UP

Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко з робочими візитами відвідав Черкащину, Сумщину та Полтавщину

Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко з робочими поїздками відвідав Черкаську, Сумську та Полтавські  області. Про це повідомляє сайт Держпраці України.

Під час наради в Управлінні Держпраці обговорено актуальні аспекти надання адміністративних послуг та стан здійснення фахівцями Управління нагляду за безпечністю нехарчової продукції в області.

Окремо акцентовано на інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо можливостей онлайн реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Особливу увагу очільник Служби приділив проблемним питанням використання незадекларованої праці. Учасники наради обговорили результати 2 місяців інспекційної кампанії на території області.

Також під час візиту були окреслені питання  запобігання виробничого травматизму та наголошено на своєчасності та об’єктивності розслідувань нещасних випадків на виробництві тощо.

По завершенню наради Віталій Сажієнко поспілкувався з колективом Управління та запропонував допомогу у вирішенні складних робочих питань.

Під час робочої зустрічі з колективом Управління Держпраці у Сумській області т.в.о. Голови Держпраці зробив основний акцент на пріоритетних напрямах роботи Служби. Наголосив на важливості реалізації Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.  

У рамках заходу особливу увагу було приділено напряму надання адміністративних послуг. Керівник Служби підкреслив актуальність інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно можливостей онлайн реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Віталій Сажієнко зазначив, що перед інспекторами праці стоїть завдання попереджувати порушення з охорони праці та направляти свої сили в превентивні заходи з метою мінімізації нещасних випадків у майбутньому.

Очільник Служби дав настанови щодо подальшої роботи територіального управління та звернув увагу присутніх на важливість формування ефективної комунікації між центральним апаратом Держпраці та його територіальними органами щодо розв’язання актуальних питань.

Крім того, на нараді було розглянуто питання корупційних ризиків. Керівник Держпраці акцентував колегам на недопущенні проявів корупції в органах державної влади.

У  рамках робочого візиту на Полтавщину т.в.о. Голови Держпраці зустрівся із колективом Управління Держпраці у Полтавській області.

Під час розширеної наради з керівниками структурних підрозділів установи Віталій Сажієнко окреслив пріоритетні напрями роботи та завдання, поставленні перед територіальними Управліннями та Службою в цілому. Окремо зупинився на нововведеннях в законодавстві та на їх практичному втіленні в роботі Держпраці.

Особливу увагу очільник Служби приділив фактам виявлення випадків використання незадекларованої праці та відзначив позитивний результат роботи інспекторів Управління.

Віталій Сажієнко зосередив увагу колег на проведенні перевірок з охорони праці, інспекційній діяльності з питань додержання трудового законодавства, підкреслив важливість роз’яснювальної роботи з питань легалізації праці.

Акцентував на своєчасності та об’єктивності розслідувань випадків травматизму на виробництві. Особливу увагу очільник Служби приділив питанню соціального захисту медичних працівників у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, стану розслідувань випадків гострих респіраторних захворювань серед працівників закладів охорони здоров’я області.

У рамках візиту увагу було зосереджено і на актуальних питаннях роботи відділів інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці. Зокрема, обговорено проблемні питання щодо проведення заходів державного ринкового нагляду, акцентовано на співпраці з іншими органами ринкового нагляду та митними органами. Розглянуто законодавчі зміни щодо реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та дозвільної системи.

Також під час заходу було підкреслено важливість співпраці з соціальними партнерами та органами місцевої влади щодо комплексного підходу у забезпеченні дотримання суб’єктами господарювання норм чинного законодавства.


 

 

 

 

 

 

Новини

На роботодавця, який допустив масове використання не задекларованої праці, накладено штраф у понад два мільйони гривень

На роботодавця, який допустив масове використання не задекларованої праці, накладено штраф у понад  два мільйони гривень Резонансний випадок масового використання не задекларованої зайнятості було виявлено керівниками та головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області у суб’єкта господарювання у Дністровському...

24-09-2021

Держпраці та Проєкт ЄС-МОП підтримали дві номінації «Виходь на світло — декларуй працю!» та «Працюй безпечно — збережи життя й…

Держпраці та Проєкт ЄС-МОП підтримали дві номінації «Виходь на світло - декларуй працю!» та «Працюй безпечно - збережи життя й здоров’я» в межах 16-го Українського студентського фестивалю реклами «Виходь на світло – декларуй працю!», «Працюй безпечно – збережи життя й здоров’я»...

24-09-2021

Неоформлені трудові відносини: суб’єкт господарювання понесе фінансову санкцію

Неоформлені трудові відносини: суб’єкт господарювання понесе фінансову санкцію   Незважаючи на широку інформаційно-інспекційну кампанію щодо детінізації зайнятості в регіоні, окремі суб’єкти господарювання все ж продовжують порушувати чинне трудове законодавство у частині  оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Так, суб’єкт господарювання, що здійснює...

24-09-2021

Законопроект щодо посилення захисту прав працівників ухвалено за основу

Законопроект щодо посилення захисту прав працівників ухвалено за основу Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників”. За відповідне рішення проголосували 296 народних депутатів. «Законопроект спрямований на посилення захисту...

23-09-2021

В усіх регіонах країни встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки, - рішення Державної комісії ТЕБ та НС

В усіх регіонах країни встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки, - рішення Державної комісії ТЕБ та НС Рішення ухвалено на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами засідання Державна комісія вирішила: встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня...

23-09-2021

Підтримано законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин

Підтримано законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин Учора, 21 вересня, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості”.  За це рішення проголосували 327 народних депутатів. Документом передбачається...

22-09-2021

Парламент підтримав законопроект про дерегуляцію трудових відносин: які переваги отримують працівники та бізнес

Парламент підтримав законопроект про дерегуляцію трудових відносин: які переваги отримують працівники та бізнес 21 вересня, парламент ухвалив у першому читанні проект закону щодо дерегуляції трудових відносин (№5388), спрямований на лібералізацію та модернізацію трудового законодавства України. За це рішення проголосувало 244...

22-09-2021

Увага! До початку опалювального сезону власники повинні подбати про належну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів

Увага! До початку опалювального сезону  власники повинні подбати про належну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: відповідно до вимог пункту 6.1 глави 6 розділу V Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015...

21-09-2021

Перший заступник Голови Держпраці Ігор Дегнера бере участь у ХХІІ Всесвітньому конгресі з питань безпеки та гігієни праці

Перший заступник Голови Держпраці Ігор Дегнера бере участь у ХХІІ Всесвітньому конгресі з питань безпеки та гігієни праці 20 – 23 вересня перший заступник Голови Держпраці Ігор Дегнера бере участь у ХХІІ Всесвітньому конгресі з питань безпеки та гігієни праці, темою...

21-09-2021

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка