UP

Актуальні зміни у трудовому законодавстві обговорено на онлайн - семінарі  для органів місцевого самоврядування Буковини

Онлайн семінар щодо змін у чинному трудовому законодавстві організовано та проведено  Управлінням  Держпраці для 52 територіальних громад Буковини.

 Під час заходу заступниця начальника Управління Галина Кушнір детально зазначила на  останніх змінах, затверджених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», який  вступив у дію 19.07.2022 року.

Для представників місцевого самоврядування детально проаналізовано усі 16 статей Закону.

Учасникам акцентовано на нововведеннях, зокрема,  щодо зміни істотних умов праці працівників, зміни  режиму робочого часу (збільшення з 40 до 60  годин),  оплати праці, наданні відпусток, окремих питань впорядкування трудових відносин, призупинення дії трудових договорів, звільнення з роботи, тощо.

Учасникам грунтовно роз’яснили щодо змін  у збереженні трудових та соціальних гарантій для працівників, призваних на військову службу, зокрема, щодо питань забезпечення нарахування їм заробітної плати.

Окремо мовилося про результати інформаційної кампанії «Виходь на світло», націленої на мінімізацію нелегальної праці в області. 

Галина Кушнір закликала територіальні громади активніше долучатися до заходів кампанії, яка наразі триває.

Водночас  учасників зустрічі поінформовано про заходи державного нагляду (контролю), які незабаром проводитимуть інспектори Держпраці; про підстави, на яких ґрунтуватимуться такі заходи та відповідальність суб’єктів господарювання у разі виявлення порушень.

Представників громад закликали активізувати інформаційне спілкування з роботодавцями задля дотримання ними законодавства про працю.  

У свою чергу перший заступник начальника Управління Іван Гордей звернувся до учасників зібрання з нагадуванням щодо належної організації опалювального сезону у соціально-культурних закладах та  установах  громад;  перевірки димових та вентиляційних каналів об’єктів та споруд; проходженні відповідного навчання з питань охорони праці обслуговуючим персоналом, а також необхідності повного дотримання законодавства з промислової безпеки, охорони та гігієни праці відповідно до Закону України «Про охорону праці». 


 

 

 

 

Новини

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку