UP

Європейський Союз та Міжнародна організація праці спільно підтримують зусилля української держави з покращення умов праці та подолання незадекларованої зайнятості

Міністерство соціальної політики та Державна служба України з питань праці розпочали новий дворічний проект “Зміцнення інспекції праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці“, що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародною організацією праці, повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики України.

Про пріоритет Уряду створювати умови для продуктивної і безпечної праці за гідну винагороду і з додержанням прав у сфері праці неодноразово наголошував Державний секретар Міністерства соціальної політики Віктор Іванкевич. За його словами, співробітництво Міністерства соціальної політики із Європейським Союзом і Міжнародною організацією праці у цьому напрямі є вкрай важливим для досягнення поставлених перед Урядом України завдань.

Під час відкриття Проекту Хюг Мінгареллі - Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив, що у новому проекті ЄС-МОП багато уваги приділяється стандартам ЄС з питань безпеки та гігієни праці.

«Ми сподіваємося, що Україна зробить усе необхідне для того, щоб у національному законодавстві були закріплені принципи, визначені Рамковою директивою ЄС про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки і охорони здоров’я працівників під час роботи та спеціальними директивами, адже це допоможе збереженню трудового потенціалу країни, життя та здоров’я працівників, що є найвищою цінністю», - підкреслив високий гість.

Маркус Пілігрім, Директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи підкреслив, що закріплення стандартів МОП та ЄС у сфері праці у національному законодавстві має підтримуватися ефективною системою інспекції праці. Роль останньої вкрай важлива, адже яким би сучасним законодавство не було, воно може бути лише аркушем паперу, якщо немає інструментів забезпечення його практичного виконання. Саме тому у центрі уваги проекту, поряд із директивами ЄС, перебувають конвенції МОП № 81 і 129 про інспекцію праці, які ратифіковані Україною у 2004 році.

«Очікуємо, що той арсенал експертизи, знань і практичного досвіду, який ЄС і МОП спільно передадуть національним партнерам у рамках цього проекту, сприятиме покращенню умов праці в Україні» - констатував Маркус Пілігрім.

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега зауважив що незадекларована праця - це підґрунтя для недобросовісної конкуренції на ринку за рахунок скорочення витрат на робочу силу, уникнення сплати соціальних внесків і податків. Вона також стає причиною порушення прав працівників, у  тому числі на безпечні і здорові умови праці. Тому важливо створити для роботодавців і працівників стимули, у тому числі на рівні законодавства, для переходу від незадекларованої праці до належним чином оформлених трудових відносин. І роботодавці, і працівники мають знати переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики, які виникають при неофіційному працевлаштуванні.

Констатувалося, що Держпраці розраховує на підтримку Проекту ЄС-МОП у процесі реформування системи охорони праці, адаптації успішних практик інспекцій праці країн-членів ЄС, у розгортанні масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи у всіх областях України з метою подолання незадекларованої праці.

Відкриття проекту "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці" відбулося учора, 7 листопада.

Довідкова інформація: даний проект сприяє реалізації Угоди про асоціацію Україна - ЄС, що набула чинності 1 вересня 2017 р., та її відповідних додатків, а також положень конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці, ратифікованих Україною у 2004 р.

У рамках Угоди про асоціацію надається підтримка в реалізації реформ, у тому числі політики зайнятості, ринку праці, соціального розвитку і захисту.

Конвенції МОП № 81 і 129 – стандарти, що визнані на міжнародному рівні та визначають повноваження і функції інспекцій праці. Вони відіграють ключову роль у забезпеченні повної, продуктивної та вільно обраної зайнятості, соціальної злагоди через соціальний діалог, забезпечення гідних умов праці за допомогою інструментів інспекції праці. Ці конвенції ратифіковані усіма державами-членами ЄС.

Передбачені заходи впроваджуються у співпраці з Міністерством соціальної політики і Державною службою України з питань праці, аби досягти суттєвого покращення стану безпеки та гігієни праці, стандартів у сфері праці та додержання законодавства про працю.

Соціальні партнери, зважаючи на їх важливу роль, задіяні шляхом тристоронніх консультацій.


Новини

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку