.

  Який розмір відрахувань може утримувати роботодавець із заробітної плати?

  Відповідно до статті 128 КЗпП України  при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 %, а у випадках, передбачених законодавством (при стягненні аліментів; відшкодуванні шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, а також втратою годувальника; відшкодуванні збитків, заподіяних злочином; у разі коли особи, які купують товари у розстрочку, здійснюють виплати за виконавчими документами)- 50% заробітної плати.

  Обмеження, встановлені частиною другою цієї статті, не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні покарання у вигляді виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 %.

  За інформаційними матеріалами Держпраці


   

   

 • З 1 січня 2021 року зросла мінімальна заробітна плата

  З 1 січня 2021 року зросла мінімальна заробітна плата

  Законом «Про державний бюджет України на 2021 рік» установлено новий розмір мінімальної заробітної плати, а саме:

  у місячному розмірі - 6 000 гривень;

  у погодинному - 36 гривень 11 копійок.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області зазначає:

  мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

  Роботодавець  зобов’язаний пам’ятати: згідно із Законом України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника  для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровя, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  Якщо нарахована заробітна плата працівника, котрий виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець  зобов’язаний провести  доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

  Водночас суб’єкти господарювання мають дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією  в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.


   

 • Стартувала кампанія декларування -2021

  Стартувала кампанія декларування -2021

  1 січня 2021 року розпочалася щорічна кампанія декларування, яка триватиме до 31 березня 2021 року.

  Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує, як можливо отримати роз’яснення для заповнення декларації:

  Слід звернутися до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції в установі, де працює декларант за консультацією. Контакти можливо знайти за посиланням на мапі, яку розробили у 2020 році:  https://nazk.gov.ua/uk/katalog-upovnovazhenyh/.

  Зателефонувати до  Контакт-центру: +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

  Ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у базі знань за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/. Працює зручний пошук за ключовим словом.

  Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром слід звернутися за адресою support@nazk.gov.ua або заповнити форму зворотного зв’язку на вебсайті.

  У НАЗК зазначають, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, декларант  знову може подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій.

  За інформацією НАЗК

   


   

   

   

 • У рамках інформаційної кампанії поінформовано понад п'ять тисяч роботодавців області

  У рамках інформаційної кампанії поінформовано понад п'ять тисяч роботодавців області

  Це відбулося у рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії на тему легалізації зайнятості.
   
  Інформаційними заходами, які здійснюють фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці , на сьогодні вже охоплено понад 5 000 роботодавців міста та області.
   
  Заходи проводилися спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   
  Робота проводилася на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.


 • На Новоселиччині проведено заходи з детінізації праці

  Проведено заходи з детінізації праці

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області взяв участь у засіданні круглого столу для роботодавців щодо легалізації найманої праці у Новоселицькому районі.

  Захід відбувся на базі Новоселицької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

  У заході взяли участь чотирнадцятеро роботодавців Новоселиччини - фізичні особи підприємці, котрі використовують найману працю у сферах торгівлі, надання послуг, організації харчування.

  Виступаючи перед підприємцями, керівник територіального органу Державної служби України з питань праці наголосив на неприпустимості порушення законодавства про працю, зокрема, у частині оформлення трудових відносин, деталізував на відповідальності суб’єктів господарювання за такі дії.

  Учасникам зібрання Іван Луцак повідомив, що на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року  щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення, в регіоні проводиться інформаційна кампанія.

  Інформаційними заходами вже охоплено понад 5 000 роботодавців міста та області.

  Заходи проводяться спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.


   

 • Анонс! Сьогодні у прямому ефірі у програмі «Суть речей» на Радіо 10 - фахівці Управління Держпраці

  Анонс! Сьогодні у прямому ефірі у програмі «Суть речей» на Радіо 10 - фахівці Управління Держпраці

  Заступник начальника Галина Кушнір та начальник  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч візьмуть сьогодні участь у програмі «Суть речей» на хвилях Радіо 10.

  О 19.00 у прямому ефірі популярної радіопрограми посадовці Держпраці говоритимуть про ризики і наслідки неоформлених трудових відносин  та про детінізацію зайнятості в регіоні загалом.

  «Галина Кушнір та Юрій Пуріч розкажуть про масштаби нелегальної зайнятості на території Чернівецької області, штрафи, які загрожують роботодавцям, якщо люди працюють без трудового договору та яке покарання чекає на роботодавців, якщо вони затримують виплату зарплатні, більше, ніж на місяць.

  Запрошуємо приєднуватися до нас в ефірі. Вмикайте приймачі, налаштовуйтесь на хвилю 103,2 FМ, у Вижниці це хвиля: 104,4 FM, або шукайте нас на radio10.ua.

  Питання залишайте в коментарях або телефонуйте в студію: 58-10-32 та 050-103-103-2», -  зазначають автори програми «Суть речей» на Радіо 10 на своїй сторінці у мережі Фейсбук.


   

   

   

   

   

   

 • Суб’єктам господарювання Чернівців - про обов'язок укладання трудових договорів

  Субєктам  господарювання Чернівців - про ризики неоформлених трудових відносин

  У рамках інформаційно - роз’яснювальної роботи, яку проводять фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області, заступник начальника відомства Галина Кушнір взяла участь у робочій зустрічі, організованій у Чернівецькій міській філії обласного центру зайнятості.

  Зустріч проведено для роботодавців обласного центру.

  Найперше, посадовець Держпраці поінформувала суб’єктів господарювання про те, що наразі в області відбувається інформаційна кампанія, направлена на подолання не задекларованої праці.

  «Проблема неоформлених трудових відносин залишається для регіону актуальною. У зоні ризику  неоформлених трудових відносин - роздрібна та оптова торгівля, громадське харчування, сфера послуг, сільське господарство, деревообробні підприємства, - наголосила на зустрічі Галина Кушнір. - Управління Держпраці, як територіальний орган Державної служби України з питань праці, повсякчас наголошує на неприпустимості допуску до роботи неоформлених працівників. Перш, ніж найманий персонал приступить до роботи, роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір на підставі відповідних статей  Кодексу законів про працю України».

  Детально мовилося про наслідки та відповідальність роботодавців, які настають у разі недотримання ними законодавства про працю, особливо наголошувалося на ризиках неофіційної праці для самих працівників.

  Учасникам зустрічі повідомлено про останні вагомі зміни у трудовому законодавстві , про механізм здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності суб’єктів господарювання та про повноваження інспекторів праці.  

  У ході спілкування з роботодавцями Галина Кушнір відповіла на їхні запитання.          


   

 • Про переваги легального працевлаштування поінформовано понад 2 000 роботодавців

  Про переваги легального працевлаштування поінформовано понад 2 000 роботодавців

  Це відбулося у рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії на тему легалізації зайнятості, яка нині триває в області.

  Інформаційними заходами на сьогодні вже охоплено понад 2 000 роботодавців міста та області.

  Особливо активно охоплено суб’єктів господарювання сфер торгівлі, громадського харчування, надання сфери послуг.

  Участь в інформаційній кампанії беруть всі керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Заходи проводяться спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Робота проводиться на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року  щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.


   

 • У програмі «Постфактум» - про актуальну проблему неофіційної праці

  У програмі «Постфактум» - про актуальну проблему неофіційної праці

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею студії програми «Постфактум» на телеканалі ТВА.

  Програма вийшла в телеефір одразу після випуску «Новин» у вечірньому прайм – таймі.

  Автор програми, ведуча Юлія Стеранка та заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці обговорили проблему не задекларованої зайнятості в області.

  Зокрема, чому проблема неоформлених трудових відносин й надалі залишається для Буковини  актуальною; яким на сьогодні є, так би мовити,  ринок не задекларованої зайнятості в регіоні; чи можна викорінити проблему неофіційної праці загалом, чи бодай звести її до мінімуму.

  Мова йшла про найбільш ризиковані галузі, де фахівці Держпраці фіксують найбільшу кількість неоформлених трудових відносин.

  Обговорили також результати роботи Держпраці у цьому напрямі  у минулому, 2019, році.

  Акцентували  на відповідальності  роботодавців за порушення законодавства про працю.

  У програмі "Постфактум" Галина Кушнір детально поінформувала телеглядачів, які трудові відносини  слід вважати неофіційними і навпаки, як має відбуватися процес належного оформлення трудових відносин між роботодавцями та працівниками.


   

   

   

   

   

   

   

 • На Кельменеччині для підприємців проведено інформаційні заходи

  На Кельменеччині для підприємців проведено інформаційні заходи

  Для суб’єктів господарювання Кельменецького району у рамках інформаційно -роз’яснювальної кампанії з питань детінізації зайнятості проведено робочі зустрічі та виїзні інформування.

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович у ході спілкування з підприємцями акцентувала, найперше, на необхідності повної легалізації трудових відносин  та на відповідальності за порушення законодавства про працю, оскільки за використання нелегальної праці роботодавець несе фінансову, та адміністративну відповідальність.

  Представник територіального органу Державної служби України з питань праці підкреслила, що з першого січня 2020 року штрафна санкція за використання неоформлених трудових відносин зросла, адже зросла мінімальна заробітна плата.

  Оскільки, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України- «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - передбачено відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного не задекларованого працівника, то тепер штраф становить 141 690 гривень.

  Субєктам господарювання слід звернути увагу: при виявленні одного нелегального працівника, їм доведеться заплатити штраф,  якого б вистачило на сплату єдиного соціального внеску за цього ж працівника більше, ніж на десятиліття.


   

 • Роботодавцям Глибоцького району роз’яснено переваги легальної зайнятості

  Роботодавцям Глибоцького району роз’яснено переваги легальної зайнятості

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Дамаскін взяв участь у спільній  робочій зустрічі з роботодавцями Глибоцького району.

  Це відбулося у рамках проведення інформаційно - роз’яснювальної кампанії з питань легалізації зайнятості, яка наразі  триває в області.

  Зустріч з роботодавцями організовано  на базі Глибоцької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

  У ході спілкування головного державного інспектора територіального органу Державної служби України з питань праці наголошено на обов’язковому декларуванні трудових відносин між роботодавцями та працівниками.

  Розяснено нюанси укладання трудових договорів та контрактів, наголошено на необхідності  належної виплати заробітної плати та обов’язковому дотриманні державних мінімальних гарантій в її нарахуванні.


   

 • Анонс програми! В ефірі телеканалу ТВА - про проблему неоформлених трудових відносин

  Анонс програми! В ефірі телеканалу ТВА - про проблему неоформлених трудових відносин

  Сьогодні, 28  січня, заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стане гостею студії програми «Постфактум» на телеканалі ТВА.

  Очікується, що програма вийде в телеефір одразу після випуску «Новин» у вечірньому прайм - таймі - о 20.00.

  Заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці має намір обговорити у студії проблему не задекларованої зайнятості в області.

  Зокрема, чому проблема неоформлених трудових відносин й надалі залишається для Буковини актуальною і яким на сьогодні є, так би мовити,  ринок не задекларованої зайнятості в регіоні.

  Планується, що мова піде про найбільш ризиковані галузі, де фахівці Держпраці фіксують найбільшу кількість неоформлених трудових відносин, і чи можна викорінити проблему неофіційної праці загалом, чи бодай звести її до мінімуму.

  Обговорять результати роботи Держпраці у цьому напрямі  у минулому, 2019, році.

  Автор програми Юлія Стеранка  та гостя акцентуватимуть на відповідальності  роботодавців за порушення законодавства про працю.

  У студії Галина Кушнір також має на меті нагадати телеглядачам, які трудові відносини  слід вважати неоформленими і навпаки, як має відбуватися процес належного оформлення трудових відносин між роботодавцем і працівником.


   

 • Між Управлінням Держпраці та Чернівецьким обласним центром зайнятості налагоджено тісну співпрацю у напрямі детінізації зайнятості

  Між Управлінням Держпраці та Чернівецьким обласним центром зайнятості налагоджено тісну співпрацю у напрямі детінізації зайнятості

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір провела робочу зустріч з представниками Чернівецького обласного центру зайнятості, зокрема,  заступником директора Марією Кобєлєвою та начальником відділу організації надання послуг роботодавцям Світланою Глібіцькою.

  Тема ділового спілкування між представниками територіального органу Державної служби України з питань праці та Чернівецького обласного центру зайнятості - активізація спільної роботи, направленої на викорінення проблеми неоформлених трудових відносин  в області.

  Так, заступник керівника Управління Держпраці наголосила на тому, що згідно з  дорученням Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року  щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення, Державною службою України з питань праці та її територіальними структурами проводиться широка інформаційно –розяснювальна робота. 

  «Слід відзначити, що станом на сьогодні заходами інформаційної кампанії охоплено вже понад тисячу суб’єктів господарювання різних економічних галузей регіону, - підкреслила у розмові Галина Кушнір. - Надзвичайно важливо, що така робота проводиться спільно із колегами з територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  При цьому, я вважаю за потрібне наголосити на результативній спільній роботі інспекторів Держпраці та Чернівецького обласного центру зайнятості. Така співпраця дає можливість охопити  якомога більше роботодавців та поінформувати їх про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю», - підкреслила посадовець Держпраці.

  У ході роботи фахівці узгодили графіки спільних заходів за участю представників обох відомств та детально обговорили проведення круглих столів та семінарів для роботодавців у районах Буковини.

  Сьогодні такі заходи відбуваються у  Кіцманському, Путильському, Вижницькому районах.

  Вже завтра, 29 січня, такі заходи відбудуться у Герцаївській, Сокирянській  та у Чернівецькій міських філіях ЧОЦЗ.


   

      

 • Інформаційними заходами вже охоплено понад тисячу суб’єктів господарювання

  Фахівці Держпраці вже охопили інформаційними заходами понад тисячу суб’єктів господарювання

  Керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснюють серед роботодавців  регіону масштабну інформаційно-роз'яснювальну роботу, націлену на подолання незадекларованої зайнятості.

  Оскільки серед найбільш ризикованих галузей економіки, в яких на Буковині спостерігається найбільша кількість неофіційних працівників - оптова та роздрібна торгівля, заклади готельного бізнесу, громадського харчування, надання послуг, то інформаційними заходами  представники територіального органу Державної служби України з питань праці охоплюють, найперше, суб’єктів господарювання даних сфер економіки.

  Робота проводиться на виконання доручення Прем’єр - міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 року  щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.

  Фахівці Держпраці проводять інформаційну кампанію спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

  Так, інформаційно - роз’яснювальними заходами вже охоплено понад тисячу суб’єктів господарювання Буковини.


   

   

 • В області проходить масштабна інформаційно - роз’яснювальна кампанія, спрямована на подолання не задекларованої зайнятості

  В області проходить масштабна інформаційно - роз’яснювальна кампанія, спрямована на подолання не задекларованої зайнятості

  Інформаційно - розяснювальну роботу, спрямовану на подолання не задекларованої зайнятості проводять фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Превентивна робота проводиться територіальним органом Державної служби України з питань праці на виконання доручення Прем’єр - міністра України від 22.01.2020 року щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.

  Інформаційними заходами охоплено суб’єктів  господарювання, зокрема, сфери торгівлі, громадського харчування, надання послуг.

  У ході безпосереднього спілкування з роботодавцями фахівці Держпраці наголошують на неприпустимості допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин.

  Адже у таких випадках  для роботодавців настає адміністративна та фінансова відповідальність, зокрема накладення штрафної санкції у розмірі 30-кратного розміру  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення  за кожного працівника  щодо якого скоєно правопорушення.

  На сьогодні - 141 690 гривень.

  Водночас під час спілкування у трудових колективах фахівці Держпраці наголошують на тому, що  офіційно задекларованою вважається  зайнятість, при якій роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби, сплачує єдиний соціальний внесок,  в повному обсязі  виплачує йому заробітну плату. 

  Довідково: за даними минулого, 2019, року головними державними інспекторами Управління виявлено 279 працівників,  допущених до роботи без оформлення трудових договорів, а саме :

  208 працівників, які працювали без оформлення трудових відносин;

  49 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин (на підставі цивільно-правових угод, що мали ознаки трудових);

  22 працівників, з якими роботодавці  уклали трудові договори, але допустили  до роботи без повідомлення про факти працевлаштування територіальний орган ДПС.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області у 2019 році, між роботодавцями та найманими працівниками було укладено 3266 трудових угод.


   

 • Актуально! Фінансова відповідальність за неоформлені трудові відносини з працівником – 141 690 гривень

  Актуально! Фінансова відповідальність за неоформлені трудові відносини з працівником – 141 690 гривень

  Територіальний орган Державної служби України з питань праці – Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує!

  Юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність:

  за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладається штрафна санкція у розмірі  - 141 690 гривень;

  за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 14 169 гривень;

  за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 47 230 гривень;

  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 47 230 гривень;

  за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 14 169 гривень;

  за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 472 300 гривень;

  за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 723 гривні.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує роботодавцям на неухильному дотриманні трудового законодавства.

  Належне дотримання законодавства про працю убезпечить суб’єктів господарювання від накладення високих фінансових санкцій.  

   


   

   

 • Лише офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством право на гідні, здорові і безпечні умови праці

  Лише офіційно працевлаштований працівник має право на гідні, здорові та безпечні умови праці

  Одним з пріоритетних напрямів діяльності Державної служби України з питань праці та її територіального органу - Управління Держпраці у Чернівецькій області -  є запобігання використанню незадекларованої праці.

  Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на економічний розвиток громади, фінансовий рівень забезпечення громадян.

  Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, котрі забезпечують виконання взятих на себе зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

  Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

  Незадекларована праця найчастіше проявляється у таких формах:

  економічна діяльність без державної реєстрації; наймана праця без оформлення трудових відносин;приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільно - правові відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

  У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

  Належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

  Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе

  гарантованого державою розміру заробітної плати;виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;соціального страхування.

  До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

  Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

  Роботодавець, котрий не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку і таке інше.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  наголошує: лише  офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.


   

   

 • Переглянуто повноваження інспекторів праці

  Уряд переглянув повноваження інспекторів праці

  З 31 грудня 2019 року інспектори праці перевірятимуть дотримання вимог законодавства про працю (крім питань незадекларованої праці) відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Це суттєво зменшує кількість підстав для проведення заходів державного нагляду (контролю) та розширює права підприємців.

  Відповідні зміни містить оновлений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі – Порядок ).

  Згідно з оновленою редакцією, відтепер усі заходи державного нагляду (контролю) у сфері додержання законодавства про працю, крім тих, предметом вивчення яких є виявлення незадекларованої праці, мають здійснюватися відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі ­– Закон). Відтепер, інспектори праці проводитимуть планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) з усіх питань дотримання законодавства про працю, крім питань виявлення неоформлених працівників, з урахуванням всіх вимог щодо планування таких заходів, повідомлення суб’єктів господарювання про їх проведення, передбачених законом підстав їх ініціювання та проведення, використання виключно уніфікованих форм актів тощо.

  Перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин відбуватимуться у формі інспекційних відвідувань, що є позаплановими заходами державного нагляду (контролю) та відповідно до Закону, у цій та в інших сферах, здійснювалися та здійснюються без завчасного попередження. Відтепер суб’єкт господарювання під час заходів державного нагляду (контролю) Державна служба України із питань праці має всі права, передбачені Законом, та має бути поінформована про перевірки перед підписанням акту такої перевірки (інспекційного відвідування). За результатами інспекційного відвідування, як і раніше, складається акт згідно з уніфікованою формою, а в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю — припис щодо їх усунення.

  Крім того, Порядком виключено таку форму контролю, як невиїзне інспектування, та можливість продовжувати строки проведення відвідувань за рішенням інспектора.

  Порядок відображає позицію Уряду щодо неприпустимості використання незадекларованої праці та необхідності зниження втручання контролюючих органів у діяльність роботодавця.


   

   

 • З фахівцями деревообробного підприємства проведено робочу нараду

  З фахівцями деревообробного підприємства проведено робочу нараду

  За підсумками планової перевірки на місцевому підприємстві ТзОВ «Бартош і Ко» проведено спільну робочу нараду.

  Від Управління Держпраці участь у нараді взяли начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Кудлик, головний державний інспектор  відділу нагляду в АПК та СКС  Ігор Пантело, головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк.

  Під час зібрання проаналізовано, насамперед, стан організації та дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки на підприємстві за результатами здійсненого фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці заходу державного нагляду.

  Як наслідок, надано практичні рекомендації щодо покращення роботи системи управління охороною праці у даного суб’єкта господарювання.

  У ході ділового спілкування адміністрації підприємства рекомендовано постійно дотримуватися вимог чинного нормативного законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, контролювати надання працівникам трудового колективу відповідних пільг  та компенсацій, проходження ними медичних оглядів. тощо.

  Особливо детально наголошено на необхідності проведення превентивної роботи, націленої на попередження настання нещасних випадків на виробництві.


   

 • Уряд планує боротися з неофіційним працевлаштуванням у будівельній галузі

  Уряд планує боротися з неофіційним працевлаштуванням у будівельній галузі

  Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера взяв учать у нараді під головуванням Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, яка відбулася з провідними представниками будівельної галузі щодо її розвитку та питань детінізації ринку праці.

  Прем’єр-міністр зазначив, що у сфері будівельної галузі мають бути реалізовані три цілі, а саме детінізація бізнесу в сфері видобутку будматеріалів, працевлаштування, а також очищення галузевих органів від корумпованих чиновників.

  “Ми очікуємо, що бізнес вийде із “тіні”, що легально почнуть видобуватися будівельні матеріали, тому що дуже часто вони видобуваються нелегально. З цим  будемо боротися… Ми б хотіли, щоб працевлаштування в галузі було “білим”, щоб люди оформлювались на роботу легально” –  підкреслив під час наради Олексій Гончарук, повідомляє сайт Держпраці України.


   

   

 • Превентивні заходи, націлені на інформування працівників медичної галузі про безпеку на робочих місцях, - в пріоритеті діяльності відділу нагляду в АПК та СКС

  Превентивні заходи, націлені на інформування працівників медичної галузі  про безпеку на робочих місцях, - в пріоритеті діяльності відділу нагляду в АПК та СКС

  Система охорони здоров'я Буковини - це понад 16 тисяч працівників, десятки лікувально - профілактичних, аптечних, санітарно - епідеміологічних установ, центрів, навчальних закладів. 

  Саме у цих установах експлуатується велика кількість обладнання, комунікацій, електроустановок, котелень, ліфтів, технологічного обладнання, автотранспорту, посудин, що працюють під тиском, різноманітної медичної техніки, застосовуються отруйні речовини та агресивні рідини.

  У шкідливих та несприятливих умовах праці (інфекційні, психіатричні, онкологічні установи та відділення; радіологічна, рентгенівська, фізіотерапевтична, паталогоанатомічна лабораторна служби; операційні, стерилізаційні відділення та інші) працюють сотні працівників медичних установ. 

  Тому особливого значення набуває проблема охорони та зміцнення здоров'я не лише пацієнтів, але й самих працівників лікувальних та профілактичних закладів.

  На фахівців медичної галузі впливають ті ж фактори, що і в будь якій іншій сфері, зокрема, умови та характер праці.

  Однак, на медичний персонал більше, ніж в інших галузях, впливають особливості професійної діяльності: вони відчувають значне інтелектуальне навантаження, повсякчас  несуть відповідальність за життя пацієнтів. 

  Щоденне виконання професійних обов'язків базується на самодисципліні, умінні зберігати працездатність в екстремальних умовах, високій стресостійкості.

  Нерідко лікувально-діагностичні, реанімаційні заходи, оперативні втручання проводяться у нічний час, що значно ускладнює працю персоналу. 

  Охорона праці є обов’язковим компонентом діяльності структур Міністерства охорони здоров’я.  

  Відділом нагляду в АПК та СКС територіального органу Державної служби України у Чернівецькій області здійснюється постійний контроль за станом охорони праці в галузі охорони здоров’я.

  У минулому, 2019, році головні державні інспектори Держпраці здійснили 15 планових та позапланових перевірок медичних  установ Буковини.

  За підсумками здійснення заходів державного нагляду (контролю) проведено робочі наради за участю адміністрації та персоналу лікувальних закладів.

  Під час нарад  детально проаналізовано стан організації та дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

  Варто зазначити, що загалом контроль за охороною праці в перевірених закладах перебуває на належному  рівні, відповідає вимогам нормативних документів.

  Але хронічний дефіцит бюджетних коштів, не дозволяє в повному обсязі профінансувати такі важливі заходи, як проведення періодичних технічних оглядів ліфтового, електро- та котельного господарства; отримання дозволів на експлуатацію устаткування, машин, механізмів підвищеної небезпеки; забезпечення працівників у повному обсязі спецодягом та засобами індивідуального захисту.

  Слід також виокремити той факт, що у медичній сфері відбулося певне зростання виробничого травматизму. Якщо у 2018 році було зафіксовано чотири нещасні випадки, то в 2019 - му – вже п’ять. Їх основними причинами стали: порушення правил безпеки руху та невиконання вимог інструкцій з охорони праці працівниками.

  Керуючись рішеннями  колегії від 21.12.2019 року за  №1 «Про основні напрями діяльності Державної служби України з питань праці на 2020 рік», інспекторський склад відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області у нинішньому, 2020, році особливу увагу приділятиме проведенню превентивних заходів, націлених на підвищення обізнаності та інформування працівників медичної галузі  про безпеку на робочих місцях.

  Превентивна робота інспекторів відділу направлена на мінімізацію виробничого  травматизму в цій сфері.

  Дмитро Паламарчук, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • Затверджено нову форму декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані

  Затверджено нову форму декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані

  З першого січня  2020 року введено нову форму декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави  або місцевого самоврядування, повідомляється на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Це передбачено наказом відомства від 12.12.2019 року, опублікованого у виданні Міністерства юстиції «Офіційний вісник України».

  Також затверджено нову форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.

  Зміни форми декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції №140 – IX від 2 жовтня 2019 року».      


   

   

 • Найбільше звернень громадян - через неоформлені належним чином трудові відносини

  Найбільше звернень громадян - через неоформлені належним чином трудові відносини

  У минулому, 2019, році до  Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 310 письмових звернень: 303 звернення  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, сім звернень -  з питань охорони праці.

  З них направлено: з Урядової гарячої лінії -72, особисто громадянами - 70, отримано від громадян поштою - 73, від інших установ, організацій - 95 звернень, повідомляє головний спеціаліст зі звернень громадян та доступу до публічної інформації територіального органу Державної служби України з питань праці  Валентина Сіманюк.

  У зверненнях порушувалися питання недотримання трудового законодавства та законодавства про оплату праці, зокрема невиплати заборгованої заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, не нарахування та невиплати індексації та компенсації, правомірності укладання трудових угод, незаконного звільнення з роботи, невидачі та несвоєчасної видачі трудових книжок при звільненні, трудових та соціальних гарантій мобілізованих військовослужбовців, тощо.

  Переважна більшість звернень громадян стосувалася неоформлених належним чином трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.


   

   

   

 • Управління розпочинає планову перевірку Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта»

  Управління розпочинає планову перевірку Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта»

  Розпочинається планова перевірка відокремлених структурних підрозділів і виробничих об’єктів Чернівецької дирекції акціонерного товариства «Укрпошта».

  Згідно  з Планом комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік, затвердженого наказом Державної регуляторної  служби, наказом Державної служби України з питань праці «Про затвердження  Плану заходів зі здійснення  державного нагляду (контролю) Державної служби України на 2020 рік» та наказом Держпраці «Про планову перевірку акціонерного товариства «Укрпошта»»,  сьог