UP

Роботи щодо приведення у належний технічний стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках необхідно виконувати у відведений законодавством термін   

Розширена робоча нарада за участю представників профільних підприємств  - надавачів послуг, житлово-експлуатаційних організацій,  органів місцевого самоврядування  відбулася  у департаменті житлово-комунального господарства Чернівців.

Під час роботи зібрання перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей  у своєму виступі перед учасниками наради наголосив на безумовному додержанні  вимог безпечної експлуатації димових та вентиляційних каналів  житлових будинків.

«Неодноразово Управління Держпраці  наголошує на тому, що перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованими  організаціями, які мають дозвіл на виконання цих робіт центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, тобто Держпрацею. Наразі на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області у рубриці «Довідкова інформація» розміщено перелік суб’єктів господарювання міста, які можуть здійснювати роботи з обстеження, ремонту, чищення димарів, повітропроводів», - акцентував Іван Гордей.

Також увагу присутніх звернуто на те, що технічне обслуговування, ремонт, обстеження, прочищення димових та вентиляційних каналів у житлових будинках  має відбуватися у відведенні законодавством строки.

Зазначено, що вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік. Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об'єктів, житлових будинків оформляються відповідним  актом.

У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов'язана попередити власника – балансоутримувача, орендаря, винаймача житла  про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Також під час робочої наради обговорено хід виконання муніципальної  Програми заходів щодо усунення нещільності димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках Чернівців.


 

Новини

Інформкомпанія "Україна працює"

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку