UP

Міжнародні експерти передаватимуть інспекторам Держпраці досвід з ефективного подолання незадекларованої праці

Про це було заявлено на презентації проекту, який впроваджуватиме  в Україні Державна служба України з питань праці спільно з Міністерством соціальної політики «Зміцнення інспекції праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці».

Проект, як вже повідомлялося на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області, реалізовуватиметься впродовж двох років за підтримки Європейського Союзу та Міжнародної організації праці.  Його втілення сприятиме реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що набула чинності 1 вересня 2017 року, а також положень Конвенції МОП № 81 та № 129  про інспекцію праці, ратифікованих Україною у 2004 році.

Даний Проект направлений на покращення стану безпеки та гігієни праці, стандартів у сфері праці та додержання законодавства про працю.

Під час відкриття Проекту керівництво Держпраці зосередило увагу  на питаннях реалізації завдань Служби у контексті повноти здійснення її повноважень, а також на перегляді значної частини законодавства, контроль та нагляд за яким покладено на Держпраці. Акцентували увагу на проблемі незадекларованої праці в Україні, яка є підґрунтям для недобросовісної конкуренції на ринку за рахунок скорочення витрат на робочу силу, уникнення сплати соціальних внесків і податків.

Незадекларована праця також стає причиною порушення прав працівників, у  тому числі, на безпечні і здорові умови праці. Тому важливо створити для роботодавців і працівників стимули (безперечно, що й на рівні законодавства) для переходу від незадекларованої праці до належним чином оформлених трудових відносин. І роботодавці, і працівники мають знати переваги офіційного працевлаштування і усвідомлювати всі ризики, які виникають при неофіційному працевлаштуванні. 

Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що відомство розраховує на підтримку цього проекту  у процесі реформування системи охорони праці, адаптації успішних практик інспекцій праці країн-членів ЄС, у розгортанні масштабної інформаційно - роз'яснювальної роботи у всіх областях України з метою подолання незадекларованої праці. 

Координатори проектів Міжнародної організації праці в Україні наголосили, що у новому проекті ЄС-МОП багато уваги приділяється стандартам ЄС з питань безпеки та гігієни праці.

Представники закордонних партнерів підкреслюють, що закріплення стандартів МОП та ЄС у сфері праці у національному законодавстві має підтримуватися ефективною системою інспекції праці. Роль останньої вкрай важлива, адже яким би сучасним законодавство не було, воно може бути лише аркушем паперу, якщо немає інструментів забезпечення його практичного виконання.  Тому у рамках проекту міжнародні експерти передаватимуть інспекторам Держпраці досвід з ефективного подолання незадекларованої праці.

Після відкриття Проекту відбулося перше засідання Наглядової ради, на якому затверджено її склад, положення, визначено цілі та план роботи. Так, Головою Наглядової ради визначено Ольгу Крентовську - першого заступника Міністра соціальної політики України, заступником Голови Наглядової ради визначено Романа Чернегу - Голову Державної служби України з питань праці. Наступне засідання органу планується провести у травні 2018 року.


 

Новини

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку