UP

На засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення обговорено результати заходів державного контролю, здійснені фахівцями Держпраці  та визначено пріоритетні завдання  

Участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, що відбулася учора у Чернівецькій обласній державній адміністрації , від Управління Держпраці взяли начальник відомства Іван Луцак  та заступник керівника Галина Кушнір.

Основним питанням порядку денного засідання обговорювалася легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення, рівень оплати праці та вжиті заходи щодо його підвищення.

Дане питання обговорювалося за участю представників департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби, представників громадських інституцій регіону.

До участі у роботі зібрання  було запрошено голів та представників  двадцяти об’єднаних територіальних громад області.  

Головував на засіданні перший заступник голови Чернівецької ОДА,  голова обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення Михайло Павлюк.

Про результати роботи головних державних інспекторів Управління Держпраці, спрямованих на подолання не задекларованої зайнятості в краї, забезпечення належного рівня оплати праці, погашення заборгованості заробітної плати  на економічно активних підприємствах на засіданні доповів начальник відомства Іван Луцак.   Він повідомив, що упродовж п’яти місяців нинішнього року фахівцями Управління Держпраці здійснено 156 заходів  контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 місцевих роботодавців. У ході проведення заходів державного нагляду у роботодавців виявлено 354 порушення трудового законодавства.

«Майже 70% порушень законодавства  про працю  виявлено на підприємствах приватної власності й у фізичних осіб-підприємців. Понад половина виявлених порушень - в оплаті праці працівників, 17% - порушення щодо оформлення трудових відносин», - підкреслив Іван Луцак.  

Окремою тезою на засіданні прозвітовано про роботу Управління Держпраці щодо дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості.

Так, заступник керівника Управління Держпраці Галина Кушнір повідомила, що фахівцями відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та  інших нормативно-правових актів упродовж звітного періоду проведено інспекційні відвідування  на 17 економічно активних підприємствах регіону, де допустили заборгованість по заробітній платі.

За результатами здійснення заходів  та на виконання вимог приписів, понад 400 працівникам місцевих підприємств, установ, організацій погашено заборгованість по заробітній плату у сумі майже півтора  мільйона гривень.

Але найбільше занепокоєння і на цьому неодноразово наголошувалося на   засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення викликає стан не задекларованої праці в регіоні. Згідно опрацьованих аналітичних матеріалів,  найбільша частка неформальних працівників  задіяні у будівництві, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесах. Лише з початку року головними державними інспекторами Управління Держпраці виявлено 176 осіб, котрі працювали  без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-розяснювальної роботи , проведеної територіальним органом Держпраці, з працівниками укладено 512 трудових угод.

Як наслідок, у ході засідання обласної робочої групи вирішено доручити  Управлінню Держпраці у Чернівецькій області проводити постійний аналіз сфер господарювання з метою виявлення ризиків використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин та забезпечити максимальний контроль у найбільш ризикованих видах господарської діяльності.

Також відомству доручено підвищити ефективність заходів державного контролю за додержанням законодавства про оплату праці щодо розміру мінімальної заробітної плати та охопити контрольними заходами усіх роботодавців, котрі допустили виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

«Водночас з метою профілактики порушень трудового законодавства на місцевих підприємствах, в установах та організаціях фахівці Управління Держпраці й надалі здійснюватимуть  інформаційно-роз’яснювальну роботу  серед роботодавців і працівників через надання методичних консультацій та роз’яснень, - повідомив начальник Управління Іван Луцак. - До слова, з початку року Управління проведено 640 інформаційних заходів з питань роз’яснення трудового законодавства».

Під час засідання головам та представникам об’єднаних територіальних громад області керівниками територіального органу  Держпраці також наголошено на необхідності активізувати інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед роботодавців, котрі зареєстровані або здійснюють діяльність на території відповідної громади, зокрема, у частині легалізації трудових відносин та належної оплати праці.


 

 

 

 

Новини

Обговорено спільні дії Держпраці та відповідальних осіб у напрямі належного обміну інформацією про випадки захворювання на коронавірус фахівців медичної галузі…

Обговорено спільні дії Держпраці та відповідальних осіб у напрямі належного обміну інформацією про випадки захворювання на коронавірус фахівців медичної галузі регіону Учора, 28 травня, у Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулася робоча  зустріч – нарада представників Управління Держпраці у Чернівецькій області...

29-05-2020

До уваги суб’єктів господарювання! Змінено порядок надання гірничих відводів

До уваги суб’єктів господарювання! Змінено порядок надання гірничих відводів Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05. 2020 року за № 352 «Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів і Положення про Державну службу України з питань праці» внесено зміни...

29-05-2020

Про відповідальність суб’єктів декларування щодо порушення вимог фінансового контролю

Про відповідальність суб’єктів декларування щодо порушення вимог фінансового контролю За умисне неподання декларації особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або громадських робіт строком від 150 до 240 годин, або...

28-05-2020

Роботодавець несе відповідальність за допуск працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Роботодавець несе відповідальність за допуск працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює :  задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників. Не задекларована праця - оплачувана...

28-05-2020

Уряд визначив єдиний механізм проведення державного нагляду Держпраці України

  Уряд визначив єдиний механізм проведення державного нагляду Держпраці України На засіданні Уряду прийнято постанову, яка визначає єдиний механізм оцінювання ризиків від провадження господарської діяльності та механізм проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці. Йдеться про такі...

22-05-2020

Майже 1000 інспекторів праці поінформовано про заходи безпеки на робочому місці, які допомагають врятувати життя

  Майже 1000 інспекторів праці поінформовано про заходи безпеки на робочому місці, які допомагають врятувати життя Майже 1000 інспекторів праці з усієї України взяли участь у вебінарі «COVID-19 пандемія: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці можуть пом’якшити наслідки»,...

21-05-2020

Посадовці Управління взяли участь у вебінарі для інспекторів праці проекту ЄС - МОП - «Пандемія COVID -19: як…

Розпочав роботу вебінар для інспекторів праці  проекту ЄС - МОП  - «Пандемія COVID -19: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці пом’якшують наслідки» Наразі до роботи вебінару, за словами Національного координатора проекту ЄС -  МОП «На шляху до безпечної,...

20-05-2020

Що потрібно знати громадянину, якщо він втратив роботу і хоче отримувати допомогу від держави

  Що потрібно знати громадянину, якщо він втратив роботу і хоче отримувати допомогу від держави Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом із Державною службою зайнятості продовжує щотижневе інформування щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги...

18-05-2020

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка